DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
  • Strona 107 z 136
  • 1
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 136
 #775888  autor: cyanoone
 06 sty 2015, 16:24
W RBM Energy na kartę 20 zł na miesiąc za no limit rozmów do wszystkich i na stacje. Do tego jeden GB internetu za 9 zł. W PLAY nie dostaniesz nic sensownego, Virgin ma taniej i z tego co wiem to obsługa klienta jest lepsza.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #775904  autor: Maciej Loret
 06 sty 2015, 17:25
Jak to działa w RBM na kartę? Przenoszę numer do RBM, zmieniam taryfę na RBMEnK 5zł, doładowuję konto (jaką kwotą i jak często?), i albo wykupuję pakiety minut 100 lub nolimit oraz internet 1GB albo co 3/7 dni wykupuję nolimit + internet 300MB/700MB?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776125  autor: Maciej Loret
 07 sty 2015, 16:21
cyanoone pisze:Doladowujesz np. 50 zł co 100 dni.
Ile będzie za to miesięcznie minut na komórki, stacjonarne, a ile GB?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776143  autor: cyanoone
 07 sty 2015, 17:51
Zależy jaki się pakiet kupi np. za 20 zł na miesiąc masz no limit na rozmowy do wszystkich i na stacje.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #776155  autor: Rafket1
 07 sty 2015, 18:58
Witam .


Szukam oferty . Karta/abonament w której

- No limit rozmowy albo coś w ten deseń :)
- Internet - miło by było gdyby go troche było . Tak do 1.5 GB/miech mi schodzi teraz . Jakiś wolny darmowy transfer także dałby radę :)


Na początku chce wiedzieć czy takie oferty są na rynku . Cenowo wiadomo więcej niż 40 zł nie chce płacić , oczywiście wszystkie oferty do tej ceny są aktualne i jak najbardziej na miejscu ;)


Z góry dziękuje :)
 #776165  autor: Maciej Loret
 07 sty 2015, 19:26
cyanoone pisze:Zależy jaki się pakiet kupi np. za 20 zł na miesiąc masz no limit na rozmowy do wszystkich i na stacje.
Przecież 2 dni temu pisałem czego potrzebuję...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776190  autor: cyanoone
 07 sty 2015, 20:50
Rafket1 pisze:- No limit rozmowy albo coś w ten deseń :)
- Internet - miło by było gdyby go troche było . Tak do 1.5 GB/miech mi schodzi teraz . Jakiś wolny darmowy transfer także dałby radę :)
Są takie oferty za 39 zł w RBM i NJU możesz mieć pełen no limit (minuty,smsy) + 2 GB internetu z lejkiem. Czy móglyś konkretniej napisać ile chcesz minut? Pozwoli to lepiej dobrac ofertę. Jeśli masz androida to jest taka apikacja która pokazuje zużycie miesięczne (chyba Callistic).
Najlepsza opcja moim zdaniem RBM abo za 39 zł, więcej na pewno nie zapłacisz, ewentualnie usługami premium czy korzystanie za granicą może nabić rachunek.
Maciej Loret pisze:Przecież 2 dni temu pisałem czego potrzebuję...
Myślałem, że sam sobie dobierzesz na podstawie Twoich możliwości i wygody np. czy wbijanie kodu co 3/7 dni jest problemem? Ja średnio lubię co chwila się bawić kodami, więc opcja z autoodawianiem zdecydowanie zachęca mnie do skorzystania z oferty. Obecnie takiej nie mam (Klucz), ale kod wbijam raz na miesiąc, więc nie jest źle.
Wracając do głównego tematu, najtaniej by było z tym pakietem co 3 dni, dla wygodnych pakiet 20 + 9= 29 i w tej cenie no limit rozmów i 1 GB. Virgin wypada tutaj znacznie lepiej. Jeśli znajomi mają do Play za darmo to do Virgina też.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #776217  autor: Rafket1
 07 sty 2015, 22:17
No dzwonie sporo .


