DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #1178196  autor: NokiaFan86
 28 sie 2024, 16:37
Ktoś (chyba dla beki) mi powiedział, że rząd planuje wprowadzić podatek od kart SIM, że można będzie mieć tylko trzy (numery), a jak ktoś ma więcej to za każdy "dodatkowy" zapłaci 10 zł rocznie. 🙂 Czy coś takiego jest wogóle możliwe do wprowadzenia? 🙂
 #1178198  autor: Remington
 28 sie 2024, 17:14
Taka informacja brzmi bardziej jak żart niż realny plan rządowy. Wprowadzenie podatku od kart SIM, czy ograniczenie liczby numerów telefonicznych, które można posiadać, nie jest czymś, co łatwo byłoby wprowadzić i skutecznie egzekwować.

Choć rządy czasem wprowadzają różne regulacje dotyczące telekomunikacji (na przykład obowiązek rejestracji kart SIM w niektórych krajach), pomysł podatku od kart SIM byłby skomplikowany do wdrożenia i prawdopodobnie spotkałby się z dużym sprzeciwem zarówno ze strony obywateli, jak i firm telekomunikacyjnych.

Jeśli coś takiego byłoby planowane, to z pewnością byłoby o tym głośno w mediach i oficjalnych komunikatach, a do tej pory nic takiego się nie pojawiło. Możliwe więc, że to po prostu żart lub fałszywa informacja.

To napisał ChatGPT, bo mojego komentarza wolałem nie publikować 😉.
 #1178204  autor: KC-KARLOS
 28 sie 2024, 18:08
W Grecji za posiadanie usług telekomunikacyjnych obywatele płacą ekstra 10% oprócz VATu 24% (to chyba opłata audiowizualna z tego co wiem).
A z czatu GPT radzę nie korzystać, badziew i kropka.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178215  autor: KC-KARLOS
 28 sie 2024, 21:33
Drodzy, wystarczy, że Play w 2 taryfach czy Plus w całym prepaidzie pobierają do 5 zł/mc za utrzymanie numeru. Czyli mamy niejako taki "podatek" pobierany od operatora. Łatwo taką daninę ominąć.
Wspomnę jeszcze o T-Mobile GO, gdzie w ostatnim dniu wychodzących pobiera do 3 zł na samoczynne wydłużenie wychodzących (w innym wypadku opłat nie ma, bo Abonent w mega prosty sposób może wydłużyć wychodzące np. za 5 zł aż o 2 miesiące, więc tego nie traktujmy jako daniny.
I na tym może się zatrzymajmy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178231  autor: Remington
 28 sie 2024, 23:15
Kapitan_Wrona pisze:
28 sie 2024, 22:58
Ktoś wywołał moim zdaniem ważny temat, który prędzej czy później wróci.

Nikt nic nie wywołał, tylko znajomy zrobił dowcip @NokiaFan86 i nic więcej. A żarty też powinny mieć swoje granice - bo ich powielanie prowadzi właśnie do bicia piany i teorii na temat, którego nie ma. Pul numerów nie zabraknie - numery telefonów działają też w krajach większych od naszego.