DAJ CYNK
  • Tutaj omawiamy oferty eSIM przeznaczone do korzystania z internetu za granicą
Tutaj omawiamy oferty eSIM przeznaczone do korzystania z internetu za granicą
 #1172169  autor: DEVI_UI
 27 maja 2024, 22:47
Ostatnio wciąż wnikliwie zgłębiam temat GB w roamingu UE i nie tylko.
Co sądzicie o Yesim? Wygląda bardzo opłacalnie, bo za ok. 25 Euro na 7 dni mamy nielimitowany internet.
O ile jestem w stanie uwierzyć, że w jakimś tam stopniu jest nielimitowany pod kątem przetransferowanych danych, tak jak wygląda to z prędkościami?
Testowaliście może w UE/poza? Czekam na wasze spostrzeżenia.
 #1172181  autor: KC-KARLOS
 28 maja 2024, 08:24
DEVI_UI: to działa dość podobnie jak np. XOXO WIFI czyli korzystasz z kilku GB na pełnej dostępnej prędkości, a po ich wyczerpaniu do końca dnia prędkość jest ograniczona, np. do kilkuset kbps. Jest to oparte na rozwiązaniach operatorów zagranicznych. W Niemczech jest to bardzo popularne, np za 1 euro nielimitowana transmisja danych, ale po np. 1 GB redukcja prędkości do 0,5 mbps (przykładowo, bo widywałem lejki jak w Polsce, czyli do 64 kbps).
Szkoda, że Yesim nie informuje wprost, kiedy załącza się lejek, a to podważa uczciwość i jasność oferty, która nie jest tania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172189  autor: DEVI_UI
 28 maja 2024, 10:00
Chodzi mi dokładnie o tę ofertę:
Obrazek

Właśnie też obawiam się trochę, że może być to limitowane. Jednak 22 Euro to trochę pieniędzy i nie opłaca mi się teraz tego kupować tylko, żeby przetestować czy jest lejek albo limit danych. Nawet jeśli, to pytanie czy po 10, czy po 100GB.

Kupiłem od nich dziś w nocy ofertę dla Polski. Chyba €9, 3GB/7dni.
Działa to na Plusie i działa jak zwykła karta Plusa. Normalnie coś na kształt takiego MVNO. Przez co pingi są bardzo ładne, a nie do jakichś serwerów w Irlandii.
 #1172192  autor: babciagienia1p
 28 maja 2024, 10:29
@DEVI_UI
Według mnie, nielimitowany internet będzie na bank limitowany lejkiem. Pytanie - jakim?

Znasz przykład z bezpiecznej Holafly. Wśród mniej zorientowanych trio Arialo, Holafly, Yesim jest traktowane jako jedyni bezpieczni dostawcy... Tymczasem mniejsi mają sposoby, żeby sięgnąć po tańsze oferty operatorów lokalnych albo zejść z marży.
Na Polskę kupiłeś ofertę z limitem GB, której nie da się porównać z nielimitowaną transmisją. W linku jest test podobnej oferty, z limitem GB, na Łotwie. Znając Twoją kreatywność, jesteś w stanie wybrać się na Mierzeję i łowić coś z Łotwy. A nuż... :wink:
https://esims.io/en/blog/yesim-review
 #1172552  autor: DEVI_UI
 01 cze 2024, 23:31
Zakupiłem pakiet, o którym pisałem powyżej.
€22 -> nolimit/7dni, PL.
No i pierwsze wrażenia - bo zużyłem dopiero 20GB danych - ekstremalnie pozytywne.
Zero lejków, prędkość leci jak na zwykłej karcie Plusa. Zero uchybień/niższych priorytetów względem Plusa.
Lecę to dalej testować, generować ruch i dam znać jak będzie to działało.
babciagienia1p pisze:
28 maja 2024, 10:29
Znając Twoją kreatywność, jesteś w stanie wybrać się na Mierzeję i łowić coś z Łotwy. A nuż... :wink:
https://esims.io/en/blog/yesim-review
Ależ ty mnie dobrze znasz :lol:
Nie no tak na poważnie to na Mierzi dawno nie łowiłem sygnału litewskich i rosyjskich sieci. Z ruskami nie jest łatwo, co w sumie kiedyś opisywałem, ze względu na ich ciekawą specyfikę stacji bazowych.
A ta 800tka z dwustu km z Kłajpedy to był 7 cud świata :-)

Jeszcze odnośnie Yesim w Polsce, szkoda, że działa tylko na sieci Plusa. Natomiast w Niemczech i wielu innych krajach UE działa na wszystkich dostępnych w danym kraju telekomach.
 #1172554  autor: babciagienia1p
 01 cze 2024, 23:40
DEVI_UI pisze:
01 cze 2024, 23:31
...Jeszcze odnośnie Yesim w Polsce, szkoda, że działa tylko na sieci Plusa.

