DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1156356  autor: frigo
 23 sie 2023, 10:10
Szukam jakiegoś telefonu, starszy model, który nadawałby się pod customizację. telefon nie może być drogi (okolice 100zł), nie musi być super wydajny bo moja aktywność na telefonie ogranicza się do przeglądania www, sprawdzania poczty, bankingu, ewentualnie do jakiejś apki wyznaczającej i śledzącej trasę na rowerze czy bieganiu. Żadnych gier, filmów hd, czy innych czynności mocno obciążających procesor czy ram.
Po prostu chce mieć zwykły telefon do podstawowych czynności, ale z aktualnym systemem. Chodzi mi po głowie redmi 4a/5a, ale zastanawiam się czy 2gb ram da radę z najnowszym Lineage? Podstawowe czynności powinien chyba ogarnąć. Do tego baterie można do nich jeszcze dostać. Czy to nie bedzie za mało ram pod lineage20?
Obecnie mam LG x-cam ale tam jest andek 6.0 i to się już nie nadaje niestety do wielu apek a wgrać się tam już niczego nie da. przynajmniej nie znalazłem żadnego oficjalnego roma do tego modelu, a wgrywać jakichś nieznanych wynalazków nie mam zamiaru. Szukam telefonu taniego, używanego bo te nowe tanie telefoniki to jednorazówki w sumie . Miałem takowego i brak zamiennika baterii skończył jego żywot a telefon praktycznie nieużywany.
Macie jakieś uwagi/spostrzeżenia/rady? Bo w sumie mógłbym kupić sobie coś w typie redmi a1, ale on jest dla mnie trochę za duży. Alcaltela 1b to nie chcę ze wzgl na trudno dostępne i drogie baterie chyba że by się pojawiły jakieś powszechnie dostępne i w miarę tanie , ale wątpię. U mnie telefon to min 5 lat używania sądząc z historii bo nie lubię wydawania kasy na telefony.
A tani musi być bo resztę to zachowam sobie na jakiś dobry, mały aparacik foto.
 #1156375  autor: frigo
 23 sie 2023, 13:42
Ojej... A jakie to ma znaczenie. To byl Essentiel Wooze kupiony okazyjnie sa nie wiem kiedy. Czy zmieniałem kiedyś niewymienialną baterię w smartfonie? oczywiście że tak. Nawet teraz korzystam z telefonu w którym taką baterię wymieniałem już ze 3 razy. Romy też kiedyś wgrywałem i żaden tel nie ucierpiał, ale od lat nie siedzę już w telefonach i nie znam się na modelach.
 #1156385  autor: koszalineo941268
 23 sie 2023, 16:00
Szanuję i podziwiam pomysł kupienia w 2023 roku używanego telefonu za 100 zł z 2GB ram z zamiarem korzystania z niego przez kolejne 5 lat.

Lista wszystkich telefonów, na które jest LineageOS dostępna jest tutaj:
https://wiki.lineageos.org/devices/

Alternatywne Romy na Redmi 4a tutaj:
https://forum.xda-developers.com/f/xiao ... ther.7304/

Daj znać, jak ci idzie na bieżąco. Pewnie będziesz inspiracją dla wielu innych użytkowników.
 #1156394  autor: frigo
 23 sie 2023, 18:17
Ja też bardzo szanuję i podziwiam chęć pomocy. jeszcze bardziej podziwiam ludzi kupujących rzeczy które w 2 lata tracą 50% na wartości. To bardzo inspirujące że tak powiem.
 #1156463  autor: mp107
 24 sie 2023, 19:55
Odradzam zakup smartfona z Androidem z 2GB pamięci RAM. To zdecydowanie zbyt mało - wystarczy porównać zużycie RAM-u przez przeglądarki na komputerze, bo telefon musi umieć obsłużyć to samo.
Moim zdaniem 3 GB to absolutne minimum. Sam korzystam od przeszło 10 lat z custom ROM-ów, ostatnio jakieś 3 lata na Sony Xperia XZ1 Compact i o ile do takiego niezaśmiecownego ROM-u (z microG zamiast gapps) 4 GB wystarcza to już przy zainstalowanych aplikacjach Google'a (wspomnianych gapps, m.in. Usługi Google Play) mogłoby być już ciasno.
 #1157306  autor: mirekK
 10 wrz 2023, 20:10
Do wyszukiwań po konkretnych kryteriach (ilość RAM) polecam sprawdzoną wyszukiwarkę:
gsmarena.com/search.php3