DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 61 z 179
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 179
 #1010159  autor: spotify
 30 sie 2018, 11:13
zagloba75 pisze: Cóż... życie jednak potrafi zaskoczyć i wygląda na to, że jest mi dane przekonać się do sieci, którą do tej pory uważałem za wyrób sieciopodobny i omijałem baaardzo szerokim łukiem.
A na ironię: wybrałem i związałem się na dwa lata z - jak wygląda po porównaniach - najgorszą siecią na tym terenie.
Z tego co zrozumiałem najgorszy u Ciebie jest Orange :P
No może czasami zaskoczyć. Jadą fioletowi mocno, wysokie wieże (najwyższy ze wszystkich opów) robią swoje. Ale sygnał LTE czy w ogóle?
Wszedłem na mapę BTS i widzę, że miejsca nadawania wszystkich opów praktycznie są z tych samych miejsc (najwyżej wieże obok siebie), więc GSM w Plusie czy w TMobile powinien być stabilny.

U mnie w domu jest podobnie. Najstabilniejszy sygnał LTE ma Play. Rozmowy też czołówka. Ale najmocniej przeciążony net (wieczorem nie mogę przekroczyć 3Mb/s, chyba że wyjdę na balkon, gdzie złapie 2600 (jak złapie) i przekraczam 25Mb/s . Dla porównania Plus ok 18-20, Orange po podziale ok 15, Tmobile ok 30Mb/s) i również śmigam po Polsce, więc niestety P4 dla mnie jeszcze nie dzisiaj. Może za dwa lata.....

PS Jak u Ciebie sąsiedzi się dowiedzą o dobrym działaniu Play to za rok, dwa jak się tam wszyscy przeniosą będzie kiszka....
 #1010164  autor: matek451
 30 sie 2018, 11:52
@zagłoba75 ale co cię zaskoczyło? Przecież napisałem ci wyraźnie i nie raz jak wygląda zasięg i infrastruktura NetWorks na twoich terenach i w okolicy, NetWorks tam to tragedia. Napisałem też że tam rządzi Play a Plus jest daleko w tyle. To są fakty które teraz sam potwierdzasz. Tutaj jest kilku hejterów Play, którzy na siłę próbują udowodnić że Play w Łodzi i okolicach to lipa. Wystarczyło zapoznać się z moimi postami, pokazuje testy Play który ma na takich terenach podmiejskich jak mój czy u ciebie najlepszą infrastrukturę ale i w Łodzi nie ma się czego wstydzić. To skutek tego jak P4 buduje swoja sieć. Prawda dla niektórych trudna do przełknięcia, to jedyny operator, który od dawna optymalnie wykorzystuje swoje zasoby radiowe. Gdyby rozbudowę zaczął w 2015/2016 to byłoby już pozamiatane, jeśli utrzyma tempo rozbudowy to trochę przyjdzie jeszcze poczekać. Ogólna zasada to operatorów oceniajmy po realnych działaniach a nie reklamach,miejskich legendach, itp
 #1010166  autor: dominikm27
 30 sie 2018, 11:58
Nie poruszamy tu zbyt często jeszcze jednej kwestii. Zasięg, szybkość netu to jedno ale bardzo ważna jest stabilność i "przewidywalność" sieci. Zmieniłem ostatnio TM na Play (na pół roku mniej więcej) i mam wrażenie, że Play ma wciąż problemy z przerwanymi połączeniami, niedostępnością mimo zasięgu, czy "głuchymi " telefonami, gdzie rozmówca cię nie słyszy albo na odwrót. W TM było sporo lepiej, choć też nie idealnie. Najlepiej pod tym względem wypadał zawsze Plus (miałem go od 1996 roku na zmianę z Erą i zawsze tak było. Play oprócz mocnej rozbudowy sieci, za co im chwała, powinien popracować nad jakością połączeń i eliminacją błędów w sieci.
 #1010167  autor: iphoneski
 30 sie 2018, 12:11
@zagloba75 To zostaw sobie tą kartę i używaj jej w domu, w T-m możesz ustawić przekierowanie i nie musisz nawet drugiego numeru podawać bo każdy będzie dzwonił na główny w T. Jedyny problem jest taki że trzeba utrzymywać 2 numery.
Ewentualnie jeśli przedłużyłeś umowę na odległość możesz odstąpić przez 14 dni. Tylko teraz pytanie czy ważniejsze działanie w domu czy jednak w podróżach.
 #1010170  autor: zagloba75
 30 sie 2018, 12:25
dominikm27 pisze:Zasięg, szybkość netu to jedno ale bardzo ważna jest stabilność i "przewidywalność" sieci. W TM było sporo lepiej, choć też nie idealnie. Najlepiej pod tym względem wypadał zawsze Plus
I tu masz dużą rację. Rzeczywiście, zwróciłem uwagę, że rozmowy z abonentami Playa często były przerywane, czy jak piszesz - głuche. I tu też się zgadzam, że w Plusie mimo wszystko wypadało to najlepiej. Plusa miałem długi czas, 2 lata temu przeszedłem dopiero do T-Mobile, więc mam porównanie.
 #1010172  autor: spotify
 30 sie 2018, 12:33
Jeśli chodzi o 3G w Tmobile to sie zgadzam. Na U2100 to działało dobrze, natomiast U900 średnio i zależało od miejscówki (wspólne przeciążone jak siedziało 3 opów O TM i P4). Obecnie po podziale, lepsza jakość jest w Tmobile i odczuwalna. W końcu u900 mają tylko swoje.

