DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #704488  autor: Morvius
 17 mar 2014, 14:39
Jako, że piszę pierwszy to zaproponuję aby na forum powinna być możliwość zaznaczenia postów, które chcemy uznać za przeczytane a które nie, bez konieczności otwierania ich. Typu zaznacz kilka wybranych i odhacz jako przeczytane. Przydatna rzecz bo jak nie mamy czasu teraz czegoś przeczytać to zostawiamy jako nieprzeczytane a posty które nas nie interesują można wywalić :) Mam nadzieję, że wy też macie jakieś ciekawe propozycje a Witek przeanalizuje postulaty :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #704589  autor: maniek89
 18 mar 2014, 00:58
Morvius pisze:Jako, że piszę pierwszy to zaproponuję aby na forum powinna być możliwość zaznaczenia postów, które chcemy uznać za przeczytane a które nie, bez konieczności otwierania ich.
Idąc tym tropem myślenia - bez sensu wchodzic na forum jeśli nie ma się zamiaru czytać postów.
Morvius pisze:a posty które nas nie interesują można wywalić
Skąd wiesz że te posty cię nie zainteresują skoro nie masz zamiaru ich czytać? :>

 #704598  autor: darek638
 18 mar 2014, 03:23
Morvius, popieram. Też by dla mnie przydała się opcja zaznaczenia tematu, ktory mnie nie interesuje.

Nigdy więcej Play.

 #704648  autor: Morvius
 18 mar 2014, 12:37
maniek89 pisze:Skąd wiesz że te posty cię nie zainteresują skoro nie masz zamiaru ich czytać? :>
bo mnie np nie interesują posty o nokii 3310 ani sieciach komórkowych to po 1 a po 2 jeśli nie masz ochoty się udzielać to po co piszesz? ;)

Klasyczny obserwator wątku.

 #704650  autor: KA
 18 mar 2014, 12:52
To ja jeszcze raz o logowaniu, choć jakiś czas temu ten temat był poruszony i podobno nie ma szans na zmianę, ale...
używam każdego dnia dwóch komputerów na przemian i zalogowanie na jednym powoduje wylogowanie na drugim, co jest bardzo upierdliwe.
Mój postulat nr1, nr2 i nr3 dotyczy tylko tego, aby kiedyś? dało się to zmienić.

 #704996  autor: maniek89
 19 mar 2014, 22:30
Morvius pisze:po co piszesz?
Piszę bo uważam że pomysł nie jest najlepszy Tematy będziesz widział i tak a w każdej chwili można oznaczyć wszystkie posty jako przeczytane i przy następnej wizycie widzisz co doszło nowego.
Morvius pisze:nie interesują posty o nokii 3310 ani sieciach komórkowych
Udzielasz się z tego co widzę raczej w dziale JTW a posty o których mówisz pojawiaja się w innym dziale forum i jeśli tematyka takowa cię nie interesuje to nie musisz wchodzić do takiego działu.

 #705057  autor: Morvius
 20 mar 2014, 10:51
zaś pojawiają się wszystkie razem wymiksowane i mnie to denerwuje bo trzeba przeglądać i szukać interesujących mnie tematów.

Klasyczny obserwator wątku.

 #706700  autor: WitekT
 28 mar 2014, 17:15
KA pisze:To ja jeszcze raz o logowaniu, choć jakiś czas temu ten temat był poruszony i podobno nie ma szans na zmianę, ale...
Ale tu szansa na zmianę jest - i ta zmiana będzie.

Co do reszty funkcji - zobaczcie sobie jak wygląda phpBB3 (teraz mamy phobb3 z modem Przemo).

 #706817  autor: user_delete19
 29 mar 2014, 12:49
Przejście na phpBB3 powinno rozwiązać problem z logowaniem - trochę inaczej rozwiązane (nie ukrywam, że doprowadza do pasji =,=)

Co do oznaczania jako przeczytany/nieprzeczytany - nie znam żadnego silnika umożliwiajacego coś takiego... Fora to nie mail/usenet z magicznymi możliwościami.

Niemniej co byłoby praktyczne - możliwość filtrowania które kategorie interesują nas w 'nowe od ostatniej wizyty'.

Dla przykładu teraz głównie bazuję na "Moje wątki" niestety to jest lista tylko tych, w których się udzielam (na szczęście phpBB3 umożliwia śledzenie i bookmarkowanie wątków bez konieczności pisania jakiejkolwiek wiadomości więc łatwiej śledzic interesujące wątki).

Niemniej czasami pojawiają się nowe wątki i bazując tylko na powyższym człowiek może je ominąć. Z drugiej strony o ile używanie "nieprzeczytane od ostatniej wizyty" poniekąd rozwiązuje problem lądują tam wiadomości ze wszystkich działów, w tym specyficzne pytania od funkcjonalności/problemy z konkretnymi telefonami, co człowieka nieszczególnie musi interesować. Więc jeżeli dałoby się dorobić filtrowanie w tym zakresie to byłaby bomba! (AFAIK vBulletin miał taką możliwość, nie wiem jak teraz i czy w phpBB3 też to jest, chociażby jako dodatek).

