DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 59 z 179
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 179
 #1009702  autor: matek451
 28 sie 2018, 01:07
Tylko takie tereny zajmują 70% terenów miasta. Nie branie ich pod uwagę przy ocenie działania Play i operatorów w Łodzi to manipulacja. Kolego @bed często wypowiadasz się na temat południowych rejonów miasta i Rzgowa/Tuszyna więc rejon podobny czyli twoja opinia też bez znaczenia w ocenie operatorów GSM bo to wiocha wg @JFK2016? Na takich terenach dostęp mobilny bywa jedyny więc klientów nie brakuje. Powstaje zabudowa jednorodzinna i mobilny służy jako internet domowy. Mam wielu znajomych którzy tak korzystają z internetu, większość podziękowała Plusowi/CP z wiadomych względów. Stacje L900 Plusa nie rozwiążą problemu na tych 5MHz zresztą zastąpią LTE800. Twierdzenie że w Łodzi Plus nie ma potrzeby uruchamiania LTE2600 to nadużycie, udowadnianie na siłę że LTE Plusa z DL 10Mb/s to dobry internet jest śmiechu warte. A co do Orange i T-mobile to akurat 'mój" teren został zmodernizowany na początek i nie dotknęły go obecne oszczędności Orange. Ale to i tak nic bo skąpy to jest Solorz i Plus.W Łodzi doświadczamy tego od lat. P4 i NetWorks przy nim to rozrzutni krezusi.
 #1009716  autor: zagloba75
 28 sie 2018, 09:02
Panowie, dziękuję za wszelkie wypowiedzi i porady, dotyczące zadanego przeze mnie pytania. Nie wiedziałem, że moje operatorskie rozkminy tak ożywią ten wątek ;)
Na koniec wypada poinformować o podjętej decyzji: otóż został T-Mobile i do istniejącego już numeru i konta dodałem kolejne numery firmowe.
Co prawda jakoś sercem bliżej mi do Plusa, ale mam wrażenie, że sieć ta jednak coraz bardziej staje się skansenem techniki...
Playa nie wykluczam, ale przy kolejnym cyrografie. Biorąc pod uwagę mój tułaczy tryb życia i ciągłe wyjazdy, to jeszcze nie jest ten moment. Poza tym, choćby patrząc na jakość infrastruktury i porównując z konkurencją, mam wrażenie (może mylne), że Play stawia szybko, tanio i, co za tym idzie... byle jak. Obawiam się, że może się to zemścić za parę lat.
Orange wogóle nie brałem pod uwagę, jakoś nie po drodze mi z tą siecią, chociaż miałem z nimi onegdaj romans, ale to było jeszcze za czasów Idei.
Na marginesie dodam, że jestem ponad 21-latkiem, jeśli chodzi o telefonię komórkową i przeszedłem już sporo ;)
Pierwszy telefon nabyłem 30 kwietnia 1997 roku, a więc pół roku po komercyjnym uruchomieniu GSM w Polsce i była to ówczesna Era...
 #1009722  autor: matek451
 28 sie 2018, 09:25
Wybrałeś sam wg swoich potrzeb więc przy okazji podziel się jak się T-Mobile spisuje się w twoich podróżach po Polsce. A co do Play to inni operatorzy mogliby się uczyć od niego jak budować sieć i BTS-y. Jakość infrastruktury akurat bez zarzutu, monolit w oparciu o sprzęt Huawei( ostatnio wspomagany przez umowę z Ericssonem), sieć szkieletowa oparta na szybkich radioliniach. Szkoda tylko że operator nie wziął się za to wcześniej.
 #1009750  autor: JFK2016
 28 sie 2018, 11:16
matek451 pisze:Kolego szanuj twarz bo masz tylko jedną. To nie żadna wiocha tylko teren miasta, takich BTS-ów na Bałutach czy Widzewie nie brakuje.
