DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 11 z 41
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 41
 #924885  autor: jarekt
 08 maja 2017, 23:49
A propos "złamania" kodów.
Do ciekawych wniosków można dojść sortując kody alfabetycznie zwłaszcza jeśli ma się ich dużo.
Ciekawe są też efekty sortowania wg drugiego znaku, trzeciego, czwartego itd.

Ale jeśli myślisz, że mając 1000 kodów coś "wygłówkujesz" to Cię zmartwię.
Gdybyś każdemu mieszkańcowi Ziemi (w zaokrągleniu 7 miliardów) dał 1000 kodów to na Ziemi byłoby wtedy 7 bilionów kodów (7 000 000 000 000).

Żeby zagospodarować wszystkie możliwe kody z obecnej promocji musiałbyś jednak jeszcze znaleźć pięć tysięcy (5 000) takich planet jak Ziemia i każda musiałaby mieć 7 miliardów mieszkańców.
I dopiero gdy na każdej z tych 5 tysięcy planet dasz każdemu z 7 miliardów mieszkańców po 1000 kodów to wykorzystasz wszystkie kombinacje bo jest ich:
36 520 347 436 056 576
czyli 36 biliardów - tzw.wariacji z powtórzeniami czyli 24 (ilość znaków) do potęgi 12 (ilość pozycji).

Oczywiście nie każda kombinacja (a w zasadzie wariacja) będzie spełniać "formułę" ale tych spełniających jest i tak bardzo dużo.


@Tompson ja temat jak najbardziej traktuję na luzie i lubię podyskutować i ja nikogo nie chcę zdenerwować czy obrazić (to absolutnie nie jest moim celem) ale lubię też sprowokować dyskusję w innym kierunku.
Kupiłem w tym roku już ponad 300 kodów za średnio powiedzmy 1,30zł (brałem na początku i po 2zł) bo nie zawsze możesz kupić napój/puszkę w takiej ilości w jakiej chcesz i jeszcze z kodem.
Jeśli kod byłby za 3zł i taka cena byłaby dla mnie opłacalna (z czysto finansowych względów) i potrzebowałbym 1000 sztuk i sprzedawca nie chciałby z ceny zejść to wydałbym na te kody 3000zł. W dodatku nie miałbym płynu. Na szczęście jest inaczej.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2017, 00:04 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #924887  autor: Tompson
 09 maja 2017, 00:04
przecież te kody tworzy algorytm, "wystarczy" inżynieria wsteczna i odkrywasz algo czyli sam sobie tworzysz "nowe" które nie zostały nigdy w żaden sposób wydrukowane na kawałkach plastiku w napojach, jednakże przy autoryzacji na stronie promocji woah są w 100% akceptowane. To tak jak np z numerem PESEL, niby jest dowolność w jakimś tam zakresie ale każdy pesel powinien poprzez cyfrę kontrolną i działanie
Kod: Zaznacz cały
9×a + 7×b + 3×c + 1×d + 9×e + 7×f + 3×g + 1×h + 9×i + 7×j
sprawdzać swoją poprawność, tutaj masz fajnie to wytłumaczone
Kod: Zaznacz cały
Jeżeli ostatnia cyfra otrzymanego wyniku nie jest równa cyfrze kontrolnej, to znaczy, że numer zawiera błąd[15].

Przykład dla numeru PESEL 44051401358:

    9*4 + 7*4 + 3*0 + 1*5 + 9*1 + 7*4 + 3*0 + 1*1 + 9*3 + 7*5 = 169

Wyznaczamy resztę z dzielenia sumy przez 10:

    169:10 = 16 reszta = 9

Wynik 9 nie jest równy ostatniej cyfrze numeru PESEL, czyli 8, więc numer jest błędny.
i tak samo w kodach coca coli. Tylko trzeba znaleźć algo. Czasem potrzeba przypadku, czasem ogromnej wiedzy. masz przykładowego linka z tematu łamania : https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/ha ... h-w-tesco/ czy https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/tw ... mu-zlamac/

