DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #825568  autor: pyzian
 27 wrz 2015, 21:32
Witam,

po raz trzeci kupno telefonu wspieram pomocą tego forum. To tylko pokazuje, że jednak podpowiedzi są dobre :).

A wiec tym razem poszukuję telefonu DUAL Sim'owego - na 2 karty. Jednak jest to bardzo wygodne przy posiadaniu telefonu prywatnego jak i służbowego.

Telefon będzie użytkowany głównie do pracy - wiadomości, rozmowy, e-mail, nawigacja, notatki, liczenie, zdjęcia. Przede wszystkim stawiam na płynność pracy. Obecny Samsung Grad Duos niestety już nie jest stworzony na dzisiejsze czasy i muli się strasznie mocno.
Z racji tego, że szukam topowego modelu nie będę się rozpisywał o rzeczach typu dobry aparat, jakość wykonania itd. bo wiadome, że takowe telefony bubla już nie mają.

Jeżeli chodzi o kwotę, chciałbym się zmieścić do 2500 zł maksymalnie.

Przyglądam się właśnie Xperii Z3 Dual, jest to dobry wybór? Czy w tych pieniądzach coś lepszego znajdę?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2015, 18:02 przez pyzian, łącznie zmieniany 1 raz.
 #825591  autor: vonski
 28 wrz 2015, 08:25
OnePlus Two.

DualSIM a nie DualSlim :)
 #825685  autor: pyzian
 28 wrz 2015, 18:25
bez kitu, z rozpędu napisałem Slim. Dzięki za poprawkę :P

A poza tym, mógłbyś mi nakreślić więcej o tym OnePlus Two? Ciekawy model, ale nie jestem w branży/temacie. Jakie są opinie o modelu?
 #825714  autor: gramacz
 28 wrz 2015, 21:28
Ja ci proponuje Meizu Pro 5, bardzo wypasiony telefon który powinien pojawić się tez w polskich sklepach. Zobacz jeszcze LeTV Le1 i Xiaomi Mi5
 #825754  autor: vonski
 29 wrz 2015, 07:55
gramacz pisze:Xiaomi Mi5
O, a gdzie go można zobaczyć?

:)
 #825776  autor: Eragon
 29 wrz 2015, 11:06
vonski pisze:
gramacz pisze:Xiaomi Mi5
O, a gdzie go można zobaczyć?

:)
W mokrych snach każdego geek'a :lol:

:smt006
 #825819  autor: vonski
 29 wrz 2015, 15:00
No właśnie. Jak coś proponować to niech chociaż oficjalnie pokazane będzie, a nie gdybanie.
 #825859  autor: pyzian
 29 wrz 2015, 18:49
OK, tylko teraz pytanie - modele które pojawiają się poza Xperia Z3 Dual, którą wymieniłem na początku są mniej znanymi markami. Ktoś mógłby mi podpowiedzieć dokładniej... co to za marki? Czy to nie jest strzał w kolano?
 #825917  autor: vonski
 30 wrz 2015, 08:21
OnePlus to zdecydowanie rozpoznawalna marka, choć raczej wśród ludzi interesujących się tematem niż przez przeciętnego Kowalskiego. Xiaomi to aktualnie 3 producent na świecie, Meizu też sobie znakomicie radzi.
Czasy, kiedy chińczyki były raczkującymi firmami z masą bugów i zerowym wsparciem dawno już minęły. To pełnoprawni gracze na rynku, nierzadko z dużo lepszym supportem od "uznanych" marek.
 #825926  autor: kozien70
 30 wrz 2015, 10:26
Za parę dni powinien w sklepach pojawić się Huawei G8. On jest z dual sim. Co prawda Snapdragon 615 to nie top, a raczej midrange, ale reszta specyfikacji bardzo dobra (3GB RAM, 32GB na dane, 5.5 cala FHD, LTE na wszystkich naszych częstotliwościach w tym na 800, aparat 13mpix z OIS, Android 5.1.1, świetny podobno czytnik palca)
Nie napisałeś, czy interesują cię tylko androidy. Jeśli nie tylko - w przyszłym tygodniu premierę mają mieć flagowce Lumia, 950 (5.2 cala) oraz 950 XL (5.7 cala) - one również będą w wersji Dual Sim i z bardzo dobrą konfiguracją. Oczywiście, jeśli interesuje cię Win Mobile 10.
 #826310  autor: pyzian
 02 paź 2015, 07:46
Generalnie na temat WP nie myślałem - w Smartfonach "przeżyłem" BADĘ, Androida - do WP nie doszedłem. Słyszałem zarówno i pozytywy na temat tego systemu, jak i negatywy. Dlatego też nie wiem, czy telefony Microsoftu rozpatrywać w ogóle.
 #826339  autor: vonski
 02 paź 2015, 10:09
Zacznij od przejrzenia ich sklepu z aplikacjami pod kątem czego używasz i potrzebujesz. Dla mnie to główny (i chyba jedyny) powód omijania tej platformy szerokim łukiem.
 #826417  autor: czamarek
 02 paź 2015, 13:08
Xiaomi jest 5 na świecie, a nie trzeci. Przed nim jest poza Apple i Samsungiem są jeszcze Lenovo i Huawei.