Nie gorączkuj się tak, teraz rozumiem dlaczego nie chwaliłeś się położeniem tego BTS-a, złośliwie mógłbym nawet siebie zacytować z kilku postów wcześniej gdzie działa bdb Play. Teren z miastem ma tyle wspólnego że jest w jego granicach administracyjnych.
matek451 pisze:Od dawna tworzysz niczym nieuzasadnione teorie na temat leżącej sieci LTE Play. Jako dowód pokazujesz speedtest z jednej stacji bazowej Play przy Rejtana. Działasz wybiórczo, manipulujesz wynikami
Nie pisz autobiografii, w przeciwieństwie do ciebie ja używam internetu realnie w mieście i stacji to mam nasiane na "pęczki" co kilkaset metrów: Politechniki, Braterska,Piękna, Radwańska, Jana Pawła... (za pomocą anteny mogę też połączyć się z Rejtana, bo osobiście z niej nie korzystam), piszę realnie jak jest, bez znieczulenia, bez kolorowania jak Ty (typowo wiejskiej stacji nie da się porównać do działania stacji miejskich, które obsługują znacznie większy ruch), w Plusie jest bez szału w kwestii prędkości, ale sieć jest bardzo dobrze zorganizowana i działa bardzo stabilnie. T-Mobile/Orange działają co najmniej 2x szybciej, a Play zamiata ogon-z 2,3 pasm pewnie wyciągnie się to samo co w Orange/T-Mobile na jednym paśmie (też jak naciągnę statystykę do takiego BTS jak Lodowa/Dostawcza to nie).
matek451 pisze:Tylko takie tereny zajmują 70% terenów miasta. Nie branie ich pod uwagę przy ocenie działania Play i operatorów w Łodzi to manipulacja.
Dokładnie odwrotnie, tak jak będziemy liczyć powierzchnię a nie liczbę użytkowników (liczmy to w km*, a może hektarach przeliczeniowych, zapędziłeś się kolego w ślepy zaułek). Terenów o wiele bardziej zurbanizowanych są setki jak nie więcej w Polsce, gdzie Play nie ma do dziś, jest RK, a pisanie o jakości sieci opierając się na "wiosce" gdzie jest komplet pasm na nadajniku to nadużycie. Jesteś bdb przykładem do pokazania jak można naciągać statystykę (70% miasta w "wiosce").
matek451 pisze:Twierdzenie że w Łodzi Plus nie ma potrzeby uruchamiania LTE2600 to nadużycie, udowadnianie na siłę że LTE Plusa z DL 10Mb/s to dobry internet jest śmiechu warte. A co do Orange i T-mobile to akurat 'mój" teren został zmodernizowany na początek i nie dotknęły go obecne oszczędności Orange. Ale to i tak nic bo skąpy to jest Solorz i Plus.W Łodzi doświadczamy tego od lat. P4 i NetWorks przy nim to rozrzutni krezusi.
Właśnie dziwię się i to mnie tutaj zastanawia że nie ma u ciebie na Plusie LTE2600 (może ma zbyt mało klientów internetu, większość przeszła na "cebulę" od Play-działa bdb, czegoż chcieć?!), gdyż w Plusie LTE2600 jest w wielu małych miastach, gminach-tam gdzie mają klientów swojego internetu. [quote="matek451]W Łodzi doświadczamy tego od lat. P4 i NetWorks przy nim to rozrzutni krezusi.[/quote]
Z Orange korzystam na co dzień, sieć działa b.dobrze z przyzwoitym prędkościami, ale jeszcze dużo mają do zrobienia (agregacja pasm działa słabo, żeby się porównać z internetem na "wioskach"). To że Play tak inwestował na terenach gdzie się stawia tzw. stacje doświetlające, jest dobre z punktu widzenia klienta, biznesowo tj. pomyłka (już tak nie szaleją).
