DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #301865  autor: pacyna
 05 gru 2008, 14:46
Podzielę się swoimi uwagami, może komuśsię przydadzą :D

Telefonik wykonany jest solidnie, klawisze rozmieszczone ergonomicznie (trochę podobnie jak np. w SE k310i, oczywiście klawisz C - wiadomo jak to w samsungu :P ), numerki wklepuje się dobrze. Z wyglądu jest ... nie-samsungopodobny co wg mnie wyszło mu na dobre :wink:
Wadą jest trochę mały wyświetlacz, ale za to dość wyraźny, 262k kolorów robi swoje.
Pisanie sms-ów jest niezbyt dobrze rozwiązane, słownik T9 lepszy jest i to o wiele w SE, tak samo wstawianie symboli i emotek. Np. zamiast uśmiechniętej buźki pojawia się "dwukropek kreska duże D czyli ": - D" zamiast :D ]. Za to ilość znaków które można wklepać wynosi 2295 (bez polskich ogonków), tel podzieli to chyba na 7 smsów (nie pamiętam dokładnie). Ale pisze się dobrze.
Aparat 1.3 mega robi dobre zdjęcia jak na takie urzadzenie. W najwyższej rozdzielczości nie ma możliwości zoomowania (jest w niższych - bardzo fajna i wygodna). W czasie robienia zdjęć można zmieniać dużo ustawień, sam ze wszystkich nie korzystam, najczęściej ustawiam tryb nocny i rozdzielczość, ew. jasność i kontrast. jak ktoś napisał fotki lepiej cykac przy dobrym świetle, wtedy nawet na ekranie kompa wyglądają nieźle.
Długość nagrywanych filmów - nie sprawdzałem, ale po zmianie ustawień (domyślnie jest ustawiona taka długość jak dla wiadomości mms) można chyba do oporu, az bateria padnie albo braknie pamięci :lol:
Z przodu mamy drugi aparat 0.3mega - do wideorozmów. Moze też służyć jako... lusterko jak ktoś chce :lol: :lol: :lol:
Fonik ma wejście na kartę pamięci micro SD. Oczywiście zakupiłem za 15zł 2GB kingstona i śmiga jak ta lala :D Nie przytyka i nie spowalnia (ale mam tam tylko kilkadziesiąt mega zapełnione, przy większej ilości nie wiem).
Bluetooth działa bez zarzutu-zarówno przy komunikacji z kompem jak i drugim telefonem. Duży plus za to.
Wygodne menu (na początku trzeba się przyzwyczaić jak ktoś używał innych marek ale później jest bardzo dobrze), dobry kalendarz, organizer (wg mnie lepszy niż w poprzednim SEk310i), budzik, alarmy, książka telefoniczna z możliwością tworzenia grup itp standardowe bajery.
Internetu nie sprawdzałem.
Ustawienia sms, mms - wszystko działa po zainstalowaniu ustawień z smsa konfiguracyjnego ze strony samsunga. Sieć Heyah.
Odtwarzacz mp3 - z telefonu średniej jakości, przez słuchawki jest o wiele lepiej. Nie znalazłem korektora graficznego do muzy - jade więc na ustawieniach domyślnych, jakość muzyki zależy ściśle od tego jaką wgraliśmy na fona.
Bateria - nie wiem czy trzeba ją formować (formatowac) czy nie (rżne sązdania na ten temat), ja to zrobiłem - czyli standardowo 3 ładowania po 10-12 godzin po uprzednim rozładowaniu do zera. Teraz trzymie 3-6 dni zależnie od intensywności użytkowania (powiedzmy że orientacyjnie 30 smsów dziennie, 15 min muzy z mp3, 15 minut rozmów na dzień to 4-5 dni da radę). Zmniejszyłem ustawienia wyświetlacza tak żeby ciągnął jak najmniej energii :lol: Wadą jest wskaźnik naładowania baterii - tylko 3 kreski to trochę mało.
Zasięg 3G - ładnie się wyświetla ale nie sprawdzałem jakości połączeń w 3G bo nie mam z kim hehe :-D
Joystick - sprawa która wywołuje skrajne emocje ja widze u moich znajomych :lol: W SGH J200 działał z początku trochę cięzko ale teraz jest dobrze. Ogólnie preferuję joystiki zamiast "rozetek" - chyba dlatego że zawsze w moich telefonach sprawowały się bez zarzutu.
Z boku telefon ma przycisk szybkiego dostępu do aparatu oraz przyciski głośności (wszystkie one są edytowalne - w ustawieniach można zmienić ich funkcje,ja zostawiłem), oprócz tego wejście na kadrtę pamięci i słuchawki/ładowarkę (albo ładujesz albo słuchasz mp3 przez słuchawki, jednocześnie nie da rady :-D ) Na te wejścia są zaślepki z plastiki ładnie wkomponowane w obudowe - kurz nie ma żadnych szans :D

Ogólnie - jestem miło zaskoczony kupnem za 199zł takiego telefon w dodatku bez simlocka . Z początku wahałem się - bo to nie SE (ach to przyzwyczajenie :-D )ale przez ponad miesiąc moje nastawienie zmieniało się z neutralnego (telefon jest, bo jest, i działa) do umiarkowanego zadowolenia i nie żaluję :D