Jeśli chodzi o 2G w TM to nie miał konkurencji i nadal nie ma. W Plusie zdecydowanie była lepsza jakość na U900, teraz w moim odczuciu N! ma już lepszą. Ale to pewnie i tak zalezy od regionu i od obciążenia.

Co do Play. Jak jest w miarę stabilny zasięg to jakość jest bardzo dobra. Ale wystarczy słabszy sygnał i już stabilność połączeń jest najsłabsza ze wszystkich. Niestety. A o RK to nawet z grzeczności nie wspomnę...
 #1010185  autor: matek451
 30 sie 2018, 13:47
O jakości to można mówić gdy mamy zasięg operatora. Co po jakości Plusa, T-Mobile w Rąbieniu AB czy dalej jak tam ludzie muszą wychodzić na zewnątrz i polatać po działce żeby sobie pogadać. Oczywiście jest łatwy i niedrogi sposób aby skorzystać nawet u tych operatorów z telefonu w domu i nie jest to nielegalny wzmacniacz GSM.
 #1010205  autor: spotify
 30 sie 2018, 16:08
Bez przesady.
Rozumiem, że N! ze swoim LTE może nie docierać lub mieć problemy (wspólne stacje, moc dzielona na dwóch) 3G wyżyłowany ale GSM'u nie ma?
Stacje w okolicach Rąbieniu są praktycznie w tych samych lokalizacjach dla wszystkich opów (kilka metrów w prawo czy w lewo), więc bez ściemy proszę. Wg Ciebie smiga net na LTE w Play a w Plusie czy w Tmobile trzeba wychodzić z budynków aby rozmawiać? :)
 #1010207  autor: iphoneski
 30 sie 2018, 16:25
spotify pisze:Stacje w okolicach Rąbieniu są praktycznie w tych samych lokalizacjach dla wszystkich opów (kilka metrów w prawo czy w lewo), więc bez ściemy proszę. Wg Ciebie smiga net na LTE w Play a w Plusie czy w Tmobile trzeba wychodzić z budynków aby rozmawiać? :)
Już kilka osób pisało o tym na naszym forum, mimo podobnych albo takich samych lokalizacji play sieje mocniej zasięgiem. Przykład z mojego miejsca zamieszkania: W4 nadaje z tego samego dachu. W Orange L1800 RSRP -106, play to samo pasmo -92, także różnica spora, L2600 play ma sygnał jak 1800 N, oczywiście dla mnie niedostępne. Jak nie wierzysz wpadnij kiedyś na piwo i sprawdzisz osobiście.
 #1010211  autor: spotify
 30 sie 2018, 16:32
OMG!!!
A co ja napisałem na temat LTE? Dzielą moc na dwóch, bo dwóch opów na jednej stacji (N!). Normy trzeba spełniać. Dobrze o tym wiem, nie musisz przypominać. Sam o tym pisałem jak testowałem u mnie. Z tego powodu N! nie sieje taką mocą jak "samotny" hotspot czyli Play na swojej stacji

