DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 38 z 179
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 179
 #1002916  autor: dt
 09 lip 2018, 17:16
piotrzet - aż tak dużo nie ale jak byłem poza UE to podstawą była globalna sieć "restauracji" na M i ich darmowe WiFi a potem najczęściej Skype. W UE z VoWiFi na parkingu pod M też korzystałem przed RLAH. Teraz z RLAH już nie ma to takiego znaczenia. W domu z VoWiFi szybko mi się znudziło. Niech porządnie ogarną 4G zanim zabiorą się za 5G.
 #1002917  autor: matek451
 09 lip 2018, 17:20
To ja też coś dodam do tych wypocin tworzonych przez kolegę Jarka bo tych bzdur nie idzie dalej czytać. Brak wiedzy wręcz poraża. Od kiedy to taryfa RBM na Kartę 5 jest taryfa typu data? To taryfa głosowa i jej użytkownicy są wliczani do puli pre-paid voice w Play więc te jego wyliczanki ence pence nie warte funta kłaków. DIL to usługa typu pakiet internetowy na taryfie głosowej a ze wykorzystywana w określony sposób jako usługa internetowa przez jej użytkowników to inna para kaloszy.
 #1002919  autor: piotrzet
 09 lip 2018, 17:22
dt
Ja też nie bywam dużo ale jednak jak chcesz gadać jak w Polsce to ma to znaczenie. Skype jest owszem wygodny ale dla tych co osoby do których dzwonią też go mają. VoWiFi jest najlepsze nie trzeba nic dodatkowo i dzwonisz na te same numery.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002923  autor: JFK2016
 09 lip 2018, 17:42
matek451 pisze:Od kiedy to taryfa RBM na Kartę 5 jest taryfa typu data?
Wypociny to są twoje, "biedaku" z netem za 5 zeta, usługa jest na bazie wirtualnego operatora voice-prepaid RBM i nie siej tutaj zamieszania.
marcin19883 pisze: Jeśli by nie zarabiali, to by dawno już to zlikwidowali.
Płacą za nią pozostali klienci Play, zlikwidować mogą, ale nie za free-zabiją setki tys. aktywnych kart, co z miesiąca na miesiąc uszczupli o ładnych parę mln przychody i dodatkowo wykresy aktywnych kart prepaid polecą znacznie (na to nie będzie odwagi do póki nie zmieni się właściciel, nastąpi jakiś kryzys w przychodach).
 #1002924  autor: matek451
 09 lip 2018, 17:50
Od kiedy to RBM jest operatorem wirtualnym MVNO a nie marką własną Play? Kompromitujesz się po raz n-ty. Najpierw RBM 5 zaliczyłeś do taryf data a teraz RBM do MVNO. Puszczają ci jak widać nerwy, cóż jak brakuje argumentów padają inwektywy. No nie martw się o stan finansów innych klientów P4, nikt nie zagląda do twojej kieszeni. Nie bądź troskliwym misiem, nie szacuj ilości kart RBM 5 bo nie masz żadnych wiarygodnych danych tylko od lat snujesz te swoje domysły i teorie. Złóż CV w P4 może pokierujesz ich finansami skoro wiesz co dla nich najlepsze.
 #1002928  autor: marcin19883
 09 lip 2018, 18:41
JFK2016 pisze:
marcin19883 pisze: Jeśli by nie zarabiali, to by dawno już to zlikwidowali.
Płacą za nią pozostali klienci Play, zlikwidować mogą, ale nie za free-zabiją setki tys. aktywnych kart, co z miesiąca na miesiąc uszczupli o ładnych parę mln przychody i dodatkowo wykresy aktywnych kart prepaid polecą znacznie (na to nie będzie odwagi do póki nie zmieni się właściciel, nastąpi jakiś kryzys w przychodach).
No ok, ale mi to wisi. Nie mój interes. Niech robią co chcą. Póki jest będę korzystał. Po to jest prepaid, żeby można było wybierać najlepszą sieć, która pasuje danej osobie. Jak dla mnie Play nie jest zapchane w moich okolicach od długich lat, więc będę się dalej cieszył szybkim netem.
 #1002930  autor: RobsonRZN
 09 lip 2018, 18:49
JFK2016 pisze: Wypociny to są twoje, "biedaku" z netem za 5 zeta, usługa jest na bazie wirtualnego operatora voice-prepaid RBM i nie siej tutaj zamieszania.
