DAJ CYNK
  • Tutaj omawiamy oferty eSIM przeznaczone do korzystania z internetu za granicą
Tutaj omawiamy oferty eSIM przeznaczone do korzystania z internetu za granicą
 #1174243  autor: Remington
 01 lip 2024, 20:14
Przyglądając się belgijskiemu dostawcy usług roamingowych BICS, trafiłem na amerykański (przynajmniej z siedziby) roamless.com

Jest to klasyczny prepaid - zamiast kupować pakiety, zasilamy bezterminowo ważne konto i używamy, a opłaty za internet schodzą nam z salda (ceny średnie). Nie tylko za internet, bo z aplikacji podobno też można telefonować.

Podobnie jak w przypadku Fonii (również opartej o BICS), kartę eSIM mamy jedną na wiele podróży - nie musimy kupować nowej przed każdym wyjazdem ani przełączać eSIM-ów podróżując przez kilka krajów.

Nie korzystałem - wszystko powyższe napisałem na podstawie informacji z ich strony.
 #1174244  autor: babciagienia1p
 01 lip 2024, 20:32
@Remington
Wygląda jakby chcieli nakłonić do korzystania z aplikacji, podobnie jak GoMoWorld i Fonia? Czyste eSIM wydają się prostsze i bezpieczniejsze.
Pytanie - czy rzeczywiście trzeba mieć aplikację? Może wystarczy zainstalowanie samej eSIM? Chociaż u nich dochodzi utrzymanie przedpłaconego konta...
Do tego ceny, w kilku krajach, które sprawdziłam, są wyższe niż u konkurencji.
 #1174246  autor: Remington
 01 lip 2024, 20:37
Wyższe, bo bez pakietów. W porównaniu do Fonii, około o połowę drożej (ale do austriackiego A1 o połowę taniej). Koszt wygody, bo nie kupujemy pakietu, z którego część się zmarnuje po czasie ważności. Z drugiej strony - brak pakietu nielimitowanego.

Fonia aplikacji jeszcze nie ma, ale da się obsługiwać przez stronę. Jak jest w przypadku Roamless nie wiem, ale opcja logowania na stronie jest.
 #1174296  autor: mp107
 02 lip 2024, 22:17
Aktywowałem przed chwilą z ciekawości Roamless przez stronę internetową. Podczas rejestracji nie akceptuje e-mailów z aliasem ("+") oraz włączony adblock na stronie powoduje błędy - nie ładowanie się stron. Aplikacja mobilna twierdzi, że mój telefon to emulator, więc jej pewnie nie przetestuję o ile nie znajdę jakiegoś obejścia.

Jeśli chodzi o dane karty SIM (czekam na razie jeszcze na pomyślną aktywację):
ICCID: 893204200*
IMSI: 206018*

W załączonych zrzutach ekranu widok na stronę główną konta ze stawkami na Polskę, fragment przesyłanej na e-mail informacji odnośnie APN-ów odnośnie operatorów, na których bazuje i obsługiwane metody płatności (widzę tylko dwie: karta i Cash App).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
 #1174300  autor: Remington
 02 lip 2024, 23:36
Na iPhone w aplikacji jest dostępne też Apple Pay. Strony nie testowałem.

Po rejestracji na koncie jest testowe 1,45$. Służę refem dającym nam po 3$😉, który zadziała po doładowaniu za min 5$.

Jest też premia powitalna 5$ przy doładowaniu za 20$.

Oprócz nich są również kody podobno dające po 1$ za każdy gol Niemiec (GERMANY24), Francji (FRANCE24) albo Hiszpanii (SPAIN24) na Euro. Wybrałem Hiszpanię 😉.

Zadzwoniłem VOIP-em - jakość połączenia ok, numer jest ukryty (a mógł być oczywiście nie nasz, lecz jakiś przypadkowy).