DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 10 z 41
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 41
 #924785  autor: Gregrin
 08 maja 2017, 17:30
jarekt pisze:Policz tylko ile doszło dodatkowego tekstu wyświetlanego w samym Play24 związanego z tą taryfą: 2000 znaków, które się przekładają pewnie na 500 linijek kodu.
A teraz policz ile jest dodatkowych znaków wyświetlanych w Play24 związanych z dodatkowym subkontem: ZERO.
Nie rozumiem bo mowie o procedurze kasowania niewidocznej w p24. Ale tu nie chodzi o ilość kodu tylko analizie w ilu miejscach trzeba by go było dodać rozważając masę wyjątków.
jarekt pisze:Wyświetlanie ilości i ważności PromoZŁ można zrobić tak:
- pobierz ilość PromoZŁ;
- pobierz ważność PromoZŁ;
- wyświetl ilość i ważność PromoZŁ.
Tak, coś takiego robisz na etapie projektu i pobierasz to sobie z bazy a nie zmieniając to sobie "swobodnie" przy zmianach na koncie.
jarekt pisze:Zmiana taryfy z kolei robi coś takiego z PromoZŁ:
- pobierz ilość PromoZŁ;
- pobierz ważność PromoZŁ;
- przenieś ilość i ważność PromoZŁ do nowej taryfy (do konta PromoZŁ).
Tak, robi coś takiego (dokładnie opisanego w regulaminie kiedy i co się przenosi) wiec nie będzie przenosić nieokreślonej ilości subkont i łączyć ich w jedna całość. Nie po to konto złotówkowe i bonusowe są osobno żeby przy przenoszeniu je łączyć. Subkonta się robi żeby rozdzielić środki gdy są niezależne a nie po to żeby później procedurami załatwiać wyświetlanie tego w jednej całości albo przy przenoszeniu je łączyć.
jarekt pisze:Nigdy (w żadne wersji) w regulaminach BzR nie było informacji o przepadaniu po 30 dniach ... Był tylko zapis, że są ważne 30dni.
I to wyegzekwowano.
jarekt pisze:O przepadaniu po terminie 30 dni reszty z niewykorzystanego 1GB z nakrętek też nie ma ani słowa w regulaminie (i nigdy nie było), jest tylko podana ważność - 30 dni.
Jest to identyczna sytuacja ja w regulaminie BzR - nie napisano tam, że Bonus przepada po 30 dniach, napisano tylko że jest ważny 30 dni.
Dokładnie, i na to chce zwrócić uwagę ze jest to jedyne zagrożenie.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 17:38 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #924787  autor: jarekt
 08 maja 2017, 17:38
Gregrin pisze:Nie po to konto złotówkowe i bonusowe są osobno żeby przy przenoszeniu je łączyć
@Gregrin, być może Ci to umknęło gdzieś ale ja piszę cały czas o subkoncie na PromoZŁ pochodzącymi np. z BzR ale w odniesienie do głównego konta PromoZŁ, które jest subkontem w odniesienie do Konta Głównego numeru czyli konto z PromoZŁ pochodzącymi z BzR jest SubSubKontem w stosunku do Konta Głównego.
I gdy piszę o sumowaniu subkont PromoZŁ to mam na myśli zsumowanie subkont konta głównego PromoZŁ (które jest subkontem Konta Głównego) i samego konta głównego PromoZŁ bez oczywiście Konta Głównego.
Nie wiem czy ktoś zrozumiał co tu teraz napisałem :)
Gregrin pisze:I to wyegzekwowano.
I właśnie tak samo mogą wyegzekwować przepadanie GB z dowolnej promocji w dowolnym momencie (o 1 rano jutro :) ) co oznacza, że jeśli GB z takiej promocji będą trafiać na SubSubKonto to tylko pozornie będą przedłużać GB z głównego subkonta na GB. No ale to zależy jak to przepadanie zimplementują.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 17:45 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #924791  autor: Gregrin
 08 maja 2017, 17:40
jarekt pisze:@Gregrin, być może Ci to umknęło gdzieś ale ja piszę cały czas o subkoncie na PromoZŁ
Wiem ale zasada jest ta sama a w moim zdaniu widać jak byłoby to absurdalne postępowanie.
 #924796  autor: jarekt
 08 maja 2017, 17:51
Dobra, nie rozwijajmy już tej dyskusji bo są ciekawsze tematy w temacie promocji nakrętkowej.

