DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1176318  autor: a482024
 04 sie 2024, 15:58
Witam wszystkich serdecznie.

Tak jak w temacie, szukam taniej oferty na kartę, która nadawała by się na detoks od internetu. Dotyczy to numeru głównego, używanego na codzień. I teraz tak widziałbym to dwojako;

1) oferta z internetem, która byłaby tylko lejkiem, ale takim, który da się w miarę wykorzystać do podstawowych żądań, np. sprawdzanie pogody w aplikacji, ewentualnie wyszukiwanie google (odpowiedź-wycinek danej strony) - z tego co się orientuję, to taki lejek ma a2mobile (512kb, ale to po wyczerpaniu pakietu), gdzieś wyczytałem, że w Play jest 1mb, ale nie wiem, czy to po wyczerpaniu pakietu. Zakładam, choć być może się mylę, że mając na koncie 0 zł i nie posiadając żadnego pakietu, lejek działa domyślnie (nadal jest dostęp do internetu).

2)oferta z malutkim pakietem, ale ważnym długo. Być może wymagać to będzie jakiejś usługi przedłużającej, jak RWK w Orange.

Zdecydowanie bardziej urządzałaby mnie opcja pierwsza. Fajnie, jeśli oferta była by jednocześnie tania, bo po co przepłacać za coś, czego się nie wykorzysta, z drugiej strony jest to dla mnie na tyle ważne, że jestem w stanie zapłacić dużą cenę… desperacja? ;)

Do tematu detoksu cyfrowego podchodzę bardzo poważnie i kosztowało mnie to sporo wysiłku intelektualnego i wyrzeczeń; pozbyłem się niezliczonej ilości komputerów stacjonarnych i laptopów, smartfonów i tabletu, internetu stacjonarnego, ogromnego telewizora, subskrypcji YT premium, subskrypcji muzycznej (choć tu czasem on/off), i tak dalej. Doszedłem jednak do wniosku, że smartfon jest mi potrzebny do wartościowych narzędzi, podstawowej komunikacji. Lejek wymusi brak możliwości korzystania z serwisów streamingowych i zniechęci do kompulsywnego i zbędnego wyszukiwania informacji w formie tekstowej w internecie (reddit, shopping itd).

Obecnie jestem abonentem (karciarzem) sieci Orange.

Dziękuję każdej osobie za przeczytanie moich wypocin i ewentualny angaż :)
 #1176351  autor: MariuszY
 04 sie 2024, 19:16
a482024: Rozumiem potrzebę "odtruwania", ale oferty zawierające jako podstawę internetu wyłącznie szybszy lejek sprawy nie załatwią. Będziesz po prostu dłużej czekał na wyszukiwane informacje. Moim zdaniem tylko "pełnosprawny" net z racjonalnie dozowanym limitem wielkości i samodyscypliną.
Nic nie piszesz o reszcie usług - minuty, sms :?:
Wariant prosty i tani - Virgin Mobile na kartę, a w nim pakiety MINI3 lub MINI9 wraz z włączanymi racjonalnie i z samodyscypliną dodatkowymi paczkami neta 1GB za 1zł. Masz wówczasz:
a. w MINI3 (za 3zł) 30min/30sms/300MB + pakiety 1GB/1zł,
b. w MINI9 (za 9zł) 300min/300sms/1GB + pakiety 1GB/1zł.
Pakiety neta za złotówkę integrują się z pakietem głównym i przybierają jego ważność. Możesz ich kupić dowolną ilość, nawet dokupywać sukcesywnie, w miarę potrzeby. VM ma wbudowany lejek, więc nie wyczyści tobie konta i jeśli wykażesz się zdyscyplinowaniem, to z pewnością będzie lepsze od lejka 0,5-1Mbit/s. Po prostu sam wyznaczasz sobie granicę ile takich pakietów wykupisz dodatkowo.
 #1176358  autor: mateo1995
 04 sie 2024, 20:06
Osobiście pozostałem przy laptopie, smartfonie i słuchawkach. Pozbyłem się wszelkich subskrypcji. Do yt na telefonie używam przeglądarki brave na której można jak w premium odtwarzać w tle i bez reklam. Choć to co robię raczej nie kwalifikuje się do cyfrowego detoksu to jest czymś pomiędzy. Używam internetu jedynie mobilnego na zasadzie udostępniania z telefonu na laptopa. Na zasadzie procedury ustawionej w telefonie. Jeśli podłączony do ładowania to włącz hotspot i wyłącz po 5 minutach. Polecam.

Rozważ Vectrę z umową na 24mc gdzie za 10zł/mc masz no limit i 10GB/mc a potem internet bez limitu z prędkością max 1Mbit/s.

Ewentualnie do 1 sim TuBiedronka z pakietem 100min, 100sms za 5zł, do 2 sim dla internetu Aero2 z darmowym internetem do 0,5Mbit/s i koniecznością wpisywania Cptcha co godzinę.

Ewentualnie do rozmów fakt mobile z kodami z gazet publikowanymi na tym forum. W kazdym tygodniu masz darmowe 10min, 10sms i jeśli brakuje to pakiet 50min, 50sms / mc za 3zł.
 #1176385  autor: a482024
 05 sie 2024, 09:30
Dziękuję za odpowiedzi.

Z moim układem dopaminergicznym ciężko jest wygrać ;). Wariant z Virgin Mobile wydaje się genialny, idealny wręcz. Boję się tylko, że zacznę za dużo wydawać na pakiety internetowe.

Rozmawiam przez telefon mało, rzadko kiedy też sam wywołuję połączenia. Tekstowanie ograniczam do rozsądnego minimum.

Obecnie aktywowałem w Orange pakiet 200 minut i sms, jestem ciekaw ile do końca okresu rozliczeniowego minut zużyję. Orange natomiast ma jedną bardzo przydatną dla mnie usługę, mianowicie blokada internetu mobilnego. Żeby odblokować sobie internet, muszę ruszyć się z domu do kogoś, kto udostępni mi internet. Wciąż to jednak półśrodek.