 #706926  autor: znawca
 30 mar 2014, 00:02
Ja chciałbym zniesienia limitu nieczytanych postów, ew opcję automatycznego oznaczania wszystkich jako przeczytanych po przekroczeniu 1500, żeby tylko nie pokazywał się ten irytujący, zmuszający do dodatkowego kliknięcia komunikat :)
Szkoda, że raczej nie możliwości technicznych, by to zrobić... no chyba że wspomniana wyżej opcja oznaczenia tematów, albo działów które nas nie interesują.

To samoistne wylogowywanie przy korzystaniu z kilku urządzeń też fajnie byłoby naprawić.

Aaaaa... i jeszcze żeby forum było szersze, a najlepiej żeby automatycznie dopasowywało się do szerokości ekranu - bo teraz zostają za duże białe paski po bokach - strony nie chcę powiększać, bo rozmiar czcionek mi odpowiada, tylko sama tabelka forum szersza :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #714918  autor: lord.nitos
 03 maja 2014, 20:45
Jesli chodzi o zniesienie limitu 1500 postow, to ciezko bo kazdorazowe zwiekszenie tego limitu to dodatkowe obciazenie dla serwera, a jak wszyscy wiemy phpBB by Przemo jest dosc stare i nie ma co ukrywac malo co zoptymalizowane.

Znajac zycie, to przy takie duzej ilosci uzytkownikow na pewno znajdzie sie kilkunastu tych, ktorzy w razie potrzeby dolozyli by sie aby zgromadzic kwote potrzebna do wykupienia licencji IPB, a jest to wedlug mnie lepsze rozwiazanie niz phpBB3. Ale zrobicie jak uwazacie.

[center]
Jeżeli Ci pomogłem to możesz się odwdzięczyć klikając

Obrazek
[/center]

 #715072  autor: pakierhakierxd
 04 maja 2014, 20:33
Ja chciałbym mobilną wersję Forum i obsługę Tapatalka :D ,najważniejsze rzeczy jak dla mnie.

Pozdrawiam :)

 #715077  autor: lord.nitos
 04 maja 2014, 20:42
pakierhakierxd pisze:Ja chciałbym mobilną wersję Forum i obsługę Tapatalka :D ,najważniejsze rzeczy jak dla mnie.
Pod phpBB3 jest taka modyfikacja, obslugujaca TapaTalka

[center]
Jeżeli Ci pomogłem to możesz się odwdzięczyć klikając

Obrazek
[/center]

 #715092  autor: pakierhakierxd
 04 maja 2014, 21:47
No to super :)

Pozdrawiam :)

 #740088  autor: WitekT
 13 sie 2014, 12:06
To nie jest kwestia NDS, ale nie chcemy też robić choinki z komentarzy...

 #740104  autor: Niezgodna7
 13 sie 2014, 12:31
Ależ Witoldzie, jaka tam zaraz choinka?
1. Takowych +5 mało się zdarza
2. Nie musi być extra kolor, wystarczy większa czcionka /czarny kolor /grubsza litera.

 #740425  autor: WitekT
 14 sie 2014, 10:09
Eeeeee, jestem na nie... ;-)

 #740451  autor: Morvius
 14 sie 2014, 11:30
z lenistwa ? :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #740452  autor: mikkel
 14 sie 2014, 11:39
Ja to bym postulował aby wogóle nie było informacji że jest ileś tam postów nieczytanych. Ta informacja o 1500 postach nieczytanych jest upierdliwa. Często wchodzę na forum ale oczywiście nie jestem zalogowany z automatu a jak postanowię coś napisać to muszę się dowiedzieć że mam 1500 postów nieczytanych.

Albo niech jest tak że wybieram sobie kategorie, które mnie interesują i tylko z nich mam informacje że są nowe posty. Kogoś interesują tematy związane np. z nokią czy ajplem a innego sieci kablowych itd. Poco raczyć wszystkich nudnym komunikatem na który i tak nikt nie zwraca uwagi bo przecież wiadomo że są nowe posty i co z tego? No i nic. Każdy wejdzie sobie w swoją kategorię i sam sprawdza co jest nowego/ciekawego.

 #740471  autor: Niezgodna7
 14 sie 2014, 13:46
Witoldzie. A propo choinki, to mi się wydaje, że te ,,bombki" choinkowe - czyli ruchome i stałe reklamy skuteczniej dochoinkowywują Twój portal, a nie jeden komentarz z innym kolorem /czcionką
;- p
No nic, jak nie, to nie. Tłumaczyć sensu tego nie będę.
PS. Już z tydzień czasu dodawanie komentarzy na forum nie sprawia mi problemu - tak pan trzymaj
;- )
(pojawił się nowy, ale nie tak upierdliwy)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis