DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 60 z 179
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 179
 #1009862  autor: harys
 28 sie 2018, 20:28
@Spotify Pawrzes zdementował tylko moją sugestie że budują bez podwykonawców. Policzone było dobrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1009882  autor: spotify
 28 sie 2018, 21:59
@harys
Tak czy siak, oszczędności się zaczną. 9 tys stacji do utrzymania to jest znaczna kwota. Co najciekawsze - skupili się na wiochach, bo przede wszystkim musza w końcu spełnić warunki przetargu na LTE800 oraz pozałatać dziury. W miastach nadal jak było tak jest, rzadko dłubią poza Wawą. Może do miast jeszcze wrócą....
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 12:21 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Personalne docinki proszę przenieść na wiadomości PW.
 #1009925  autor: JFK2016
 28 sie 2018, 23:44
matek451 pisze:Wg, twojego myślenia analizę operatorów w mieście należy zawęzić do szeroko pojętego centrum i kilku osiedli mieszkaniowych.
Nie do terenów zurbanizowanych i o gęstym zaludnieniu.
matek451 pisze: Nie ma żadnego uzasadnienia żeby takich rejonów nie brać przy ocenie operatorów, właśnie ty tak postępujesz.
Jest, to jednoznacznie teren wiejski (każdy może sobie zajrzeć i zweryfikować poprzez mapy Google, także nie musi brać pod uwagę ani Twojej, ani mojej oceny-może nawet zobaczyć jakie co niektórzy mięli założone firanki w domu).
matek451 pisze:Wybiórczo pokazujesz rejon gdzie Play działa gorzej i na tej podstawie uogólniasz wnioski.
Nie wybiórczo tylko na podstawie wielu miejskich BTS-od Retkini po Widzew przemysłowy.
matek451 pisze:A co do'"wioski" 'z której sobie kpisz to na terenach takich mieszkają normalni ludzie a nie miejska biedota korzystająca z 500+.
W określeniu wioska niema nic pejoratywnego, cała reszta to nie wiem co Ty "chłopie" bierzesz?...
matek451 pisze: A co do Plusa /CP to akurat ten operator ma najwięcej klientów na tym terenie. Głupawe reklamy w Polsacie i SmartDom zrobiły swoje. Nie pomogło uruchomienie 3 lata temu BT31194 z LTE1800/LTE800 a teraz LTE900 czy dowieszka z LTE900 do Playa. Operator który w Łodzi ma LTE na poziomie 5-10Mb/s "faktycznie" nie ma klientów i nie musi modernizować sieci LTE.
To już 5 lat jak lansujesz Play na tym terenie a efektów żadnych-ludzie siedzą na Plusie, któremu tam brakuje solidnego pokrycia LTE1800 i co najwyżej LTE2100 z 10MHz pasma, LTE2600 w takim terenie to przerost formy nad treścią (gdyż w takim terenie 95% przypadków wymaga zastosowania anteny zewnętrznej, którą akurat Ty posiadasz, a większość klientów kupuje zestaw za 1zł i nie zamierza nic więcej dopłacać, również ci Twoi bogole, z willami i basenami :D ). Ciesz się że masz uzbrojony BTS w to pasmo, bo dziś już mało prawdopodobne aby tak zrobili-już oszczędzają.
matek451 pisze:Kolego możesz żałować, że nie mieszkasz na tej mojej wiosce, tu nawet dla cebulaków Plus uruchomił od dziś na BT31255 LTE1800 aero2 i działa agregacja LTE1800+900. I nic dziwnego przecież celuje w takich klientów. LTE2600 póki co nie ma ale pewnie będzie szybciej jak na Rusałce.
I bdb skoro ma tam klientów na których zarabia to naturalne zachowanie, ja jestem w zasięgu jeszcze 4 innych stacji Plusa, poza tym LTE2600 dla mnie to żadna nowość, jestem w zasięgu Orange, Play i T-Mobile, z którego działania jestem zadowolony (wzorowo działają mi usługi z których korzystam: NC+GO, Ipla, VoIP, monitoring, dostęp zdalny IP...), a jak stabilnie to widać po statusie sesji połączenia
Kod: Zaznacz cały
 