Jarek polecam Ci zgłębić się w tesco. Jest sklep e-tesco szukaj tam tych promocyjnych opakowań po 95 gr. Możesz zamówić jeśli nie dla siebie to np dla osoby trzeciej byleby przesłała Ci potem równiutko poukładaną tablicę 20x20 zawleczek :D
 #924889  autor: jarekt
 09 maja 2017, 00:17
Oferta w Tesco/e-Tesco jest od niedawna (chyba 3 dni) i niestety nie ma gwarancji, że będą puszki z kodami. Więcej - dostałem informację, że na razie są "stare/zwykłe" puszki.
To samo w sklepach stacjonarnych Tesco. Ale to się cały czas zmienia. Dzisiaj nie ma, jutro też nie będzie ale pojutrze już będą.
Są też inne problemy: spróbuj zamówić więcej niż 99 sztuk puszek - nie da się!
Takie tematy to ja monitoruję :)
 #924896  autor: pablo82
 09 maja 2017, 07:36
Dziś rano w Tesco w moim mieście kupiłem puszkę 0,2l Coca Coli Zero w promocji po 95groszy. Jak narazie to pełne półki mają tych puszek z tegoroczną promocją. Widocznie u mnie w Skarżysku nie ma zainteresowania tą promocją, a cena 95groszy za puszkę z kodem jest kusząca.
 #924931  autor: oczkers
 09 maja 2017, 12:07
Pewnie głupie pytanie ale włączenie cyklicznego pakietu internetu jest bezpieczne czy może przedłużają kilka godzin za późno i można stracić wszystkie zgromadzone bajty?

PS. Szukam już jakiś czas tutaj sposobu na rwk w play na karte lubie to! ale wszędzie trafiam tylko na info, żeby szukać bo już było :-). Możecie mnie chociaż nakierować w jakim temacie tego szukać?
 #924945  autor: jarekt
 09 maja 2017, 12:41
@oczkers - w tym: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=1020 lub w tym: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=78289
oczkers pisze:Pewnie głupie pytanie ale włączenie cyklicznego pakietu internetu jest bezpieczne czy może przedłużają kilka godzin za późno i można stracić wszystkie zgromadzone bajty?
W play jest to tak zorganizowane (i poparte w większości przypadków odpowiednimi zapisami w regulaminie), że pakiety cykliczne MB/GB się sumują/kumulują.

Aby to sumowanie/kumulowanie działało prawidłowo to moment przyznawania kolejnego pakietu musi odbywać się znacznie wcześniej niż moment ewentualnego kasowania przeterminowanych środków czyli mniej więcej tak:

#1 Kolejny pakiet jest przyznawany o 1:00 rano, ilość GB jest sumowana, a ważność ustalana na miesiąc do przodu - środki ważne do 23:59 poprzedniego dnia dalej były bo jeszcze nie doszła do głosu procedura kasowania przeterminowanych środków;

#2 O 3:00 rano następuje skasowanie GB ważnych do 23:59 poprzedniego dnia ale ponieważ wcześniejsza procedura pakiet przyznała to nic nie jest kasowane.

Obecnie ta procedura została nieco zmodyfikowana (jest jeszcze bezpieczniejsza) ale dla Ciebie nic się w zasadzie nie zmienia - GB nie przepadają jeśli masz aktywny pakiet cykliczny.

Czasami nawalała procedura #1 i GB przepadały bo się nie przedłużyły bo nie przyznano kolejnego pakietu z jakiegoś powodu (pisało się reklamację) więc właśnie niedawno Play wprowadził zmianę: dodano dodatkową procedurę wykonywaną przed procedurą #1:

#0 Tuż po północy o godzinie 0:01 następuje tymczasowa zmiana ważności konta GB na dodatkowy jeden dzień do przodu (jeśli aktywny jest pakiet cykliczny).

Dzięki temu gdy nawali procedura #1 (opóźni się np. o 10 godzin) to procedura #2 nic nie skasuje bo GB będą ważne do końca bieżącego dnia. Gdy nawali procedura #0 no to jest szansa, że prawidłowo zadziała procedura #1.
Musiałyby obydwie procedury #0 i #1 nawalić aby o 3:00 procedura #2 skasowała wszystkie GB, a to jest teraz znacznie mniej prawdopodobne.
 #924986  autor: jarekt
 09 maja 2017, 15:47
Ciekawostka: na nagrody rzeczowe/gwarantowane zużyto na ten moment 8 041 kodów (w zasadzie to minęło nie 9 dni od startu, a tylko 5 dni i 6 godzin bo pierwsze 3 dni i 10 godzin promocja nie działała).

