DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
  • Strona 82 z 136
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 136

 #739553  autor: ciekawy
 11 sie 2014, 18:40
memphisto pisze:A subiektywnie jaki model bys polecal w kategorii jakośc/cena? Potrzebuje kupic smartfon dla osoby, ktora do tej pory uzywala tylko tradycyjnych telefoniw komorkowych.
każdy dotykowy telefon będzie nowością dla takiej osoby, więc pod tym względem wszystkie będą takie same, trzeba się przyzwyczaić,

z fajniejszych modeli

Alcatel Idol 2 Mini S, z obsługą LTE, dobre parametry techniczne, cena 86 zł też ok jak na model z LTE,
Nokia Lumia 635 z LTE za 136 zł,
LG F70 z LTE za 126 zł,

bez LTE
Alcatel onetouch Pop C3, za 6 zł,
ZTE Blade III Pro tylko 6 zł,
Huawei Ascend Y330 i Y530 o ydwa za 6 zł,
myPhone Cube za 26 zł,
Xperia E1 i M za 6 zł
Nokia Lumia 630 za 6 zł,

jest wybór, wybrałem te moim zdaniem niedrogie i ciekawsze
Ostatnio zmieniony 11 sie 2014, 18:57 przez ciekawy, łącznie zmieniany 2 razy.

 #739555  autor: memphisto
 11 sie 2014, 18:49
A samsung galaxy core lte za 116 pln nie bedzie lepszy?

 #739557  autor: ciekawy
 11 sie 2014, 18:57
unikałbym samsungów, bywają bardziej awaryjne niż inne firmy,

zobacz jeszcze raz mój post wyżej, dodałem jeszcze inne telefony

 #739562  autor: Wiksa11
 11 sie 2014, 19:34
Rysiob pisze: W Play'owskim mixie umowa jest podpisywana nie na ilość doładowań, lecz na miesiące. Więc u nich minimum 24 m-c.
Kolego, znowu negujesz to co napisałem i znowu mijasz się z prawdą. W mix Play umowa jest na liczbę doładowań kwotą kontraktową, nie na miesiące. I jest oferta krótsza niż abonament 15 miesięczny.: Mix 60 zł na 12 doładowań bez telefonu: http://play.pl/oferta/przejdz-do-play/p ... LEX_INT_30
Rysiob pisze:
tomek7913 pisze:Witam, szukam oferty na kartę lub abonament bez telefonu do przekierowania rozmów na numer Orange. Potrzebuje nowy numer na trochę dłużej a nie chce nosić dwóch telefonów przy sobie. Ten nowy ma tylko i wyłącznie przekierowywać rozmowy na numer Orange.
Najważniejsze kryterium- by było jak najtaniej.
To wybierz jakąkolwiek ofertę na kartę z rokiem ważności konta. Jest tego sporo: nju na kartę (tam masz konto ważne bezterminowo), Play RWK, Virgin, Mobile Vikings.... do wyboru do koloru.
Co mu po tym, że będzie miał rok ważności konta jak po dniu wykorzysta 5 zł środków i nie będzie mógł już robić przekierowań które oczywiście są płatne. Kolego nie imponujesz wiedzą...

tomek7913, http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html - nielimitowane darmowe połączenia do orange za 0 zł, wystarczy, że będziesz miał aktywne konto. Aczkolwiek utrzymanie aktywnego konta kosztuje właśnie 1 zł za dzień (np. zasilenie 50 zł przedłuża ważność wychodzących o 50 dni, 100 zł i 100 dni itd.) co daje miesięczny koszt jak przy abonamentach no limit do wszystkich, aczkolwiek te pieniądze będziesz miał na koncie i możesz jej wykorzystaćna cokolwiek, np. SMSy Premium

Orange - sieć Januszy.

 #739599  autor: mattis
 11 sie 2014, 21:02
a odnośni tego T-mobile jump są jakieś haczyki bo wyglada na spoko bo w tej cenie 49 zl mamy jeszcze sms no limit tyle ze internetu mniej?