Bieżące połączenie
Czas trwania: 	866:02:25 
, czyli 36 dni. :) P.S Zmartwię Cię-już jestem w zasięgu LTE2600 Plusa, z domowego routera bez anten odbieram sygnał, muszę tylko spytać na Plus-forum na którym BTS jest uruchomione
Kod: Zaznacz cały
  	Rodzaj sieci komórkowej 	Cell-ID 	Dostawca 	PLMN 	Zasięg 	Jakość 	Częstotliwość (MHz) 	Szerokość pasma 	Wykorzystanie 
[77%] 	4G LTE	01230-4a	Play	26006	-76 dBm	-8 dB	1829.9 / 1734.9	10 MHz	0 %
[58%] 	4G LTE	07a83-02	Plus	26001	-89 dBm	-14 dB	1815.0 / 1720.0	20 MHz	0 %
[57%] 	4G LTE	2e66f-01	Orange	26003	-94 dBm	-12 dB	1864.8 / 1769.8	15 MHz	100 %
[48%] 	4G LTE	01230-4d	Play	26006	-96 dBm	-9 dB	2680.0 / 2560.0	20 MHz	0 %
[40%] 	4G LTE	470a5-20	Orange	26003	-102 dBm	-10 dB	2647.5 / 2527.5	15 MHz	0 %
[38%] 	4G LTE	470a5-24	T-Mobile	26002	-103 dBm	-13 dB	2662.5 / 2542.5	15 MHz	0 %
[32%] 	4G LTE	0125c-0d	Play	26006	-107 dBm	-16 dB	2680.0 / 2560.0	20 MHz	0 %
[15%] 	4G LTE	07828-0b	Plus	26001	-119 dBm	-17 dB	2630.0 / 2510.0	20 MHz	0 %
.
Robert K pisze:Szkoda że w paśmie 800 Play ma tylko 5Mhz. Może Soloż odpuści te 5Mhz Sferii, a Play powinien się w takim przypadku pofatygować o to pasmo.
Jestem za, niech się pozbędą tego pasma, a kasę wydadzą na modernizację sieci (przy naszych cenach usług, to są chore pieniądze za to pasmo, zresztą Z.S przyłożył tutaj rękę aby konkurencję wykrwawić).
iphoneski pisze:ile play ma klientów na wsiach głównie ze względu na stan darmowy ale inne powody też są np słaby zasięg wszystkich sieci i używanie RK żeby jakoś z telefonu w różnych częściach domu i ogrodu korzystać. Niestety ale wsie są specyficznie pokryte sygnałem - u ciebie fajnie działa plus a u sąsiada kawałek dalej dociera zasięg masztu N a plus ma jedną kreskę bo dom jest w dole itp.
Ktoś ci już na forum policzył ile play wydaje na RK a ile kosztuje utrzymanie własnych stacji. I wyszło, że za RK można utrzymać 4000 stacji, a oni chcą dobudować niecałe 3000, czyli jeszcze im zostanie. Oszczędzanie na pasmach w nowych lokalizacjach ma banalne wytłumaczenie - po prostu wcześniej play stawiał stacje tam, gdzie ruch z RK był duży i dawał wszystko. Teraz priorytet to zasięg, dlatego jeśli (na podstawie RK) przewidują mały ruch to bez sensu forsę wydawać. Mam przykłady stacji, na których po kilku miesiącach dodano pojemnościowe pasmo bo przybyło klientów. Tam gdzie ruch powinien być spory nadal masz komplet albo wszystko poza 2600, czyli tak jak było.
Tworzysz wirtualną rzeczywistość aby tylko zalansować Play, z roamingu krajowego korzystają głównie klienci z miast, którzy zmieniając miejsce pobytu są na niego skazani i tu nie ma żadnego entuzjazmu, tylko jedyna możliwość (5 lat używałem Play i wiem czym "smakuje" RK, tubylcy na wiochach nawet nie chcą o nim słyszeć-mimo że w ówczesnych czasach Play był najtańszy w voice, dziś już tak nie jest, to ludzie konserwatywni i wybierają konkretne i pewne rozwiązania).
 #1009930  autor: spotify
 29 sie 2018, 00:34
jarekt pisze:Trochę śmiesznie to wygląda: @piotrzet dostał odpoczynek od Telepolis, to wkroczył @spotify, i z jego postów i komentarzy na głównej wychodzi, że to taki wkurzony @piotrzet
To On dostał bana? :shock:
Nie jestem żadnym wkurzonym @piotrzet i nie jestem fajbojem jednej słusznej sieci. Na każdą jadę, bo za nią płacę abo i korzystam w pracy oraz prywatnie. Nie cierpię fanbojstwa.
A cytat napisałem na głównej, nie tu i nie mam nic więcej do dodania.
Wszędzie teraz tylko jak mantra dookoła Tidal, Tidal, Tidal....aż odruch wymiotny. Gdyby nie P4 nikt by tego "badziewia" nie używał. Przypominają mi się czasy, jak się bałem lodówkę otworzyć, żeby nie zobaczyć reklamę P4. Szczytem było gdy wypłacałem kasę z Euronetu i z kasą mi ulotka fioletowej sieci wychodziła. I jeszcze tutaj ciągle wyznawcy. Ile mozna ludzie? Są 4 sieci a czytając forum można wywnioskować, że jedyną słuszną jest ta najmniejsza oparta na RK.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 08:52 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Zatwierdzone.
 #1009946  autor: matek451
 29 sie 2018, 08:57
No to kolego @JFK2016 nic tylko korzystać z BTS-a LTE2600 Plusa przy RSRP-119dBm na bank murowany sukces. Nieważne że do BTS-a masz kilka kilometrów przez miasto, nie ważne że jest to jeden z dwóch czynnych LTE2600Plusa w Łodzi. Ważne że jest i można głosić LTE2600Plusa w tym mieście. To BTS Plusa Wólczańska 55 w centrum miasta, nie musisz nigdzie pytać. Swoja droga współczuję lokalizacji, stacji Plusa dostatek ale najbliżej akurat ta na PŁ przy Wólczańskiej i tylko z LTE1800 z niezłym RSRQ ale pewnie zapchana na maksa. Nie dziwota że musisz się ratować anteną i znalazłeś tą na Obywatelskiej 102 aby mieć te marne 10Mb/s w Plusie. Ja jako cebulak mam teraz komfort i 90Mb/s w Plusie na LTE1800+800, w play 150Mb/s a w orange spokojne 100Mb/s i wszystko bez anteny. Proponuję przeprowadzkę. I Play będzie działał lepiej niż z Rejtana pod którą mieszkasz a i Orange/T-Mobile bez problemów no i powietrze zdrowsze. Otulina Lasu Łagiewnickiego, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. No i swoja drogą BT 31194 i BT31255 na Strykowskiej to chyba jedne z nielicznych nowych lokalizacji Plusa uruchomionych w ciągu ostatnich 3 lat, czuję się wyróżniony. Walka nie poszła na marne. A co do doświadczeń z Play i innych operatorów to na podstawie moich testów na szeroko pojętym terenie Bałut( największej dzielnicy Łodzi) i części Widzewa, od krańców wschodnich po Aleksandrów, Zgierz, Konstantynów twierdzę ze Play, Orange działają najlepiej a Plus w wielu miejscach wyraźnie odstaje. T-Mobile nie sprawdzałem. Wykonałem przy okazji wczoraj testy w kilku lokalizacjach , sprzęt z 3CA więc w optymalny sposób wykorzystujący sieci operatorów którzy tyle pasm LTE w Łodzi posiadają i agregują czyli Orange, T-Mobile i Play. W Plusie na terenie Łodzi jak powszechnie wiadomo głównie tylko LTE1800, śladowe LTE800Sferii i dopiero teraz uruchomienia z LTE900. LTE2600 nadal tylko w strefie marzeń, dwa pokazowe BTS-y( Wólczańska 55 i Częstochowska 38) i zero pozwoleń. Jak widać kasę zaoszczędzoną w licytacji UKE Zygmunt lokuje na wsiach gdzie uruchamia nawet LTE2600. Np. w takiej "metropolii" jak Wojciechów na Lubelszczyźnie BT12040, swoista perełka w sieci Plusa, z agregacją LTE2600+1800+900. Na takie przyjdzie w Łodzi i innych dużych miastach Polski poczekać kilka lat.
 #1009990  autor: JFK2016
 29 sie 2018, 12:12
matek451 pisze: nic tylko korzystać z BTS-a LTE2600 Plusa przy RSRP-119dBm na bank murowany sukces. Nieważne że do BTS-a masz kilka kilometrów przez miasto, nie ważne że jest to jeden z dwóch czynnych LTE2600Plusa w Łodzi. Ważne że jest i można głosić LTE2600Plusa w tym mieście. To BTS Plusa Wólczańska 55 w centrum miasta, nie musisz nigdzie pytać.
Gdybym tak marzył jak Ty o LTE2600 i bawieniu się w speedtest.net, to bez problemu mógłbym z niego korzystać (stać mnie też router z agregacją pasma, tym bardziej za "grosze" jak MF980, jeżeli kupię to Netgear Nighthawk M1 z pewnością nie po takiej cenie jak teraz jest dostępny, internet działa bdb także nie mam "ciśnienia" na nowe zakupy ), poza tym wydaje mi się mało prawdopodobne aby sygnał był z tej stacji (modem na biurku bez dodatkowych anten), po drodze z tego kierunku do Mickiewicza 2 BTS-y Plusa, a gdzie do Wólczańskiej 55?!
matek451 pisze: Swoja droga współczuję lokalizacji, stacji Plusa dostatek ale najbliżej akurat ta na PŁ przy Wólczańskiej i tylko z LTE1800 z niezłym RSRQ ale pewnie zapchana na maksa. Nie dziwota że musisz się ratować anteną i znalazłeś tą na Obywatelskiej 102 aby mieć te marne 10Mb/s w Plusie. .
Mnie spokojnie wystarcza, poza tym 10Mbps tj. w godzinach szczytu przy największym obciążeniu sieci, poza jest 3x tyle. Mam bardzo blisko stacje Play na Politechniki, na której można sobie pomarzyć o transferach w Plusie na pojedynczych pasmach.
matek451 pisze:Ja jako cebulak mam teraz komfort i 90Mb/s w Plusie na LTE1800+800, w play 150Mb/s a w orange spokojne 100Mb/s i wszystko bez anteny. Proponuję przeprowadzkę.
Napiszę to po raz kolejny-nic w tym nadzwyczajnego na wsiach, gdzie operatorzy uzbroili BTS-y w komplety pasm, to norma.
matek451 pisze:Proponuję przeprowadzkę. I Play będzie działał lepiej niż z Rejtana pod którą mieszkasz a i Orange/T-Mobile bez problemów no i powietrze zdrowsze. Otulina Lasu Łagiewnickiego, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. No i swoja drogą BT 31194 i BT31255 na Strykowskiej to chyba jedne z nielicznych nowych lokalizacji Plusa uruchomionych w ciągu ostatnich 3 lat, czuję się wyróżniony.
Dziękuje, działkę to ja mam 100km od Łodzi a nie w miejscach gdzie spada pył z elektrociepłowni, przecież mimo Twojego nachalnego krzyku jaki to Plus jest be, Twoi sąsiedzi jak napisałeś i tak siedzą w Plusie ze SD, także bardzo racjonalne zachowanie operatora.
