DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1060658  autor: PawlusG
 29 gru 2018, 23:10
Remington pisze:
29 gru 2018, 21:16
PawlusG
jeśli mamie wystarczy 200MB miesięcznie to można zrobić rzeźbę, dzięki której nic nie dopłacając będziesz mieć 8GB miesięcznie netu na innej karcie SIM.
Tylko wtedy telefon by musiał być dual SIM :)
Co do abonamentu, to ta opcja odpada. Mama uważa, że jak zapomni doładować, to po prostu nie zadzwoni i tyle, nikt jej nie będzie popędzał z fakturą.

:)
 #1060660  autor: PawlusG
 29 gru 2018, 23:13
macc pisze:
29 gru 2018, 19:57
W lajt jest "strzał w 10" za 10zł miesięcznie
https://lajtmobile.pl/abonament/promocje/
Oferta na 5 miesięcy, czyli bardziej opłaca się przenieść numer do FAKT i odebrać bonus, na jedno wyjdzie. Tak jak pisałem wyżej abonament odpada i nie jest to zależne ode mnie. Po prostu mama uważa, że doładowując kartę, zawsze wie ile zapłaci.

:)
 #1060665  autor: Remington
 29 gru 2018, 23:35
PawlusG pisze:
29 gru 2018, 23:10
Remington pisze:
29 gru 2018, 21:16
PawlusG
jeśli mamie wystarczy 200MB miesięcznie to można zrobić rzeźbę, dzięki której nic nie dopłacając będziesz mieć 8GB miesięcznie netu na innej karcie SIM.
Tylko wtedy telefon by musiał być dual SIM :)

Napisałem, że jeśli mamie wystarczy 200 MB. Czyli drugą kartę z 8GB danych miałbyś do własnego użytku :). Albo dla mamy np. do tableta.
 #1060676  autor: Remington
 30 gru 2018, 00:08
Mama zasili Twoją kartę z taryfą OFnK 50 zł co 3 mies., za co dostajesz 25 GB (niewykorzystane dane z poprzednich doładowań się zsumują). Całą kwotę doładowania przelewasz mamie na jej numer w Orange (cyklicznym przelewem, który sam się będzie wykonywał, tj. raz go ustawiasz i zapominasz). A ona z tej otrzymanej kasy ma odnawialny pakiet 200min+200sms+200MB. Wszystko dzieje się automatycznie, najlepiej nawet gdyby i doładowanie mama mogła w swoim banku ustawić jako cykliczne.
 #1060688  autor: PawlusG
 30 gru 2018, 09:26
W sumie to ja już mam swój główny numer w Orange na kartę, więc to by był pomysł na dodatkowych internet, chociaż już mam uzbierane ponad 500 GB :D

:)
 #1060702  autor: KC-KARLOS
 30 gru 2018, 11:52
Przeniesienie numeru do Fakt Mobile i sprawa załatwiona przez 5 miesięcy. 3333 jednostek wymiennych ze sobą w stosunku 1:1 czyli minuty/SMSy/MMSy (rozliczane z konta promocyjnego po stawce 15 gr) + 50 GB. Później do wyboru 300min+300SMS+300MB za 19 zł, albo odnawialny pakiet nielimitowanych rozmów + 100SMS + 1GB za 19,95 zł/mies.
W tej kwestii FM jest dość elastyczny. Do tego darmowe kody, przedłużające ważność SMSów, minut i MB o dodatkowe 7 dni. Nie widzę nic korzystniejszego (nie patrzę na VM, bo to ułomne MVNO ostatnio).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1060707  autor: Remington
 30 gru 2018, 12:04
@Karlos20,
były też inne kryteria niż cena. O playowych niedogodnościach już tu była mowa i to kilkukrotnie, one zdają się dyskwalifikować to rozwiązanie.
24bis24 pisze:
„Remington” pisze: A ona z tej otrzymanej kasy ma odnawialny pakiet 200min+200sms+200MB.
Tylko to kosztuje 16zł :D
3x16<50
 #1060710  autor: KC-KARLOS
 30 gru 2018, 12:20
Nie popadajmy w paranoje, jeśli chodzi o kwestie techniczne Playa. Kto ma odpowiedni telefon, nawet niedrogi i dobry zasięg (a widać P4 mocno się poprawia w tej kwestii), Play będzie dobrze działał (VoLTE nie będzie zrzucać połączeń na 3G lub na RK), wiadomo, że cena to nie wszystko (ale w tym wątku na tym się skupiamy). Na 100% na zasięgu własnym P4 będzie FM działał lepiej, niż ułomny Virgin.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1060711  autor: 24bis24
 30 gru 2018, 12:27
Remington pisze:
30 gru 2018, 12:04
24bis24 pisze:
„Remington” pisze: A ona z tej otrzymanej kasy ma odnawialny pakiet 200min+200sms+200MB.
Tylko to kosztuje 16zł :D
3x16<50
ja doskonale wiem o czym piszesz tylko jest to nieopłacalne na dzisiejsze czasy.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1060713  autor: Remington
 30 gru 2018, 12:33
Karlos20 pisze:
30 gru 2018, 12:20
wiadomo, że cena to nie wszystko (ale w tym wątku na tym się skupiamy).

Właśnie nie tylko na tym się skupiamy. Wśród wymagań jest dostępność MMS-ów oraz brak przygód z powiadomieniami o nieodebranym połączeniu przy pełnym zasięgu (a to w Playu i opartych o niego MVNO nie paranoja, lecz codzienność, przez którą odszedłem od nich z głównym numerem).

