DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1171070  autor: Xy
 09 maja 2024, 15:43
Hej,
W dalszym ciągu zastanawiam się nad ewentualnym następcą mojego Galaxy A71, który ma już trzy i pół roku. Zasadniczo nic mu nie dolega ale chciałbym rozeznać się w rynku, a szczególnie zasięgnąć języka o Motoroli. Ogólnie jak wygląda sytuacja z duzymi aktualizacjami i łatkami bezpieczeństwa od Google. Czy Android jest do bólu czysty jak np. w Nokii 7.2 czy ma jakieś moto-dodatki? Bo taki goły Android jakoś mi nie podszedł...
Ogólnie interesuje mnie czy to fajne czy jak już zmieniać Galaxy A 71 to jedynie na A 55. Motka jest jeszcze Motorolą czy to już typowe, chińskie Lenovo? Wizualnie fajna jest taka np. Edge 40 Neo (mimo, że zakrzywione ekrany mnie bardzo wkwiają) albo G84?
Ale nic na siłę... Jak nie znajdę nic sensownego to dalej będę z Samsungiem. Wg. AccyBattery bateria ma 94% pojemności, telefon dostał poprawki kwietniowe.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1171083  autor: mariusz9a
 10 maja 2024, 08:12
Ja do 2019 roku używałem gównie Motoroli i byłem zadowolony z tych telefonów. W 2019 przesiadłem się na Samsungi i na razie nie myślę o zmianie marki, ostatecznie Samsung bardziej mi się podoba (głównie przez soft).
Ja miałem Motorole w programie Android One i dostawały one regularnie aktualizacje, ale jak jest z obecnymi modelami to nie wiem.
Jeśli nic się nie zmieniło, to Android jest czysty z kilkoma gestami od Motoroli i jakimiś widżetami. Podobało mi się to, ale po przesiadce na nakładkę Samsungową już bym nie wrócił do czystego Androida. Uważam że nakładka Samsunga jest dużo lepsza i ma zdecydowanie większe możliwości.

Pooglądaj jakieś recenzje na YT, coś tam zobaczysz jak wygląda menu, zdjęcia, co powiedzą o aktualizacjach i zdecydujesz :-) Ogólnie Motorola jest ok :-)
 #1171137  autor: Xy
 11 maja 2024, 09:47
Byłem wczoraj w sklepie z takimi rzeczami i podotykalem sobie Motorole (serię G i jakaś Edge) oraz w końcu Galaxy A55. No i tak wykonaniem, materiałami, ogólnym odczuciem spod palców (czyli macaniem) jak i na szybko oprogramowaniem (goły Android i ten z OneUI) stwierdzam, że raczej nic, poza ceną, nie przemawia na korzyść Motoroli. No, dużym plusem jest obecność gniazda na słuchawki.
Zaś w temacie Android One to moja Nokia 7.2 była w tym programie. Aktualizacje były rzadkie, nieregularne. Wsparcie zakończyło się bodajże niecały rok po zakupie telefonu (od premiery tegoż że dwa lata chyba).

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1171443  autor: skuwka95
 16 maja 2024, 12:08
Nie polecam Motoroli ze względu na jasność ekranu w słońcu. Mam opinię również od kogoś innego. Też na to narzeka.
 #1171551  autor: Xy
 18 maja 2024, 09:18
No i chyba jedyny sensowny wybór to Galaxy A55. Może są telefony ciekawsze wizualnie ale jednak Samsung mocno przoduje pod względem oprogramowania. Moja mama (bardzo blisko 7 z przodu) miała telefony zaczynając od Siemensa poprzez różne Nokie, Huaweie, HTC (One M8 cały czas działa) i uznała, że najlepszy jest Samsung. Pozostaje czekać na promocję po wakacjach.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71