 #739603  autor: ciekawy
 11 sie 2014, 21:11
mattis, nie wiem czy jest opłata aktywacyjna bo tak bardzo się nie interesowałem, od 7 miesiąca abonament 10 zł droższy czyli 39 zł i pewnie wydzwanianie konsultantów z propozycją przejścia na wyższy abonament no limit z telefonem, a sama oferta pewnie jest haczykiem, żeby zostali ludzie, którzy przeszliby do RBM po rozwiązaniu umowy bez kary z uwagi na zmiane warunków przez T,

jak zobaczyłem tą ofertę to sam pomyślałem, że fajna ta oferta ale jak abonament ma wynosić 39 zł i nie mogę wybrać bez pamietu sms no limit i obniżyć abonamentu do 29 zł i jak zobaczyłem tylko 500 mb netu to oferta dla mnie przestała być atrakcyjna,

wolę uczciwe warunki jak w RBM za to tyle, za to tyle i sam wybieram co chce, bez zmuszania, że muszę mieć wszystko bo i tak zapłacę drożej, no i RBM nie jest ofertą dla uciekinierów tylko normalną ofertą

 #739609  autor: mattis
 11 sie 2014, 21:17
tylko, że ja mowie o abonamencie 49 zl z telefonem bo w T mobile mamy no limit sms i rozmowy ze wszystkimi a w RBM mamy a 49 zl no limit rozmowy a sms wychodzi 59 zl . Opcja z telefonem w RBM jest chyba b.podobna do tej z playa za 49 zl?

 #739627  autor: ciekawy
 11 sie 2014, 21:44
mattis, Play to też RBM, tylko marka inna, RBM ma jednak lepsze warunki niż główna marka Play

 #739691  autor: mattis
 12 sie 2014, 07:34
lepsze warunki tzn? bo abonament z telefonem za 50 zl wydaje mi sie tu i tu taki sam

 #739716  autor: Pietro_EU
 12 sie 2014, 09:53
Nju mobile z rachunkiem

No limit na komórki - 19zł
No limit SMS i MMS - 9zł
350MB Internetu - 5 zł lub jeśli mało z niego korzystasz bez pakietu (płacisz 19gr za 1MB)

Wychodzi bez Internetu 28zł/miesiąc.

Jeśli dzwonisz więcej niż 52min/miesiąc na stacjonarne wtedy dochodzi 10zł za nolimit na stacjonarki. Do tego 30 dniowy okres wypowiedzenia. Umowa na czas nieokreślony.
Telefon wolalbym kupić poza operatorem.

 #739800  autor: ciekawy
 12 sie 2014, 14:13
Pietro_EU, telefon kupiony w sklepie jeszcze jest ok, ale np na aledrogo może być problem bo wszystko ładnie wygląda jak się kupuje, a w przesyłce może przyjść wadliwy telefon, więcgdyby ktoś miał zapłacić na alle odpowiednik tego co wyda ponad 29 zł w abonamencie to leiej kupić telefon w sieci, przynajmniej jest pewność, że nie zrobią człowieka na szaro albo że mniej jest takich przypadków niż kiedy kupujesz z drugiej ręki na alle,

a nju się przestaje opłacać jak wydajesz miesięcznie te 29 zł bo nagle się okazuje, że za tą samą kase w RBM masz dużo lepiej i lejek niepłatny, a w nju płatny
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 14:16 przez ciekawy, łącznie zmieniany 2 razy.

 #739801  autor: Wiksa11
 12 sie 2014, 14:14
mattis pisze:lepsze warunki tzn? bo abonament z telefonem za 50 zl wydaje mi sie tu i tu taki sam
W Play w tej ofercie masz tylko 250 mb a w RBM 2 GB (8 razy więcej) oraz za każde połączenie na telefon stacjonarny płacisz, a w RBM masz to już wliczone w abonament.

Orange - sieć Januszy.

