DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
  • Strona 7 z 136
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 136

 #690117  autor: Flash999
 14 sty 2014, 07:28
@Andrzejgolota
Dobra propozycja. Można kupując ten starter przejść do zwykłego Plusa na Kartę kodem? Myślę o zakupie starteru za 9 zł, bodajże tylko na tych kartach działa LTE.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #690136  autor: perdos1
 14 sty 2014, 10:06
Proponuję Play Minimax, doładowujesz za około 51 zł w promocji doładowań na fb, w zależności od promocji. Po miesiącu doładowujesz za 5 zł, aby przedłużyć środki promocyjne. Co miesiąc kupujesz pakiet 500MB za 9 zł. Efektywnie masz no limit rozmowy i sms+500MB za ~28 zł/miesiąć.

 #690186  autor: andrzejgolota
 14 sty 2014, 14:27
@icey

Nie napisałeś ile tych minut i sms mniej więcej potrzebujesz. Może wystarczy Ci 100, a może kilkaset.

Jeśli naprawdę dużo to jak wspomniał kolega wyżej minimax w Play, którego małą wadą może być pilnowanie promocji doładowań oraz pilnowanie przedłużania ważności promocyjnych złotówek, bo najwięcej z tej taryfy [najtaniej] da się wyciągnąć właśnie w momencie kiedy doładowuje się konto w trakcie promocji doładowań i potem w odpowiednim terminie przedłuża ważność promocyjnych środków.

Jest jeszcze oferta nju z rachunkiem, opłacalna zwłaszcza gdy nie dzwoni się na stacjonarne, wówczas 19 zł no limit na komórki + 9 zł no limit sms + 5 zł za pakiet 350 mb neta. Czyli 33 zł + ew koszta za połączenia na tel stacjonarne [max 10 zł]

Jeśli wystarczyłoby Ci powiedzmy 100 kilkadziesiąt minut to możesz się przyjrzeć ofertom:
a) T - Mobile Frii, profil nielimitowane sms do wszystkich, wówczas za doładowanie 30 zł masz: nielimitowane sms do wszystkich za 0 zł, pakiet 120 minut do wszystkich sieci za 15 zł + 1 gb neta za 10 zł. Zostaje jeszcze 5 zł do wygadania po stawce 29gr minuta czyli ok 20 minut.
b) Viking Mobile: Za doładowanie 29 zł/msc dostajesz: 2000 sms do wszystkich sieci, 2 GB neta, a całe 29 zł możesz przeznaczyć na rozmowy do wszystkich sieci po stawce 19 gr/min co daje ok 150 minut do wszystkich sieci.

 #690192  autor: Halset
 14 sty 2014, 14:43
perdos1 pisze:Proponuję Play Minimax, doładowujesz za około 51 zł w promocji doładowań na fb, w zależności od promocji. Po miesiącu doładowujesz za 5 zł, aby przedłużyć środki promocyjne. Co miesiąc kupujesz pakiet 500MB za 9 zł. Efektywnie masz no limit rozmowy i sms+500MB za ~28 zł/miesiąć.
A kiedyś tak narzekali, że Orange bawi się w kody i trzeba wszystko pilnować :P
A na poważnie - to jest dobre gdy ktoś ma FB. A jeżeli nie ma lub nie chce założyć ?
 #690197  autor: Halset
 14 sty 2014, 14:49
Moi drodzy

W najbliższym czasie wyjeżdżam na kontrakt, w którym jeden miesiąc jestem poza Polską a drugi w Polsce i tak na zmianę.
Moim terenem pracy będzie Morze Północne.
Obecnie mam umowę do końca roku w Plusie.
Gdybym nie wyjeżdżał, to na dzień dzisiejszy rozpatrywałbym sieć N! - TM (jeżeli słuchać tutaj wypowiadających się ma nawet po modernizacji lepszy zasięg jak Orange) lub Orange (ze względu na nju lub na to, ze mają ciekawsze oferty)
Ale wyjeżdżam i chciałbym coś polskiego, z racji tego, że praca zmienna miesiąc na miesiąc.
Co proponujecie jako dobry OP i abo, żeby działać i w Polsce i za granicą dzwoniąc do Polski i korzystając z neta w roamingu.
Z grubsza - zauważyłem, że minuty w UE są w najdroższym abo Play (chociaż z tego co pamiętam Play coś już tam zmieniał - był news na głównej Telepolis) oraz TM.
Jak to się je :)? Czy ja mogę w tych abo dzwonić zza granicy do Polski czy tylko odbierać?

Pozdrawiam

PS Wiadomo, dobra opcja to np karta w Polsce i karta za granicą. Tylko, że będę łapał zasięg z Norwegii, Szwecji, Anglii, Szkocji, Francji, Belgii, Niemiec i Holandii :)

 #690219  autor: perdos1
 14 sty 2014, 16:07
Można dowiedzieć się o promocji z telepolis i doładowywać przez doladowania.play.pl. Przedłużyć bonus co prawda już trzeba przez fb, bo tylko tam do doładowania za 5 zł przyznawany jest bonus, jednak można poprosić kogoś kto ma fb, lub założyć fikcyjne konto. Wystarczy jedno przypomnienie w telefonie i masz sprawę z głowy, nie trzeba przecież o tym cały czas pamiętać. Jeśli jednak ~ 150 min miesięcznie ci wystarczy, to nie masz się co bawić tylko bierz tmobile albo vikings.