Chyba ktoś tu kontakt z rzeczywistością traci. Bogactwo to można stwierdzić po stanie konta w banku, a nie po rachunku telefonicznym. No chyba, że płacąc np. 100 zł za internet czujesz prestiż i chwalisz się rachunkiem wśród znajomych.

Rozumiem, że innowacje i rozwój są ważne, ale bez przesady. Co mi z tego że w Orange jest VoLTE i VoWIFI jak mój telefon nie jest wspierany jak na razie, a w miejscach gdzie przebywam najczęściej radzi sobie gorzej niż inni.
 #1002933  autor: dt
 09 lip 2018, 19:03
piotrzet
pewnie że wygodniejsze. Nawet mam apkę z czasu testów ale zanim znów użyję zdąża wprowadzić natywnie :mrgreen:
 #1002937  autor: piotrzet
 09 lip 2018, 19:24
RobsonRZN
Ale nikt nie mówi żebyś brał Orange, bo ma VoWiFi czy VoLTE.
marcin19883
Sztuką jest żeby dobrać coś co działa dobrze w każdej lokalizacji. Oferta i rachunek schodzą na dalszy plan jak normalnie korzystać nie można.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002939  autor: iphoneski
 09 lip 2018, 19:42
krychu3 pisze:Szkoda czasu na takie bzdury, dopóki nie ma danych od operatora dopóty dyskusja nt nie ma sensu :)
Dokładnie, nawet jeśli tych kart do DIL sprzedadzą 10 miliardów to nie znaczy, że ludzie ich używają bo mogli kupić sobie na wakacje i wyrzucić albo play słabo działa u nich i rzucili kartę do szuflady. Gdyby były jakieś oficjalne dane to by można było rozmawiać a tak to tylko domysły.
@piotrzet Nie ma sieci, która działa wszędzie i dawałem już na to przykłady.
Ciekawe czy gdy już play pokryje cały kraj zasięgiem to czy dadzą dostęp do RK nawet za dopłatą.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2018, 19:50 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1002940  autor: RobsonRZN
 09 lip 2018, 19:44
piotrzet
Nikt nie musi bo mam Orange. Tak jak napisałem innowacje i rozwój jest ważny, ale ogólne działanie sieci w miejscu gdzie się znajdujemy przez większość czasu jest ważniejsze. Co mi z tego, że gdzieś w Polsce działa jak u mnie nie działa tak jak powinno.
 #1002967  autor: JFK2016
 09 lip 2018, 21:37
RobsonRZN pisze: Chyba ktoś tu kontakt z rzeczywistością traci. Bogactwo to można stwierdzić po stanie konta w banku, a nie po rachunku telefonicznym. No chyba, że płacąc np. 100 zł za internet czujesz prestiż i chwalisz się rachunkiem wśród znajomych.
To już straciłeś całkiem, jeżeli ktoś się chwali, to zazwyczaj zajeżdza cebulą.
marcin19883 pisze: No ok, ale mi to wisi. Nie mój interes. Niech robią co chcą. Póki jest będę korzystał. Po to jest prepaid, żeby można było wybierać najlepszą sieć, która pasuje danej osobie. Jak dla mnie Play nie jest zapchane w moich okolicach od długich lat, więc będę się dalej cieszył szybkim netem.
I bdb, również często zachęcam i uświadamiam że jak brać Play-data to tylko RBM na kartę z DIL, to nie znaczy że nie mam prawa wyrażać swojego zdania jak działa sieć porównując do Plusa i Orange z których również korzystam (do póki nie wyłączą DIL porównywanie działania internetu z W3 jest nieporozumieniem).
iphoneski pisze: Dokładnie, nawet jeśli tych kart do DIL sprzedadzą 10 miliardów to nie znaczy, że ludzie ich używają bo mogli kupić sobie na wakacje i wyrzucić albo play słabo działa u nich i rzucili kartę do szuflady. Gdyby były jakieś oficjalne dane to by można było rozmawiać a tak to tylko domysły.