Gadać można po GSM czyli po 2G. Do tego się odniosłem. Możliwe, że LTE Play dociera w tym Rąbieniu ale nie wierzę, że nie ma GSM Plus czy Tmobile i trzeba łazić po ogródku żeby rozmawiać.
 #1010228  autor: iphoneski
 30 sie 2018, 17:27
spotify pisze:
Gadać można po GSM czyli po 2G. Do tego się odniosłem. Możliwe, że LTE Play dociera w tym Rąbieniu ale nie wierzę, że nie ma GSM Plus czy Tmobile i trzeba łazić po ogródku żeby rozmawiać.
GSM faktycznie powinien być, jednak wiesz chyba jak działają współczesne smartfony - do upadłego bedą próbować logować się do wyższych technologii, potem spadać w 2G i tak cały czas. Jedyna rada wymusić 2G na sztywno, ale robić to przy każdym powrocie do domu jest conajmniej irytujące. A na iPhone z ustawieniami pod VoLTE nawet niemożliwe, bo 2G nie możesz wybrać w ogóle.
 #1010289  autor: spotify
 30 sie 2018, 22:23
@iphoneski - proszę Cię, dlaczego piszesz takie dyrdymały?
W żadnej sieci na żadnym telefonie nie miałem problemu z H/O do 2G podczas rozmowy. Również mam Iphone i wiem ze tam nie wymuszę 2G ale jak trzeba wskakuje do 2G.
W Playu oczywiście nie jest to takie oczywiste.
Tam albo siedzisz w RK a nie chcesz. A gdy jesteś w macierzystym zasięgu to trzyma 3G do upadłego, zrywa słowa, trzeszczy a na RK nie przerzuci. Z 2G u nich jest słabo, bo G900 nie wszędzie jest a G1800 jest słabsze niż U900. I koło się zamyka.
Nie ma idealnej sieci, kazdy o tym wie. U jednego lepiej działa sieć X u drugiego sieć Y.
Play w miastach jest mega przeciążony i wielu ludzi zaczyna przeskakiwać do konkurencji.
Natomiast na wioskach zaczyna drugie życie, bo miałeś RK i do 3Mb/s a teraz jak postawią stację P4, to Play rządzi parametrami. (ludzie siedzą tam głównie w W3 więc P4 oddycha mocno).
Jak długo tak będzie? Nie wiadomo. Pewnie tak długo, aż ludzie z W3 rzucą się na P4 i wtedy w P4 będzie jak w miastach, czyli cienko. Lub też.....w miastach ludzie uciekną z P4 a nowymi klientami będą mniejsze miejscowości. Czyli po prostu zmieni się target sieci koloru fioletowego....I suma sumarum obciązenie róznych sieci w róznych miejscach się wyrówna....
 #1010298  autor: iphoneski
 30 sie 2018, 23:12
@spotify Albo nie zrozumiałeś, albo ja napisałem niedokładnie. Nie chodziło mi o przeskakiwanie w trakcie rozmowy tylko o to, ŻE telefon zawsze będzie chciał zalogować się do wyższej technologii i jak wejdzie nawet do 2G to i tak będzie chciał wejść wyżej i bateria dostaje w kość przez takie zmienianie bez przerwy.
Co do tego kto jest przeciążony i gdzie to każda sieć jest w różnych miejscach przeciążona. Mam miejsca, gdzie L2600 N działa gorzej od 1800 play, mam też miejsca gdzie jest odwrotnie. Wszystko zależy od lokalizacji. Ja mieszkam w mieście i play mam ok 40 Mb/s, Orange ok 20, plus ledwo 5, a T od 10 do 25. Kwestia miejsca. Mogę przejść do T i podnosić argument, że jestem w sieci, która wygrywa wszystkie testy prędkości. Tylko jaki w tym sens?
Pisałeś ostatnio, że pisze jakbym był sprzedawcą play, a ja zapomniałem ci odpowiedzieć wtedy, więc odpowiadam teraz. Nie jestem, wszystko o czym piszę tutaj opiera się na moich własnych doświadczeniach, a przez to, że jeżdżę sporo po kraju i mam możliwość testować różne sieci w różnych miejscach to doświadczenia mam takie a nie inne i niestety nic na to nie poradzę. A ty też czytasz tylko moje pochwały, bo jak ostatnio pisałem o play w górach to nie był to w żadnym razie pochwalny wpis.
 #1010302  autor: JFK2016
 30 sie 2018, 23:38
dominikm27 pisze: Zmieniłem ostatnio TM na Play (na pół roku mniej więcej) i mam wrażenie, że Play ma wciąż problemy z przerwanymi połączeniami, niedostępnością mimo zasięgu, czy "głuchymi " telefonami, gdzie rozmówca cię nie słyszy albo na odwrót. W TM było sporo lepiej, choć też nie idealnie. Najlepiej pod tym względem wypadał zawsze Plus (miałem go od 1996 roku na zmianę z Erą i zawsze tak było. Play oprócz mocnej rozbudowy sieci, za co im chwała, powinien popracować nad jakością połączeń i eliminacją błędów w sieci.
To nie jest wrażenie tylko fakty, wie o tym doskonale "zaklinacz węży" @matek451, który na siłę próbuje wmówić że w Play istnieje coś takiego jak jakość sieci w P4, dlatego jak ja podaję info że w Plusie internet działa stabilnie jak na nie jednym kablu (obecny status sesji to już prawie 40dni), to kolega dostaje ciśnienie 200, ba gdyby nawet wyłączyli DIL w RBM to sieć z automatu sama się nie skonfiguruje (nie mają j..., także użytkownicy mogą być spokojni). Z.S nie tylko kupił Plusa, przede wszystkim przejął ludzi którzy posiadali/posiadają wiedzę i umiejętności (drogi sprzęt i oprogramowanie nie zastąpi wykwalifikowanych zasobów ludzkich). P.S Dziś na szybko przetestowałem w Orange LTE-A (LTE2600 ma poziom sygnału na poziomie -80dB) z automatycznym wyborem i LTE1800, http://www.speedtest.net/my-result/a/4204816782 , http://www.speedtest.net/my-result/a/4204823037,także nie jest łatwe w użytkowaniu LTE-A.
matek451 pisze:Napisałem też że tam rządzi Play a Plus jest daleko w tyle. To są fakty które teraz sam potwierdzasz. Tutaj jest kilku hejterów Play, którzy na siłę próbują udowodnić że Play w Łodzi i okolicach to lipa.
Masz problem, bo fakty są takie że ja doskonale znam sieć Play z własnego/innych użytkowania, także żebyś tu nie wiem jakie tworzył peany z wdzięczności za DIL w RBM, rzeczywistość je zabije (dzięki DIL jednak w ciągu 5 lat zaoszczędziłeś 3600zł, które musiałbyś wydać za taką ofertę w abonamencie).
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, 23:52 przez JFK2016, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1010305  autor: spotify
 30 sie 2018, 23:46
iphoneski pisze:że jeżdżę sporo po kraju i mam możliwość testować różne sieci w różnych miejscach to doświadczenia mam takie a nie inne i niestety nic na to nie poradzę.
Widziałem Twój wpis odnośnie gór. Spokojnie.

Odnośnie cytatu. Nie mam zamiaru tego wątku kontynuować w nieskończoność. Mam charakter pracy jaki mam i regularnie jeżdżę po Polsce, głownie górnej połowie Polski od Wawy w górę.
Ostatnio mieliśmy szkolenia (już nie będę wnikał o czym). W każdym razie pewne badania udowodniły jedną rzecz "Polacy patrzą głównie na kasę. Nie potrafią się przyznać do błędu. Uświadomienie kogoś, że popełnił błąd nie kończy się zrozumieniem a obrażeniem, ponieważ Polak sam przed sobą nie przyzna się, ze wyszedł na "głupka" a co dopiero przed kimś"

Podróżuje po Polsce. Moi klienci jak również koledzy, firmy wspólpracujące, kontrahenci w branży nie posiadają już sieci Play. Kiedyś mieli ale wrócili do W3. I pisze po raz któryś i nie tylko ja (wiele osób, nawet w tym wątku o tym pisało).
PLAY nie nadaje się do podróżowania po Polsce. Przynajmniej dzisiaj. Sam testowałem Play i sorry - postoję. Miasta ok ale tak słabo (budowanie sieci jako hotspot się mści a teraz się głównie skupiają na wioskach), a poza miastami dajcie spokoj (co najwyżej wzdłuż głównych tras w miarę działa). Może po 2020 to się zmieni (co widać po intensywnej rozbudowie jest coraz lepiej). Więc ktoś, kto podrózuje po Polsce i mówi, że wybrał z tego powodu sieć Play to sorry.....ale albo broni swojej "głupiej" decyzji podpisania z nimi cyrografu albo nie wie o czym mówi. Jedno na 100 miejsc, gdzie Play chodzi lepiej (zdarzaja się takie, nie twierdzę, że nie) wiosny nie czyni.

