DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 33 z 179
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 179
 #1002206  autor: harys
 05 lip 2018, 09:41
Skrót myślowy, na tej samej stronie są wyszczególnione telefony z VoLTE i VoWifi i rozmowa tak się potoczyła. Faktycznie tak wygląda jakbyśmy pisali o apce do VoLTE, dzieki za zwrócenie Uwagi

Wysłane z Honor 9
 #1002257  autor: JFK2016
 05 lip 2018, 12:15
harys pisze:Ile tego światełka jest?
Domowy LTE i ftth to są dwa produkty skierowane do dwóch różnych grup ludzi. Światłowody biorą ludzie z miast gdzie jest infrastruktura, LTE dobrze to uzupełnienia.
Budowa klienckich przyłącz światłowodowych obecnie praktycznie by zamarła gdyby nie wsparcie środków z EU (tendencje z roku, 2 można zawrócić, lecz nie straconej dekady w telekomunikacji stacjonarnej [2000-2009]). Nie jest tak jak piszesz, łatwiej jest sprzedać dostęp światłowodowy w małych miejscowościach gdzie nie ma alternatywnego, szybkiego dostępu, niż w dużych miastach-mam przykład z realu, obok duże osiedle w Łodzi, gdzie Orange Światłowód rzuciła rękawice Toya i innym mniejszym ISP, mimo 2-3 letniego silnego marketingu efekty sprzedaży kiepskie, a udział w rynku o wiele niższy od GSM-ów .
harys pisze: Widać jest parcie na poprawę wyników Netii.
Jeżeli myślisz że wraz z przejęciem przez grupę CP Netii, nastąpią szybkie inwestycje w budowę nowej infrastruktury stacjonarnej Netii to możesz się rozczarować, przede wszystkim kupno operatora było potrzebne do poprawienia słabej infrastruktury szkieletowej sieci 3-4G i w perspektywie budowie sieci 5G.
piotrzet pisze:MobileMaster
Dokładnie jak ktoś ma światłowód nie bawi że w żadne LTE. U mnie na razie można pomarzyć a kabel to 10 Mb/s więc różnica jest jak mam koło 70 Mb/s na LTE.
Bzdura, kabel jest potrzebny do gier on-line, tam gdzie jest słaba infrastruktura 3-4G, gdy chcemy zastąpić TV serwisami typu Netflix, co się wzajemnie wyklucza w sensie ekonomicznym, gdyż jako taka dobrze wypada w pakiecie z TV. To że tak wszyscy piszą jak to szybko będą przechodzić do kabla jak tylko będą takie możliwości i płacić 50-100% więcej od 3-4G, to tylko z tego mogę się uśmiać. :D Całe szczęście dla dostawców kablowych w tym że większość klientów nie zna swojego zużycia danych, ma swoje przyzwyczajenia, etc.
 #1002265  autor: bxx1
 05 lip 2018, 12:34
JanPet pisze:Co myślicie o NJU, rozważam migracje i nie wiem jak to będzie.
Mam prawie od początku nju,i jestem bardzo zadowolony.Od niedawna nju internet dodatkowy,bo zrezygnowałem z kabla,a 120 gb neta mi wystarcza.Będe niedługo na dłużej za granicą,zobaczymy czy mnie wyłapią,choć co jakiś czas zjazd do pl,to może się uda.Kup karte orange i przetestuj u siebie.
 #1002266  autor: pakierhakierxd
 05 lip 2018, 12:36
Do wifi calling chodzi

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Za granicą nie będziesz mieć 120 gb a może parę gb jeśli wogóle nie wyłączyli dostępu do roamingu, u mnie w tmobile internet domowy chyba go nie ma.

Pozdrawiam :)
 #1002269  autor: piotrzet
 05 lip 2018, 12:52
Z strony użytkownika forum. Liczba urządzeń wspierających VoLTE i VoWiFi w każdej sieci.
T-Mobile: VoWiFi:53
VoLTE:58
Orange: VoWiFi:31 ale tu dochodzi apka więc dużo więcej.
