DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 35 z 179
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 179
 #1002633  autor: iphoneski
 07 lip 2018, 13:15
@piotrzet Tu nie ma zysków z ofert neta bo takie numery nie są przenoszone, masz tylko oferty głosowe. Wyjaśni się niedługo kto gdzie zyskał a gdzie stracił bo bedą wyniki publikowane przez operatorów i po porównaniu z poprzednimi będzie wiadomo wszystko.
 #1002652  autor: JFK2016
 07 lip 2018, 15:15
iphoneski pisze: hd voice nie chodzi mi o zrywanie tylko jakość głosu rozmówcy jest lepsza
A ja znam doskonale HD Voice z używanych przez ze mnie urządzeń VoIP Polycom (które i bez tej technologi oferują wyższą jakość połączeń telefonicznych od telefonów komórkowych). Ja wykonuję minimum kilkanaście połączeń telefonicznych z nr służbowego na numery różnych sieci komórkowych i w połączeniach głosowych dziś nie widzę problemów (a były takowe jeszcze 3-4 lata temu, tu nie chodzi o brak zasięgu i zrywanie połączeń, lecz z uwagi na ówczesne przeciążenia sieci, jakość rozmów bywała kiepska, ba nawet niezrozumiała i trzeba było odnawiać połączenie).
iphoneski pisze: Ja podstawy mam 10 gb, potem ten lejek. Mogłem wziąć u innych większy pakiet albo kupić RBM z 20 gb za 30 zł ale zależało mi na tidal i play now, bo tidal normalnie kosztuje 20 zł a oglądanie w play now nie pomniejsza pakietu, dokupiłem eleven którego oglądam sporo i teraz mogę oglądać a pakiet zostaje na inne rzeczy.
Ale to nie jest oferta dostępna dla każdego "z ulicy", w przeciwieństwie do A2 i innych sieci post-paid, prepaid, także nie opierajmy się na kolejnym iluzorycznym matrixie (ucieczka abonentów z Orange nie jest przypadkowa, abonenci dostają 40% droższą usługę dostępną u operatorów wirtualnych z mniejszą zawartością, niektórzy heroicznie chcą wywalczyć o przysłowiowe 5zł na otarcie łez że operator ma gdzieś czy podpiszą aneks, w prepaid dając dużo więcej [proponuję przejrzeć wątek nt. przedłużenia umowy w Orange]). Sam wiosną próbowałem negocjować ofertę internetu "LTE dla domu"-"krótka piłka" mogę płacić na dotychczasowym poziomie [63zł], ale nie będę płacił [95zł]- nie było z kim rozmawiać i pożegnałem Orange z LTE dla domu, to samo się stanie z numerami głosowymi na koniec roku, jeżeli nie zmienią oferty. P.S To nie jest kwestia tylko ceny, lecz zawartości oferty.
 #1002658  autor: iphoneski
 07 lip 2018, 16:13
@JFK2016 Nie używam VoIP, mam komórkę i to mi generalnie wystarcza, ale jak gadam z kimś prywatnie ok godzinę i ten ktoś nie ma hd to trochę szlak mnie trafia, zwłaszcza gdy sekundę wcześniej gadałem z tym jak to określiłeś wodotryskiem. Gdy masz iPhone to rozmowy możesz prowadzić z maca i tu już wyraźnie słyszysz brak jakości przy zwykłych połączeniach.
Moja oferta jest dostępna dla każdego kto przedłuża kontrakt u fioletowych, ale niestety najpierw musisz sam w necie się zorientować co możesz wyrwać Bo bez tego dostaniesz to co nowi klienci albo nawet i gorzej. I tu bardzo pomogło mi nasze forum i jak zadzwoniła babka z play z super mega atrakcyjnym kontraktem za 50 zł na 2 lata to została wyśmiana. Orange jak kiedyś pisało telepolis usunęło zupełnie oferty utrzymaniowe i albo kupujesz to co dajemy albo wypad, nikt płakał nie będzie. I to jest moim zdaniem spory problem W4, bo robią reklamy, ściagają klientów a potem przy przedłużeniu traktują człowieka jako gorszy sort. I do póki to nie ulegnie zmianie to W4 będzie systematycznie tracić, bo dopiero jak zagrozisz wypowiedzeniem albo już je złożysz to nagle dostajesz oferty, przy których każdy prepaid się chowa. Bo żaden prepaid nie da mi przecież tidala i tv za free. No i to jest też wyraźny sygnał dla starych klientów, że lepiej odejść niż się prosić bo i tak każdy konsultant będzie ściemniał, że to co dał jest najlepsze i nic lepszego nie ma.
