DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 62 z 179
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 179
 #1010335  autor: spotify
 31 sie 2018, 09:27
@harys
Dlaczego zacytowałeś mnie, skoro ja tego nie napisałem? ;)

@JFK2016
Zależy od regionu. Obecnie Plus zaczyna być na poziomie Play jeśli chodzi o pokrycie i do N! już ma daleko. Wystarczy pojechać na "Kaszuby" i zobaczyć jakie braki są sieci Solorza.
A samo LTE900 5Mhz niewiele daje. W Plusie brakuje stawiania nowych stacji. 3 na krzyż to tyle co nic.
 #1010373  autor: iphoneski
 31 sie 2018, 12:36
@spotify A to tylko my nie potrafimy przyznać się do błędu? Chyba nikt bez względu na narodowość nie lubi przyznawać się do tego, że głupio zrobił. Ja nie wybrałem play ze względu na podróże. Zrobiłem to bo z plusa przeszedłem do Orange skąd po pół roku chciałem już uciekać. Do plusa wracać nie chciałem, z T nie miałem pozytywnych doświadczeń wcześniej, więc została tylko jedna opcja. Wyszukałem znajomych, którzy byli wtedy w play (są tam dalej) i zapytałem jak im ta sieć działa. Ogólnie każdy był zadowolony, kolega miał kartę której nie używał, zapłaciłem mu 1 abonament za nią i sobie pożyczyłem. Nie mogłem marudzić - prędkości niższe od O (czasy przed 800 i 2600), ale mimo to net stabilniejszy, nie wywalało z lte do 3G bez powodu, ogólnie lepiej. Wtedy poza miastami infrastruktury play praktycznie nie było, ale lejka w RK też nie, więc wymuszałem zwykle T albo plusa i jechałem na ich sieci. Nawet w mieście tak robiłem bo samo 1800 play to była masakra - 7 mega a 3g T-m ok 14. A pół roku po moim przejściu zaczęli faktycznie rozbudowywać sieć (rok 2017) i wreszcie zaczynało to działać jak sieć.
A teraz dzięki tej rozbudowie zaczynają stanowić konkurencję dla innych pod względem sieci. Moim zdaniem gdy będzie te 7000 nadajników na koniec tego roku to plus już będzie w tyle biorąc pod uwagę ich braki w rozbudowie i spójności sieci. Pytanie co zrobi N, bo skoro play nadaje z większą mocą i docelowo chce zrobić 9000 nadajników to N pod względem pokrycia może mieć spory problem jeśli nie zaczną łatać dziur.
 #1010378  autor: umcusumc
 31 sie 2018, 13:57
Jestem ciekaw, co konkretnie do końca roku Play szykuje extra - te zapowiedzi o jakiś nowych technologiach. Kibicuję im, ale choć widzę poprawę, to myślę, że aż tak bardzo do N! się nie zbliżą. Natomiast w wielu miejscach mogą odskoczyć od Plusa. Tylko trzeba pamiętać, że poza gęstszą siatką BTSów już wiele zrobić nie mogą poza uruchomieniem wyższego QAM czy dorzuceniem MIMO 4X4. W odróżnieniu od Plusa, który ma w zapasie wolne MHz i wystarczy je uruchomić. To że akurat Plus się do tego nie kwapi, to inna sprawa.