VoLTE:39
Play:VoWiFi:49
VoLTE:10
Czyli jak widać najlepiej wypada pod względem iloście urządzeń T-Mobile chyba że patrzymy łącznie wtedy Orange. No ale patrząc na awaryjność to najlepiej wypada Play. Liczba urządzeń z VoWiFi też przyzwoita. Ciekawe kiedy w końcu "lider LTE" wprowadzi te usługi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002272  autor: harys
 05 lip 2018, 13:06
@JFK2016
Oczywiście łatwiej jest sprzedać kabel w mniejszych miejscowościach, tam nie ma tak nasyconego rynku,ale trzeba mieć co sprzedawać. W mniejszych miejscowościach nie ma infrastruktury i o tym pisałem. Jak masz do wyboru kabel miedziany do 10Mbps, a w rzeczywistości 1-2 Mbps bo jest daleko do centralki to nie masz wyjścia. Idziesz w LTE
Co do poprawy wyników Netii, nie chodzilo mi o inwestycje bo one krótkoterminowo raczej wynik pogarszają, szybciej zaczyna się amortyzacja łączy niż pojawiają się przychody z korzystania z nich.
Bardziej chodziło mi o to że będą chcieli pokazać tą ofertę jako bardziej atrakcyjną i przede wszystkim zwiekszyc przychody tam gdzie się da, a najłatwiej się da przepinając łącza które dzierżawią od "obcych" firm i wchodzić w łącza Netii.

Wysłane z Honor 9
 #1002274  autor: iphoneski
 05 lip 2018, 13:08
JFK2016 pisze: To że tak wszyscy piszą jak to szybko będą przechodzić do kabla jak tylko będą takie możliwości i płacić 50-100% więcej od 3-4G, to tylko z tego mogę się uśmiać. :D Całe szczęście dla dostawców kablowych w tym że większość klientów nie zna swojego zużycia danych, ma swoje przyzwyczajenia, etc.
Chyba nie masz racji, znajomy był na LTE i zaraz gdy do bloku podłączyli światłowód podpisał umowę na net stacjonarny. Ja sam znam dokładnie mobilne oferty mobilnego neta i mógłbym mieć lte za grosze, np dwie karty z DIL powinny wystarczyć, a jakoś nie zrezygnowałem z kabla. Mam stabilne 120 Mb/s. Chcę oglądać Netflix to oglądam, mam ochotę na 4K w 60 klatkach to włączam i oglądam. Żaden dostęp mobilny nigdy nie zastąpi dobrego połączenia kablowego. Nawet nowa oferta internetu od t-m mojego kabla nie zastąpi, bo 20 Mb/s, albo nawet 60 będzie gorsze od tego co mam w kablu, a za jakiś czas może się przeciążyć nadajnik i nawet tego 20 nie będę miał. Lte to ostateczność gdy nie ma innej możliwości na dobry internet.
 #1002275  autor: piotrzet
 05 lip 2018, 13:12
Dokładnie jak jest kabel z dobrą przepustowością to jest on najlepszym wyborem. Sam gdybym miał możliwość kupienia światłowodu już dawno bym to zrobił ale jeszcze przez jakiś czas i to pewnie długi muszę się zadowolić LTE.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002276  autor: spotify
 05 lip 2018, 13:26
Krótko i na temat.
Jestem w tym roku na Openerze...
Wczoraj pierwszy dzień. Nie bawię się w testera ani znajomi. Normalne używanie sieci komórkowych. Czyli jak trzeba to wysyła się smsa, pisze na fb, rozmawia przez telefon czy zagląda do neta.
Mamy telefony w Orange, Play i jeden SIM w TMobile
Orange i Play ssie. Cały czas przeciązone. Orange net co chwile padaczka ale rozmowy i smsy chodzą zawsze. W Play również co chwile net padaczka ale są poza tym problemy z połączeniami (zrywa). Najrzadziej pada TMobile. Tylko raz kumpel nie mógł korzystać z telefonu (chodzi o neta).
W Plusie nei wiem.