matek451 pisze: W Plusie na terenie Łodzi jak powszechnie wiadomo głównie tylko LTE1800, śladowe LTE800Sferii i dopiero teraz uruchomienia z LTE900. LTE2600 nadal tylko w strefie marzeń, dwa pokazowe BTS-y( Wólczańska 55 i Częstochowska 38) i zero pozwoleń. Jak widać kasę zaoszczędzoną w licytacji UKE Zygmunt lokuje na wsiach gdzie uruchamia nawet LTE2600.
Na takim terenie jak Twój przy obecnej ofercie operatorów LTE2600 to wyrzucanie kasy w błoto (z jego dobrodziejstwa będzie korzystać 5% klientów nadajnika), może w perspektywie czasowej pojawią się u operatorów zintegrowane zewnętrzne modemy z minimum 5dB zysku w jakiejś racjonalnej cenie (nie kupujesz w Play zestawu domowego z abonamentem za 200zł/m-c? :D ). Do tego czasu to max. przy dużym obłożeniu, dołożenie sieci LTE2100MHz.
matek451 pisze: sprzęt z 3CA więc w optymalny sposób wykorzystujący sieci operatorów którzy tyle pasm LTE w Łodzi posiadają i agregują czyli Orange, T-Mobile i Play.
Na W3 w Łodzi z sieci LTE da się korzystać bez modemów 3CA, w Play to jedyny ratunek, najszybciej działa T-Mobile/Orange.
matek451 pisze:Jak widać kasę zaoszczędzoną w licytacji UKE Zygmunt lokuje na wsiach gdzie uruchamia nawet LTE2600. Np. w takiej "metropolii" jak Wojciechów na Lubelszczyźnie BT12040, swoista perełka w sieci Plusa, z agregacją LTE2600+1800+900. Na takie przyjdzie w Łodzi i innych dużych miastach Polski poczekać kilka lat.
Sorry przejrzałem tą Twoją bliźniaczą wioskę na Lubelszczyźnie i niestety ale wypada dużo lepiej- bardziej zwarta zabudowa, teren równinny, zapewne mają tam większość klientów (BTS-y bezlitośnie raportują dane, "żadne trzepanie piany na forum"...).
 #1009993  autor: joanna_k91
 29 sie 2018, 12:28
A ja jestem w a2mobile :) Wykupiłam sobie pakiet na internet,smsy i połączenia za 19,90 zł :) I masz wszystko nielimitowane :) Koleżanka mi poleciła :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 16:03 przez Morvius, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Niech zostanie. Przynajmniej jest w temacie, a spamer i tak się więcej nie pojawi. Linków ani nic innego nie wklejał, więc jest ok.
 #1009996  autor: iphoneski
 29 sie 2018, 12:45
Pierwszy post i już reklama, oczywiście poszło zgłoszenie. A tak nawiasem to długo spamu A2 nie było a ostatnio znowu się uaktywnił. Czyżby ludzie poznali się na tej wspaniałej sieci i zabierają numery?
 #1009997  autor: marcin19883
 29 sie 2018, 12:53
iphoneski pisze:Pierwszy post i już reklama, oczywiście poszło zgłoszenie. A tak nawiasem to długo spamu A2 nie było a ostatnio znowu się uaktywnił. Czyżby ludzie poznali się na tej wspaniałej sieci i zabierają numery?
No niestety ja kiedyś testowałem. 5GB wykorzystałem w godzinę. Plus dosyć szybko śmigał u mnie ok 100Mbps. Jak rozłączyło neta, by włączyć lejek, to dałem sobie spokój z tą siecią. Do tego brak hd voice, co jednak jest odczuwalne. Nawet nie zdałem sobie sprawy, jakie to ważne, by kogoś zrozumieć. Nadal jestem w Play i mam może i wolniejszy net, ale zawsze max na jednym bandzie ok 40-60Mbps
