DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #912214  autor: greenrs
 21 lut 2017, 14:19
Moja stara Lumia 735 z wolna dokonuje już żywota. Z telefonu jestem bardzo zadowolony i najchętniej kupiłbym taki sam. Można znaleźć jeszcze nowe za ok. 500 - 600 zł. Nie wiem tylko czy to ma sens (jak długo będzie jeszcze wspierany Windows Phone 8.1)? Androida nie chcę w żadnym wypadku.
Ostatnio nadarzyła mi się okazja (jeszcze aktualna) zakupu nowych Lumii 950 i 950XL. Obydwa modele są nowe i pochodzą z Niemiec. Są do kupienia w tej samej cenie. Znam ich specyfikację, wiem, że poza różnymi ekranami (wielkość), procesorem i baterią są prawie identyczne. Jednak nie wiem jak działają w praktyce. Który z nich jest szybszy, stabilniejszy, dłużej pracuje na pojedynczym ładowaniu, robi lepsze zdjęcia itp.?
Mój dylemat polega na tym czy:
1) kupić L735 i czekać aż system i poszczególne aplikacje przestaną działać?
2? kupić L735 i zaktualizować do W10 - podobno ma problemy z płynnością ze względu na zbyt mało pamięci?
3) kupić L950?
4) kupić L950XL?

Proszę o sensowne sugestie :D
 #912216  autor: Eragon
 21 lut 2017, 14:32
Widzisz, siłą Androida jest fakt że jak coś przestanie działać, czy zwolni... to sobie spokojnie możesz wgrać każdy inny system(różne wersje androida, odmienne założenia, nakładki itp.).
Przy  gdy zaktualizujesz... to z tym zostajesz na wieki.
A Windows? Cały sensowny wybór sprowadza się do pytania: 8.1 czy 10 ?

Chyba wersja XL, byłaby najlepsza skoro ten system Ci nie przeszkadza. A najlepsza, bo najdroższa.

:smt006
 #912223  autor: klimasz
 21 lut 2017, 15:19
greenrs czy aktualizowałeś oficjalnie swoją L735 do W10 Mobile? Bo na mojej L830 działa jak najbardziej stabilnie (fakt musiałem po oficjalnej aktualizacji zresetować do ustawień fabrycznych 2 razy, ale wszystko działa jak należy) a specyfikację mają niemalże identyczną poza aparatem i ekranem. Nie żebym robił sobie reklamę, ale jak będziesz zainteresowany - najprawdopodobniej w okolicach 1 tygodnia będę pozbywał się swojej L830, na gwarancji do 11.2017 :]

Problemy jeżeli korzystasz są z Messengerem i facebookiem - tzn tylko takie, że dość długo się otwierają :)
 #912227  autor: Remington
 21 lut 2017, 16:07
Prawda jest taka, że Windows w telefonach się kończy. Inwestować w to można, ale porównać można do reanimacji trupa.
 #912240  autor: greenrs
 21 lut 2017, 17:09
Eragon pisze: Chyba wersja XL, byłaby najlepsza skoro ten system Ci nie przeszkadza. A najlepsza, bo najdroższa.
Właśnie nie! Była droższa, gdy telefony weszły na rynek. Obecnie tendencja jest odwrotna. W dodatku Lumia 950 jest o wiele trudniej dostępna. Nie wiem dlaczego tak jest?
klimasz pisze:greenrs czy aktualizowałeś oficjalnie swoją L735 do W10 Mobile? Bo na mojej L830 działa jak najbardziej stabilnie (fakt musiałem po oficjalnej aktualizacji zresetować do ustawień fabrycznych 2 razy, ale wszystko działa jak należy)
Na razie nie robiłem takich prób. Poczekam aż będę bardziej zdesperowany a nie kupię nic nowszego :)
klimasz pisze:Nie żebym robił sobie reklamę, ale jak będziesz zainteresowany - najprawdopodobniej w okolicach 1 tygodnia będę pozbywał się swojej L830, na gwarancji do 11.2017 :]
Nie, dziękuję. Interesuje mnie tylko nowy telefon. Nie wiem czy sprowadzane z Niemiec to bezpieczna opcja. Może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Remington pisze:Prawda jest taka, że Windows w telefonach się kończy. Inwestować w to można, ale porównać można do reanimacji trupa.
Tu bym się nie zgodził 8) Windows 10 pozostanie systemem niszowym, używanym przez bardzo niewielu, ale tak szybko jeszcze nie umrze. Na ten rok Microsoft już zapowiedział kolejną dużą aktualizację. O najbliższe 3-4 lata jestem raczej spokojny.
 #912323  autor: Remington
 22 lut 2017, 00:43
Wg Gartnera udział Windowsa w nowo sprzedanym sprzęcie spadł rdr z 1,1% do 0,3%, a Microsoft sam kończy lub skończył już produkcję Lumii. Naprawdę wierzysz, że będą chcieli inwestować kasę w coś więcej niż tylko wspieranie starych wersji tego systemu? A aplikacji w sklepie ubywa, bo firmom nie opłaca się utrzymywać aplikacji dla niszowej platformy.
 #912509  autor: motov3
 23 lut 2017, 00:18
Remington pisze:Wg Gartnera udział Windowsa .............
Chlopie skoncz to swoje mambo-jambo. System jest wciaz rozwijany, na biezaco aktualizowany i jeszcze bedzie przez dlugi czas w przyszlosci. Zreszta to wynika chociazby z ostatniej konferencji M$. Jak jestes takim genialnym analitykiem to idz do M$, przedstaw swoje atuty, zatrudnij na stanowisku Dyrektora ds rozwoju i dzialaj :mrgreen: ale poki co - zejdz na ziemie.

