DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #417695  autor: madhunt3r
 18 lip 2010, 11:33
Witam.

Zakupiłem wczoraj i5700. Na razie świetnie się spisuje. Tylko mam problem z długim łączeniem 3G.
Jak nic nie robię to na wyświetlaczu jest 3G (Sieć PLAY) - wszystko skonfigurowane poprawnie, ale jak wchodzę w internet, bądź w jakąkolwiek aplikację która wymaga internetu, to 3G łączy się na H, i tak raz 3G raz H, aż po długim czasie załapie H i net śmiga. Nie da rady zrobić, aby już na 3G łączył się a nie tak długo na HSDPA przełączał?

Cały wątek na forum androida:

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=18096

Może razem wspólnymi siłami rozwiążemy ten problem...

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

 #417815  autor: vinc
 18 lip 2010, 18:48
Według w tym przypadku wina leży po obu stronach. Problemem może być sprzęt i zasięg opa. Podczas łączenia z internetem telefon automatycznie szuka najszybszego połączenia. Przykładowo wygląda to tak: normalnie w stanie czuwania pracuje spokojnie w 3G by nie marnować baterejki, ale podczas próby połączenia z siecią (nie mówię tu o aktualizacjach) stara się złapać najszybsze połączenie (w tym przypadku HSDPA), ale niestety jest zbyt słabe i nie może być wykorzystane do połączenia (według urządzenia). Wobec tego spada na 3G, ale wtedy ponownie "coś" trybi by łapać HSDPA i tak w koło... Dlatego to tak długo trwa. Z podanego topicu wygląda, że inni na różnych sprzętach mają ten problem. W związku z tym wynika, że najbardziej winny jest tu Android OS...

------EDIT-------

Po włożeniu do Milestone'a karty Playa problem wystąpił również u mnie (z kartą Ery problem nie występował). Wobec tego według mnie wina leży po stronie konfiguracji nadajników danego opa w regionie. No i zapewne w pewnym stopniu winny jest ten sprzęt zgodnie z tym co napisałem powyżej ;)

Obrazek

 #419396  autor: sebastr
 26 lip 2010, 22:55
Miałem podobny problem w Play Online.
Jak modem spokojnie pracował sobie na UMTS to wszystko grało, jak tylko zaczął łapać HSDPA to czasami nie dało się pracować. Teoretycznie szybsze łącze tak muliło że wszystko stało :-)

 #419421  autor: weissmann
 27 lip 2010, 00:31
Na przykład w Nokii 6120 (3G/HSDPA) da się np. włączyć lub wyłączyć HSDPA ("Szybki dostęp do pakietu") i wtedy prędkość ograniczona jest do UMTS 384kb/s.

 #438658  autor: BigDill
 31 paź 2010, 19:47
Mozna to wylaczyc w opcjach zeby bylo tylko 2G bo przez 3G moze Ci kase brac tak jak np. mi

BigDilll