Jako ciekawostka.
Mieszkam w Gdyni i mam znajomych w całym Trójmieście. Obecnie jest taki trend, że wszyscy co mieli w P4, już nie są (jakość połączeń, szybkość neta - wszystko przeszkadzało). Została garstka, która tylko czeka do końca umowy. Kiedy P4 był zdecydowanie tańszy, "jakość" Play była akceptowalna. Dzisiaj przy porównywalnych cenach, nikt nie chce już tej "jakości" I żadna z tych osób co zostawiła Play, nie żałuje swojej decyzji (mało tego, wyciągają oni również swoich znajomych z P4). Z 3-4 lata temu moja książka telefoniczna to było głównie P4 i Orange. Dzisiaj P4 u mnie jest na końcu - najmniej osób. Może się ten trend odwróci po 2020r? Nie wiem. Jeśli nie spadnie jakość W3 a Play nie zacznie kolejnej wojny cenowej (co się raczej nie zapowiada), to wątpie aby do P4 ktoś kiedykolwiek wrócił.
I jako druga ciekawostka - coraz więcej znajomych przeskakuje z Andka na IOS.

Sam obecnie mam umowę w Orange, która mi się kończy i testowałem oraz nadal testuje aby wybrać najlepszą pod względem jakości sieć (ceny są podobne). Gdybym brał pod uwagę tylko korzystanie w domu, P4 byłby w czołówce (połączeniami tylko, bo net mega wolny). Natomiast z racji podróżowania, jest już skreśloną siecią (sprawdziłem, porównałem - średnia wychodzi najgorsza). Orange nie chce, bo mam i mam ich dość (działanie sieci, przeciążenie grunwaldami, jakość BOK gdzie robią ze mnie idiotę itd). Na polu bitwy został Plus i TMobile (po podziale jeszcze będzie lepiej bo Orange nie będzie wpływał na działanie sieci TM). Mam jeszcze cały wrzesień na decyzję i chyba to będzie DT, z racji tego, że Plus ma pokrycie ale stoi w miejscu w porównaniu do N!. A gdy porównany obecne inwestycje do Play, to Solorzowa sieć nawet się cofa.

