DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #1176691  autor: KC-KARLOS
 08 sie 2024, 22:48
Ciupaga: terroru to chyba nie poczułeś na innych forach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176696  autor: Remington
 09 sie 2024, 00:54
@Ciupaga

Chyba naprawdę nie znasz znaczenia tego słowa. W ciągu 3 miesięcy pobytu na forum masz opublikowane 153 posty i aż 18 interwencji wobec Twoich treści.

Przy takiej statystyce, na nie jednym forum ujrzałbyś już dawno drzwi, tymczasem przez naszą (często naiwną) wyrozumiałość i rozpatrywanie wątpliwości na korzyść forumowicza - jesteś tu nadal i nikt Ci banem nie groził. Jeśli tak wg Ciebie wygląda terror, to chyba powinniśmy dorównać w swej działalności do naszego pojmowania tego słowa, abyś miał okazję do porównania 😉.

Zapewniam Ciebie i innych czytających, że odkąd należę do grona moderatorów, żaden ban nie został przyznany za niewinność.
 #1176710  autor: mariusz9a
 09 sie 2024, 09:01
Ja nie mogę... Ale ktoś tu lubi robić z igły widły :-P Ich piaskownica, ich zabawki, regulamin jest. Dyskusja o dupie Maryny, jak zresztą w wątku o moderacji na Telepolis. babciagienia1p dostała czasowego bana i tyle. Nie wiem czy słusznie - nie ważne bo dostała i już, taką decyzję ktoś podjął. Niedługo wróci i tyle. Albo nie wróci bo się może wypnie na to forum - i tak też może być.

PS. A kiedy wróci PiotrZ? Bardzo mi brakuje jego włażenia w tyłek pewnemu operatorowi, było przy czym jeść :happy1:
:smt005

PS. Nie odpowiadajcie o Piotrze - jaja sobie robię ;-)
 #1176720  autor: 3G
 09 sie 2024, 10:13
O, słuszna petycja - podpisuję się!

A Ciupaga za co wyleciał... W jego postach też nie widać nic nadzwyczajnego. Przywrócić oboje!

To już kolejne potwierdzenie nadużywania uprawnień moderatora.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1176722  autor: KC-KARLOS
 09 sie 2024, 10:23
3G: czy mamy się ciągle tłumaczyć, za co ktoś wyleciał? Ciupaga dostał urlop za całokształt oraz próbę wpływu na działania moderatora, co jest bardziej rażące niż wycieczki osobiste.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176724  autor: 3G
 09 sie 2024, 10:35
Na forum nic nazdwyczajnego nie widzę. Jeśli wpływał na moderatorów przez wiadomości prywatne, to zwracam honor.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1176726  autor: mariusz9a
 09 sie 2024, 10:44
A może zostało usunięte zanim to przeczytałeś? Daj już spokój. Nie wiesz wszystkiego co się tu dzieje. Musiała jakiś punkt regulaminu złamać albo rażąco, albo po raz wtóry... Sama zainteresowana zawsze może się odwołać do Administracji jak coś się nie zgadza. Zresztą za kilka dni wróci to może sama napisze za co.
 #1176847  autor: MariuszY
 10 sie 2024, 12:20
KC-KARLOS pisze:
09 sie 2024, 10:23
...czy mamy się ciągle tłumaczyć, za co ktoś wyleciał?
Nie o tłumaczenia chodzi, bo to nie jest sednem forum, ale znam takie powiedzenie:
Jeżeli jedna osoba mówi ci, że jesteś koniem - śmiej się. Jeżeli powie to osoba dziesiąta, to może czas kupić sobie siodło.
Zastanów się czy w tej konkretnej sytuacji część winy (za podkręcanie dyskusji) nie leży po twojej stronie... To nie jest przypadek, że ktoś zapoczątkował niniejszy wątek, bo zaangażowanie babci w forum jest przeogromne. Jej pomocne wypowiedzi zyskały dla niej grono sympatyków.
Pech całej sytuacji polega na tym, że bana dałeś ty, a twoja niechęć do babci (dobrze to widać z poziomu waszych sporów) sięga znacznie dalej w czasie niż status moderatora jaki od kwietnia br. posiadasz.
Po raz ostatni, niezgodnie z tytułem - nie żądam, lecz proszę, zdejmij bana z osoby, której wielu użytkowników forum wiele dobrych rad zawdzięcza. Jeśli uważasz, że (tu cytat za Witoldem Skaruchem z Nie lubię poniedziałku) "stara pieprzy trzy po trzy" - trudno. Każdy z nas ma swoje za uszami. Wykaż poziom zdejmując bana, bo utrzymując go pozbawiasz wielu użytkowników forum pomocnej ręki w imię osobistej urazy, w dyskusji w którą sam się chyba zbyt mocno zaangażowałeś.
 #1176853  autor: Remington
 10 sie 2024, 12:56
Nie odnosząc się do meritum, głosy uczestników dyskusji są co najmniej warte odnotowania.