Mianowicie: każdy już wie, że za nakrętki w tym roku nie ma PromoZŁ. I pewnie nie pojawi się żadna nowa promocja, która by PromoZŁ dawała tak tanio. Nie ma więc jednocześnie (i nie będzie - bo tak chce Play z wiadomych powodów) dodatkowego i taniego sposobu na przedłużanie PromoZŁ.

A co, gdybym za jakąś określoną liczbę kodów (nieznaną mi obecnie) z nakrętek/zawleczek obecnej promocji zaoferował w zamian (osobie która te kody mi prześle) tanią metodę (czyli nie jednorazowy kod tylko metoda) na przedłużanie PromoZŁ (również pochodzących z Bonusu za Przeniesienie - BzP)?
Mowa o kosztach przedłużania około 0,80zł na miesiąc czyli około 10zł rocznie.
Metoda nie jest nigdzie opisana ani nawet zasugerowana (poza oczywiście kilkoma moimi wpisami tu na forum informującymi o jej istnieniu).

Dodatkowo myślałem aby osobę, która zaoferuje najwięcej kodów (bo bym zrobił jakieś minimum uprawniające do otrzymania opisu metody ale można by zaoferować więcej) nagrodzić opisem metody na zupełnie bezpłatny i nielimitowany internet w technologii nawet LTE/LTE-Advanced (bez potrzeby ładowania konta i kupowania czy płacenia za cokolwiek).
Metoda też najprawdopodobniej nikomu nieznana.

Dodatkowo myślę, że dałbym warunek aby łączna ilość kodów jaką muszę otrzymać od wszystkich razem osiągnęła jakieś minimum (np. 500 sztuk) i byłoby to pewnie tak rozegrane, ze każdy by się najpierw zaoferował z ilością, a dopiero potem następowała by wysyłka kodów do mnie (i gdy się potwierdzą, że są prawidłowe wysyłałbym przepis).

Nie byłoby wysyłania przepisu na bieżąco każdemu, kto spełniłby minimum aby po prostu zmniejszyć ryzyko utraty "dochodów" (którymi byłyby dla mnie kody :) ) gdyby ktoś sposób od razu opublikował. Więc w pewnym momencie następowałaby "wypłata" kodów, ja je wszystkie sprawdzam i dopiero wtedy wszystkim naraz wysyłam przepis. Opublikowanie dopiero wtedy metody przez kogoś też będzie mnie martwić ale już mniej :) (tak myślę, że mniej).

Dodatkowo, wszystkie osoby, które przepis miałyby otrzymać (szczególnie ta jedna z przepisem na bezpłatny net :) ) musiałyby się przed jego otrzymaniem zobowiązać, że na otrzymanych ode mnie informacjach nie będą zarabiać (Allegro, eBay, OLX, Olix, itd.), że nie upublicznią nigdzie tych informacji i że nie są pracownikami krajowych operatorów komórkowych ani nie mają wśród najbliższej rodziny takowych :) (ten ostatni warunek jest jak najbardziej na poważnie).
Korzystam z tej metody przedłużania PromoZŁ i jej utrata byłaby dla mnie i rodziny bolesna (w sensie finansowym) stąd te kilka warunków.

To tak na wstępie mi się urodziły takie pomysły, warunki, nagrody i zastrzeżenia.

Oczywiście założyłbym pewnie nowy wątek aby tu nie śmiecić.
 #924820  autor: ign123
 08 maja 2017, 19:35
@jarekt

Doskonały pomysł! Szczerze mówiąc, to kiedy "strzelałem" w temacie taniego przedłużania pakietu zł pomyślałem, że powinieneś coś mieć za dzielenie się swoją wiedzą.
Chętnie dołożyłbym się do zrzuty nakrętkowej, ale niestety bardzo mało piję tego typu napojów, więc na pewno nie będę w stanie przekroczyć progu minimalnego. Tak się składa, że w weekend opróżniłem jedną butelkę - wysłałem Tobie kod przez PW. Jak jeszcze jakiś wpadnie mi w ręce to prześlę Tobie - gratis, bez żadnych zobowiązań - za dobrą robotę :-)
 #924825  autor: Dax13
 08 maja 2017, 19:59
hmm jarek powiedz mi za kogo Ty się uważasz, naprawdę myślisz że jesteś jedynym posiadaczem wiedzy jak w surfie mieć nielimitowany i darmowy internet? chcesz się na tej wiedzy obłowić w kody z zakrętek? trochę to żałosne...
 #924829  autor: jarekt
 08 maja 2017, 20:02
@Dax13, witamy w klubie nieumiejących czytać (ze zrozumieniem oczywiście).