A najgorsze przed nami bo największe gwiazdy od dzisiaj a na Openera wszystkie bilety już wyprzedane
 #1002277  autor: piotrzet
 05 lip 2018, 13:28
Szczerze jak byś chciał to mógłbyś porobić trochę speedtestów tym bardziej, że można aż porównać 3 sieci. Jakby Ci się chciało pewnie wszyscy zobaczą jak daje radę sieć w wypadku tak dużej imprezy na sieci, która nie jest przygotowana na taki ruch. Większość nadajników to własciwie w tej okolicy LTE 800 jeśli chodzi o T-Mobile i Orange. Więc jak nie postawili nic mobilnego to będzie bardzo słabo.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002278  autor: spotify
 05 lip 2018, 13:47
Jestem ze znajomymi na zabawie a nie na testach. Nie będę ich zmuszał zeby speedtesty robić ;)
Ja robiłem wczoraj jeden około 18-tej na terenie Openera było w okolicach 27 DL 16 Ul
Po prostu korzystamy z telefonów jak jest potrzeba i wtedy od razu widać, co zdycha co nie.

Są mobilne stacje ale mimo tego sieci nie wyrabiają, zwłaszcza Orange i Play (a to pewnie około 70% użytkowników tej imprezy)
 #1002279  autor: piotrzet
 05 lip 2018, 13:51
Spoko, rozumiem. Ciekawe czy Orange po pochwali się ruchem tak jak po innych imprezach. Dwie sieci największe pod względem liczby użytkowników to się nie ma co dziwić, że rady nie dają.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002281  autor: marcin19883
 05 lip 2018, 14:03
Ludzie bez przesady. Ta appka wifi calling od Orange jest kiepska. Nie dość, że są lagi przy rozmowach, to zjada baterie w tle, gdy jest uruchomiona. A na dodatek ciche rozmowy. A mam neta 18ms ping, więc rozmowy nie mają prawa lagować. Nie mogłem się wiele razy dogadać, bo moje słowa z opóźnieniem dochodziły lub rozmówcy. I przy opóźnieniach, były straszne trzaski.
 #1002292  autor: JFK2016
 05 lip 2018, 16:03
harys pisze: Bardziej chodziło mi o to że będą chcieli pokazać tą ofertę jako bardziej atrakcyjną i przede wszystkim zwiekszyc przychody tam gdzie się da, a najłatwiej się da przepinając łącza które dzierżawią od "obcych" firm i wchodzić w łącza Netii.
Tak, to będzie raczej "metoda wyciskania cytryny" niż jakiś szumnym inwestycji w stacjonarną infrastrukturę światłowodową (bo nawet na podanym wyżej przykładzie nie sposób zawojować rynku jak jest na nim już kilku graczy).
iphoneski pisze: Chyba nie masz racji, znajomy był na LTE i zaraz gdy do bloku podłączyli światłowód podpisał umowę na net stacjonarny. Ja sam znam dokładnie mobilne oferty mobilnego neta i mógłbym mieć lte za grosze, np dwie karty z DIL powinny wystarczyć, a jakoś nie zrezygnowałem z kabla. Mam stabilne 120 Mb/s. Chcę oglądać Netflix to oglądam, mam ochotę na 4K w 60 klatkach to włączam i oglądam.
Skoro tak twierdzisz, to mam wrażenie że żyjesz w jakimś odrealnionym matrixie (ja rozumiem że Ty masz jakiś dobry dostęp kablowy z którego korzystasz od lat i też masz jakieś przyzwyczajenie). Dla mnie kluczowym jest pytanie ile danych zużywam i z jakich usług korzystam w sieci (przez minione ponad 2 lata korzystałem z LTE dla domu Orange, LTE1800 spokojnie wyciągało symetryczne 30Mbps, mimo że przeszedłem z radiowego łącza WISP 8Mbps [realnie 3-6Mbps], zużycie danych wzrosło do max. 30% i oscylowało/oscyluje wokół 100GB, od ponad roku mam dostęp do światłowodu lokalnego ISP który w cenie 55zł/m-c oferuje dostęp 50/5Mbps-może by było taniej w ofercie pakietowej, jednakże rodzina chce pakiet C+ który zdecydowanie lepiej opłaca mi się kupować od NC+, wiosną już nawet przygotowałem własną sieć LAN do podłączenia dodatkowego urządzenia dostępowego, ale przeanalizowałem to, porównałem z działaniem sieci LTE [spokojnie w Plusie wyciągam 40/35Mbps], spojrzałem na zachowanie sąsiadów [młode rodziny z dziećmi]-otóż mimo tego że mogłyby podłączyć się do światłowodu, korzystają nadal z internetu radiowego tego samego ISP z prędkościami kilka Mbps i nie zmieniają tego, dlatego przy LTE zostanę tak długo jak to będzie niezbędne, nie będzie miało technicznych skutków ubocznych, a że umowę mam z miesięcznym wypowiedzeniem to jest to dla mnie bardzo wygodne i generuje dodatkowo oszczędności [dużo większe od przysłowiowych 5 zeta o które się proszą abonenci ofert abonamentowych), także liczą się zachowania mln konsumentów.