 #690226  autor: ripp1337
 14 sty 2014, 16:55
Long Play 49

25.49/msc, umowa na 12 msc - 167~ min na rozmowy do wszystkich, nielimitowane smsy/mmsy do wszystkich, 200 mb internetu; opłata aktywacyjna 49 zł

Dostępne tylko na infolinii

 #690229  autor: andrzejgolota
 14 sty 2014, 17:14
@Flash999

Szczerze to w ofertach Plusa aż tak się nie rozeznaję, ostatni raz miałem numer w ich sieci w jakimś 1999r ;) Zdaje się, że przy tej starszej taryfie Internet Plus na Kartę była możliwość powrotu do "normalnych taryf" na zasadzie dwóch kroków wstecz. Może w tej taryfie też jest taka możliwość.

Dodam tylko dla porządku, choć pewnie już sam to dawno zauważyłeś, że w tej taryfie NPInK najkorzystniej chyba ładować za 100 zł co 4 miesiące. Koszta są takie same jak w przypadku doładowania za 50 zł [25zl/msc] ale za to bonus miesięczny większy - jakieś 3gb średnio na miesiąc i nie wiem przypadkiem czy nie dodają jeszcze 15 zł bonusu na konto.

Są tu osoby, które o wiele bardziej orientują się w zawiłościach Plusa i myślę, że ew. mnie poprawią.

 #690246  autor: Flash999
 14 sty 2014, 17:40
Zerknąłem na forum Plusa i wychodzi na to, że można zmienić taryfę.
Teraz tylko wybór między WIiS, a Nowym PINK.
Zakupiłem już starter do LTE. Czas na testowanie tych 300 MB.

[ Dodano: 2014-01-14, 20:30 ]
Niestety, raczej Nowy Plus Internet na Kartę odpada, bo naliczanie jest co 300 KB oddzielnie za dane wysłane i odebrane.
W takim razie Plus na Kartę Więcej Internetu i SMSów wypada lepiej.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #690340  autor: icey
 14 sty 2014, 23:55
Chcę jak najlepszą możliwą ofertę aby zamknąć się w tych 30zł na msc, 35zł/msc nie robi wielkiego hallo. 1Gb internetu za dużo, 300mb jest liczbą która wystarcza mi spokojnie. (W playu miałem 300mb to było dla mnie wystarczające). Rozmowy i sms-y, w tej kwestii stawiam więcej na rozmowy, liczba sms-ów na msc jak u mnie ok 150 czasami 200, ale nie jestem za tą formą kontaktu. Zazwyczaj dzwonie, także jak najwięcej minut do tego tak między 100 a 200 smsów i do 300mb internetu. Która sieć oferuje najlepszą ofertę do tych 30/35zł na miesiąc ??

 #690347  autor: andrzejgolota
 15 sty 2014, 01:44
@icey

Skoro potrzebujesz więcej rozmów niż te ok 2h na miesiąc to chyba zostają Ci wspomniane wcześniej:

Jeśli nie dzwonisz albo dzwonisz mało na stacjonarne to w takim przypadku nju z rachunkiem i aktywacja promocji do komórkowych. Wtedy masz no limit sms, no limit na komórki, 350 mb neta za 33 zł + ew koszta za stacjonarne [19 gr/min, maksymalnie 10 zł msc]. Umowa na czas nieokreślony, 1 msc wypowiedzenia.

Jak nie chcesz umowy to Play MiniMax na kartę. 29 zł za no limit [zarówno komórki i stacjonarne] + 9 zł no limit sms + 9 zł 500 mb. 47 zł przy czym koszta mocno zaniżasz sobie dzięki promocjom doładowań w Play organizowanym średnio raz w miesiącu [nawet 100% bonusu za doładowanie >50 zł].Tutaj trzeba też pamiętać o przedłużaniu promocyjnych środków doładowaniem za 5zł przez fb.

 #690396  autor: ginqrwo
 15 sty 2014, 12:30
Witam,

proszę was o radę, co mam zrobić.

Chcę sobie sprawić Iphone'a. Teraz pojawia się pytanie, w jaki sposób będzie to dla mnie najbardziej opłacalne? Kolejną kwestią, jest wybór pomiędzy wersją 4S a 5, ale o tym za chwilę.

W obecnej chwili jestem w T-Mobile i mam możliwość przedłużenia umowy, która w najbliższym czasie się kończy. Po krótkich negocjacjach z SUK udało mi się uzyskać:

- Oferta Multimedialna na 24 miesiące Premium (bez limitów) z rabatem za 79,99 zł miesięcznie
- Internet 2GB
- zniżkę na telefon w wysokości 300 zł

Tutaj wklejam cennik aparatów: KLIK

No i pojawiają się dylematy. Mogę mieć 4S za 69 złotych, co jest fajną ceną. Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej dołożyć do 5 albo 5S te kilkaset złotych, biorąc inny, trochę droższy telefon np. Xperia Z i go sprzedając na Allegro. Wyliczyłem, że za cały okres umowy, abonament wyniesie mnie 24 * 80 = 1920 złotych

4S na Allegro kosztuje około 1400, 5 około ~2200, 5S - no właśnie, bo sam nie wiem, są różne ceny, np. te z dystrybucji US kosztują nawet po 2400, ale czym się różnią tak na dobrą sprawę?

