DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1178844  autor: 7sekund
 07 wrz 2024, 17:07
Cześć,

chciałem zapytać, czy można aktualnie kupić jakiś telefon, który miałby wbudowaną opcję nagrywania rozmów ? Potrzebuję już wymienić swój stary telefon, który ma tę możliwość i szukam czegoś z marki Samsung lub Redmi. Najlepiej, żeby był już 5G i w cenie około 750 do max 850 zł . Ewentualnie jeśli nie ma już takich opcji w nowych telefonach, to może jest jakiś w miarę zrozumiały dla laika sposób na "wzbogacenie" nowo kupionego telefonu w opcję nagrywania ?

Proszę o jakieś sugestie.
 #1178931  autor: matias55
 09 wrz 2024, 01:49
W Poslce nagrywanie rozmów nie jest legalne, więc jest natywnie wyłączone programowo. Telefony na Custom Rom mają odblokowaną tę funkcję. W przypadku Samsungów była jakaś metoda na włączenie nagrywania w Dialerze Samsung, która została ukryta przez producenta. Nie wiem, czy nowe Samsungi dalej to potrafią.

Nokia klasyczny Phone 110 4G posiada natywnie odblokowane nagrywanie rozmów, ale wysyła bardzo głośny Beep do twojego rozmówcy, aby go powiadomić o nagrywaniu rozmów.
 #1178935  autor: 7sekund
 09 wrz 2024, 09:17
Ok, dzięki bardzo za odpowiedź i wyjaśnienie, jak teraz wygląda sytuacja z nagrywaniem rozmów w nowych telefonach 👍.
 #1179351  autor: birn
 15 wrz 2024, 22:47
Nagrywanie rozmów w Polsce jest jak najbardziej legalne o ile uczestniczysz w tej rozmowie. I nawet nie musisz o tym informować rozmówcy . Nie można zaś takiej rozmowy udostępniać , upubliczniac osobom trzecim itp. bez zgody naszego rozmówcy.Osobnik matias pisze kocopoły. Telefony na starych androidach mają możliwość nagrywania bo od androida 9 google przyblokował tą opcję. W nowych androidach pomaga wgranie softu na indie lub inne regiony niż UE i dogranie polskiego
 #1179379  autor: 7sekund
 16 wrz 2024, 13:45
A czy takie wgranie softu z możliwością nagrywania w menu oraz dogranie j. polskiego jest łatwe dla przeciętnego użytkownika smartfona ?
No i jeszcze nasuwa się pytanie, czy wgranie tego oprogramowania nie spowoduje utraty gwarancji na nowy telefon ?
 #1179390  autor: 7sekund
 16 wrz 2024, 15:27
Piszą tam w opiniach tego programu, że to nie działa tak jak należy i nie słychać nagrań. Ja raczej bym wolał mieć nagrywanie z poziomu menu dialera, a nie poprzez aplikację.
 #1179393  autor: maniek357
 16 wrz 2024, 15:37
Opinie opiniami, polecam samemu sprawdzić. Testujemy tą aplikację ze znajomą i ona działa - słychać obu rozmówców.
 #1179412  autor: birn
 16 wrz 2024, 21:45
7sekund pisze:
16 wrz 2024, 13:45
A czy takie wgranie softu z możliwością nagrywania w menu oraz dogranie j. polskiego jest łatwe dla przeciętnego użytkownika smartfona ?
No i jeszcze nasuwa się pytanie, czy wgranie tego oprogramowania nie spowoduje utraty gwarancji na nowy telefon ?
Jeżeli nie masz doswiadczen w modyfikacji androida /instalacja nowego softu /odblokowanie bootloadera itp. to lepiej nie rób tego sam . Co do gwarancji to nie wiem . Do tej pory używam Moto g5 ( xt1676) i przy pomocy APK boldbeast recorder idealnie nagrywa rozmowę do wav lub mp3

Motorola g54 power edition i android 14 niestety nagrywa tylko jedną stronę . Nie wiem jak na innych fonach z android 14 ale na tej Motoroli żadna APK ( a kilkanaście już sprawdziłem ) nie działa nagrywanie rozmów. Na forach Motoroli piszą , że pomaga wgranie softu innego niż na UE ale nie chcę stracić gwarancji bo telefon nowy