DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1180055  autor: Xy
 26 wrz 2024, 19:05
Warto? To jeszcze Motorola czy w 100% Chińczyk? Wizualnie całkiem do rzeczy i ponoć mają obecnie jakieś dłuuugie wsparcie (takie na papierze czy w rzeczywistości także?). W środku to jest coś wartego zainteresowania? System sensownie zarządza baterią czy zjada szybko? Dodatki "moto" fajne czy...? Miałem raz czystego Androida i w sumie jakoś mnie nie urzekł. Podoba mi się czarna Edge 40 neo i sam nie wiem...
Anyway: Oglądałem i macałem Galaxy A55. Jest gruby, duży, średnio leży w dłoni i nie widzę w nim niczego szczególnego patrząc na to, co mam teraz od czterech lat. W ogóle jakoś nie widzę postępu wśród telefonów. Nic nowego, nic zachwycającego... Ewentualnie przekonajcie mnie, że nakładka jakiegoś Xiaomi czy OnePlusa oraz ich bezawaryjność jest teraz fajna i intuicyjna, a sam telefon wart wydania tylu pieniędzy ile żąda sklep / producent.
Tak, oglądam każdą złotówkę. Dalej mam A71. Dalej nie znalazłem nic fajnego... Nie sztuką wymienić dla samej wymiany ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1180861  autor: Vieslav
 07 paź 2024, 22:08
Miałem kiedyś G5 i bardzo dobrze wspominam ten telefon. W sumie to nadal używam G9 Play, ale jest to służbowy telefon więc tylko z niego dzwonię.
Czysty system bardzo mi odpowiadał, ponieważ i tak zawsze po pierwszym uruchomieniu telefonu wyrzucam domyślne aplikacje producenta.
Najbardziej zapadły mi w pamięci gesty i zegar. Nie wiem jak teraz, ale Motorola miała bardzo fajną opcję - przy delikatnym poruszeniu telefonem pojawiał się zegar oraz ikonki powiadomień. W OnePlusie też mam coś takiego, ale w Motoroli było to bardziej czytelne. Naciskając na ikonkę powiadomienia pojawiał się podgląd. Bez konieczności odblokowywania telefonu można było podejrzeć ważniejsze informacje. Ciekawym rozwiązaniem były też gesty. Pamiętam tylko te, których najwięcej używałem, tj. potrząsanie telefonem aby włączyć latarkę oraz obrót aby włączyć aparat. Trochę nawet tęskniłem za Motorolą dopóki nie stałem się posiadaczem Xperii. Czy kupiłbym ponownie? Jednak wolałbym Xperię 8). Ale jeśli nie miałbym wystarczająco dużo środków na zakup Xperii to nie wahałbym się kupić ponownie Motorolę.
 #1180868  autor: pasqudek
 08 paź 2024, 07:09
W kwietniu kupiłem w elektromarkecie Moto G52 6/256GB, którą używam w P4. Od początku jestem z niej zadowolony. Osobiście jestem zadowolony z jej parametrów, płynności działania (Android 13), zarządzania energią, itp
 #1181399  autor: pasqudek
 17 paź 2024, 03:12
@Markus:
Jeszcze co do baterii.
We wrześniu miałem okazję przetestować zarządzanie energią przez mniej więcej dobę. Ubyło mi wtedy coś około 2-3;% baterii. Bez używania neta, dzwonienia, smsów, itp.
Częściowo aglomeracja + częściowo na wsi X kilometrów od najbliższego miasta.