4S wyniesie mnie 1920+69 ~1990, a do 5 przy cenie 2200 musiałbym dołożyć ~800 złotych.

Co myślicie? Jest jakaś inna spoko oferta, albo pomysł, żebym go dostał w lepszej cenowo konfiguracji dla mnie? Będę wdzięczny za pomoc.
 #690414  autor: mambzika
 15 sty 2014, 13:33
Siemka Wszystkim :)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą operatora,ale z zachowaniem swojego numeru. Dość długo przeglądam oferty opów i nie wiem, na którą się zdecydować. Obecnie mam taryfę Play Fresh darmowe smsy po doładowaniu i niby jestem w miare zadowolony,ale może znajdzie się coś lepszego na rynku i bardziej dopasowanego do moich potrzeb. Zatem,czego tak naprawdę oczekuje od taryfy? Po pierwsze -dość długiego okresu ważności rozmów wychodzących. Po drugie- jako,że mam znajomych we wszystkich możliwych sieciach chciałbym aby smsy/rozmowy z różnymi sieciami-w ramach pakietów czy po prostu w taryfie-były dość tanie :) And last but not least zasię. Wprawdzie jakoś strasznie na playa pod tym względem nie moge narzekać-choćby ze względu na roaming innych sieci-ale dość często bywa tak,że telefon gubi sieć,a później sam się na inną nie przestawia co bywa dość uciążliwe. Dzięki z góry za odpowiedzi :)

 #690459  autor: Niezgodna7
 15 sty 2014, 16:43
Bzik.
W miarę zadowolony, czyli ładujesz fon co miesiąc za 30zł, masz darmowe smsy, a kasa idzie na rozmowy?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #690486  autor: Emsi
 15 sty 2014, 18:20
Określ w minutach, ile zużywasz mniej więcej w miesiącu? I do jakich sieci najwięcej.

 #690519  autor: mambzika
 15 sty 2014, 20:23
Zatem co do Twojego pytania Calm7, to tak-doładowuje za 30zł i mam ten 1000 darmowych smsów,ale fakt kasa idzie na rozmowy. A z tym jak często to "zależy jak leży" raz jest to 2 razy w miesiącu,a czasem raz na max. 1,5 miesiąca.
Emsi, wiesz mam tak,że dzwonie do praktycznie wszystkich sieci i na domowe. Generalnie najczęściej w ostatnim czasie bywał to plus i play czasem orange i domowe A ile minut? Z tym różnie bywa,ale miesięcznie to nie będzie więcej niż kilkadziesiąt minut. Generalnie znacznie więcej pisze smsów,ale też tylko wtedy jak mam je darmowe czyli przez miesiąc bo później wole zadzwonić nawet te kilkadziesiąt sekund bo sie więcej dowiem niż przez smsa :)

 #690523  autor: Niezgodna7
 15 sty 2014, 20:36
Bzik.
A ten pakiet za 5zł = 100 minut do plej +stacjonarne, to używasz?
Czy bardziej pakiet 10zł za 5zł?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #690543  autor: mambzika
 15 sty 2014, 21:09
Calm7, w tej taryfie,którą mam oba pakiety nie działają -_-

 #690548  autor: andrzejgolota
 15 sty 2014, 21:22
@mambzika

Nie napisałeś nic o internecie, więc rozumiem że nie jest Ci potrzebny. Myślę, że fajną opcją dla ciebie byłaby taryfa Frii w T-Mobile, profil z darmowymi sms do wszystkich sieci. Najbardziej opłaca się ładować 50 zł co 3 miesiące [ważność na poł wychodzące przy tym doładowaniu to dokładnie 100 dni]. Za tą kwotę przez cały ten czas masz nielimitowane smsy do wszystkich sieci za 0 zł a za kasę z konta możesz kupić sobie pakiety rozmów do wszystkich sieci - 120 minut za 15 zł albo 60 minut za 10zł. Czyli za 15 zł/msc możesz mieć no limit sms do wszystkich i 2h rozmów do wszystkich. Wydaje mi się, że fajna opcja dla Ciebie.

 #690554  autor: mambzika
 15 sty 2014, 21:36
andrzejgolota, kiedyś tam myślałem o T-Mobile,ale te głupie 4 grosze za sprawdzenie stanu konta mnie zniechęca-zwłaszcza,że dość często zdarza mi sie sprawdzać ile kasy mi zostało. To delikatnie mówią idiotyczny pomysł ze strony tak dużego operatora. Zaś co do internetu to fakt,nie jest on dla mnie najwazniejszy,ale czasem-naprawdę rzadko-korzystam z internetu w telefonie :)
  • Strona 7 z 136
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 136
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 136