Wziąlem na próbe Wiking mobile ale dwa problemu . Jeden to brak zasięgu totalnie , na mojej wsi . Drugi to za mało minut. Nieprzemyślana decyzja , 2k sms których nie potrafie wykorzystać i internet który się przydaje i tylko 60 minut niestety doszedłem do wniosku że mając internet i rozmowy mamy dwa razy więcej korzysci gdyż :


- 3/4 znajomych ma Facebooka który potrzebuje internet .
- Reszta to telefon który jest bardziej niezawodny


Dlatego nie chce aby mi się powtórzyło znowu z zasięgiem i tymi rozmowami . Jednak na drodze ewolucji lepiej do kogoś zadzwonić i się spytac niż klepać 50 sms ....


Dlatego nie wiem czy nie poczekam bo czuje że niedługo wyjdą oferty z pełnym wyborem czego chcemy do ceny jak w nju tylko niestety ja wiem tylko tyle ze 60 minut mi stanowczo nie starcza. A wiem że tam jest coś w rodzaju po 19 zl za darmo .
 #776224  autor: cyanoone
 07 sty 2015, 22:40
@Rafket1
Napisałem Ci przecież, ze za 39 zł w RedBullMobile masz wszystko bez limitu i 2 GB internetu. Umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem. Zasięg Playa, T mobile, Plusa, Orange. Ten ostatni jest na życzenie klienta po kontakcie z biurek obsługi. W jakiej sieci byłeś na początku? Z jakiej sieci masz zasięg?

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #776235  autor: Maciej Loret
 07 sty 2015, 22:55
cyanoone pisze: Myślałem, że sam sobie dobierzesz na podstawie Twoich możliwości i wygody np. czy wbijanie kodu co 3/7 dni jest problemem? Ja średnio lubię co chwila się bawić kodami, więc opcja z autoodawianiem zdecydowanie zachęca mnie do skorzystania z oferty.
[...]
cyanoone pisze: Wracając do głównego tematu, najtaniej by było z tym pakietem co 3 dni, dla wygodnych pakiet 20 + 9= 29 i w tej cenie no limit rozmów i 1 GB. Virgin wypada tutaj znacznie lepiej. Jeśli znajomi mają do Play za darmo to do Virgina też.
Dla mnie również klepanie kodów co kilka dni jest raczej mało wygodne... Ale z drugiej strony często mam kilka dni pod rząd bez wykonywania jakichkolwiek połączeń i wówczas oferta RBM 3/7 dni mogłaby być ciekawa...

Rozumiem, że działa to w ten sposób, że doładowuję konto jakąś kwotą i co 3/7 dni aktywuję odpowiednią oferę za pomocą odpowiedniego kodu?
Czy zarówno w Virgin jak i RBM można doładować przez internet za pomocą karty płatniczej dowolnym (albo prawie...) nominałem?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776238  autor: Rafket1
 07 sty 2015, 23:00
Wszystko oprócz tego nieszczęsnego Vikinga który czerpie pośrednio zasięg z playa co mnie dziwi . Gdyż koleżanka ma w playu i zasięg ma pewny ...

Jakby nie patrzec te dwie platformy mają te same oferty na no limty przy takiej dobrej cenie .

Przy porównaniu oferty plusa czy oranga co jest bardzo dziwne moim zdaniem to nie opłaca się u nich brać :)