 #1002738  autor: JFK2016
 08 lip 2018, 13:25
iphoneski pisze: Gdy masz iPhone to rozmowy możesz prowadzić z maca i tu już wyraźnie słyszysz brak jakości przy zwykłych połączeniach.
Masz, lecz nigdy nie prowadzę przez komórkę długich rozmów (uważam że nie ma co kusić losu-to nie witaminka), w użytku domowym tylko nadgryzione jabłko.
iphoneski pisze: Moja oferta jest dostępna dla każdego kto przedłuża kontrakt u fioletowych, ale niestety najpierw musisz sam w necie się zorientować co możesz wyrwać Bo bez tego dostaniesz to co nowi klienci albo nawet i gorzej. I tu bardzo pomogło mi nasze forum i jak zadzwoniła babka z play z super mega atrakcyjnym kontraktem za 50 zł na 2 lata to została wyśmiana.
Czyli nie dla każdego jak A2, inne.
iphoneski pisze:Bo żaden prepaid nie da mi przecież tidala i tv za free. No i to jest też wyraźny sygnał dla starych klientów, że lepiej odejść niż się prosić bo i tak każdy konsultant będzie ściemniał, że to co dał jest najlepsze i nic lepszego nie ma.
Przecież ja z Tobą się nie licytuje na cenę, ale właśnie na zawartość (daj mi taką ofertę w P4 to przeniosę nr :) , ja mam nr-y w Orange, dlatego tam śledzę wątek na temat przedłużenia umowy i żal mi wręcz co niektórych- dostają droższą ofertę od prepaid i o słabszej zawartości i proszą się o rabat chociaż o 5 zeta). P.S Na przykładzie Orange z przed roku, nawet bez tych super/hiper ofert łączonych z full rabatami, każda miała w sobie atut, gdyż dodatkowo był pakiet Europa ze 100 minutami rozmów międzynarodowych, dziś jest to samo co w prepaid, z tym że zawartość mniej ciekawa.
 #1002743  autor: pakierhakierxd
 08 lip 2018, 14:08
Dla niektórych liczy się wygoda w postaci faktury co mc , nie patrzą że przepłacaja, przykład play normalnie 50zl bez telefonu, chyba nie dałbym bo wolałbym przejsc na prepaid za 30 , za to po wysłaniu wypowiedzenia da się te samo abo otrzymać za 30, nie chce mi się jakoś płacić więcej niż w prepaid.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #1002753  autor: piotrzet
 08 lip 2018, 16:22
dt pisze:W kontekście przesłanych danych ciekawe czy Plus już w tym roku przekroczy barierę 1 EB.
Nawet jeśli to jakie to ma znaczenie? To jest jakieś usprawiedliwienie na to że ma najbardziej zapchaną sieć?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002758  autor: piotrzet
 08 lip 2018, 17:37
Prędzej zwykły Kowalski sporzy na te testy niż na to ile kto danych w ciągu roku przetransferował. Osoba, która ma pojęcie nie spojrzy ani na ilość danych, ani na prędkości w speedtestach. A pisanie, że Plus czy Play mają super sieć, bo w ciągu roku przesyłają 750 PB danych jest żałosne. To nie ma żadnego znaczenia i nie usprawiedliwia tego, że obecnie mają w wielu lokalizacjach problem właściwie nie tyle Play co Plus, bo ten obecnie najgorzej wygląda. Już nie wspominając o tym, że dalej wprowadza klientów w błąd oferując internet bez limitu.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2018, 17:43 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002759  autor: Pabloeq
 08 lip 2018, 17:43
@piotrzet Oni w tym plusmuzeum liczą te 730 czy 750PB podwójnie tak jak te swoje stacje LTE kiedyś policzyli, także spoko, oni sobie pewnie wyniki speedtestów też mnożą x2 i się zadowalają tym sami.