Muszę jednak nakreślić nieco tło samego autora tej „petycji”, gdyż również mamy tu kwestię osobistych „interesów”.

@Ciupaga generuje ogromną liczbę postów, których wartość merytoryczna jest wątpliwa - są to głównie pytania, pytania i pytania (często o rzeczy, na które odpowiedź znalazłby z pomocą wyszukiwarki forum). Niespecjalnie przypominam sobie by jakimiś wpisami cokolwiek wniósł do dyskusji, w których się udzielał (jeśli jednak tak było, to przepraszam, ale piszę jak sam pamiętam jego aktywność). Jednocześnie jest chyba rekordzistą pod względem skali interwencji moderatorskich - nie licząc ostatniego bana to 18 interwencji przy 153 postach jego 3-miesięcznego „dorobku”. Niewykluczone, że jest to jeden z wcześniej aktywnych na forum użytkowników, który nas z jakich przyczyn opuścił - ale tego nie sprawdzimy, więc tego typu dywagacje trzeba pozostawić tylko subiektywnemu wrażeniu.

I tu dochodzimy do @babciagienia1p, która z cierpliwością godną świętych konsekwentnie odpowiada na jego pytania. Trudno mi jednoznacznie ocenić czy „karmi trolla”, czy po prostu pomaga ciekawemu różnych kwestii forumowiczowi. Tak czy siak, jest ona osobą, której obecność tutaj jest dla @Ciupaga nieoceniona.

Dlatego tym bardziej wypowiedzi pozostałych osób, dla których obecność babci nie jest kwestią niemal egzystencjonalną, mają w tym wątku największą wartość.
 #1176857  autor: 3G
 10 sie 2024, 14:23
Babcia niesie ogromną pomoc nie tylko dla Ciupagi, ale i dla wielu innych użytkowników forum. Dlatego ja również proszę o zdjęcie tego nieszczęsnego bana.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1176964  autor: mariusz9a
 12 sie 2024, 09:34
I zapewne dlatego dostała bana czasowego a nie na stałe. Więc na prawdę dajcie spokój bo zaczyna to przypominać dzieci w piaskownicy a nie poważnych ludzi. Przecież "babcia" zaraz wróci, chyba że sama nie będzie już miała na to ochoty :roll:
 #1177026  autor: ganc2
 12 sie 2024, 18:23
nie ma tu żadnych trolli, trolle wymyśliście wy - "nowa" ekipa ma dziwne podejście i problem to z słownictwem, to z merytoryką, a tak naprawdę odnoszę wrażenie że ze wszystkim poza tym co leży w ich kwestii czyli utrzymywaniu i sensownym kierowaniu tym dołkiem, który sensu nie ma od bardzo dawna, a dokładnie od zmiany ekipy. Babcia dostała bana za chęć bycia pomocnym i pamiętajcie ze może to czekać każdego z was i tylko widzimisie dzieli was od banicji. Regulamin co prawda istnieje, ale jego interpretacja - no cóż - można nagiąć i naginać do woli.
 #1177027  autor: Remington
 12 sie 2024, 18:27
ganc2 pisze:
12 sie 2024, 18:23
Babcia dostała bana za chęć bycia pomocnym

Ten zarzut jest poniżej wszelkiej krytyki - ban za chęć pomocy? Albo przedstaw dowody na swoje słowa, albo przeproś za pomówienie - trzeciej możliwości nie ma.

