DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 56 z 179
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 179
 #1009116  autor: iphoneski
 24 sie 2018, 10:30
piotrzet pisze:Skoro podróżuje dużo po Polsce to musi wybrać albo ma dobry zasięg u siebie albo w kraju. Niestety ale Play nie zapewni mu dobrej sieci w całym kraju. W tym wypadku musi wybierać.
Ja na jego miejscu kupiłbym karty play i plus w kiosku i sprawdził, zwłaszcza teraz gdy play daje darmowy internet na lato. Może akurad tam gdzie jeździ play ma już sieć albo nadajnik jest w trakcie budowy i sieć zaraz będzie. A w ostateczności jest RK, który z moich doświadczeń nie jest złym rozwiązaniem na wygwizdowach, bo czasem zasięg ma plus, a czasem N i nie trzeba przekładać kart bo wszystko masz na jednej.
 #1009117  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 10:34
Jeździ po całej Polsce co napisał. Także skończ już pisać w kółko o tym Play, bo dla niego na ten moment sieć odpada. Kupuje kartę Plusa i T-Mobile i sprawdza jak działa u niego. Innej opcji nie ma. RK wiadomo jak działa drenuje baterię, jakość wątpliwa i ograniczenie do 3 Mb/s. Napisał wyraźnie jakie ma wymagania.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009126  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 11:09
No to niech kupi Plusa i sprawdzi. Po za tym napisał w swoim poście, że może zostać w T-Mobile po prostu chce sprawdzić czy nie działa coś lepiej. A prawda jest taka, że do jego wymagań nadaje się tylko Plus albo T-Mobile.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009128  autor: umcusumc
 24 sie 2018, 11:18
Powiedziałbym raczej, że to jest tylko Twoja prawda. Subiektywna prawda, jak każdego z nas ;) Bo moja prawda jest np. taka, że Plus doprowadzał mnie do szału. Jakością dźwięku, kiepskim Internetem i czasami brakiem zasięgu. Po przejściu do Play nagle przestałem narzekać. A trochę jeżdżę po Polsce i Europie, nie siedzę tylko w domu (w którym Plus też najlepiej nie działał). Więc z tą prawdą objawioną to bym nieco przystopował ;)
 #1009132  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 11:41
Prawda jest taka, że na pewno Play jak na razie jakości i dobrego zasięgu nie zapewni i to jest pewne. Reszta do sprawdzenia. RK wiadomo jak działa i na trasę się nie nadaje na pewno.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009135  autor: harys
 24 sie 2018, 11:48
Ja bym tu rozgraniczył RK do Voice i RK do data. O ile w przypadku data ten lejek nie jest zbyt dobry, o tyle jeśli zależy na Voice w typowych białych plamach ten Play nie jest taki zły. W końcu ma opcję zalogowania się do każdego z partnerów roamingowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1009138  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 12:05
Ma tylko podczas jazdy o komfortowym rozmawianiu można zapomnieć. Wiele razy było to poruszane na forum. Oprócz tego dochodzi drenaż baterii. Dla kogoś kto dużo się przemieszcza na pewno nie jest to dobry wybór w chwili obecnej. Tym bardziej, że niektóre stacje mają samo LTE, a VoLTE jak na razie tylko w telefonach z iOS, a android nie wiadomo kiedy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009140  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 12:09
Na stronie Btsearch widziałem takie aczkolwiek to nie musi być prawda. Akurat u mnie w okolicy takiej nie ma więc nie mam jak tego zweryfikować.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009145  autor: spotify
 24 sie 2018, 13:03
piotrzet pisze:spotify
Porównywałem T-M do Play więc logiczne, że w porównaniu do nich mają mało do nich. Aż tak bronić ich nie musisz
Nie bronię sieci TMobile bo nie jestem ich właścicielem. Gdybym miał to robić to musiałbym spędzać tyle czasu na forum co Ty ;)
W porównaniu do nich mają mało? Ale czego? O co chodzi?
Ilość stacji - N! obecnie blisko 11tys, Play goni 7 tys.
Oczywiście Play ciśnie z tematem bo musi ale N! nadal stawia stacje. W odpowiednim temacie userzy wklejają zdjęcia nowych stacji.
 #1009146  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 13:07
Naprawdę trudno się domyślić, że chodziło, że Play ma mniej stacji niż N!. Gdzie napisałem, że N! nie stawia stacji? Napisałem tylko tyle, że nie stawia tyle co Play, bo nie musi. A ty już od razu na mnie, że jak to N! nie stawia nowych stacji. Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009154  autor: matek451
 24 sie 2018, 14:44
Po waszych radach na bank widać że kolega to obieżyświat w ciągłych rozjazdach, gość w domu rzadki więc nieistotne że w Rąbieniu AB i okolicach NetWorks a więc i T-Mobile to lipa. O zasięg u siebie niech się więc nie troszczy bo po co? W domu odpocznie sobie wreszcie od telefonów, internetu i poświęci się rodzinie jak wyladuje na jej łonie po wiecznej tułaczce. Wy wiecie lepiej jak wygląda u niego i w okolicach zasięg NetWorks choć nigdy tam stopy nie postawiliście. Dziwnym trafem jak ja z własnego doświadczenia napiszę że Plus w Łodzi leży, czy że między Aleksandrowem a Konstantynowem i okolicach NetWorks ma kupę do zrobienia to odzywają się ludzie którzy nawet za bardzo nie wiedza gdzie to jest. Po co brać pod uwagę opinię kogoś z tego terenu kto to przetestował? Pytam więc czy to wina P4 jest ze na tym terenie ma najbardziej rozwinięta infrastrukturę i w pełni wykorzystuje posiadane zasoby ? Koledze radzę wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, również to że w domu i okolicy się też przebywa i czasami potrzebny jest kontakt ze światem. Do tego ten RK w Play rysuje się tutaj jak jakiś żarłoczny potwór aż strach korzystać.
 #1009155  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 14:48
Nie wiem czy zauważyłeś wymagania, bo widzę, że nie a więc napiszę Play i słowo jakość nie idą ze sobą w parze przynajmniej na razie. To tak samo jakbyś powiedział, że Maybach jest tani dla niektórych może i owszem ale dla większości nie. Jak wiadomo nie ma idealnej sieci szczególnie dla jego wymagań gdyż często przemieszcza się po kraju. Jednak w tym aspekcie najbliżej jego wymagań są T-Mobile i Plus. Po za tym skoro podobno Play tak świetnie wygląda w Łodzi i okolicach to jestem bardzo ciekaw skąd na fb wzięły się posty "2/10 ten wasz internet w Łodzi." Plus speedtesty z zawrotną prędkością poniżej 1 Mb/s? I to do tego w centrum miasta. A i dodam do tego średnie prędkości z województwa Łódzkiego. Gdzie ten Play taki świetny bo jakoś nie widzę? Skoro tak dobrze działa to przy największej liczbie testów powinien wypaść najlepiej
1 T-Mobile -22.45, 7.74 ,42
2 Orange -19.78 ,8.27, 45
3 Plus -17.58 ,7.94, 47
4 Play-16.72, 5.43 52
Kolejność następująca pobieranie, wysyłanie, ping