PS. Ściągnij w Surfie 1TB (1024GB) albo więcej co miesiąc w każdym miesiącu przez kolejne 12 miesięcy bez doładowania. I po drugie: gdzie ja pisałem coś o necie z Play? Poza tym, jak przedłużysz w Surfie ważność konta bez doładowania (napisałem, że w mojej metodzie nie trzeba nic doładowywać)? I jeszcze raz: coś ty się tak uparł na ten net? Wiesz, że go nie wygrasz ode mnie ale wiesz, że jest z Play? No to "konkurs" (jeśli go rozpocznę i sfinalizuję) jest na bank nie dla Ciebie.
I ostatnie: jak sobie byś wyobrażał opis tej metody jeśli dotyczyłaby Play i taryfy PnKSurf? "Zaopatrz się w starter Surf, zrób sobie RWK poprzez cofnięcie się w czasie do stycznia 2016 roku i ściągaj co miesiąc bez ograniczeń 1TB danych i więcej jeśli potrafisz, bo ja nie potrafię".
I jeszcze jedno: mówię o wymianie kodów w zamian za sposób na przedłużanie PromoZŁ, a Ty wyskakujesz z jakimś netem w Surf!
 #924834  autor: Dax13
 08 maja 2017, 20:23
to napisz od razu że organizujesz zbiórkę pieniędzy i jak uzbierasz kilka tysięcy złotych to podasz informacje...
po to jest forum żeby pisać na dany temat, a Ty robisz słynne "wiem ale nie powiem". Męczcie się sami albo powiem wam jak wy mi coś dacie w zamian... Zachowanie na poziomie piaskownicy... tyle ode mnie
 #924835  autor: jarekt
 08 maja 2017, 20:28
Tylko taki ktoś jak Ty @Dax13 mógł zobaczyć tutaj zbiórkę pieniędzy. Jak bym chciał handlować swoją wiedzą albo w jakikolwiek sposób ją spieniężać to bym to robił ale nie robię. Co Ty masz ciągle od 2 lat taki wielki ból pupy?

Przecież jak chcesz to możesz sobie PromoZŁ przedłużyć, a jak nie znasz sposobu to Ci mogę podać. Żaden problem.

Chcesz? Masz i nie chcę od Ciebie nic w zamian: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=86594 a już na pewno nie pieniędzy.

A jak jesteś taki kozak to opracuj jakąś nową metodę przedłużania GB we wszystkich taryfach głosowych Play (koszt miesięczny maks. 2zł) od 1 września (z wyjątkiem nakrętek gdyby się pojawiła nowa promocja od września albo stara zostałaby przedłużona).
Możesz użyć dowolną ilość własnych i cudzych zasobów umysłowych, finansowych i ludzkich.
I potem nam tu napisz na forum jak to zrobić.
Daj przykład. Od tego jest to forum.

Jak opublikujesz coś sensownego i bezinteresownie to i ja opublikuję bo tak jak Ty jeszcze nie miałem okazji nic tu sensownego na forum napisać.
 #924846  autor: zoltan666
 08 maja 2017, 21:17
jarekt pisze:Korzystam z tej metody przedłużania PromoZŁ i jej utrata byłaby dla mnie i rodziny bolesna (w sensie finansowym) stąd te kilka warunków.

To tak na wstępie mi się urodziły takie pomysły, warunki, nagrody i zastrzeżenia.
Kiedy opublikujesz regulamin całej akcji? ;)
 #924853  autor: jarekt
 08 maja 2017, 21:30
@zoltan666, to jest na razie taki luźny post, propozycja, głośne myślenie. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie. W końcu to temat o nakrętkach.

Ale jak będzie przybywać "Daxów" to wiadomo, że nic z tego nie będzie. Poza tym może być zupełnie inny problem: może być duży problem z dostępnością nakrętek no i promocja Coli/Play jest krótka - zanim się nakrętki pojawią w większej ilości i moja "promocja" wystartuje to promocja Coli/Play będzie się kończyć, a mnie nakrętki w sierpniu czy tym bardziej we wrześniu już nie będą potrzebne.