 #1009999  autor: iphoneski
 29 sie 2018, 12:57
No i ta oferta też nie jest specjalnie konkurencyjna cenowo. Do tego 20 zł dokładasz 5 albo 10 i jest No limit i masa internetu a rozmowy w hd. A w A2 internet w rzeczywistości taki bez limitu to nie jest, bo 0,5 Mb/s po 15 GB to chyba do komunikatora tylko. 1 Mb/s to minimum.
 #1010023  autor: matek451
 29 sie 2018, 15:34
@JFK2016, jak ci wystarcza 10Mb/s to korzystaj , każdemu wg. potrzeb ale nie wypisuj pieśni pochwalnych na temat Plusa w Łodzi bo chwalić go nie ma za co. Twoja sprawa że chwalisz operatora który w ponad milionowej aglomeracji miejskiej, Łódź z satelitami ( Zgierz, Pabianice, Aleksandrów, Konstantynów) ma 7BTS-ów z LTE2600, z tego 2 w Łodzi. Dzięki sieci opartej głównie na 20MHz na LTE1800 zapewnia transfery jak kilka lat temu na 3G z UMTS900HSPA+, nijak to ma się do reklam w TV Polsat. Wczorajsze testy na osiedlu Stefana w Łodzi potwierdzają jak działa Plus http://www.speedtest.net/my-result/a/4198149996 dla porównania Orange http://www.speedtest.net/my-result/a/4198146576 i tak "kochany" przez Ciebie Play http://www.speedtest.net/pl/result/a/4198155458 To osiedle to nie wioska, Play ma tam 5 BTS-y z kompletem pasm, NetWorks 4 z LTE2600 i LTE1800( na jednym tez LTE800) , Plus korzysta tylko z LTE1800 na 2 BTS-ach. Testy idealnie oddają stan sieci LTE tych operatorów. Oczywiście zaraz napiszesz że testy niewiarygodne, tendencyjne itp, itd Ocenę pozostawiam czytelnikom. A co do LTE2600 to się nie ośmieszaj bo ten CID co pokazałeś na LTE2600 jest już dawno potwierdzony na http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 98&zoom=14, to Wólczańska 55. No i pokaż DL/UL z godzin wieczornych z tego BTS-a Plusa na Wólczańskiej 223(sam pokazałeś jego CID na screene) na PŁ który zapewnia ci niezły sygnał. Tylko pospiesz się bo za chwilę wracają studenci do akademików. Ten z którego na co dzień korzystasz dzięki antenie zewnętrznej ( BT30811 Rusałka na Obywatelskiej103)stoi na terenie, który trudno nazwać wielkomiejskim, strefa przemysłowa na Nowych-Sadach i okoliczne ogródki działkowe chyba na taka nazwę nie zasługują. Antena wycelowana na ten BTS to nie zaszkodzi skorzystać z tej lokalizacji w Play, który na tym samym budynku ma oczywiście 4 pasma LTE. To jest właśnie przykład twojej manipulacji. Sam korzystasz z Plusa na antenie zewnętrznej z BT30811( wielokrotnie pokazywałeś CID z niego) a jak przychodzi do oceny Play to pokazujesz screen z BTS LOD1160 Rejtana 8, który ponoć jest nieużywalny zamiast screena z BTS-a Play LOD1145 który jest na tym samym budynku co Plus, Rusałka -Obywatelska 103. Na siłę chcesz w ten sposób udowodnić wyższość Plusa nad Play u siebie. Czemu testów nie robisz z tego na PŁ , Pięknej ?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 16:42 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1010058  autor: umcusumc
 29 sie 2018, 17:49
Warszawa, Służewiec biurowy zwany Mordorem.