 #1009758  autor: matek451
 28 sie 2018, 11:52
Wg, twojego myślenia analizę operatorów w mieście należy zawęzić do szeroko pojętego centrum i kilku osiedli mieszkaniowych. Na tych terenach podstawa i tak jest dostęp kablowy ale ty od dawna demonizujesz że klienci i tak korzystają tam z mobilnego jako domowy. Łódź to nie tylko takie rejony, gros obszaru z zabudowa jednorodzinną nie ma dostępu do kablówek bo one nie inwestują w zabudowie rozproszonej, na tych obszarach dostęp mobilny to często jedyny. Nie ma żadnego uzasadnienia żeby takich rejonów nie brać przy ocenie operatorów, właśnie ty tak postępujesz. Wybiórczo pokazujesz rejon gdzie Play działa gorzej i na tej podstawie uogólniasz wnioski. A co do'"wioski" 'z której sobie kpisz to na terenach takich mieszkają normalni ludzie a nie miejska biedota korzystająca z 500+. Takich nie stać nawet na zakup działki na tych terenach. A co do Plusa /CP to akurat ten operator ma najwięcej klientów na tym terenie. Głupawe reklamy w Polsacie i SmartDom zrobiły swoje. Nie pomogło uruchomienie 3 lata temu BT31194 z LTE1800/LTE800 a teraz LTE900 czy dowieszka z LTE900 do Playa. Operator który w Łodzi ma LTE na poziomie 5-10Mb/s "faktycznie" nie ma klientów i nie musi modernizować sieci LTE. Klientów ma na prawdziwych wioskach i mieścinach i tam niech buduje LTE2600. Edit. Kolego możesz żałować, że nie mieszkasz na tej mojej wiosce, tu nawet dla cebulaków Plus uruchomił od dziś na BT31255 LTE1800 aero2 i działa agregacja LTE1800+900. I nic dziwnego przecież celuje w takich klientów. LTE2600 póki co nie ma ale pewnie będzie szybciej jak na Rusałce.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2018, 12:45 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1009768  autor: iphoneski
 28 sie 2018, 12:44
zagloba75 pisze: Poza tym, choćby patrząc na jakość infrastruktury i porównując z konkurencją, mam wrażenie (może mylne), że Play stawia szybko, tanio i, co za tym idzie... byle jak. Obawiam się, że może się to zemścić za parę lat.
Raczej nie, stawiają szybko bo do 2020 chcą mieć wszędzie własny zasięg, a to co stawiają nie różni się specjalnie od komkurencji. Różnica jest tylko taka, Że infrastruktura play jest po prostu nowsza i chyba trochę lepiej przemyślana patrząc na spory zasięg tych nowych masztów. Jedyna wada tej sieci to to, że jest budowana trochę za późno, 11 lat od startu sieci korzystanie z zasięgu innych powinno działać na zasadzie usługi dodatkowej, a niestety na dzień dzisiejszy w niektórych miejscach to konieczność.
 #1009778  autor: Robert K
 28 sie 2018, 13:27
Szkoda że w paśmie 800 Play ma tylko 5Mhz. Może Soloż odpuści te 5Mhz Sferii, a Play powinien się w takim przypadku pofatygować o to pasmo.
 #1009799  autor: spotify
 28 sie 2018, 14:33
iphoneski pisze:
zagloba75 pisze: Różnica jest tylko taka, Że infrastruktura play jest po prostu nowsza i chyba trochę lepiej przemyślana patrząc na spory zasięg tych nowych masztów.
Różnica jest taka, że stacje innych stoją już dawno i zabudowa w tych terenach była inna oraz....Play stawia wieżowce a nie stacje.

Nie wiem dlaczego ktoś się dziwi, że na jego wiosce postawią Play (wow po latach) i śmiga net? Najpierw to w ogóle niektórzy zdziwieni że stoi stacja Play, jak człowiek który odkrył ogień.
Od lat tam ludzie siedzą w Orange, Plus, TMobile żeby nie męczyć się roamingiem. Więc sim Play ma garstka. Postawią stację, to śmiga, bo kto ma ją obciążyć? Trzech userów na 1km2? Po jakimś czasie obciążenie się wyrówna dla każdego z opa, bo ludzie zaczną przechodzić do Play, gdzie na wiochach głównie rządzi jeśli chodzi o LTE - Plus.

Nie wiem tylko kto tą sieć będzie utrzymywał (docelowo chcą mieć 9 tys stacji)? Już widać, że zaczynają ze sprzętem oszczędzać a jeszcze poziomu Plus nie ogarnęli po względem ilości BTSów. A gdzie sytuacja przy 9 tys?? :?:
 #1009812  autor: Robert K
 28 sie 2018, 15:18
Znam okolice wiejskie gdzie Play dał komplet i następny jego maszt w ciągłości pokrycia to też komplet pasm. I tym samym pozamiatali konkurencję.