W wątku o prędkości Internetu mobilnego wrzuciłem testy Orange, Plusa i Play. Plus nie wypadł dobrze.
 #1010389  autor: spotify
 31 sie 2018, 15:05
iphoneski pisze: Pytanie co zrobi N, bo skoro play nadaje z większą mocą i docelowo chce zrobić 9000 nadajników to N pod względem pokrycia może mieć spory problem jeśli nie zaczną łatać dziur.
Najpierw niech zrobią te 9 tys stacji bo PR Play zawsze dużo gadał a mało robił. Wtedy będzie się N! zastanawiał. Zawsze mogą doczepić sie antenami do stacji Play, dostawić nowe stacje, zrobić więcej full wypasów czyli wszystkie pasma na stacjach, zmienić po raz kolejny graty. Możliwości jest wiele.
umcusumc pisze:W odróżnieniu od Plusa, który ma w zapasie wolne MHz i wystarczy je uruchomić. To że akurat Plus się do tego nie kwapi, to inna sprawa.
To, ze mają zapasy Mhz to każdy z nas wie. To że chomikują w magazynie Mhz również.
Problem w Plusie polega na tym, że brak inwestycji w nowe lokalizacje. W porównaniu do innych opów Plus nie stawia stacji praktycznie wcale. Pokrycie jest od lat takie same. Gdzie ich brakowało, nadal brakuje. Mhz tylko zwiększają pojemność (zaraz sie przyczepią, ze L900 to zasięg ale co z tego, jak nie ma GSMu w eterze dzisiaj to nie będzie L900)
Mam nadzieję, że modernizacja i rozbudowa sieci Play zmusi Zygmunta do czegoś robienia ze swoją siecią, bo zaraz będzie naprawdę z tego skansen.
 #1010396  autor: iphoneski
 31 sie 2018, 16:05
@spotify Nie będę cytował, twój post jest zaraz nad tym więc każdy przeczyta.
Teoretycznie N może zrobić to wszystko co napisałeś, ale to generuje koszty, koszty i jeszcze raz koszty. Już mają 11 tysięcy, które trzeba utrzymywać a teraz jeszcze dobudować i graty wymieniać. A pamietać trzeba, że O i T to części wielkich międzynarodowych korporacji, które chcą zarabiać a nie forsę wydawać. O już oszczędza jak może i gdzie może żeby kasa się zgadzała. T zrobił tani net domowy i fajnie, ale nowe oferty abo już takie atrakcyjne nie są, w karcie też podnieśli z 25 na 30 zł, net domowy też podrożał. Tu kilka zł, tam kilka zł bo zysk być musi.
PR play zawsze gadał ogólnie, że coś tam niby robią i coś tam niby będzie. Teraz są konkretne dane, więc trochę inna sytuacja, zwłaszcza, że w tym roku uruchomili ponad 500 stacji już. I to są uruchomione a postawionych czekających na uruchomienie jest już trochę, No i stawiają nowe.
Co do plusa to pełna zgoda - jak żadnego zasięgu nie ma to L900 sprawy nie załatwi. I moim zdaniem straszny burdel tam mają, o ile stacje tylko 3G jeszcze można zaakceptować, ale można nawet 2G only znaleźć.
 #1010399  autor: harys
 31 sie 2018, 16:11
@spotify gdyby tak było jak piszesz o braku nowych lokalizacji w plusie to by ciągle nie mieli tyle samo stacji. Ledwo co skończyła się konsolidacja gdzie poleciało kilkaset dublujących się stacji plusa i Aero2.
Od zeszłego roku ruszyło się dużo, ale narazie nie widać tego w terenie, kilka pnb co najwyżej się nowych pokazało, z jakiegoś powodu projekt stracił impet, może przez tą masówkę z l900? Tego nie wiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1010405  autor: iphoneski
 31 sie 2018, 16:30
Patryk7588 pisze:Gdzie są 2G only?
Gdzieś ostatnio czytałem o takich eksponatach, jak trafię na to to wyślę. Oczywiście to nie są setki ani tysiące stacji, ale z tego co czytałem to są.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 16:32 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1010414  autor: WellDone
 31 sie 2018, 16:59
Plus to jedyna sieć w której dość często pojawia się EDGE na wyświetlaczu :D

U mnie w pracy, konkretnie w garażu podziemnym w jednym z krakowskich korpo tylko Plus działa na 2G, gdzie reszta łapie U900, a w Playu czasami nawet L800 :)

10 tys miejscowość SKAŁA (kawałek za Krakowem) i okolice - wszystkie sieci komplet 2G+3G+LTE, a w Plusie? Tylko 2G :D Takich miejsc jest w Polsce BARDZO dużo.