Indoor Play:

Obrazek

Indoor Plus:

Obrazek

Outdoor Play:

Obrazek

Outdoor Plus:

Obrazek


W okolicach Dworca Zachodniego:

Play:

Obrazek

I Plus:

Obrazek

Niestety, choć Play wcale tak dobrze sobie nie radzi, to Plusowi ewidentnie brakuje mocy przerobowych. I tak jest lepiej, bo nie spada już przynajmniej w budynkach do 3G, ale nadal jest sporo do zrobienia.

Czyli Plus powoli idzie do przodu.
 #1010130  autor: JFK2016
 30 sie 2018, 01:32
matek451 pisze: ale nie wypisuj pieśni pochwalnych na temat Plusa w Łodzi bo chwalić go nie ma za co.
Pieśni pochwalne to Ty wypisujesz o Play, ja piszę wprost że dla amatorów prędkości, stabilności i jakości to tylko T-Mobile/Orange (najmniej klientów, średnio rozbudowana sieć), to że Play ma najlepiej rozbudowaną sieć w Łodzi to ja wiem doskonale, ale też najwięcej amatorów cebuli z DIL w RBM, powoduje że nawet słabo zmodernizowany Plus zabija go jakością usługi.
matek451 pisze: Twoja sprawa że chwalisz operatora który w ponad milionowej aglomeracji miejskiej, Łódź z satelitami ( Zgierz, Pabianice, Aleksandrów, Konstantynów) ma 7BTS-ów z LTE2600, z tego 2 w Łodzi. Dzięki sieci opartej głównie na 20MHz na LTE1800 zapewnia transfery jak kilka lat temu na 3G z UMTS900HSPA+, nijak to ma się do reklam w TV Polsat.
Łódź może poczekać, w mieście główne "skrzypce" to sieci kablowe, ważniejszy jest przysłowiowy "Wojciechów", czy nawet u Ciebie uruchomienie LTE1800-skoro sąsiedzi siedzą w SD, też nie będą czekać w nieskończoność i wkrótce zapewne dojdzie do uzbrojenia w LTE2600 kolejnych stacji operatora, choć sposób modernizacji w Łodzi mnie się nie podoba (tutaj powinni uczyć się od Play, choć jak widzę zachodzi odwrotna zależność).
matek451 pisze: pokaż DL/UL z godzin wieczornych z tego BTS-a Plusa na Wólczańskiej 223(sam pokazałeś jego CID na screene) na PŁ który zapewnia ci niezły sygnał. Tylko pospiesz się bo za chwilę wracają studenci do akademików. Ten z którego na co dzień korzystasz dzięki antenie zewnętrznej ( BT30811 Rusałka na Obywatelskiej103)stoi na terenie, który trudno nazwać wielkomiejskim, strefa przemysłowa na Nowych-Sadach i okoliczne ogródki działkowe chyba na taka nazwę nie zasługują.
W akademikach mają szybki kablowy internet, nie wiem po co tworzysz teorie spiskowe na temat studentów (zresztą wg Twoich danych to 95% z nich używa Play i dzięki temu źle działa LTE na BTS Politechniki-Fonica, Rejtana...). Co do BTS na Rusałce tj. duży obiekt biurowy w sąsiedztwie krzyżujących się ciągów komunikacyjnych i dużego osiedla, którego część też generuje ruch. Nie jestem przekonany co do transferów z Wólczańskiej 223 i Pięknej-być może są lepsze niż z Rusałki (musiałbym przekręcić antenę, która jest zamontowana jeszcze za czasów HSPA2100-z 8 lat, jeżeli będę dysponował czasem, to spróbuję, o ile się da, nie jest mocowanie zbyt skorodowane). Jak miałem pierwszy zasięg LTE1800/z BTS na Popiełuszki, to jeszcze przez 2 lata korzystałem z HSPA+ właśnie na Rusałce i wówczas to kryterium obciążenia sieci 3G kierowało mnie na ten BTS.
