DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1175616  autor: peter221
 25 lip 2024, 14:36
Cześć. Od 3 miesięcy mam nr w Plush, służy tylko do otrzymywania kodów SMS. Dostaję dziwne wiadomości, boję się, ze mi zaraz go wyłączą, a miał być rok ważności konta. Będę wdzięczny za podpowiedź, co zrobić, aby utrzymać nr tutaj lub sugestie, gdzie się przenieść.
Obrazek

Obrazek
 #1175617  autor: KC-KARLOS
 25 lip 2024, 14:38
peter221: *100# co pokazuje? Po utracie wychodzących mamy 2 lata na odbieranie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175623  autor: MariuszY
 25 lip 2024, 15:47
@peter221: z pierwszego screen'a jasno wynika, że w kwietniu doładowałeś konto i uruchomiłeś Plush Ważny Rok. Od tego dnia numer powinien być ważny na wychodzące przez 365 dni + kolejne 2 lata na odbieranie połączeń.
Sms'y które otrzymujesz dotyczą braku płatnej aktywności. Jeśli twoje konto złotówkowe jest puste to możesz takie wiadomości olewać. Jeśli na koncie masz jakieś środki to Polkomtel będzie pobierał co 30 dni kwotę 5zł na "utrzymanie numeru". Stan konta równy 0zł skutecznie blokuje ten proceder.
###
Edycja - poprawiłem koszt "utrzymania numeru" zgodnie z info KC-KARLOS
Ostatnio zmieniony 25 lip 2024, 17:24 przez MariuszY, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1175626  autor: KC-KARLOS
 25 lip 2024, 16:35
MariuszY: za brak aktywności Plus pobiera do 5 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175631  autor: peter221
 25 lip 2024, 16:54
KC-KARLOS pisze:
25 lip 2024, 14:38
peter221: *100# co pokazuje? Po utracie wychodzących mamy 2 lata na odbieranie.
konto ważne do 29.04.2025
 #1175664  autor: peter221
 25 lip 2024, 22:36
Dziękuję za odpowiedzi. A czy teoretycznie Plushowi może się odmienić i któregoś miesiąca zablokuje/wyłączy nr?
 #1175673  autor: babciagienia1p
 26 lip 2024, 03:24
@peter221
Nie powinno, ale przed Tobą jest dwa i pół roku.

Mogą wygasić taryfę i przymusowo przenieść do innej. Zdarzały się takie przypadki u innych operatorów. Nie słyszałam, żeby odbywało się to z pogorszeniem aktualnych warunków, chociaż w Twoim przypadku, od 29 kwietnia 2025, nie będzie już wychodzących.
Można wyobrazić sobie, że jeszcze w trakcie aktywnych wychodzących, nastąpi jakaś zmiana i w nowej ofercie zmienią się tak długie przychodzące. Oczywiście, to tylko wydłubki.
Gdyby coś się kroiło, powinieneś dostawać, SMS-em, informacje z minimum miesięcznym wyprzedzeniem, chociaż pewnie nie będziesz trzymał karty w telefonie i tego nie zobaczysz. Negatywny scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny.
 #1175682  autor: KC-KARLOS
 26 lip 2024, 10:54
Bez obaw, Plus teraz walczy mocno o klientów, więc będzie budował bazę numerów, które potencjalnie będą mogły być w abonamencie czy korzystać z pakietów cyklicznych. Stać ich na to (opłaty za utrzymanie numeru, droższe abonamenty, submarki i liczne MVNO).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175689  autor: peter221
 26 lip 2024, 11:24
To prawda, karta włączana jest maksymalnie raz na miesiąc, żeby zobaczyć, czy nadal żyje, lub jak trzeba zatwierdzić jakąś operację.
Mówiąc szczerze lepiej czułbym się płacąc 5zł i mając pewność, że nr będzie aktywny :/
wszystkie odzyskiwania kont bankowych/allegro mam właśnie na ten nr, a gdzie tylko się da, zrezygnowałem z odzyskiwania numerem telefonu na rzecz aplikacji uwierzytelniającej lub kodów zapasowych
babciagienia1p pisze:@peter221
Nie powinno, ale przed Tobą jest dwa i pół roku.

Mogą wygasić taryfę i przymusowo przenieść do innej. Zdarzały się takie przypadki u innych operatorów. Nie słyszałam, żeby odbywało się to z pogorszeniem aktualnych warunków, chociaż w Twoim przypadku, od 29 kwietnia 2025, nie będzie już wychodzących.
Można wyobrazić sobie, że jeszcze w trakcie aktywnych wychodzących, nastąpi jakaś zmiana i w nowej ofercie zmienią się tak długie przychodzące. Oczywiście, to tylko wydłubki.
Gdyby coś się kroiło, powinieneś dostawać, SMS-em, informacje z minimum miesięcznym wyprzedzeniem, chociaż pewnie nie będziesz trzymał karty w telefonie i tego nie zobaczysz. Negatywny scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny.
 #1175707  autor: Remington
 26 lip 2024, 12:11
@peter221

Jeśli się obawiasz, to w kwietniu zmień taryfę na Prosto na Kartę (koszt zmiany 5 zł), zasil za 5 zł i masz rok ważności i tak co roku. Wszelkie przymusowe migracje itp. nie powodują skracania ważności konta. Jeśli po którymś zasileniu zobaczysz, że coś się zmieniło i już nie wydłuża o rok, to będziesz musiał znowu tutaj zapytać 😀.

Opcja jeszcze bezpieczniejsza - zasilaj za 5 zł co miesiąc przez kilka lat, a gdy uzbiera się duża kwota przenieś numer gdzie indziej. Odzyskasz wszystko pomniejszone o niewielką opłatę manipulacyjną (obecnie 20 zł), która obok inflacji będzie jednym kosztem jaki poniesiesz.
 #1175721  autor: babciagienia1p
 26 lip 2024, 12:46
peter221 pisze:
26 lip 2024, 11:24
...lepiej czułbym się płacąc 5zł i mając pewność, że nr będzie aktywny :/
Remington pisze:
26 lip 2024, 12:11
...Jeśli się obawiasz, to w kwietniu zmień taryfę na Prosto na Kartę (koszt zmiany 5 zł), zasil za 5 zł i masz rok ważności i tak co roku.
Według mnie to jest najlepsze rozwiązanie, mimo że 5,- zł z doładowania będą zabierać Ci na poczet kary za brak aktywności.

Możesz też zostać w Nowym Plushu i płacić 10,- zł za RWK co 365 dób.