GreenRS - bierz 950tke. 950XL co prawda technicznie troszke niby mocniejsza (niewiele) ale i wieksza, przez co mniej poreczna. W mojej ocenie po 735, bedziesz zachwycony 950tka. :-)

Obrazek
 #912510  autor: greenrs
 23 lut 2017, 00:33
motov3 pisze: GreenRS - bierz 950tke. 950XL co prawda technicznie troszke niby mocniejsza (niewiele) ale i wieksza, przez co mniej poreczna. W mojej ocenie po 735, bedziesz zachwycony 950tka. :-)
Dzięki za konkretną podpowiedź :)

Mam możliwość kupić nówkę z całym wyposażeniem za 1200 zł. Problem w tym, że telefon pochodzi z Niemiec. Czy to opłacalna i bezpieczna opcja?
 #912519  autor: KA
 23 lut 2017, 08:52
Z tym, że 950 (bez xl) ma bardzo słaby czas działania na baterii, więc polecam xl zdecydowanie.
A wielkość? Ja miałem niedawno zmianę z Lumii 1320 (po prawie 3 latach) z ekranem 6" na "malutki" 5.5" - przy zmianie w każdą stronę po kilku dniach się przyzwyczajasz, a ekran 5.7 w L950xl będzie genialny do internetu. Koniec końców it's up to you to decide...
http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_950-7262.php
http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_950_xl-7263.php

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!
 #912524  autor: Remington
 23 lut 2017, 10:06
motov3 pisze:
Remington pisze:Wg Gartnera udział Windowsa .............
Chlopie skoncz to swoje mambo-jambo.
W przeciwieństwie do ciebie, poparłem swoje wnioski konkretnymi twardymi danymi. System jest wspierany i to jedyny fakt jaki podałeś. Sprzedaż spadła rdr z 4 mln do 1 mln. Rozwoju nie widać, aplikacji (przynajmniej polskich) ubywa, nawet dwóch klientów firmy, gdzie pracuję, wycofało się z zamówień na apki dla Windowsa. Z 4 znanych mi osób posiadających Lumie, dwoje już się ich pozbyło przechodząc na Androida i iOS, właśnie ze względu na ubogość apek. Lumię nadal ma moja mama i zostanie z nią póki jej bank będzie wspierał apkę mobilną (ale jej już nie rozwija). HCE w Windowsie poza jednym wdrożeniem też ucichło, bo nikomu nie chce się w Win inwestować. Windows podąża śladami Symbiana i tak samo zapewne skończy.

Ale jak ktoś jest fanboyem Windowsa to i tak żadnymi faktami się go nie przekona, bo wie lepiej. Jesteś tego idealnym przykładem. Identycznie było z fanami Symbiana. Co z tego, że coś może i jest lepsze, skoro decydujący jest zawsze efekt skali.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 10:17 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy.
 #912525  autor: Eragon
 23 lut 2017, 10:13
No Remig ma trochę racji. Ale że po znajomości, to nie będę Cię Motek wyprowadzać z błędu.
Szanse na to że pewnego dnia M$ przypomni sobie o swoim systemie są... marne.
Ale ok, poczekamy, zobaczymy.