@24bis24
z tego wątku wynika, że dla takich wymagań (nie sieć P4, do 100 min i 100 SMS i niedużo netu) trudno znaleźć coś tańszego. Tylko wRodzinie za 15 zł, a z opcją Orange za 16 zł (niecałe 17) jest druga simka z kumulującym się netem.
 #1060718  autor: 24bis24
 30 gru 2018, 12:49
@Remington
PawlusG pisze:
28 gru 2018, 16:04
Dobrze by było, gdyby cena za taki pakiet wychodziła w okolicach 10 zł.
i tu pies jest pogrzebany :D
ale...
jak ktoś potrafi januszować to za dużo mniej, dużo więcej może wygrażynować :D .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1060726  autor: PawlusG
 30 gru 2018, 13:21
Karlos20 pisze:
30 gru 2018, 12:20
Nie popadajmy w paranoje, jeśli chodzi o kwestie techniczne Playa. Kto ma odpowiedni telefon, nawet niedrogi i dobry zasięg (a widać P4 mocno się poprawia w tej kwestii), Play będzie dobrze działał (VoLTE nie będzie zrzucać połączeń na 3G lub na RK), wiadomo, że cena to nie wszystko (ale w tym wątku na tym się skupiamy). Na 100% na zasięgu własnym P4 będzie FM działał lepiej, niż ułomny Virgin.
Problem jest z siecią i pisałem już o tym wcześniej. Zasięg na wszystkie kreski, a dzwoniący słyszą w słuchawce, że numer nie odpowiada, po czym na telefon przychodzi SMS z informacją o nieodebranym połączeniu. MMSy od 2 tygodni wcale nie dochodzą, SMSy wychodzą i przychodzą z opóźnieniem kilku godzin. Takie sytuacje są ostatnio nagminne i nie jest to wina telefonu. Nie wiem, czy przejście z VM do Play coś zmieni. Telefon jest cały czas w bardzo dobrym zasięgu Play LTE i 3G. Dzwoniąc do znajomych i rodziny mających numery w Play, też w ciągu ostatniego miesiąca wielokrotnie zdarzało mi się, że numer był nieosiągalny, a po kilku minutach oni dzwonili do mnie, bo dostali SMSa z informacją o nieodebranym połączeniu.

Jak wcześniej pisałem też mam dodatkowy nr w Play, ale używam go sporadycznie i to raczej ja z niego dzwonię, więc nie stykam się z tym problemem, ale gdyby to miał być mój główny numer do odbierania rozmów, to już bym się poważnie zastanowił w związku z moimi przygodami z P4.

Coraz bardziej rozważam opcję, żeby wziąć mamie a2mobile, a ewentualną różnicę w cenie może sam jej dorzucę, jak sama nie będzie chciała tyle wydać na telefon. Mam już sprawdzone, że a2m działa u mnie w mieście bardzo dobrze i nie ma z nim problemów, a to by była chyba najtańsza opcja, w której mama by mogła dzwonić i SMSować ile chce, może też wtedy chętnie zacznie korzystać z internetu, bo teraz robi to tylko okazyjnie. Ewentualnie wypróbuję najpierw pakiet zacny za 8 zł, w którym jest 50 min, 50 SMS, 300 MB, a połączenia i SMSy do Plusa są bez limitu (mama często rozmawia i SMSuje z moją siostrą, która ma nr w Plusie), po miesiącu będę wiedział, czy to wystarcza, czy wtedy przejść na pakiet niewyczerpalny.

:)
 #1060731  autor: macc
 30 gru 2018, 13:42
I to jest rozwiązanie.

Powiedz mamie, że taniej to tylko wychodzi zakup gołębia pocztowego u hodowcy gołębi pocztowych. 10zł przeznaczasz na pokarm, wypuszczasz go i zaraz wraca. Mama będzie miała zajęcie a Ty kolego spokój.
Albo kup mamie cb radio też drogo to nie wychodzi. Rozmowy, smsy i mmsy a takze internet gratis a jeszcze pogada z chłopakami z tirów
 #1060737  autor: PawlusG
 30 gru 2018, 13:53
Może i CB by było rozwiązaniem, ale moja siostra, z którą moja mama najczęściej rozmawia przez telefon, mieszka kilkaset km stąd, ja najczęściej rozmawiam na żywo, a przez telefon okazjonalnie ;)
Uwierz, że dla emerytki kwestia niskich rachunków, to naprawdę ważna sprawa, bo emerytury nie są jakieś duże. Czasami te kilkanaście złotych naprawdę może komuś robić dużą różnicę.

:)
 #1060739  autor: macc
 30 gru 2018, 14:02
Słuchaj ja się nie śmieję tylko podsuwam rozwiązanie problemu.

Montujesz u mamy i siostry radia cb (polecam firmy president)+ anteny na dachu bazowe 5/8 takie 5 metrowe.
Ty wiesz jak mama bedzie zadowolona. Jak dmuchnie w mikrofon to sąsiadom telewizory będą się przyciemniać.
Powiedz mamo będziesz miała tanio, dużą moc 4 Watów, 40 kanałow do wyboru z wyjątkiem 19 bo tam tiry, kanału 9 bo to ratunkowy - policja straż itd. i w niektórych miastach kanału 28 bo to wywoławczy.
Jak walnie z basa to nie tylko do najbliższego nadajnika a2 będzie miała nadawanie, ale na 2 miasta.
Ja na takim zestawie lecę z dobrą jakością nadawania i odbioru na 150km.

Natomiast gołębia pocztowego dostaniesz ode mnie za 1zł na hasło "telepolis- PawlusG".
Powiem dla ojca to prześlemy ci jakiegoś gołębia po mamie i tacie mistrzach. Mój ojciec hoduje gołębie pocztowe, więc no problem. Pomożemy Tobie, grunt byś miał spokój z mamą.