Jak się zdecyduję zrobić osobny wątek, w którym oficjalnie to zaproponuję to być może w punktach jakieś zasady wymienię :) no i potem będę się starał tego trzymać.
Ale to w ogóle może być poroniony pomysł i w dodatku trudny do ogarnięcia dla jednej osoby w dodatku na zasadach forum.
Tak wystrzeliłem z tym pomysłem i kto wie - możliwe, że będę tego żałował (ale nie przez takich lolków jak @Dax13) tylko z zupełnie innego powodu (który już niejeden widzę na horyzoncie).
 #924859  autor: SimplusowiecU
 08 maja 2017, 22:02
Nie zabierałem głosu w tym temacie, ale teraz no nie nie, nie mogłem się powstrzymać, to już są śmichy chichy :mrgreen:
Wychodzi, że również jestem "Dax-em" (po edycji postu przez @jarekt już 'lolkiem' "Dax-em"), uważam bowiem że standardowe i dla każdego dostępne metody przedłużania bonusów czy to zł czy GB są tak łatwo dostępne i tak tanie(!) - rzędu max. 5-10 zł/miesiąc, że szukanie paru groszy oszczędności i robienie z tego wiedzy co najmniej tajemnej czy jak teraz naiwnych chętnych do przesłania 500 kodów wartych 1GB/sztuka napawa mnie co najmniej niesmakiem, żeby nie napisać obrzydzeniem. Sam chętnie ładowałbym mniej, <jedynie po to> aby uniknąć budowania tzw. skarbonki na kontach głównych numerów którymi się 'opiekuję', ale to co proponuje @jarekt zakrawa na kpiny.
Dziękuję za uwagę, i ... możesz pisać, że jestem 'lolkiem', przeżyję i poradzę sobie sam w miarę posiadanej wiedzy :smt006
 #924860  autor: jarekt
 08 maja 2017, 22:09
Dzięki za zabranie głosu. Poważnie.
To jest Twój pierwszy post w takim tonie (a drugi w ogóle), a Dax13 wysmarował "takich" postów więcej i znacznie ostrzejszych więc daleko Ci do niego :)
Nie jesteś więc jeszcze "Daxem" ani tym bardziej "lolkiem Daxem" :)
 #924862  autor: Tompson
 08 maja 2017, 22:17
po doświadczeniach z zeszłego roku tj kupna masy kodów do nakrętek na alledrogo po cenie ok 20 gr za kapsel, w ilościach takich, że mam na 5 kartach jeszcze między 100 a 350 zł pozostałości (prawie rok używania przez 5 osób) jestem w 99,9% pewny, że kody zostały złamane i sprzedawane w hurtowych ilościach a nie sprzedawane przez pozyskanie z disco w mielnie czy inne knajpo restauracje (pije do podnoszonego gdzieś wcześniej wniosku że pojemność 2 litra ograniczy podaż kapsli). Format kody dalej 12 znakowy cyfry litery jak w zeszłym roku, obstawiam że to kwestia czasu. Co więcej może 1 na 50 kodów otrzymanych w zeszłym roku był wykorzystany, co uprawdopodabnia że ktoś faktycznie wbił go u siebie z butelki a ja otrzymywałem po prostu wygenerowany. Macie podobne doświadczenia czy może się nie zgadzacie?

a druga sprawa w Tesco promo 95 gr za 0.2 puszki coli jak ktoś reflektuje na zakupy.
 #924869  autor: jarekt
 08 maja 2017, 22:36
Tompson pisze:Macie podobne doświadczenia czy może się nie zgadzacie?
Miałem sporo kodów w zeszłych latach i do większości miałem nakrętki (mówię konkretnie o tych kodach, które kupiłem i do których mogłem "dobrać" od razu nakrętkę).
Szczególnie w zeszłym roku otrzymywałem (płaciłem za nie najczęściej) i kody i nakrętki bo w którymś momencie postanowiłem zaczaić się dodatkowo na konsolę. Powiem tak: dziwne, że żadnej nie wygrałem.

Co do złamania kodu to temat dość trudny.
"System" się zmienił w tym roku, tak samo jak ilość wykorzystywanych znaków w kodzie (nie jest prawdą to co napisałeś, że litery i cyfry są te same co w zeszłym roku).