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009158  autor: jarekt
 24 sie 2018, 15:17
piotrzet pisze:Play i słowo jakość nie idą ze sobą w parze
To jest tak samo jakbym stwierdził:
"T-Mobile i słowo uczciwość nie idą ze sobą w parze"

Załóżmy, że obydwa stwierdzenia są prawdziwe. Wracamy do pytania: "która sieć jest lepsza?".
Czy ta, która ma dobrą jakość (ale jakość czego?) ale jest nieuczciwa?
Czy ta, która ma słabą jakość (ale jakość czego?) ale jest uczciwa?

Generalnie, ale nie według mnie, a z setek czy tysięcy postów w całym necie i w prawdziwym świecie, z opami jest tak (kolejność alfabetyczna):
Orange: orżnąć
Play: glut i wydmuszka
Plus: skansen
T-Mobile: Te-Debile i Ti-Tanik

Trzeba też dodać, bo młodzi stażem zadający tu pytania tego pewnie nie wiedzą, że @piotrzet to jedyny nasz fanatyk na forum. Więc jego odpowiedzi należy odpowiednio przefiltrować.
Jego filozofia to generalnie:

"Wybierz T-Mobile. Najlepsze jest. Pamiętaj, aby wybrać po testach T-Mobile. Możesz przetestować Plusa i Orange ale wybierz T-Mobile.
Play? Nigdy tego nie testuj. Zapamiętaj: nigdy nie testuj Play. Play to zło wcielone.
Jeśli mnie nie posłuchasz i jednak przetestujesz Play, i Play będzie najlepszy dla Ciebie, to pamiętaj aby wybrać T-Mobile!"
 #1009159  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 15:30
jarekt
Jak zwykle nie na temat ale piszesz. Z tego co widzę nigdzie nie pisałem, że ma wybrać T-Mobile tylko sprawdzić Plusa i wtedy wybrać co lepsze dla niego. Po za tym zapoznaj się z wymaganiami i dopiero komentuj. Nie dość, ze tego nie zrobiłeś to wymyślasz coś co nie ma w ogóle miejsca

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009169  autor: jarekt
 24 sie 2018, 16:02
@piotrzet, tytuł tematu to:

Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

To jak już nazwę tematu znasz, to przeczytaj 1000 opinii o operatorach na necie i przeczytaj 1000 ostatnich swoich postów na Telepolis i we wszystkich innych miejscach gdzie komentujesz, szczególnie tam gdzie komentujesz w ramach systemu Disqus czyli na gsmonline, anyweb, spider'sweb itd.
(dla niewtajemniczonych podaję profil z postami @piotrazet na Disqus: https://disqus.com/by/piotrzet/ - natrzaskał 7 000 (siedem tysięcy) postów w rok, zgadnijcie na jaki temat :))

Potem ponownie przeczytaj mój powyższy post.
No i możesz się ponownie wypowiedzieć :).
  • Strona 56 z 179
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 179
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 179