:smt006
 #912532  autor: Morvius
 23 lut 2017, 11:22
Moja 735 na windzie 10 działa poprawnie ale nie idealnie. Nie podoba mi się kilka w nich rozwiązań stąd dalej jest telefonem nr 2 w użytku. Czy wersja xl cie zadowoli? nie wiem, osobiście nie kupuję już więcej niż 5,1" ekran a w wersji bez xl może będzie działać dłużej batria? Co takiego jeszcze cię przekonuje do windowsa? pytam z czystej ciekawości. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #912533  autor: klimasz
 23 lut 2017, 11:49
greenrs pisze:
motov3 pisze: GreenRS - bierz 950tke. 950XL co prawda technicznie troszke niby mocniejsza (niewiele) ale i wieksza, przez co mniej poreczna. W mojej ocenie po 735, bedziesz zachwycony 950tka. :-)
Dzięki za konkretną podpowiedź :)

Mam możliwość kupić nówkę z całym wyposażeniem za 1200 zł. Problem w tym, że telefon pochodzi z Niemiec. Czy to opłacalna i bezpieczna opcja?
Masz na myśli ewentualną gwarancję? Jeżeli tak wydaje mi się, że spokojnie powinna działać - produkty zakupione na terenie UE, powinny być chyba serwisowane w każdym kraju w UE.

Zresztą znalazłem takie coś (chyba aktualne):
"Co do telefonów Lumia to obowiązuje na nie gwarancja europejska (czyli kraje UE + Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Turcja), przy czym tu już nie ma potrzeby rejestrowania sprzętu. Gdy kupimy telefon np. we Francji i coś z nim się stanie, udajemy się w Polsce do naszego autoryzowanego serwisu z dowodem zakupu"
źródło: http://tech.wp.pl/kupiles-sprzet-za-gra ... 531842177a

Nie widzę nic złego w kupowanie tel. z Windows 10, jeżeli ktoś do tej pory był świadomym pewnych braków, a dodatkowo zadowolonym użytkownikiem. A dla takich osób sprzęt klasy L950/XL w cenie ok 1000zł powinien być dobrym wyborem.
 #912537  autor: greenrs
 23 lut 2017, 13:19
Morvius pisze:Co takiego jeszcze cię przekonuje do windowsa? pytam z czystej ciekawości. :)
1. Wygląd. Lubię kafelki a zwłaszcza te żywe :) Nie muszę otwierać aplikacji by odczytać niektóre informacje. Pasuje mi po prostu ta estetyka - Android wydaje mi się nudny.

2. Ten sam system i to samo konto na różnych urządzeniach (telefon, laptop, komputer...), bezproblemowa synchronizacja zdjęć, kontaktów, OneDrive, OneNote itp.

3. To, że jest tak mało użytkowników to dla mnie zaleta. Nigdy nie lubiłem owczego pędu i chęci posiadania tego co mają wszyscy :wink: Przez swoją niszowość jest systemem całkowicie bezpiecznym. Nie muszę instalować antywirusów by mieć pewność, że mój telefon jest wolny od jakichkolwiek zagrożeń.

Parę lat temu miałem krótką przygodę z Androidem. Jedyne co zapamiętałem to ciągłe zwiechy i znikająca z dnia na dzień pamięć. W mojej Lumii pamięci jest niewiele ale tak jak rok temu miałem X,x GB pamięci - tak dzisiaj jest jej prawie tyle samo. Wiem oczywiście, że Android się ciągle rozwija i pojawiają się nowe wersje - ale niestety uraz pozostał :?
 #912538  autor: Morvius
 23 lut 2017, 13:26
Podejrzewam, że to wina optymalizacji ale takie aplikacje jak messenger fb czy wazap notorycznie mi crash'ują na L735, stad też mnie to denerwuje i używam awaryjnie. Poza tym Egde na smartfonie to jakaś pomyłka, strona się ładuje jakbym miał transfer z 1mb/s mimo dostępu do lte.

Klasyczny obserwator wątku.
 #912539  autor: greenrs
 23 lut 2017, 13:33
Z FB nie korzystam :mrgreen:

Co do Edge to masz rację. Ale ja się przyzwyczaiłem. Może na L950 jest lepiej - więcej RAMu i lepszy procesor?
 #912541  autor: Morvius
 23 lut 2017, 13:55
Nie mam bladego pojęcia, niemniej widząc jak działa mi błyskawicznie ładowanie na Chrome na androidzie a jak się ładuje edge na lumi to jest tragedia.

Klasyczny obserwator wątku.
 #912550  autor: serek5555
 23 lut 2017, 14:54
Ciekawe czy choć jedna nowa Lumia zostanie w tym roku wydana.
 #912552  autor: greenrs
 23 lut 2017, 15:01
serek5555 pisze:Ciekawe czy choć jedna nowa Lumia zostanie w tym roku wydana.
Microsoft zakończył definitywnie produkcję Lumii.
 #912558  autor: serek5555
 23 lut 2017, 15:22
greenrs pisze:
serek5555 pisze:Ciekawe czy choć jedna nowa Lumia zostanie w tym roku wydana.
Microsoft zakończył definitywnie produkcję Lumii.
Inne firmy niż M$ nic nowego nie planują?