Więc podsumowując Twój post: jest w nim mieszanka faktów, mitów i nieprawdy :) więc mam dylemat czy Ci napisać, że się z Tobą zgadzam :)
 #924876  autor: ign123
 08 maja 2017, 23:04
Faktycznie, ogłaszanie zbiórki na forum nie jest dobrym pomysłem, tak samo jak i opublikowanie obu metod (wysokie ryzyko szybkiego uszczelniania systemów). Więc wychodzi na to, że @jarekt weźmie wiedzę do grobu ;-)
 #924877  autor: Tompson
 08 maja 2017, 23:06
nie napisałem że są dokładnie te same tylko że składają się z liter i cyfr. Dodatkowo powiedz mi jak technicznie sobie wyobrażasz taki handel np 5000 kodów? załóżmy że masz fizycznie kapsle. Ile czasu przeznaczysz na odczytanie tych kodów z kapsli + dodatkowo wprowadzenie ich w jakiś arkusz? czasowo 1 kod 20 sekund? 3 kody na minutę czyli 180 na godzinę. Sporo. a prośbę o kody z negocjowalną stawką puszczałem mailem, po 10 min miałem odp. z ceną. Sprzedaj 10 takim osobom jak ja. siedzisz 24h przy kapslach. Technicznie nieprawdopodobne by to zrobić. Ale nie niemożliwe. Tylko generator wchodzi w grę. A dla osoby w temacie pewnie 1 dzień starczy.
 #924880  autor: jarekt
 08 maja 2017, 23:27
Tompson pisze:nie napisałem że są dokładnie te same tylko że składają się z liter i cyfr
Napisałeś:
Tompson pisze:cyfry litery jak w zeszłym roku
co można rozszyfrować/rozwinąć do "cyfry i litery są takie jak w zeszłym roku".

Gdybyś dodał myślnik i napisał tak:
Kod: Zaznacz cały
cyfry litery - jak w zeszłym roku
to można by to rozszyfrować/rozwinąć do "kod, w skład którego wchodzą cyfry i litery - jak w zeszłym roku"

Ale to drobiazg. Nie pogniewamy się przecież na siebie z tego powodu?
Tompson pisze:180 na godzinę
Jeśli kody sprzedawał na początku po 1zł to miał 180zł na godzinę. Trochę słabo, lekarz pewnie więcej zarabia :)
Nawet po kilku miesiącach, gdy kody spadły do 0,50zł to dostawał 90zł za godzinę (zakładam Twoje 20 sekund na kod).
Przy 10-godzinnym dniu pracy bez wolnych sobót i niedziel i zapasie nakrętek do przepisania, otrzymywał taki gość 27000zł (dwadzieścia siedem tysięcy złotych) miesięcznie gdy sprzedawał nakrętki po 0,50zł.
Ciężka praca ale opłacalna. Przy czym słowo "ciężka" to z moje strony nadużycie.
 #924884  autor: Tompson
 08 maja 2017, 23:44
robi się oftop. Zbyt dosłownie bierzesz wszystko. Litery i cyfry to łącznie 10+32 znaków = 42! kombinacji, natomiast + znaki specjalne robi się mega dużo że nie wiem nawet jak to policzyć. Więc to miałem na myśli - taki skrót myślowy powinieneś łatwo przyjąć. Kolejna sprawa oczywistym jest że nikt nie kupował po 100 kodów po 1 zł skoro można było samemu sobie te kody w tej cenie w markecie zorganizować. Skupiłeś się niepotrzebnie na aspekcie finansowym, ciekawe po 2 godzinie czy byś z taką szybkością operował wprowadzaniem w szczególności bez pomyłek (nie licząc dostępności kapsli bo ta liczba jest jak najbardziej skończona i wcale nie jest taka duża patrząc nawet po stronie producenta a co dopiero pierogarni). Reasumując sugestia była taka że taka"ręczna robota" nie wchodzi w grę. I ostatnie: kody było właściwie 90% czasu spokojnie do kupienia w cenie 1 zł/4 kody. Naginasz niepotrzebnie rzeczywistość "pod siebie". A przecież nie o to chodzi kto ma rację, wymieniamy się opiniami przecież, prawda?
  • Strona 10 z 41
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 41
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 41