DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1177694  autor: Radziu91
 22 sie 2024, 12:01
Miałem w Orange gdzie byłem bardzo zadowolony / oferta

Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB
Paczka zwiększała sie z miesiąca na miesiąc i tak miałem 120gb/msc +15gb za doładowanie (Bez MMS) a za granica w roamingu ~60gb za 25pln

Obecnie Orange sobie samo z siebie wyłączyło ofertę i dało mi szalone 20GB i MMS za darmo (czyli mniej jak wcześniej miałem w roamingu)

To dla mnie niedopuszczalne i mimo sympatii do sieci muszę poszukać alternatywy.

Szukam wiec: Darmowe SMS/Rozmowy z możliwie dużą paczka za ok 30pln/msc i najlepiej z jakby niewykorzystane gb przechodziły na następny miesiąc. MMS nie sa konieczne. Stara oferta mi odpowiadała a paczki były spoko, łacznie z paczką za granica
 #1177697  autor: KC-KARLOS
 22 sie 2024, 12:09
Obecnie Orange sobie samo z siebie wyłączyło ofertę
Radziu91: że co? Orange informował o zmianach z wyprzedzeniem + my na forum. Co robiłeś w tym czasie? Spałeś? Nie wnikam...
Przecież dostałeś MMSy i zachowałeś starą cenę czyli JEDYNIE 25 zł/mc + GB nadal przechodzą z miesiąca na miesiąc, co jeszcze Tobie nie pasuje? Możesz kupić 2 pakiety próbne, nieodnawialne za 15 zł (NL+15GB za 15 oraz polecam NL+100GB+5G też za 15 zamiast 50 zł). Możesz kupić 2 takie pakiety, powiększając liczbę GB w kraju + GB w roamingu + przesuwasz odnawianie no-limitu z 20 GB do 2 miesięcy (pakiety jednorazowe nie dezaktywują no-limitu cyklicznego, również nabytego w starej cenie po zmianach).
Aktywacja paczek nieodnawialnych w jednorazowo niskiej cenie 15 zł:
* NL+15GB: START na 815
* NL+100GB+5G: START50 na 812.
Jeśli wyślesz od razu te 2 smsy, przesuniesz datę ważności odnowienia NL+20GB za 25/mc o 2 miesiące (szczegóły w smsie zwrotnym pod *101*1#)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177699  autor: Radziu91
 22 sie 2024, 12:20
a co to dało że informowaliście? nie moża było tego zatrzymać.
Chodzi o to ze nie mam 120gb tylko 20gb a dostałem MMS

nie jestem zbieraczem GB i ich nie mam. Chodzi o to ze mialem pakiet 120gb + 15 które przechodziło ewentualnie na następny msc a teraz mam 20gb i w sumie nawet nie wiem ile za granica. //i co ma do rzeczy czy informował jak nie mozna było tego powstrzymać
 #1177702  autor: KC-KARLOS
 22 sie 2024, 12:30
Radziu91: ale GB nadal Tobie przechodzi z miesiąca na miesiąc, o co Tobie chodzi? Że mniej neta dostajesz teraz? Operator zmienił ofertę i ma do tego pełne prawo. Nie podoba się, szukasz innej oferty.
W tej ofercie masz w Mój Orange podane ile masz GB w UE - a w niej masz 5,95 GB w UE.
Podałem propozycje, jak tanio i bez utraty opcji za 25/mc powiększyć sobie ilość GB.
Tylko w OFNK możesz sumować ważność i ilość gigabajtów. Gdybyś przeszedł do nju to tylko byś zyskał na tym, że masz taniej, ale narzekał, że niewykorzystane GB przepadają. Dobrze to przeanalizuj.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177713  autor: KC-KARLOS
 22 sie 2024, 13:25
Radziu91: dobrze, a ile teraz masz środków? Przecież przechodzą z miesiąca na miesiąc. Bo ja mam jeszcze starą wersję (nowa zrobi się w listopadzie) ale skumulowałem już 11,6 TB, a w roamingu mam ponad 171 GB. Więc to dowód na to, że wszystko się sumuje. W nju nie dałbym radę tak mieć, ani w innej sieci.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177720  autor: KC-KARLOS
 22 sie 2024, 13:46
Radziu91: co pokazuje sms po wbiciu kodu *115*1# ? Sprawdzałeś dodatkowo w komputerowym Mój Orange? Tam jest przycisk "zobacz szczegóły", gdzie jest info o ewentualnych zamrożonych GB gdybyś na czas nie odnowił no-limitu cyklicznego - a stary NL ma 1-mies zamrożenie GB i jego odnowienie/ponowne aktywowanie przywraca te środki.
Dodatkowo: jeśli nie odnowiłeś starego no-limitu z kumulacją licznika, zgodnie z regulaminem zeruje ten licznik i zbieranie neta odbywa się od początku, i tam masz psa pogrzebanego.
Wniosek? Spóźniłeś się z odnowieniem no-limitu za 25 i licznik się wyzerował. Tego licznika już nie odzyskasz, co najwyżej zebrane gigabajty. Masz szczęście, że zachowałeś starą cenę odnowienia no-limitu, inaczej byś płacił najmniej za to 31/mc.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177731  autor: KC-KARLOS
 22 sie 2024, 14:57
Radziu91:
czyli już jesteś w opcji z MMSami. Fajnie.
doładuj konto i korzystaj, bo takich warunków już nie dostaniesz - najtańszy NL kosztuje teraz 31.
Ewentualnie sobie włącz jednorazową wersję NL+100GB+5G za 15 a potem opcję NL+15GB też za 15 w kolejnym miesiącu. Zebrane GB sumują się. Zachowasz opcję cykliczną za 25 bo odnowienie odbywa się zawsze w terminie podanym w smsie po wbiciu kodu *101*1#
Sposoby aktywacji podałem w poprzednim poście.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177736  autor: Radziu91
 22 sie 2024, 15:09
Zdążyłem zadzwonić do babki w orange (infolinia)
i tak: gigabajty przepadły (+1) w czerwcu i teraz mamy ich 20gb (nawet jak przechodziłem do tej sieci to miałem 50 na start)