Chyba że te dwie sieci mają jakiś haczyk ?
 #776269  autor: cyanoone
 08 sty 2015, 00:16
Maciej Loret pisze:Dla mnie również klepanie kodów co kilka dni jest raczej mało wygodne... Ale z drugiej strony często mam kilka dni pod rząd bez wykonywania jakichkolwiek połączeń i wówczas oferta RBM 3/7 dni mogłaby być ciekawa...
Czasami trzeba czekać aż pakiet się aktywuje. Musiałbyś myśleć o dłuższym dzwonieniu tak z dzień wczesnej.
Maciej Loret pisze:Rozumiem, że działa to w ten sposób, że doładowuję konto jakąś kwotą i co 3/7 dni aktywuję odpowiednią oferę za pomocą odpowiedniego kodu?
Tak, tylko jak wyżej oraz nominały mają określona ważność, w Virgin bez wyjątku wszystkie są ważne rok. Można doładować za pomocą karty płatniczej.
Rafket1 pisze:Wszystko oprócz tego nieszczęsnego Vikinga który czerpie pośrednio zasięg z playa co mnie dziwi . Gdyż koleżanka ma w playu i zasięg ma pewny ...
Spróbuj wybrać na sztywno zasięg T mobile w Vikingu, czasami tak bywa, że karty sim nie wiedzieć czemu nie logują się do T z automatu, po pierwszym razie powinno być już ok.
Zasięg Vikingow = Play + T mobile. Tylko te 2 sieci, może koleżanka ma Playa, ale korzysta z zasięgu Plusa/Orange do którego Play ma wjazd a Vikingowie nie mają.
Rafket1 pisze:Przy porównaniu oferty plusa czy oranga co jest bardzo dziwne moim zdaniem to nie opłaca się u nich brać :)
Orange=NJU
PLAY=RBM
Plus=Plush
T-mobile=Heyah=Tu biedronka
W głównych markach są inne oferty, bo tam częściej ludzie kupują ;)

Inna sprawa to taka, że widać wyraźnie, że w Polsce robi się tak jak w niektórych krajach zachodnich. Tzn MVNO mają fajnąofertę prepaid, a MNO są od abo i infrastruktury.
Rafket1 pisze:Chyba że te dwie sieci mają jakiś haczyk ?


Przy normalnym użyciu nie ma. Przy nadużyciu blokują karty sim, ale tak jest w każdym no limicie. Jak będziesz sobie normalnie gadał to nic nie zrobią. Musiałbyś mieć głuche połączenia trwające godzinami.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #776441  autor: Maciej Loret
 08 sty 2015, 21:21
cyanoone pisze:
Maciej Loret pisze:Rozumiem, że działa to w ten sposób, że doładowuję konto jakąś kwotą i co 3/7 dni aktywuję odpowiednią oferę za pomocą odpowiedniego kodu?
Tak, tylko jak wyżej oraz nominały mają określona ważność, w Virgin bez wyjątku wszystkie są ważne rok. Można doładować za pomocą karty płatniczej.
Wg tej strony: http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-k ... ladowania/
doładowuję kwotą np. 50zł (+15% ekstra) a następnie co jakiś czas aktywuję RBMEnK za 3zł lub 7zł i tak przez 100 dni mogę wykonywać połączenia a przez kolejne 60 dni odbierać, chyba że wcześniej znów doładuję konto kwotą 25zł?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776668  autor: cyanoone
 09 sty 2015, 16:01
@Maciej Loret
Dokładnie tak. bonus 15% z tego co wiem idzie na inne konto niż to główne, więc za niego nie kupisz pakietów. Żeby dzwonić trzeba utrzymywać aktywne konto na połączenia wychodzące.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #776866  autor: Rafket1
 10 sty 2015, 15:53
cyanoone pisze:
Maciej Loret pisze:Dla mnie również klepanie kodów co kilka dni jest raczej mało wygodne... Ale z drugiej strony często mam kilka dni pod rząd bez wykonywania jakichkolwiek połączeń i wówczas oferta RBM 3/7 dni mogłaby być ciekawa...
Czasami trzeba czekać aż pakiet się aktywuje. Musiałbyś myśleć o dłuższym dzwonieniu tak z dzień wczesnej.
Maciej Loret pisze:Rozumiem, że działa to w ten sposób, że doładowuję konto jakąś kwotą i co 3/7 dni aktywuję odpowiednią oferę za pomocą odpowiedniego kodu?
Tak, tylko jak wyżej oraz nominały mają określona ważność, w Virgin bez wyjątku wszystkie są ważne rok. Można doładować za pomocą karty płatniczej.
Rafket1 pisze:Wszystko oprócz tego nieszczęsnego Vikinga który czerpie pośrednio zasięg z playa co mnie dziwi . Gdyż koleżanka ma w playu i zasięg ma pewny ...
Spróbuj wybrać na sztywno zasięg T mobile w Vikingu, czasami tak bywa, że karty sim nie wiedzieć czemu nie logują się do T z automatu, po pierwszym razie powinno być już ok.
Zasięg Vikingow = Play + T mobile. Tylko te 2 sieci, może koleżanka ma Playa, ale korzysta z zasięgu Plusa/Orange do którego Play ma wjazd a Vikingowie nie mają.
Rafket1 pisze:Przy porównaniu oferty plusa czy oranga co jest bardzo dziwne moim zdaniem to nie opłaca się u nich brać :)
Orange=NJU
PLAY=RBM
Plus=Plush
T-mobile=Heyah=Tu biedronka
W głównych markach są inne oferty, bo tam częściej ludzie kupują ;)