Pewnie pozostali z W4 nie chcą dać NL-u albo za drogo się cenią...
 #1172608  autor: DEVI_UI
 02 cze 2024, 18:59
50GB za mną, brak lejka. Na chwilę tak jakby zamroziło mi sesję Interentu, więc napisałem do supportu i od razu wszystko działa.
Napisali mi również, że jako Yesim nie stosują żadnych ograniczeń, ponieważ usługi są świadczone przez ich partnerów w danym kraju.
 #1172683  autor: DEVI_UI
 03 cze 2024, 15:17
DEVI_UI pisze:
02 cze 2024, 18:59
50GB za mną, brak lejka. Na chwilę tak jakby zamroziło mi sesję Interentu, więc napisałem do supportu i od razu wszystko działa.
Napisali mi również, że jako Yesim nie stosują żadnych ograniczeń, ponieważ usługi są świadczone przez ich partnerów w danym kraju.
Dziwna sprawa, dziś to samo. Sesja internetu zamrożona, na Speeteście nie chciał załadować się dostawca. Napisałem do supportu i po 5 minutach dalej śmiga.
 #1173111  autor: vahapl
 11 cze 2024, 11:48
@DEVI_UI czy możesz napisać, jak działa tethering w przypadku Yesim? Bo zastanawiam się nad dwoma dostawcami (jeszcze Holafly) i nie wiem, czy za granicą jedna karta obsłuży mi kilka urządzeń jednocześnie.
 #1173112  autor: DEVI_UI
 11 cze 2024, 11:50
Nie bierz Holafly. Ma ograniczenie do 7Mb/s.
Na Yesim hotspot działa normalnie, udostępniany na laptop, pobrałem jakieś 20GB.
 #1173115  autor: vahapl
 11 cze 2024, 12:45
DEVI_UI pisze:
11 cze 2024, 11:50
Nie bierz Holafly. Ma ograniczenie do 7Mb/s.
Na Yesim hotspot działa normalnie, udostępniany na laptop, pobrałem jakieś 20GB.
Ale myślisz, że z innymi operatorami za granicą będzie podobnie? Nigdzie nie znalazłem info, aby Hola ograniczał prędkość.
 #1173119  autor: DEVI_UI
 11 cze 2024, 14:29
Jak lubisz ryzyko to bierz.
Ja testowałem 1 dzień no-limit w PL i lejek był, zarówno na sieci Orange jak i Play, bo tylko te były dostępne w wyborze sieci.

Gdzie dokładniej potrzebujesz tej usługi?
 #1173125  autor: vahapl
 11 cze 2024, 17:55
DEVI_UI pisze:Gdzie dokładniej potrzebujesz tej usługi?
Hiszpania.
 #1173127  autor: DEVI_UI
 11 cze 2024, 18:05
Jak zdecydujesz się na Yesim lub Holafly daj znać jakie będą Twoje odczucia, bo też niedługo będę potrzebował tam internetu na urlopie :)
Osobiście wybrałbym Yesim. Może trochę droższy, ale bardziej pewny według mnie. Sam zamierzam na wakacje kupić do Niemiec i Francji.
 #1173129  autor: babciagienia1p
 11 cze 2024, 19:23
vahapl pisze:
11 cze 2024, 17:55
Hiszpania.
Za nielimitowany internet od 7 EUR/1 dzień do 74 EUR/30 dni. Oferty różnych dostawców eSIM.
Przykłady.
BNE - nielimitowany internet - 65 EUR/30 dni. Zasięg - Yoigo, Vodafone, Orange, Telefonica.
Yesim - nielimitowany internet - 17 EUR/7 dni, 36 EUR/15 dni, 52 EUR/30 dni. Zasięg - Telefonica i Orange.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2024, 19:50 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1173130  autor: DEVI_UI
 11 cze 2024, 19:28
Jak chodzi o operatorów w Hiszpanii polecam najbardziej Orange i movistar ze względu na najlepsze pokrycie zasięgiem, ale też prędkości - szczególnie na Orange.
 #1173131  autor: vahapl
 11 cze 2024, 19:47
DEVI_UI pisze:
11 cze 2024, 18:05
Jak zdecydujesz się na Yesim lub Holafly daj znać jakie będą Twoje odczucia, bo też niedługo będę potrzebował tam internetu na urlopie :)
Osobiście wybrałbym Yesim. Może trochę droższy, ale bardziej pewny według mnie. Sam zamierzam na wakacje kupić do Niemiec i Francji.
OK. Jadę dopiero pod koniec czerwca, ale myślę, że po kilku dniach już będę wiedział, co działa.