DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 64 z 179
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 179
 #1010589  autor: dt
 01 wrz 2018, 15:55
Technicznie że niby Play najlepszy.. Jest super bo ma największą dynamikę rozwoju sieci...
Hmmm. Tak patrząc po moim terenie to co mogę stwierdzić:
N! - lecą głównie na L800, ratuje ich ciutkę większa ilość stacji ale na lepszy zasięg to się nie przenosi. Na tyle klientów ile mają te L800 im wystarcza i ja to rozumiem.
Play - że tak napiszę do realizacji usług potrzebne są lokalizacje. Jak nic nie robili a teraz się nagle wzięli ostro to pewnie że mają największą dynamikę bo jaką mają mieć? Te stacje powinny już stać kilka lat temu także dynamika to żaden argument. Stojące i działające stacje jak najbardziej są argumentem a tu jak dla mnie nadganiają za resztą.
Czemu natomiast skoro mają najnowszy sprzęt do tej pory nie mają np. QAM 256/64?
Fajnie że uruchamiają dużo pasm ale oni na starcie muszą dać 1800/2100 żeby zrównoważyć takie 1800 Plusa.
Plus - u mnie akurat najlepiej. W miastach powiatowych L 1800/2600/800/900.
Na wioskach L 1800/900 albo 1800 /800 / 900 i do tego z QAM 256/64. Ostatnio nawet się ruszyli i powstają nowe lokalizacje. Fakt często jako podwieszka do konkurencji ale każda nowa stacja mile widziana.
Reasumując pozostali nie mają niczego co by przekonało mnie do zmiany a obserwować należy Play na ile im starczy pary (albo kasy) żeby w końcu zrobić ciągłą sieć zamiast hotspotów.
 #1010592  autor: Mixiorek
 01 wrz 2018, 16:08
dt pisze:Jak nic nie robili a teraz się nagle wzięli ostro to pewnie że mają największą dynamikę bo jaką mają mieć? Te stacje powinny już stać kilka lat temu także dynamika to żaden argument. Stojące i działające stacje jak najbardziej są argumentem a tu jak dla mnie nadganiają za resztą.
Dobrze pisze, polać mu! Wszyscy się teraz jarają dynamiką Play a już mało kto pamięta, ze przez 9 lat można było mieć większą dynaminkę... mając długo preferencyjne stawki MTR itp.
Czemu natomiast skoro mają najnowszy sprzęt do tej pory nie mają np. QAM 256/64?
Kasa na licencje? Mają sporo zasobów więc w nie idą.
Ostatnio nawet się ruszyli i powstają nowe lokalizacje. Fakt często jako podwieszka do konkurencji ale każda nowa stacja mile widziana.
Mi tam wsio równo. Obiekt jest obiekt.
Po odpaleniu L900 i L1800 wszędzie gdzie się da powinni iść w całkiem nowe lokalizacje, rozwijać światło zamiast radia (sieć Netii), wprowadzić w końcu VoLTE oraz przeprosić na kolanach Apple by stać się ponownie oficjalnych partnerem.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1010593  autor: dt
 01 wrz 2018, 16:32
Mixiorek pisze:rozwijać światło zamiast radia (sieć Netii), wprowadzić w końcu VoLTE oraz przeprosić na kolanach Apple by stać się ponownie oficjalnych partnerem.
Też jestem ciekaw jak będzie się rozwijało przejście na światełka Netii. Nie łudzę się że do mnie dotrze bo nawet N! jest u mnie na radiolinii ale pewnie będą robić miejsca gdzie będzie światło i od tego z 10-15 stacji rozsył na radioliniach.
Fanem jabłka nie jestem ale tego nie mogę zrozumieć dlaczego oficjalnie nie współpracują z Apple. Zapewne kasa ale cóż w tym wypadku silniejszy narzuca warunki...
 #1010594  autor: f0ku5
 01 wrz 2018, 16:35
dt pisze:Fanem jabłka nie jestem ale tego nie mogę zrozumieć dlaczego oficjalnie nie współpracują z Apple
A to nie jest skutkiem tej głośnej afery, że Plus otwierał, uruchamiał i aktywował iPhone'y tylko po to żeby wgrać swoje tapety i trochę innego syfu?
 #1010595  autor: Mixiorek
 01 wrz 2018, 16:37
Nie współpracują bo "przyJanuszowali" kilka lat temu. Po czym dostali kopa.