Ciekawe gdyby hipotetycznie plus zajmował 1 miejsce w speedtestach to czy też by mówili że speedtesty nie mają znaczenia?
A mówią to ci którzy wystają pod stacjami z telefonem w ręku żeby to mierzyć.

A ja zużywam więcej prądu niż sąsiad więc mam lepszą sieć energetyczną ;-) :lol:
 #1002762  autor: piotrzet
 08 lip 2018, 17:49
Wystarczy cofnąć się do miesiąca, w którym Plus wyprzedził innych w RFBenchmark ile było jazgotu jaki to Plus super i w ogóle. Prawda jest taka, że gdyby chcieli od dawna byliby numerem jeden w końcu mają najwięcej pasma, a oni dopiero niedawno uruchomili jedną stację 750 Mb/s. :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002765  autor: MobileMaster
 08 lip 2018, 18:17
piotrzet pisze:Prędzej zwykły Kowalski sporzy na te testy niż na to ile kto danych w ciągu roku przetransferował.
Myślisz? Bo ja stawiam ze tylko nie wielki promil osób w ogóle wie o istnieniu tego rankingu.
Wystarczy cofnąć się do miesiąca, w którym Plus wyprzedził innych w RFBenchmark ile było jazgotu jaki to Plus super i w ogóle.
Gdzie był ten jazgot, bo jakoś sobie nie przypominam? Chyba że masz na myśli osoby, które cię trollowały :-). Prawda jest taka, że na forum jesteś jedną osobą która podnieca się tymi wynikami :-).
piotrzet pisze:. A pisanie, że Plus czy Play mają super sieć, bo w ciągu roku przesyłają 750 PB danych jest żałosne.
Jeszcze nie dawno się zarzekałeś, że T-mobile ma taki wielki ruch bo oferty bez limitu itp, no i popatrz kto miał racje? No i to nie był argument na zajebistość sieci, tylko fakt na marny wynik T-mobile, który przy tak małym ruchu powinien mieć z 10 Mb/s przewagi..., skoro nie ma to chyba jednak coś poszło nie tak ;-).
piotrzet pisze:Prawda jest taka, że gdyby chcieli od dawna byliby numerem jeden w końcu mają najwięcej pasma, a oni dopiero niedawno uruchomili jedną stację 750 Mb/s.
Tylko czy wydanie setek milinów zł by mieć 1 miejsce w rankingu jest opłacalne? Patrząc na rynek, raczej nie.
Pabloeq pisze:Ciekawe gdyby hipotetycznie plus zajmował 1 miejsce w speedtestach to czy też by mówili że speedtesty nie mają znaczenia?
Ciekawe co by wtedy piotrzet pisał :lol: bo on ciągle wszystkim wypomina to pierwsze miejsce T-mobile xD, to jego czołowy argument na zajebistość sieci, w każdej dyskusji.
 #1002775  autor: Pabloeq
 08 lip 2018, 18:46
MobileMaster pisze:Tylko czy wydanie setek milinów zł by mieć 1 miejsce w rankingu jest opłacalne? Patrząc na rynek, raczej nie.
Można odwrócić i powiedzieć: Czy gdyby plus inwestował i był siecią nowoczesną to czy rynek nie wyglądałby inaczej? Może to plus wtedy miałby 15mln klientów a nie Orange?
Najprostszym przykładem jest brak efektywności wykorzystania pasma przez plusa, w stosunku do zgromadzonych zasobów częstotliwości mogliby wiele zdziałać a oferują delikatnie mówiąc nędzę+
Przykład z telefonami, po co w plusie używać telefonu z agregacją 3CA albo 4CA jak tam tego są śladowe ilości? Po co telefon w plusie komu z VoLTE i VoWiFi? To jest zmarnowany kompletnie potencjał.
To mogłaby być nowoczesna sieć, ale nie w grupie ZSŻ.