 #739808  autor: Pietro_EU
 12 sie 2014, 14:35
RedBull jest mniej elastyczny niz Nju (tutaj dobrze jest to pokazane przy wariancie A - mała ilosc rozmow i smsow): http://kontostudenta.pl/oszczednosci/po ... n=no-limit

W nju placisz tyle ile wygadasz do okreslonych stawek.
Minimalnie 9 zł/miesiac - jesli w ogole nie korzystasz w Redbull natomiast 29zl.

 #739811  autor: Wiksa11
 12 sie 2014, 14:42
Już przestańcie spamować z tym nju. 350 mb- co to jest? elastyczność? A jeśli miesiąc w miesiąc dzwoni się dużo i potrzebuje nowy telefon to nju już całkowicie odpada.

Co do telefonów to cenowo najkorzystniej wypada Alcatel OT Idol 2 MINI S.

Orange - sieć Januszy.
 #739848  autor: marcz123456
 12 sie 2014, 16:32
obecnie play fresh darmowe rozmowy i sms w play

oczekiwania:
darmowe nielimitowane (lub dość dużo) sms wszędzie
rozmowy - zbędne/niewymagane - np. w mix w play można skorzystać z bandyckich stawek z doładowania - tzn. szczątkowa ilość
jakiś dotykowiec za 1zł
np. mix play za 30zł jest galaxy trend plus lub xperia e1

Z tym że po roku mix skacze do 60, albo obroża na kolejny okres.

Jest coś korzystniejszego/ w miarę korzystnego w innych sieciach?
W grę wchodzi przeniesienie numeru, ale nie jest konieczne, w zależności co będzie bardziej opłacalne.

Numer w prepaidowym play jest już dość długo, chyba od czasów drugiej karty, poprzedniczki fresha.
Czy to daje jakieś profity przy migracji na abonamentowe oferty?

 #739850  autor: ciekawy
 12 sie 2014, 16:35
Pietro_EU, ja wolę brak elastyczności RBM i lepsze warunki niż elastyczne gorsze warunki, a 9 zł w no limit do mnie nie przemawia bo jak ktoś chce płacić tylko 9 złotych to dwa lata przed nju mógł sobie wziąć Virgin na karte, te 9 zł są po to zrobione, żeby ograniczyć ludzi w dzwonieniu żeby wiedzieli że jak będą dużo dzwonić to rachunek wzrośnie do 29 zł i będzie mniej korzystniej niż w RBM w tej samej cenie, to jest mechanizm anty no limit

 #739936  autor: Pietro_EU
 12 sie 2014, 20:40
Wiksa11 pisze:Już przestańcie spamować z tym nju. 350 mb- co to jest? elastyczność? A jeśli miesiąc w miesiąc dzwoni się dużo i potrzebuje nowy telefon to nju już całkowicie odpada.

Co do telefonów to cenowo najkorzystniej wypada Alcatel OT Idol 2 MINI S.
Wiksa11 proszę przestać spamować o Play i uważnie czytać tematy. Autor wątku mało korzysta z Internetu :wink:

Ciekawy, w Virgin te 500 smsów o których wspomina autor wyniosło by ciut więcej niz 9zł.
Nie wspominając o MMS-ach.
Dla mnie osobiście lepsza jest oferta, która jest bardziej elastyczna i dopasowana pod określone korzystanie z telefonu. Dzwonisz na stacjonarne wiecej niz ok 52 min w miesiącu zaplacisz nie wiecej niz 10zł. Dzwonisz na komórki więcej niż 100min na komórki zapłacisz nie więcej niz 19zł. Dzwonisz mniej na komórki i mniej niż te limity na stacjonarne zapłacisz mniej i to jest właśnie fajne.
RBM: nolimit kom/stacjonarne = 29zł + nolimit SMS (10zł) = 39zł (najmniejszy rachunek 29zł/mc)
Nju: nolimit kom =19zł + nolimit stacjonarne (10zł) + nolimit SMS/MMS (9zł) = 38zł
(najmiejszy rachunek 9zł/mc)