Moim zdaniem Plus za te reklamy "lider technologi LTE" powinien dostać ogromne kary, albo przynajmniej oferując tak niską infrastrukture w porównaniu do reszty odpowiednio taniej oferować swoje abonamenty. Owszem, są miejsca gdzie działają najlepiej, ale w ogólnym rozrachunku to bez wątpienia najsłabsza technicznie sieć w Polsce. O brak VOLTE i VOwifi nie wspominając.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1010415  autor: spotify
 31 sie 2018, 17:00
harys pisze:@spotify gdyby tak było jak piszesz o braku nowych lokalizacji w plusie to by ciągle nie mieli tyle samo stacji. Ledwo co skończyła się konsolidacja gdzie poleciało kilkaset dublujących się stacji plusa i Aero2.
Ja tego nie widzę. Nie napisałem, że Plus nie robi nic. To nie jest absolutne ZERO. Ale w skali tego co robi N! i Play to Plus nie robi nic. Obecnie jest najsłabiej rozwijającą się siecią i takie są fakty.
iphoneski pisze:Już mają 11 tysięcy, które trzeba utrzymywać a teraz jeszcze dobudować i graty wymieniać.

Na opa wychodzi po 5,5 tys do utrzymania. Play chce mieć 9. Kto będzie miał mniejsze koszty?
A pamietać trzeba, że O i T to części wielkich międzynarodowych korporacji, które chcą zarabiać a nie forsę wydawać.
Play to instytucja charytatywna? Oni też chcą zarabiać. Ceny pierwszy podnoszą, co reszta się do tego odnosi. Więc nie pisz o podwyżkach w TMobile czy innych sieciach jak to samo robi Play.
Kiedy TMobile na kartę kosztuje więcej niż 25zł? Dalej jest ta oferta.
PR play zawsze gadał ogólnie, że coś tam niby robią i coś tam niby będzie.
Od momentu wejścia na rynek Polski gadają że będą mieć zasięg ogólnopolski. Dopiero teraz ruszyli z budową. W końcu.
Poza tym, Play już dzisiaj jedzie prawie po wszystkim po LTE. N! czy Plus mają jeszcze duże zasoby Mhz aby to przerobić na LTE.
 #1010417  autor: Pabloeq
 31 sie 2018, 17:05
iphoneski pisze:Gdzieś ostatnio czytałem o takich eksponatach, jak trafię na to to wyślę. Oczywiście to nie są setki ani tysiące stacji, ale z tego co czytałem to są.
Nie wiem co to za stacja była plusa i co obsługiwała ale bodajże w zeszłym roku na dworcu w Czeskim Cieszynie telefon trzymał się plusowego GSM900 podczas gdy na drugim było Orange H+
I takich miejsc widziałem więcej gdzie plus oferował mi GSM (tel. oczywiście z kompletem pasm od LTE do GSM)
Do tego jakość głosu w plusie jak z wiadra zdecydowało że odrzuciłem tę sieć jako poważną a nawet zapasową.
 #1010421  autor: habish
 31 sie 2018, 17:28
WellDone pisze:10 tys miejscowość SKAŁA (kawałek za Krakowem) i okolice - wszystkie sieci komplet 2G+3G+LTE, a w Plusie? Tylko 2G :D Takich miejsc jest w Polsce BARDZO dużo.
Ok, dobry przykład.
Czekam na kolejne.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 17:32 przez habish, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1010423  autor: Robert K
 31 sie 2018, 17:31
iphoneski pisze:bo skoro play nadaje z większą mocą
Z czego by to wynikało- czy uke dał im zgodę, czy jakieś inne czynniki decydują o tym??
 #1010431  autor: dagonPL
 31 sie 2018, 17:57
Robert K pisze:
iphoneski pisze:bo skoro play nadaje z większą mocą
Z czego by to wynikało- czy uke dał im zgodę, czy jakieś inne czynniki decydują o tym??
Kiedys pytalem o to jedngo technika, ktory pracował przy jednej ze stacji Plusa niedaleko mnie.
Mowil ze to kwestia nowszego sprzetu jaki Play montuje na swoich stacjach. Nie do konca sie na tym znam, ale mówił ze chodzi o Playowe RRU. Dodał ze nowe stacje pozostalych operatorów dostaja juz tez sprzet nowszej generacji i ta sytuacja ma miejsce gdzie Play ma nowe stacje a pozostali stawiane np 10lat temu i dodawali np pasma LTE. Normy są zachowane

