DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1173998  autor: KC-KARLOS
 26 cze 2024, 22:12
Jeśli plus ma u Ciebie dobry zasięg sprawdź cross mobile. Płacisz 10zl/m za bez limitu rozmowy sms mms i 12GB
Archi334: Takie warunki są przez pierwszy rok umowy, a potem cena w górę. Tutaj potrzeba stabilnej oferty bez niespodzianek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1174000  autor: Vieslav
 26 cze 2024, 22:52
KC-KARLOS pisze:
26 cze 2024, 00:40
Ach te kombinacje... Będąc wiele lat w abonamencie wolałbym nadal w nim być lub wybrać subskrypcje / stały atrakcyjny pakiet miesięczny, niż bawić się pakiecikami czy zasileniami. A możliwości jest wiele.
Ja tak jechałem przez kilka lat - pakiety internetowe tylko z bonusów, łączny koszt telefonu komórkowego zamykał mi się w kilku zł rocznie :lol:

Ale wracając do tematu - babciagienia dobrze prawi. Najbardziej ekonomiczną opcją będzie telefon z dual simem i:

:arrow: karta do rozmów (polecam główny numer) w nju na kartę opcja dzienna. Jednorazowo płaci się 5 albo 6 zł za aktywację. Następnie płacisz za minutę/smsa zgodnie z cennikiem, aż danego dnia osiągniesz 1,20 zł. Gdy przekroczysz 1,20 zł to do północy masz już nielimitowane połączenia i SMSy. Jeśli będziesz doładowywał konto rzadziej niż raz na pół roku to trzeba pamiętać o jednej rzeczy - chyba raz na 180 dni operator wysyła smsa z prośbą o odpowiedź, czy numer ma być nadal aktywny. Jeśli nie odpiszesz to numer wyłączą. Ale to tylko w przypadku, jeśli ten okres minął od doładowania, bo konto domyślnie nie ma daty ważności.
Albo Fakt Mobile jak pisała babciagienia. Koszt utrzymania numeru to 5 zł na rok. Na forum są raz w tygodniu publikowane kody na 10 minut, 10 smsów i 50 MB. Jak sobie nazbierasz minut i SMSów kodami, to powinno wystarczyć na Twoje potrzeby.

:arrow: druga karta tylko do internetu. Albo bawisz się w przenosiny tak jak babciagienia napisała, albo śledzisz na bieżąco gdzie, za co i jaki bonus można dostać. Zanim upolowałem ofertę Vectry za 9,99 zł to używałem dual sima, zainteresowałem się ofertą Plush na kartę jako druga SIM tylko do internetu.
Wyglądałoby to tak: doładowanie za 25 zł, w tym masz 10 GB ważne 30 dni i niektóre aplikacje bez limitu (w Twoim przypadku to nieistotne, bo i tak nie wykorzystasz 10 GB) + 25 zł cały czas jest na koncie. Za 10 zł kupujesz rok ważności konta, następnie co miesiąc pakiet 5 GB za 5 zł. Jest też promocja co piąte doładowanie gratis. Za przeniesienie numeru możesz wybrać jeden z pakietów bez limitu + internet na 3 miesiące gratis. Nie jestem znawcą Plusa/Plusha, może ktoś inny się wypowie czy to co napisałem jest prawdą.
Kiedyś skorzystałem z podobnej promocji (3 miesiące za przeniesienie numeru) w Plusie. Nawet nie trzeba było doładowywać numeru. Po 3 darmowych miesiącach przeniosłem numer do innej sieci (nju abo, gdzie również były 3 miesiące gratis). Może zatem warto pokombinować z przenoszeniem, póki jeszcze są oferty.
 #1174002  autor: Remington
 26 cze 2024, 23:17
Vieslav pisze:
26 cze 2024, 22:52
w nju na kartę opcja dzienna. Jednorazowo płaci się 5 albo 6 zł za aktywację. Następnie płacisz za minutę/smsa zgodnie z cennikiem, aż danego dnia osiągniesz 1,20 zł. Gdy przekroczysz 1,20 zł to do północy masz już nielimitowane połączenia i SMSy.

Tego to już chyba dla nowych nie ma. Ale jest nadal cennikowe 19 groszy za minutę. 1-dniowy no limit w OFnK chyba jednak lepszy. Albo a2mobile z minutą po 10 groszy.
 #1174008  autor: KC-KARLOS
 27 cze 2024, 04:41
Opisałem opcje nju na kartę w skrócie. Można korzystać cennikowo (19 gr/min, 9 gr/sms) wraz z zakupem 9 GB za 9 zł na 31 dni. Fajna, elastyczna opcja, bez przymusu wydania konkretnej kwoty (choć wydanie 19 zł limitu wydatków daje no-limit i 20 GB).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1174011  autor: babciagienia1p
 27 cze 2024, 05:44
Vieslav pisze:
26 cze 2024, 22:52
Nie jestem znawcą Plusa/Plusha, może ktoś inny się wypowie czy to co napisałem jest prawdą.

Kupowanie pakietów 5 GB nie musi być potrzebne, ponieważ po jednorazowym przeniesieniu do Plusa/Plusha, roczny koszt utrzymania wieczystych 1900 GB, w zależnosci od taryfy, wynosi:
a) 29,- zł - Plus Elastyczna
b) 10,- zł - Plush Nowy Plush
c) tylko doładowanie - 5,- zł - Plus Prosto na Kartę.