Na korzyść RBM przemawia tylko 2GB netu ale autor tyle nie potrzebuje o czym wspomniał w pierwszym poście. Jeśli autor rozmawia bardzo mało ze stacjonarnymi (mniej niż za 10zł) to każdego miesiąca zyskuje złotówki, pytanie ile ich zyskuje i tutaj właśnie autor wątku sam musi sobie policzyć co mu się bardziej opłaca. My jako użytkownicy możemy mu tylko przedstawić szczegóły poszczególnych ofert. Wybór należy do niego ;)

 #739943  autor: mattis
 12 sie 2014, 21:08
No dokładnie, z inetrnetu pewnie bede korzystał ale to bardziej do sprawdzenia poczty i ewentualnie zobaczenia jakis newsow. Także pewnie minimalna ilość MB mi potrzebna. Analiuzuje wszystkie Wasze propozycje i tak to wychodzi:
Nju mobile na pewno bym chciał mieć pakiet sms i rozmowy czyli 29 zł no i pakiet 300 mb internetu czyli place 34 zł. Mnoże to przez 24 miesiące i mam wynik 792 zl . Do tego dokupie telefon z gps i wifi (lumia 520, chyba ze coś jest lepsego w tej cenie) czyli dodaje 450 zl i mam wynik 1242 zł
Redd Bull Mobile wiadomo wyjdzie drożej z tym samym telefonem
No i nie wiem czemu ale najbardziej reasumuje mi się ten nieszczesny T mobile z telefonem za 49,99 bo mam lumie 635 za grosze i mam wszystko co mi trzeba w abonamncie ale kurcze jakos dziwne mam obawy przed tym T-mobile.

 #739995  autor: ciekawy
 12 sie 2014, 23:15
mattis, jak nie ufasz w T to tam nie idź, też nie ufam tej sieci i nie chciałbym do niej przechodzić

 #739997  autor: macc
 12 sie 2014, 23:18
Pietro_EU pisze:
Wiksa11 pisze:Już przestańcie spamować z tym nju. 350 mb- co to jest? elastyczność? A jeśli miesiąc w miesiąc dzwoni się dużo i potrzebuje nowy telefon to nju już całkowicie odpada.

Co do telefonów to cenowo najkorzystniej wypada Alcatel OT Idol 2 MINI S.
Wiksa11 proszę przestać spamować o Play i uważnie czytać tematy. Autor wątku mało korzysta z Internetu :wink:

Ciekawy, w Virgin te 500 smsów o których wspomina autor wyniosło by ciut więcej niz 9zł.
Nie wspominając o MMS-ach.
Dla mnie osobiście lepsza jest oferta, która jest bardziej elastyczna i dopasowana pod określone korzystanie z telefonu. Dzwonisz na stacjonarne wiecej niz ok 52 min w miesiącu zaplacisz nie wiecej niz 10zł. Dzwonisz na komórki więcej niż 100min na komórki zapłacisz nie więcej niz 19zł. Dzwonisz mniej na komórki i mniej niż te limity na stacjonarne zapłacisz mniej i to jest właśnie fajne.
RBM: nolimit kom/stacjonarne = 29zł + nolimit SMS (10zł) = 39zł (najmniejszy rachunek 29zł/mc)
Nju: nolimit kom =19zł + nolimit stacjonarne (10zł) + nolimit SMS/MMS (9zł) = 38zł
(najmiejszy rachunek 9zł/mc)

Na korzyść RBM przemawia tylko 2GB netu ale autor tyle nie potrzebuje o czym wspomniał w pierwszym poście. Jeśli autor rozmawia bardzo mało ze stacjonarnymi (mniej niż za 10zł) to każdego miesiąca zyskuje złotówki, pytanie ile ich zyskuje i tutaj właśnie autor wątku sam musi sobie policzyć co mu się bardziej opłaca. My jako użytkownicy możemy mu tylko przedstawić szczegóły poszczególnych ofert. Wybór należy do niego ;)
opłata aktywacyjna w rbm 49zł a w nju 0zł
  • Strona 82 z 136
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 136
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 136