Inna sprawa to taka, że widać wyraźnie, że w Polsce robi się tak jak w niektórych krajach zachodnich. Tzn MVNO mają fajnąofertę prepaid, a MNO są od abo i infrastruktury.
Rafket1 pisze:Chyba że te dwie sieci mają jakiś haczyk ?


Przy normalnym użyciu nie ma. Przy nadużyciu blokują karty sim, ale tak jest w każdym no limicie. Jak będziesz sobie normalnie gadał to nic nie zrobią. Musiałbyś mieć głuche połączenia trwające godzinami.

Rozumiem . Spróbowałem wziąć na zasie T-mobila niestety brak efektów , nawet pogorszenie . Dlatego też zmienię prawdopodobnie albo na NJU / RBM albo może PLusha chociaż ten ostatni ma najmniej kuszące oferty :)
 #776895  autor: cyanoone
 10 sty 2015, 17:28
W RBM zasięg będzie jeśli był u któregoś operatora. W RBM wybierz na sztywno Plusa/ Orange. W NJU masz tylko Orange.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #777317  autor: Ruma
 12 sty 2015, 12:35
Mam zamiar zmienić taryfę - potrzebuje pomocy przy jej wyborze. Do tej pory miałem taryfę Orange Free na kartę i jestem połowicznie z niej zadowolony - super tani internet; ważność konta przedłużam na rok; mam włączone usługi, które zwracają mi część pieniędzy za doładowanie (skarbonka, premia na kartę); ale 20 groszy za smsa to taka sama stawka jaką miałem przy pierwszej taryfie (jakieś 12 lat temu).

Do tej pory ładowałem 50 złotych na jakieś 4-5 miesięcy. Pakiet internetowy skumulował mi się już do 10 GB, więc te 2 GB na 4-5 miesięcy to dla mnie dużo. Zastanawiałem się nad Orange Smart na kartę - wiem, że są do wykupienia pakiety na smsy, rozmowy. Tu mam dylemat, bo one są tylko na 30 dni, a tak kupując co miesiąc pakiet smsów i rozmów to wydam 50 złotych to będę 2.5 miesiąca 'tanich' kontaktów, a w obecnej smsy i rozmowy za 50 złotych mam na niecałe 5 miesięcy. Mógłby mi ktoś przybliżyć konkurencyjne taryfy lub wyprowadzić mnie z błędu?

Ostatnio wymieniłem też telefon, który teoretycznie obsługuje LTE, ale praktycznie mam starą kartę z logo Idei(stare Orange) i nie pyka LTE. Tu pojawia się pytanie, czy mogę bezpłatnie wymienić swoją kartę w punkcie Orange lub przy przenoszeniu numeru (o ile można przenieść numer karty nie na abonament/mix) do innej sieci?
  • Strona 107 z 136
  • 1
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 136
  • 1
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 136