Skończyłem w tym temacie.
 #1010310  autor: JFK2016
 31 sie 2018, 00:12
spotify pisze: Podróżuje po Polsce. Moi klienci jak również koledzy, firmy wspólpracujące, kontrahenci w branży nie posiadają już sieci Play. Kiedyś mieli ale wrócili do W3. I pisze po raz któryś i nie tylko ja (wiele osób, nawet w tym wątku o tym pisało).
PLAY nie nadaje się do podróżowania po Polsce. Przynajmniej dzisiaj. Sam testowałem Play i sorry - postoję. Miasta ok ale tak słabo (budowanie sieci jako hotspot się mści a teraz się głównie skupiają na wioskach), a poza miastami dajcie spokoj (co najwyżej wzdłuż głównych tras w miarę działa). Może po 2020 to się zmieni (co widać po intensywnej rozbudowie jest coraz lepiej). Więc ktoś, kto podrózuje po Polsce i mówi, że wybrał z tego powodu sieć Play to sorry.....ale albo broni swojej "głupiej" decyzji podpisania z nimi cyrografu albo nie wie o czym mówi. Jedno na 100 miejsc, gdzie Play chodzi lepiej (zdarzaja się takie, nie twierdzę, że nie) wiosny nie czyni.
Lepiej nie można było tego podsumować.
spotify pisze: Sam obecnie mam umowę w Orange, która mi się kończy i testowałem oraz nadal testuje aby wybrać najlepszą pod względem jakości sieć (ceny są podobne). Gdybym brał pod uwagę tylko korzystanie w domu, P4 byłby w czołówce (połączeniami tylko, bo net mega wolny). Natomiast z racji podróżowania, jest już skreśloną siecią (sprawdziłem, porównałem - średnia wychodzi najgorsza). Orange nie chce, bo mam i mam ich dość (działanie sieci, przeciążenie grunwaldami, jakość BOK gdzie robią ze mnie idiotę itd). Na polu bitwy został Plus i TMobile (po podziale jeszcze będzie lepiej bo Orange nie będzie wpływał na działanie sieci TM). Mam jeszcze cały wrzesień na decyzję i chyba to będzie DT, z racji tego, że Plus ma pokrycie ale stoi w miejscu w porównaniu do N!. A gdy porównany obecne inwestycje do Play, to Solorzowa sieć nawet się cofa.
Się powtórzę, Plus działa dobrze poza dużymi miastami (wykluczam Białystok który jest wyjątkiem) i ta modernizacja którą wykonuje ma na takich obszarach sens. Niestety na duże miasta nie mają koncepcji, a raczej autoryzacji właściciela na sypnięcie konkretnym "groszem" i robienie tego profesjonalnie (no niech spojrzą na przykład Play, bo im ta modernizacja w miastach najlepiej wychodzi). Tam ktoś też powinien mieć j... i postawić temat krótko-rezygnujemy z LTE800, a zaoszczędzoną kasę rzucamy w całości na globalną modernizację od teraz.
 #1010312  autor: matek451
 31 sie 2018, 00:47
A co to ma wspólnego z tym że w Rąbieniu i okolicach Konstantynów, Aleksandrów Play ma najlepszą infrastrukturę , zasięg i działa najlepiej ? Ja też znam sieć Play, Orange i Plusa z własnego użytkowania( mam abonamenty głosowe w Play i Plusie, Orange free na Kartę ), abonament internetowy w Plusie, DIL-a na RBM i mam zupełnie odmienne doświadczenia od ciebie. Dodatkowo jeszcze poparte testami tych operatorów na terenie Łodzi, Zgierza, Konstantynowa, Aleksandrowa i ich okolic. W czym moje doświadczenia są gorsze czy mniej wiarygodne od Twoich ? Na dodatek kolega @Zagłoba 75 potwierdził że u niego Play działa najlepiej, Plus jeszcze się jakoś trzyma a NetWorks lepiej zapomnieć. Nie muszę oszczędzać, stać mnie na abonamenty telefoniczne, internet z Plusa ale jak Play oferuje DIL to czemu miałbym nie skorzystać ? Od początku wprowadzenia LTE1800 na BTS-ie, potem szybkiego dodania LTE2100 na nim czy wreszcie LTE800 i LTE2600 Play działał u mnie najszybciej więc logiczne było korzystać z niego. Tak jest teraz w Rąbieniu AB i okolicach więc naturalnym wyborem jest tam Play. Co komu tam po "legendarnej" już jakości Plusa czy T-Mobile jak są tam miejsca gdzie zasięg nie pozwala sprawdzić tego "luksusu"? Zaklinasz rzeczywistość, zapytaj ilu tych ludzi odeszło z Plusa gdy rządy przejął Z.S. Gdzie jest dzisiaj np. Dominik Libicki de facto twórca potęgi CP? Popytaj ludzi w salonach, tych którzy pracowali w nich jeszcze przed erą Z.S to poznasz prawdę. Wszyscy wiedzą jak wygląda platforma bilingowa Plusa, obsługa on-line. Nic nie zmieniło się przez lata. Play nie był i nie jest idealny ale w ciągu ostatnich największy skok a w Łodzi i okolicy najsprawniej zbudował przyzwoitą sieć LTE do maksimum wykorzystując posiadane zasoby radiowe.O Plusie szkoda pisać bo to totalna stagnacja od 2015 roku. Orange i T-Mobile mimo ogromnego potencjału, kapitału nie do końca wykorzystał możliwości jak dała mu fuzja NetWorks. W 2015 roku koledze w lesie w Żabiczkach montowałem antenę do LTE Plusa bo jako jedyny miał tam szczątkowy zasięg z LTE1800Aero2 z BTS-a w Niesięcinie. Play nie istniał na tym terenie wcale a T-Mobile nial 2G na zewnątrz jak się stanęło w odpowiednim miejscu. w ciagu 3 lat Play postawił maszty w Niesięcinie ,Rąbieniu, Aleksandrowie -11Listopada czy na Konstilanie, oczywiście z pełnymi zasobami. Plus nie zrobił nic poza dodaniem w tym roku tych 5MHz na LTE900. NetWorks( T-Mobile) postawił maszt w Rąbieniu, póki co bez LTE800 o LTE2600 nie wspominając. To są fakty z konkretnego terenu, przekładające się na to jak dziś działają na nim dziś operatorzy. Oczywiście ty masz swoje teorie na temat Play, fakty przeczą jej ale jak mawiał Hegel tym gorzej dla faktów. Napisz do Z.S na pewno cię posłucha w sprawie inwestycji w sieć Plusa . Tak samo jak posłuchał Prezesa Libickiego w końcu 2014 roku. Będzie tak jak z modernizacją LTE1800 Aero2, szumne plany, masowo brane pozwolenia i po ukończeniu około 50% lokalizacji cisza. Przerwana w 2015 uruchomieniem 5MHz LTE800Sferii na części BTS-ów( na początek o zgrozo bez MIMO2x2). Pobudka w 2018 czyli powrót do planów z LTE1800, masowe LTE900 bo nóż na gardle. Do tego wręcz symboliczne FDD LTE2600 i na pokaz nawet TDD LTE2600 i można będzie znowu odtrąbić sukces. To jest filozofia budowania nowoczesnej sieci LTE w wykonaniu Plusa pod batutą Z.S wraz z synem Tobiasem, który zastąpi właśnie Libickiego.
 #1010317  autor: harys
 31 sie 2018, 07:21
JFK2016 pisze: Niestety na duże miasta nie mają koncepcji, .
Mi raczej wygląda że jest koncepcja. Dokładamy systemy tam, gdzie występują przeciążenia sieci. Dokładnie tak działa też N! poza dużymi miastami.
Za to w dużych miastach w tym roku w N! doszło tyle 800/2600 że dla mnie tutaj jest bardzo dobrze.
W Plusie rusza L2100. Trochę się w miastach odkorkuje dzięki temu choć na chwilę a i przy okazji pojawi się jakaś konkretniejsza agregacja.



Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 09:38 przez harys, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1010330  autor: umcusumc
 31 sie 2018, 09:06
Jeśli mowa o Plusie, to w obszarze po którym się poruszam całkowicie mogę potwierdzić słowa @matek451. Pomijając uruchomienie jednego (tadam!) L2600 w Płocku na Podolszycach, sytuacja nie uległa zmianie od 2015 roku. W centrum są miejsca, gdzie telefon spada do 3g, a czasem w ścisłym centrum nawet gubi kompletnie zasięg (sic!) - tam gdzie reszta opów ma stabilne L800.

Przed chwilą testowałem prędkość na Międzytorzu. Wyniki:
Plus:

Obrazek

Podczas gdy Play:

Obrazek

I tak jest w całym Płocku. Zgoda, 16.5 Mbps to całkiem przyzwoity wynik, zwłaszcza jeśli mowimy o internecie mobilnym, a nie domowym, ale w porównaniu z Play wypada bardzo blado.

W Warszawie na Służewiu biurowym muszę przyznać, że jest lepiej niż póltora roku temu, telefon nie spada już do 3g lub 2g, ale trzyma te 5 Mb/s w LTE. Ale nadal w porównaniu do Play jest bardzo słabo, a będzie jeszcze gorzej, bo cały czas budują nowe biurowce. Tam gdzie sprawdzałem, naliczyłem 3 na ukończeniu i 3 w budowie. Ta masa ludzi, która tu będzie pracować na pewno nie ułatwi życia żadnej sieci.

Z kolei trasa Warszawa-Płock nie uległa zmianie. Cały czas są miejsca gdzie zasięg się rwie, a w Słupnie pod Płockiem, 1.5 kilometra od jednego BTSa L1800 w agregacji z L900 daje 3 Mb/s. Po kolejnym niecałym kilometrze wpadamy w dziurę bez zasięgu. O jakości dźwięku też mógłbym powiedzieć kilka gorzkich słów. Wiem, że nie wszędzie jest tak kiepsko, ale biorąc wszystko do kupy zdecydowałem się w zeszłym roku na odejście z sieci, w której byłem od '98.
  • Strona 61 z 179
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 179
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 179