iphoneski pisze:Żaden dostęp mobilny nigdy nie zastąpi dobrego połączenia kablowego.
To się już dawno stało i jest bezdyskusyjne, GSM-y łącznie są ISP nr 1 w PL.
 #1002301  autor: piotrzet
 05 lip 2018, 16:59
marcin19883 pisze:Ludzie bez przesady. Ta appka wifi calling od Orange jest kiepska. Nie dość, że są lagi przy rozmowach, to zjada baterie w tle, gdy jest uruchomiona. A na dodatek ciche rozmowy. A mam neta 18ms ping, więc rozmowy nie mają prawa lagować. Nie mogłem się wiele razy dogadać, bo moje słowa z opóźnieniem dochodziły lub rozmówcy. I przy opóźnieniach, były straszne trzaski.
Słyszałem o tym na początku jak aplikacja była wprowadzona myślałem,że już problemy zostały usunięte. Czyli jak na razie prym wiedzie Play jeśli chodzi o bezawaryjną pracę tych usług.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002306  autor: iphoneski
 05 lip 2018, 17:13
@JFK2016 Tu nie chodzi o moje przyzwyczajenia a o ilość danych i urządzeń które idą u mnie. Kilka telefonów, 3 komputery, Apple TV. I często jest tak, że przynajmniej 4 urządzenia z tego są włączone, każdy coś ogląda w HD a ja w 4K. Miałem przez krótki czas 30 mega i to była jakaś masakra po przesiadce ze 120. Myślałem, że plik 10 giga ściąga się wieki, przy 4K mogłem oglądać, ale przesuwać filmu już nie, bo ktoś coś tam robił na swoim kompie i było zbyt wolne połączenie. I będzie coraz więcej takich jak ja, 720P to już jest standard w sieci, a nawet 1080. Za rok padnie ci stary telewizor, kupisz z 4K, będziesz chciał oczy nacieszyć i limit 100 gigabajtów pójdzie ci szybko na tym. No i ty tu piszesz o światłowodzie 50 Mb/s, czyli nawet nie 1/2 tego co mam ja w domu. A nawet gdyby odpuścić oglądanie filmów w sieci to po prostu na szybszym łączu wszystko szybciej będzie się pobierało a to spora wygoda nie czekać na duży plik godzinę tylko kilka minut.
 #1002334  autor: marcin19883
 05 lip 2018, 19:33
piotrzet pisze:
marcin19883 pisze:Ludzie bez przesady. Ta appka wifi calling od Orange jest kiepska. Nie dość, że są lagi przy rozmowach, to zjada baterie w tle, gdy jest uruchomiona. A na dodatek ciche rozmowy. A mam neta 18ms ping, więc rozmowy nie mają prawa lagować. Nie mogłem się wiele razy dogadać, bo moje słowa z opóźnieniem dochodziły lub rozmówcy. I przy opóźnieniach, były straszne trzaski.
Słyszałem o tym na początku jak aplikacja była wprowadzona myślałem,że już problemy zostały usunięte. Czyli jak na razie prym wiedzie Play jeśli chodzi o bezawaryjną pracę tych usług.
Tylko natywne usługi działają najlepiej.
  • Strona 33 z 179
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 179
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 179