matek451 pisze:Antena wycelowana na ten BTS to nie zaszkodzi skorzystać z tej lokalizacji w Play, który na tym samym budynku ma oczywiście 4 pasma LTE. To jest właśnie przykład twojej manipulacji. Sam korzystasz z Plusa na antenie zewnętrznej z BT30811( wielokrotnie pokazywałeś CID z niego) a jak przychodzi do oceny Play to pokazujesz screen z BTS LOD1160 Rejtana 8, który ponoć jest nieużywalny zamiast screena z BTS-a Play LOD1145 który jest na tym samym budynku co Plus, Rusałka -Obywatelska 103. Na siłę chcesz w ten sposób udowodnić wyższość Plusa nad Play u siebie. Czemu testów nie robisz z tego na PŁ , Pięknej ?
Karta RBM działa na Rejtana, ja z niej nie korzystam (modem wiza wi anteny nadajnika i nie połączy się z Rusałką-takiej opcji sterowania sprzętem nie ma. Osobiście jak korzystam z Play-bez anteny to łączy mnie z najbliższym BTS-Fonica, antenę mam jedną, korzystam też z innych usług sieciowych do których potrzebny mi jest publiczny IP-którego nie ma w Play, dlatego nigdy nie podłączałem do niej modemu z kartą RBM do BTS Rusałka- nie wiem też czy nie przechwyci mnie ten na Rejtana (ale być może z tym BTS przy komplecie pasm, działa dobrze-bo już tylko mała część osiedla będzie w stanie łączyć się z nim bez anteny zewnętrznej).
 #1010141  autor: zagloba75
 30 sie 2018, 09:07
No, Panowie, pośpieszyłem się trochę z tym T-Mobilem...
Przedwczoraj kupiłem sobie starter Playa i okazało się, że w miejscu mojego zamieszkania (przypomnę: to daleki Rąbień AB, na samym końcu pod lasem, teren bardzo ciężki i słabo pokryty) zdecydowanie najsilniejszy i najstabilniejszy sygnał we wszystkich pasmach ma... właśnie Play. Jednak ostatnie inwestycje i dwie wysokie wieże: jedna przy rondzie w Rąbieniu, druga na obrzeżach Aleksandrowa Łódzkiego przy 11-go Listopada zrobiły swoje. Porównywałem z T-Mobile (sygnał słaby i bardzo niestabilny) i z Plusem (sygnał ciuteczkę lepszy ale nadal słaby, tylko ze stabilnością dużo lepiej). Nie porównywałem z Orange, ale z relacji sąsiadów wiem, że to generalnie kanał i kto może, ten przenosi numer do innej sieci.
Cóż... życie jednak potrafi zaskoczyć i wygląda na to, że jest mi dane przekonać się do sieci, którą do tej pory uważałem za wyrób sieciopodobny i omijałem baaardzo szerokim łukiem.
A na ironię: wybrałem i związałem się na dwa lata z - jak wygląda po porównaniach - najgorszą siecią na tym terenie.
Oczywiście miejsce zamieszkania to jedno, a mój tułaczy tryb życia, ciągłe wyjazdy w różne miejsca - to drugie. I liczę, że chociaż w ujęciu ogólnopolskim dokonany wybór mi się jakoś zrekompensuje ;)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, 10:11 przez zagloba75, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1010144  autor: umcusumc
 30 sie 2018, 09:29
Jechałem wczoraj trasą Warszawa-Płock. Oglądanie Netflixa w Plusie wygląda mniej więcej tak samo jak w Play -tj kilka razy spada jakość obrazu, albo wręcz staje transmisja. W kilkunastu miejscach LTE spadało do 3G (czasem h+, czasem h) i kilka razy brak zasięgu w ogóle. L1800 robi dobrą robotę, niedaleko BTSów spokojnie jest ok 30-50 Mbps - koło 19:00. Niestety L900 podobnie jak L800 nie pokrywa całej trasy.

Na tym tle Play wcale tak źle nie wygląda, choć trzeba mieć na uwadze, że w kilku miejscach zasięg ratuje tylko RK.

W poniedziałek powinienem mieć już starter Orange z 2 GB na koncie, więc przetestuję jak to u nich wygląda.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, 11:25 przez umcusumc, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 60 z 179
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 179
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 179