Tia, kupują sobie starter za 150 zeta, którego trzeba doładować na wakacje. Takie postawy są dla mnie znane z wielu zdarzeń z bliższej i dalszej historii, należysz do ludzi którzy wolą udawać że tak nie jest i ważne jest co podaje czynnik oficjalny, nawet gdy nie jest to prawdą w 1%. Więcej danych przerzucają od Plusa (gdzie część z nich to też są dane klientów Play-roaming), 2x więcej od 2x większej liczby abonentów data w Orange. Klienci jakich ofert generują ten ruch, sorry wiem kosmici korzystają w roamingu P4 i stąd tak duże zużycie danych. :)
 #1002974  autor: matek451
 09 lip 2018, 22:32
No pewnie nie ma co porównywać LTE Play na DIL z Plusem na abonament w mieście Łodzi. Kolega chwali się stabilnym się DL/UL na poziomie 10/30Mb/s w Plusie to ja dla równowagi pokażę Play http://www.speedtest.net/result/7457578507 , faktycznie nie ma co porównywać takiego "nieporozumienia" z W3, w tym czasie Plus na nowo uruchomionym LTE900 http://www.speedtest.net/result/7457578507 , trzy tygodnie wystarczyły by się zapchał. Orange na swoim LTE2600 35/15Mb/s. I kto przy zdrowych zmysłach płaci 150 zł za starter RBM 5? Przecież można zmigrować numer z innych ofert głosowych pre-paid Play lub Fakt na ta taryfę, koszt startera 5 zł i parę minut roboty.
 #1002983  autor: matek451
 09 lip 2018, 22:57
Bez większego znaczenia, póki działa bonus RWK za przejście na RBM 7MNP i przechodzi na RBM 5. Sam mam 2 karty z RBM 1 z dawnych czasów i nie używam, za "drogo" wychodzi 10 zł/m-c. Jestem Januszem,"biedakiem" wolę za 5 zł/m-c.
 #1002984  autor: marcin19883
 09 lip 2018, 23:03
rbm1: koszt 150zł starter + 60zł (pakiety neta za 5zł) = 210zł rocznie
rbm5: koszt 5zł starter+ doładowanie co 3 miesiące, czyli 200zł rocznie = 205zł rocznie

Oczywiście w rbm5 po odliczeniu pakietów neta za 5zł, mamy jeszcze 140zł na koncie z doładowań.

Nie wiem kto kupuje na alledrogo startery za 150zł, ale sporo przepłaca. :-)
 #1002987  autor: Pabloeq
 09 lip 2018, 23:42
Miłośnicy skansenu plusa zawsze zdyskredytują usługi typu VoLTE czy VoWiFi, dziwię się że nie napisali jeszcze że są wogóle zbędne.
Taki "lider technologii LTE" i nie może ich wprowadzić... dziwne.
Jeżeli plus zajmie ostatnie albo przedostatnie miejsce w speedtestach to powiedzą że speedtesty niepotrzebne i do d....py bo to serwer nie taki, bo to, bo śmo.
Ale jak plus eksperymentuje z agregacją pasm to już jest hit, jak robi to Networks to znów niepotrzebne bo plus ma tyle pasma... Właśnie po to N! agreguje bo tyle tego pasma nie ma co plus, plus na tym co ma to powinien zapierdzielać a jak jest każdy widzi, przeciętnie słabo to mało powiedziane.
A już te "argumenty" ile to plus nie przepchnął danych... no niesamowite, użytkownicy plusa przesłali ich więcej niż Tm czy O, i na co to ma być dowód ilościowy? Na nowoczesność plusa? :lol:
Uruchamiają L900, brawo, a mają inne wyjście wobec niepewnej przyszłości małego bloczku 5MHz pokryciowej 800tki?
 #1002992  autor: marcin19883
 10 lip 2018, 00:48
Dużo ludzi bierze neta Plusa, bo jest tani w opcji Smart Dom z innymi usługami. Mało kto bawi się w speed testy. Internet ma po prostu ładować fb, yt i inne proste strony internetowe. Nikogo nie obchodzi prędkość maksymalna, póki wszystko działa. Nikt nie oferuje tak tanich usług łączonych, dlatego tyle ludzi wybiera Plusa.
 #1003004  autor: RobsonRZN
 10 lip 2018, 08:26
JFK2016
To Ty wyśmiewasz forumowiczów a nie ja, bo korzystają DIL za 5 zł, a nie z jakiejś innej droższej oferty. Więc kto tu cebulą pachnie.

Pabloeq
A czy ktoś napisał, że to jest niepotrzebne?
Pytanie, czy jest to na tyle ważne, alby przez pryzmat dwóch usług wynosić operatora ponad innych, gdy telefonów z tymi usługami jest garstka.
  • Strona 38 z 179
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 179
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 179