Od 1+1 dużo lepszy jest Lenovo ZUK Z1, nowa marka Lenovo (obok motoroli) telefon jest zabójca oneplus 1, ma lepszą baterię, Dula sim, USB Typ C, czytnik linii papilarnych i silidną metalowa ramkę. pracuje na Android 5.1.1 z nakładką CyanogenMod 12.1 !!
https://www.youtube.com/watch?v=u1cuciNkv_4
 #826691  autor: vonski
 03 paź 2015, 20:19
Czy jest lepszy to okaże się po pierwszych recenzjach, bo na papierze dużo już było super sprzętów.
One tez ma Cm 12.1, oficjalnego.
 #826929  autor: pakierhakierxd
 04 paź 2015, 22:56
Może Kruger Matz Live 3 ? :) ,całkiem fajny fonik.

Pozdrawiam :)
 #826932  autor: czamarek
 04 paź 2015, 23:08
1+1 już nie ma wsparcia cyana, obecnie tylko ZUK jest oficjalnie wspierany
 #827173  autor: pyzian
 05 paź 2015, 23:08
Zadziwia mnie tylko fakt, iż na Z3 Dual się ludzie rzucili bardzo, ale to bardzo mocno. Przynajmniej na allegro.

Jak do powyższych modeli ma się ew. LG G3/G4 Dual?

Dodatkowo czy ktoś może się rozwinąć na temat telefonów Asus'a? Gdyż nie ukrywam, że generalnie pozytywne mam skojarzenia w odniesieniu do laptopów w ich wykonaniu, a już tym bardziej w ostatnim okresie.

Lenovo ZUK Z1 wygląda dość fajnie, aczkolwiek na chwilę obecną jest mały problem - niestety ciężko z zakupem, przynajmniej na allegro. Mało wiarygodne źródła.

Xiaomi, Meizu, 1+1 dalej mnie nie przekonują, niestety. Chodź nie wiem, czy nie popełniam błędu w tej kwestii.

A aplikacje, które mnie interesują są dość proste - nawigacja, yanosik, rzeczy biurowe raczej, aplikacje do grania mniej. Chodź nie wykluczam, że mogą się przydać za jakiś tam czas.
 #827187  autor: pakierhakierxd
 06 paź 2015, 07:47
G3,g4 dual chyba nie ma w Polsce.

Pozdrawiam :)
 #827404  autor: pyzian
 06 paź 2015, 21:16
pakierhakierxd pisze:G3,g4 dual chyba nie ma w Polsce.
Na allegro są dostępne
 #827433  autor: czamarek
 06 paź 2015, 22:54
pyzian pisze: Dodatkowo czy ktoś może się rozwinąć na temat telefonów Asus'a? Gdyż nie ukrywam, że generalnie pozytywne mam skojarzenia w odniesieniu do laptopów w ich wykonaniu, a już tym bardziej w ostatnim okresie.
Ja bym raczej asusa odpuścił, seria Zenfon 5 miała słabe baterie , aparaty i kilka innych problemów, zresztą sam poczytaj , setki opini: http://telchina.pl/asus-f145.html