Od czasu przyznania ostrzeżenia za zamieszczoną w ponad sześciuset miejscach tego forum obsceniczną animację, konsekwentnie, bez przedstawiania konkretów uprawiasz czarny PR pod adresem moderatorów, ale powyższe kategoryczne stwierdzenie - które jest zwykłym kłamstwem - to już gruba przesada.
 #1177061  autor: biala1991
 13 sie 2024, 00:32
Wiem, że późno ale dopiero teraz (dzięki "uprzejmości" :) Remingtona) trafiłam na ten wątek i już tylko dla zasady piszę, bo nie mam wątpliwości, że osoba tak wyważona w wypowiedziach jak babciagienia1p nie zasłużyła na tego bana. Podziwiam jej cierpliwość i przykro mi, że pomoc, którą okazuje innym babciagienia1p została wykorzystana przeciwko niej (posądzenie o złe intencje).
 #1177070  autor: mariusz9a
 13 sie 2024, 08:28
@biala1991
A skąd wiesz za co dostała bana? Co napisała, co zrobiła że tak się stało. Skąd to wiesz, że tak lekka ręką osadzasz, że się nie należało?
biala1991 pisze:Wiem, że późno ale dopiero teraz (dzięki "uprzejmości" Remingtona) trafiłam na ten wątek
Nie trafiłaś na ten wątek przez swoje "ignoranctwo" - po prostu masz gdzieś tą część forum i tu nie zaglądasz, bo Cię te wartki najwyraźniej nie obchodzą ;-)
 #1177132  autor: biala1991
 13 sie 2024, 20:01
mariusz9a pisze:
13 sie 2024, 08:28
@biala1991
A skąd wiesz za co dostała bana? Co napisała, co zrobiła że tak się stało. Skąd to wiesz, że tak lekka ręką osadzasz, że się nie należało?
Dlaczego tak uważam napisałam w temacie o moderacji na forum, nie będę się powtarzać. Tylko pytanie można odwrócić, skąd Ty masz pewność, że babciagienia1p zasłużyła na tego bana? bo banujący, który poczuł się urażony tak twierdzi, no tak, to zamyka dyskusję.

Pozwolę sobie zacytować Twoje posty w tym wątku:
mariusz9a pisze:
Ja nie mogę... Ale ktoś tu lubi robić z igły widły :-P Ich piaskownica, ich zabawki, regulamin jest. Dyskusja o dupie Maryny, jak zresztą w wątku o moderacji na Telepolis. babciagienia1p dostała czasowego bana i tyle. Nie wiem czy słusznie - nie ważne bo dostała i już,
mariusz9a pisze:
A może zostało usunięte zanim to przeczytałeś? Daj już spokój. Nie wiesz wszystkiego co się tu dzieje. Musiała jakiś punkt regulaminu złamać albo rażąco, albo po raz wtóry...
Twoja wiedza w tej sprawie jest żadna ale nie przeszkadza Ci to ferować wyroki, że babciagienia1p "Musiała jakiś punkt regulaminu złamać albo rażąco, albo po raz wtóry..." Jesteś bardzo aktywny uciszając innych forumowiczów, którzy nie tylko w tym wątku ale i w temacie o moderacji proszą o odbanowanie babciagienia1p. To że ujmuje się za nią tyle osób to też dużo mówi, zauważ, że jesteś jedynym, który tak gorliwie broni decyzji Karlosa (Remingtona nie liczę, bo jemu nie wypada występować przeciwko koledze po fachu :) ).