Wiadomo, że nie każdy bierze jakieś nagrody, a niektórzy nie biorą udziału nawet w konkursach z tej promocji.
Widać więc jaka ogromna ilość kodów jest wklepywana na stronce, a jak mało jest na sprzedaż na Allegro.
 #924988  autor: albertpaly
 09 maja 2017, 16:48
pablo82 pisze:Ktoś tu kiedyś pytał o zdjęcie tej nowej puszki z promocją. Proszę bardzo:
Obrazek


Obrazek
Dzięki. Ja prosiłem. Udało mi się kupić w Tesco 16puszek promo po 95gr.
Na szczęście zwykła Cola nie Zero :mrgreen:
 #925020  autor: pablo82
 09 maja 2017, 20:24
Mój sąsiad lubi pić ten "odrdzewiacz" dlatego też do odebrania piłki z podpisem Lewandowskiego brakuje mi 8 kodów, które do końca tygodnia powinienem już mieć. Podpowiedziałem mu o tej promocji w Tesco z puszkami za 95groszy - to chłopina kupił ich 12 sztuk. Także wkrótce do stanu odbioru nagród rzeczowych, trzeba będzie odjąć -1 czyli mnie.
Ps. co do losowania wycieczek- to z ciekawości w dniu 1 maja, gdy jakimś cudem udało mi się wtedy zarejestrować mój pierwszy nr tel. na stronce - to wymieniłem mój pierwszy 1punkt na los o wycieczkę do Sopotu z losowaniem w dniu 8maja - bo zainteresowanie tą promocją było małe. Losowanie było w dniu wczorajszym. Oczywiście wycieczki nie wygrałem ale za to w dniu losowania dostałem od Play 1GB internetu gratis, mimo, że wczoraj wcale nie wymieniałem kodów na doładowanie 1GB oraz mój licznik doładowań GB na miesiąc maj wcale się nie zmniejszył o to przyznane 1GB od Play-a. Miły gest od operatora, choć mimo wszystko wolałbym wycieczkę do Sopotu :D
 #925037  autor: TomekErek
 09 maja 2017, 21:45
hmmm... a gdzie sie sprawdza czy sie wygralo te wycieczke do Sopotu? Bo ja tez o nią zawalczyłem aż 1 kodem no ale szansę miałem, no nie? :p

Sprawdzałem na mailu - nie dostałem zadnego info czy wygrałem czy nie, promocyjnego 1GB tez mi nie przyznali :/ (mam na koncie tylko pozostale 0.7GB z 1GB, ktory dostałem tak oficjalnie po wpisaniu mojego pierwszego kodu no i zagrałem tym samym kodem o wyjazd do Sopotu)
 #925071  autor: pablo82
 10 maja 2017, 05:28
Nie wiem jak oni informują osoby o wygraniu wycieczki ale skoro nic mi nie przyszło na e-mail oraz nikt do mnie nie pisał z Coca Coli ani nie dzwonił na mój nr telefonu, stąd wywnioskowałem, że wycieczki nie wygrałem. Z resztą nie ma co się oszukiwać i tak nie robiłem sobie z wygraną wycieczki do Sopotu żadnej nadziei, a że w dniu losowania dostałem 1GB internetu gratis od Play, w tym też ze standarowym smsem: Play przyznal 1GB internetu. Baw sie z nami dalej! - to uznałem to jako taki mały bonusik w postaci 1GB od Play, za udział w losowaniu wycieczki. Bo jak to inaczej wytłumaczyć, że dostaję 1GB gratis z promocji Coca Coli, mimo, że tego dnia co dostałem ten 1GB nie robiłem żadnej wymiany kodu spod nakrętki na wspomniany 1GB internetu? Nic. Po prostu się cieszę, chyba że był to błąd ze strony operatora i dlatego dostałem 1GB internetu gratis.
 #925283  autor: jarekt
 11 maja 2017, 13:31
serek5555 pisze:pewnie jeszcze spadną do 50 groszy lub mniej
Na to może zabraknąć czasu i/lub kodów i cena w tym roku może nawet w pewnym momencie zacząć z powrotem rosnąć. No ale to takie gdybanie. Trzeba by zrobić poważne badania aby chociaż być troszkę bliżej prawdy.
 #925334  autor: Ricki1980
 11 maja 2017, 18:12
Mam pytanie. Jak odebrać nagrodę gwarantowaną. Wybrałem placówkę, gdzie chcę otrzymać nagrodę i pobrałem voucher. Mam teraz czekać na odzew, czy iść z tym to owej placówki?
  • Strona 11 z 41
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 41
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 41