problem jaki obserwuje to to że ja potrzebuje tych 100gb co miesiac a nie jednorazowo :)

i dobrze rozumiem to jest dodatkowy pakiet wiec bedzie kosztowało to w sumie 40pln i bede miec 120gb (łacznie) ale tylko jednorazowo.
 #1177738  autor: KC-KARLOS
 22 sie 2024, 15:39
Radziu91: Dobra, inaczej. Polecam zrobić tak - przejść na NL+25GB+5G i włączyć promocje 5400GB / 4800GB i 2400 GB. Dlaczego? Bo w stałej cenie 35/mc będzie wpadać dużo GB. Najpierw 12x po 450 GB/mc, później 12x 400 z promki 4800, a finalnie 12x po 100GB.
GB niewykorzystane będą się kumulować. Jeśli zapomnisz doładować konta, net zostanie na maks. 3 miesiące zamrożony.

Zrób tak: wyślij smsy o tych treściach:
5400GB na 811 aby wpadało 450 GB ekstra co miesiąc przez rok do tych 25GB w standardzie.
4800GB na 811 aby wpadało 400 GB co miesiąc przez rok, będą wpadać po wyczerpaniu puli 12 paczek 450GB odnowień no-limitu
2400GB na 811 aby wpadało 100 GB co miesiąc przez rok, po wyczerpaniu promki 4800.

Aby miło zacząć doładowywanie dużej ilości gigsów, wyślij następnie sms o treści START CYKL na 813, wtedy zabiorą 15 zł a Ty dostajesz od razu aż 475 GB neta i dopiszą się do wykorzystywanych GB. Za miesiąc dostaniesz kolejne 475 GB ale musisz zapewnić 35 zł na koncie. Jeśli po 12 odnowieniach wyczerpie się pula ekstra GB, będziesz dostawał 400 GB x12 itd. Ekstra neta zapewniasz sobie na 3 lata nieprzerwalnego odnowienia no-limitu za 35/mc.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177788  autor: Remington
 23 sie 2024, 09:10
Comiesięczne 60 GB w roamingu europejskim mogło być tylko wynikiem błędu, ale nie częścią oferty. Wszędzie przysługuje tyle danych, ile wynika z unijnego przelicznika (1GB za każde zapłacome 4,22 zł).

Znając obecne oferty zaproponowałbym coś podobnie skutecznego, a tańszego:

1. Przejść do nju na kartę i aktywować promocję 2400GB na rok - 19 zł miesięcznie da no limit i comiesięczne 220GB.

2. Po roku przejść do nju abonament lub subskrypcja - za 29 zł będzie odtąd 150GB, a po kolejnym roku 180GB, ale bez kumulacji.