DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1171629  autor: tytyt
 19 maja 2024, 15:54
Hej. Jaki Smartfon kupić: Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 13 Ultra czy 14 Ultra (a może inny)?

Zależy mi głównie na wydajności, dużo pracuje na telefonie, aplikacje, itp. W telefonie musi być:
- bardzo dobra bateria (5000mAh+)
- GPS/Glonass/Beidu (dużo jeżdżę)
- koniecznie nagrywanie rozmów mu działać
- koniecznie wersja minimum 1TB/16G
- global xiaomi.eu (czy tam HyperOS EU), pasmo B20
- szybkie ładowanie
- zakup na Aliexpress lub z zagranicy (bo taniej)
- najlepiej Xiaomi/Redmi/POCO (nakładki MIUI/Hyper i po prostu od prawie 10 lat działam na Xiaomi)
- najlepiej do 3000 zł (ale jak warto mogę dać znacznie więcej) 

1. Obecnie mam Mi 10T PRO - i chciałem zrobić przeskok do 13T Pro, ale tutaj pojawił się problem - zamiast SnapDragona jest MTK Dimensity. Kiedyś w jakimś Mi 4X miałem MTK i jadł baterie jak szalony, a dwa chce zainstalować xiaomi.eu i tutaj też nie ma aż takiego wsparcia dla procesorów MTK. Nie wiem czy w kwestii baterii MTK się poprawiło? 

2. I tak szukając natrafiłem na 14 Ultra - jest SnapDragon 3 Gen i MIUI czy HyperOS. I jeszcze najważniejsze są 2 wersje Global 5000mAh i China 5300mAh - ta China z lepszą baterią daje jakieś odczuwalne działanie na baterii? Rozumiem, że na China Version zainstaluje europejskie MIUI/Hypes z językiem PL i z tym wszystkim co jest w wersji Global, ALE NIE BĘDZIE pasma B20? 

3. Mam jeszcze na oku 13 Utra i wiele się nie różni chyba od 14 (głównie procesorem jest 8Gen2 w 14 8Gen3). 

4. Bo tak naprawdę to każdy Xiaomi ma chyba jakąś wadę... A że potrzebuje baterii 5000+ i co najmniej 512GB/12GB (ale zazwyczaj widzę, że przeskok jest taki, że albo do wyboru 512/1024GB albo 128/256GB, więc wolę dopłacić co 1TB). Pozostaje mi do wyboru w cenach:

Xiaomi 14 Ultra 5000mAh 1TB/16GB SnapD. 8 Gen3 (Antutu 2100)/ Android 14 = 6000 zł
Xiaomi 13 Ultra 5000mAh 1TB/16GB SnapD. 8 Gen2 (Antutu 1500)/ Android 14 = 4500 zł
Xiaomi 13T Pro 5000mAh 1TB/16GB Dimensity 9200 Plus (Antutu 1500)/ Android 14 = 3000 zł

Jeszcze sprawdzałem:
Redmi K70 Pro = 5000aAh 1/24 Gen 3 SM8650 / Android 14 = ~4000 zł - ale ten telefon nie ma wersji Global i pasma B20, zgadza się?
Redmi K60 Pro = 5000aAh Gen 2 / Android 13 = ~3000 zł, ale tutaj widzę do wyboru jest MTK albo brak B20 na Snapie?
Redmi 3 Turbo = ~ 2800 zł, ale też nie widzę wersji Global... 
Redmi Note 12 Turbo = ~ 1800 zł, też bez wersji Global? 

5. Mam jeszcze takie ogólne pytania:
A) Teraz zamiast MIUI jest HyperOS i właściwie to jest to samo? Można zainstalować HyperOS jako nakładkę xiaomi.eu?
B) Czy w 13T Pro i 13 i 14 Ultra działa nagrywanie rozmów na GLOBAL (wersje MIUI/HyperOS na EU)? 
C) W 13/14 Ultra i 13T Pro czytałem, że ponoć paruje aparat i właściwie to losowo? Prawda to? 
D) Jak kupię z Aliexpress Smartfona to gwarancja jest wtedy w PL w Xiaomi [tyle, że musi być to wersja GLOBAL]? 
E) Jak jest z eSIM w 13T Pro? Jeżeli mam włożone 2 karty nanoSIM i wyłącze kartę nr 2 (nie wyciągając jej fizycznie z telefonu) to wtedy mogę działać na eSIM? Bo jest napisane, że 2xnanoSIM lub 1xnanoSIM i eSIM. 
F) Czy bootloadera można odblokować za darmo w 13T Pro, 13 Ultra i 14 Ultra (czekając 72h) czy trzeba płacić? Bo czytałem różne tematy i już nie do końca rozumiem za co ludzie płacą... 

6. Co byście polecili? Cena jest również istotna, mogę zaszaleć raz na 3 lata, ale wydawać 6000 zł za telefon w którym będzie parować obiektyw mija się z celem... A czytając opinie w 13/14Ultra i 13T Pro spotkałem się z problemem parującego obiektywu... Do 3000 zł to cena ok dla mnie, ale jeżeli warto to mogę dać więcej.  Będę wdzięczny za każdą sugestię i pomoc.