 #1002776  autor: piotrzet
 08 lip 2018, 18:55
MobileMaster
Gdzie wypominam, że speedtesty są ważne? Chyba coś ci się pomyliło. Prawda jest taka, że są one nic nie warte tak samo jak i ilość przesłanych danych przez siec. A niektórzy się tym podniecają. A co do jazgotu zapraszam pod artykuły itp wtedy każdy może to sobie sprawdzić. Mnie to czy T-Mobile jest na 1 czy na ostatnim nie interesuje. Testowałem różne sieci i najlepiej w skali całego kraju sprawdza się T-Mobile. Gdybym miał wybierać internet tylko do domu wybrałbym Play bo ten ma u mnie prędkości ponad 100 Mb/s tylko co z tego jak oferują obecnie marne 100 GB? Widać niektórzy mają problem, że piszę pozytywy na T-Mobile no ale to nie mój interes. Play zaoferuje internet bez limitu dostawi jeszcze trochę nadajników i też będę o nich pisał i ciekawe czy będzie wtedy też źle.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002778  autor: marcin19883
 08 lip 2018, 18:59
speedtest często zaniża prędkości, jeśli dany serwer testowy jest przeciążony. A jak włączysz akcelator pobierania plików, to prędkość jest często o kilka Mb większa w managerze systemu. :D
 #1002780  autor: AlfredoUssr
 08 lip 2018, 20:30
@pabloeq. Przestań się ośmieszać takimi wpisami.
N zupełnie zapomniało o terenach wiejskich i mniejszych miastach.
W mojej okolicy Plus ma L1800 + L800 +/lub L900.
Play ma L800 + L1800 + L2100.
Orange ma L800.
TM ma L800.

Nie każdy mieszka w Warszawie czy innym mieście wojewódzkim, wychyl czasem nos poza swoje miasto.
 #1002783  autor: iphoneski
 08 lip 2018, 21:45
@piotrzet A kto szczycił się tu wynikami testów RF z Warszawy? Przypadkiem nie ty? A tak jak pisał @MobileMaster przy takim ruchu w sieci t-m powinni mieć przewagę sporą, a te kilka mega które mają to wstyd i tyle.
@Pabloeq Akurat tak się składa, że często odpoczywam w lasach i nad jeziorami i twoje N nie ma tam racji bytu a skansen plus jakoś potrafi działać. Mam dostęp do wszystkich sieci i dane zbieram na bierząco. A te 10 czy 11 tysięcy nadajników interesuje tylko czytelników portali w stylu telepolis bo zwykły użytkownik ma prostszy wyznacznik - albo działa, albo nie. A niestety to wspaniałe N nie działa i jak jestem na jakiejś wiosce to każdy telefon w plusie skansenie, część ludzi w play bo jak są na polu to telefon zmienia sobie sieci jak rękawiczki i zasięg jest.
 #1002784  autor: RobsonRZN
 08 lip 2018, 21:50
@AlfredoUssr tylko zostaje mi się podpisać pod tym co napisałeś.
Co robi N! poza miastem ociera się o patologie. Wcześniej mieszkałem w Warszawie i byłem bardzo zadowolony z Orange transfery bardzo dobre zasięg wszędzie przysłowiowe 10/10.
Niestety w ostatnim roku przeprowadziłem się do małego miasta i zaczęła się katorga, zasięg LTE jest słaby, sieć przeciążona i o internecie w samym LTE800 bo nic innego nie ma można zapomnieć, lepiej już działa UMTS2100 (w granicach 5Mb/s).

Plus może nie jest demonem szybkości i technologi, ale posiadając L1800, L900 i L800 działa wszędzie w miarę komfortowej szybkości.

Play akurat w mojej lokalizacji spisuje się najlepiej i posiada wszystkie pasma LTE, co daje transfery przynajmniej 30 Mb/s o każdej porze.

Oczywiście mam nadzieję, że N! zmieni coś w tej kwestii, ponieważ nie widzi mi się dalsza współpraca na takich warunkach i przeniesienia się za półtora roku bądź co bądź działającego skansenu Plusa, lub jak na razie wyspowego zasięgu Playa.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2018, 22:17 przez RobsonRZN, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Strona 35 z 179
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 179
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 179