 #1009827  autor: iphoneski
 28 sie 2018, 16:16
@spotify byś się zdziwił ile play ma klientów na wsiach głównie ze względu na stan darmowy ale inne powody też są np słaby zasięg wszystkich sieci i używanie RK żeby jakoś z telefonu w różnych częściach domu i ogrodu korzystać. Niestety ale wsie są specyficznie pokryte sygnałem - u ciebie fajnie działa plus a u sąsiada kawałek dalej dociera zasięg masztu N a plus ma jedną kreskę bo dom jest w dole itp.
Ktoś ci już na forum policzył ile play wydaje na RK a ile kosztuje utrzymanie własnych stacji. I wyszło, że za RK można utrzymać 4000 stacji, a oni chcą dobudować niecałe 3000, czyli jeszcze im zostanie. Oszczędzanie na pasmach w nowych lokalizacjach ma banalne wytłumaczenie - po prostu wcześniej play stawiał stacje tam, gdzie ruch z RK był duży i dawał wszystko. Teraz priorytet to zasięg, dlatego jeśli (na podstawie RK) przewidują mały ruch to bez sensu forsę wydawać. Mam przykłady stacji, na których po kilku miesiącach dodano pojemnościowe pasmo bo przybyło klientów. Tam gdzie ruch powinien być spory nadal masz komplet albo wszystko poza 2600, czyli tak jak było.
 #1009837  autor: spotify
 28 sie 2018, 17:50
Ktoś ci już na forum policzył ile play wydaje na RK a ile kosztuje utrzymanie własnych stacji. I wyszło, że za RK można utrzymać 4000 stacji, a oni chcą dobudować niecałe 3000, czyli jeszcze im zostanie.
@Pawrzes już to zdementował. Bylo błędne załozenie.

Więc proszę, przestań się zachowywać jak fanboj fioletowych. Nie można już tego czytać. Zero krytyki.
Dzisiaj N! już dawno stosuje tą metodę o której napisałeś - najpierw jedne anteny, wzrośnie ruch - dokladają kolejne. Tylko, że oni dzielą infrę na dwóch czyli licząc 11 tys - każdy po ok 5,5 tys na utrzymaniu. Ilość, na którą nie może sobie pozwolić Plus (Solorz już kilka razy marudził, że koszty N! ma mniejsze) a tym bardziej Play, zakładając docelowo 9 tys.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 09:22 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Zbędne docinki.
 #1009841  autor: iphoneski
 28 sie 2018, 18:06
Solorz wyłącznie marudzi, że każdy ma lepiej od niego także tym bym się specjalnie nie sugerował. Skoro policzyli że stać ich na tyle masztów to znaczy, że ich stać, tam chyba nie pracują przedszkolaki. Stwierdzenia „wyłącznie dzieci na kartę” nawet nie ma sensu komentować bo szkoda czasu, polecam jedynie sprawdzić ile play miał aktywnych ofert abonamentowych, jest w ostatnim raporcie.
 #1009842  autor: spotify
 28 sie 2018, 18:10
iphoneski pisze:Stwierdzenia „wyłącznie dzieci na kartę” nawet nie ma sensu komentować bo szkoda czasu, polecam jedynie sprawdzić ile play miał aktywnych ofert abonamentowych, jest w ostatnim raporcie.
Ta ilośc abo to głównie miasta, bo to target Playa. Play jest również pierwszy albo drugi w pre-paid. To gdzie te dzieci zatem są? W Plusie? A może w TMobile?
Przestań wybielać fakty i zajmij się logicznym myśleniem.
iphoneski pisze:Niestety ale wsie są specyficznie pokryte sygnałem - u ciebie fajnie działa plus a u sąsiada kawałek dalej dociera zasięg masztu N a plus ma jedną kreskę bo dom jest w dole itp.
'
Do tego jeszcze jedno zdanie.
To się wybiera sieć która działa najlepiej i ma neta a nie RK z 3Mb/s czy też z kulawym działaniem voice na RK (teraz i tak działa jakoś bo jeszcze 3-4 lata temu przed umową z Tmobie wiecznie zapchane punkty styku).
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 09:56 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Zatwierdzone, wymoderowane. Post zgodny z tematem. Proszę wyeliminować zbędne docinki personalne z wypowiedzi. Dotyczy to obojga Panów!