Twitter @FonRuchalFest
 #1010434  autor: WellDone
 31 sie 2018, 18:17
Patryk,

Nie zrozum mnie źle. Nie jestem hejterem Plusa, ani też wielkim wielbicielem żadnej innej sieci. Stwierdzam tylko fakt, że Plus odstaje i to dość mocno od innych pod względem dostepności sieci, zwłaszcza LTE. Jestem przekonany, że podjęte przez nich działania z L900 sporo pod tym względem zmienią i idę o zakład, że w końcu wówczas pojawi się VoLte.
Plus jest świetną alternatywą dla tańszych/starszych telefonów, zwłaszcza tych bez agregacji pasm z racji posiadanych zasobów na L1800. W pozostałych przypadkach, dla nowoczesnego sprzętu (a iPhony z racji braku certyfikacji to juz w ogole) to trochę, jak to się tu przyjeło mawiać: skansen.
Mając Playa mogę śmiało zapomnieć o mobilnych routerach dzięki VoLTE. W przypadku Maca i Iphona to w ogóle luksus, bo wystarczy jedno klikniecie i mam internet z telefonu w komputerze. I mogę śmiało pracować, rozmawiać przez telefon, wysyłać sms-y etc. nie martwiąc się, że zaraz transmisja się zatrzyma (tak jak to ma miejsce w Plusie, bo często w rozmowie następuje zrzut nawet do GSM!) Nie mówiąc o szybszym zestawienie rozmów czy idealnej jakości połączeń.
Vowifi to już w ogóle inna bajka, kto raz spróbuje (albo mu tyłek uratuje) ten nigdy już nie pojdzie do opa bez tej usługi.

Odpowiadając na temat tego wątku, dla mnie najlepsza obecnie sieć to Play. Za technologiczny krok przed konkurencją, najlepszą apkę mobilną, zasięg wszystkich operatorów oraz coś co tygryski lubią najbardziej: największy progres w rozbudowie!
Można krytykować roaming krajowy za jego niedoskonałości, ale prawda jest taka, że to właśnie Play ma największy w Polsce zasięg internetu. Praktycznie w każdym miejscu kraju uda ci się odebrać maila, odczytać Twittera, przejrzeć ulubiony portal etc. Oczywiście nie polecam nikomu Playa, kto w miejscu gdzie przebywa większość czasu nie ma tam zasięgu, albo ma go słaby. Wówczas wiadomo lepiej kupić coś od konkurecji :) Dla mnie największą wadą Playa jest ich rozdawnictwo internetu (DIL, nakrętki, kody na lodach etc), oraz pracownicy infolinii z którymi jak mam rozmawiać to mnie szlag trafia :D

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1010440  autor: spotify
 31 sie 2018, 18:49
WellDone pisze: Odpowiadając na temat tego wątku, dla mnie najlepsza obecnie sieć to Play. Za technologiczny krok przed konkurencją, najlepszą apkę mobilną, zasięg wszystkich operatorów oraz coś co tygryski lubią najbardziej: największy progres w rozbudowie!
Można krytykować roaming krajowy za jego niedoskonałości, ale prawda jest taka, że to właśnie Play ma największy w Polsce zasięg internetu. Praktycznie w każdym miejscu kraju uda ci się odebrać maila, odczytać Twittera, przejrzeć ulubiony portal etc.
Każdy ma prawo tutaj napisać swoje odczucia odnośnie sieci bo po to ten wątek stworzono.
Ale:
1) Jaki krok technologiczny przed konkurencją?
2) Zasięg wszystkich opów? RK, net przycięty (raz 3 Mb/s, zaraz 1,5Mbs/ a teraz znowu 3Mb/s. Ja nigdy w Orange nie zleciałem poniżej 4Mb/s a przeważnie najsłabsze wyniki mam w okolicach 7-8Mb/s. Mało tego - rzadko kiedy nie widzę 3G albo LTE na telefonie)
3) Największy progres w rozbudowie? Gdzie Ty byłeś przed 2017r? Do tego roku to był najgorszy progres w historii.

Ma największy zasięg internetu ale jakiej jakości? To jakby powiedzieć, że kocham szybką jazdę a kupię Fiata Tipo w kombi bo potrzebny mi duży bagażnik.
  • Strona 62 z 179
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 179
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 179