 #1009849  autor: umcusumc
 28 sie 2018, 19:28
spotify pisze:
iphoneski pisze:Stwierdzenia „wyłącznie dzieci na kartę” nawet nie ma sensu komentować bo szkoda czasu, polecam jedynie sprawdzić ile play miał aktywnych ofert abonamentowych, jest w ostatnim raporcie.
Ta ilośc abo to głównie miasta, bo to target Playa. Play jest również pierwszy albo drugi w pre-paid. To gdzie te dzieci zatem są? W Plusie? A może w TMobile?
Przestań wybielać fakty i zajmij się logicznym myśleniem.
Ja tylko w jednej kwestii.
Dzieci moich znajomych są w różnych sieciach. Łączy je jedno: abonament. Taka anomalia. Natomiast wszyscy posiadający prepaid to dorośli. Zazwyczaj lepiej ogarnięci w rynku tele i płacący niższe rachunki od abonamentowców. Także nie sposób nie wspomieć obrazek z dworca zachodniego - gdzie schodzi naprawdę masę nowych prepaidów, o gigantycznej sprzedaży doładowań nie zapominając. Wszystko to idzie w ręce dorosłych. To gdzie są te dzieci? Szczerze mówiąc - nie wiem. Ale interesuje mnie, czy Play podaje te dane w swoim raporcie, skoro piszesz o faktach?
 #1009851  autor: spotify
 28 sie 2018, 19:37
umcusumc pisze: Wszystko to idzie w ręce dorosłych. To gdzie są te dzieci? Szczerze mówiąc - nie wiem. Ale interesuje mnie, czy Play podaje te dane w swoim raporcie, skoro piszesz o faktach?
Jest teraz trend przechodzenia na abo jako pakiety rodzinne. To się zgadza. Nie znam żadnego dorosłego, który ma pre-paid. Wszyscy na umowy. Dzieci znajomych mają na karty. Dorośli kupują karty w sklepach dla dzieci (bo przecież dziecko nie zarejestruje numeru) ale jak zauważyłeś - pakiety rodzinne przy podpisywaniu umów, więc i dzieci dostają obecnie abo podpięty pod pakiet rodzinny.
Nie tak dawno był raport, gdzie jaka sieć ma najwięcej ludzi. Plus na wiochach, Play w miastach. Co drugi "gówniarz" obecnie lata z telefonem z Play.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 10:21 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Z będne docinki.
 #1009853  autor: Window
 28 sie 2018, 19:52
umcusumc pisze: Wszystko to idzie w ręce dorosłych. To gdzie są te dzieci? Szczerze mówiąc - nie wiem. Ale interesuje mnie, czy Play podaje te dane w swoim raporcie, skoro piszesz o faktach?
Jest teraz trend przechodzenia na abo jako pakiety rodzinne. To się zgadza. Nie znam żadnego dorosłego, który ma pre-paid. Wszyscy na umowy. Dzieci znajomych mają na karty. Dorośli kupują karty w sklepach dla dzieci (bo przecież dziecko nie zarejestruje numeru) ale jak zauważyłeś - pakiety rodzinne przy podpisywaniu umów, więc i dzieci dostają obecnie abo podpięty pod pakiet rodzinny.
Nie tak dawno był raport, gdzie jaka sieć ma najwięcej ludzi. Plus na wiochach, Play w miastach. Co drugi "gówniarz" obecnie lata z telefonem z Play.[/quote]A Orange i T-Mobile?
Fajnie zrobiłby raport w którym regionie dominuje dana sieć
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 12:13 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano, zbędne docinki.
 #1009856  autor: spotify
 28 sie 2018, 20:10
umcusumc pisze:No dobra, czyli jednak nie fakty. Szkoda. Ale gdybyś wątpił w moje słowa o prepaidach dla dorosłych - zapraszam na godzinę na Dw Zachodni. Szybko odpuścisz liczenie.
Przeczytaj najpierw do czego odniosłem się pisząc o karciarzach w Play (moje zdanie było w odniesieniu do bzdur wiadomo kogo j.w). Znowu kolejny nie zrozumiał i ciągnie w nieskończoność, próbując coś udowodnić......
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 12:26 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano.Zbędne dyskusje i docinki nie na temat.
  • Strona 59 z 179
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 179
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 179