P.s.
Odnośnie jabłka to jestem na świeżo z pewnym przypadkiem.
Dziewczyna brata (~30l) po długich namowach wzięła używanego 6S. Wcześniej zero kontaktu z Apple, tylko android. Mówiła, że nie rozumie tego zachwytu niektórych iPhonem, apple i w ogóle. Poużywała miesiąc i teraz mówi, że już rozumie :-) a używa sprzęt z końca 2015r.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1010596  autor: habish
 01 wrz 2018, 16:48
dt pisze:Nie łudzę się że do mnie dotrze bo nawet N! jest u mnie na radiolinii ale pewnie będą robić miejsca gdzie będzie światło i od tego z 10-15 stacji rozsył na radioliniach.
Coś takiego już jest teraz przecież :-)
Najbliższy taki hub światłowodowy Plusa, w twoim przypadku to - Ciechocinek, ul. gen. Bema 44 - maszt na terenie zakładu energetycznego.


Słyszałem że Plus Bank ma umowę z Apple na Apple Pay, więc może jest jakieś światełko w tunelu również w telekomunikacyjnym Plusie.
 #1010601  autor: dt
 01 wrz 2018, 17:05
Patryk7588 pisze:Najbliższy taki hub światłowodowy Plusa, w twoim przypadku to - Ciechocinek, ul. gen. Bema 44 - maszt na terenie zakładu energetycznego.
Jeśli gdzieś miałby być w okolicy to faktycznie w Ciechocinku bo tutaj Netia jest od dawna.
Od dawna się zastanawiam czy ten maszt w Ciechocinku należy do T-M czy Plusa.
 #1010602  autor: Mixiorek
 01 wrz 2018, 17:07
DT - czy to Ty opisywałeś maszt Play w miejscowości Odolion?
Faktycznie kawał skurczybyka 60m na duuużym wzniesieniu. Z A1 widoczny z daleka.
dt pisze: Od dawna się zastanawiam czy ten maszt w Ciechocinku należy do T-M czy Plusa.
A to nie jest przypadkiem maszt Energii?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1010608  autor: spotify
 01 wrz 2018, 17:43
Mixiorek pisze:Nie współpracują bo "przyJanuszowali" kilka lat temu. Po czym dostali kopa.
P.s.
Odnośnie jabłka to jestem na świeżo z pewnym przypadkiem.
.
Z tego co czytałem, Plus kombinował żeby więcej zarobić, więc chciał przez inne źródło kupować Apple. Apple się dowiedziało i poszedł ban.
Pisałem wczesniej. Moi znajomi przeskakują na IOS i już nie chcą o Andku słyszeć. Więc się nie dziwie przykładowi podanemu przez @Mixiorek

W każdym razie się zgadzam z większością. Play ciśnie, każdy się podnieca bo zasuwają rozbudową (przez 10 lat nie robili nic). TMobile na razie rządzi ale Plus ma taki potencjał, że mógłby resztę zdeptać. Niestety jak na razie tego nie wykorzystuje.
Jak pisałem, ruch obecny Play może w końcu Solorza zmusi do działania. Oby.
 #1010611  autor: Mixiorek
 01 wrz 2018, 17:47
spotify pisze:TMobile na razie rządzi
Nie wiem jak Ty dochodzisz do takich wniosków... w czym rządzi? W byciu śmieszno-żenującym z ziomkami na TT?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1010616  autor: iphoneski
 01 wrz 2018, 17:56
spotify pisze:W każdym razie się zgadzam z większością. Play ciśnie, każdy się podnieca bo zasuwają rozbudową (przez 10 lat nie robili nic).
Z tym nic to chyba lekko popłynąłeś, po 10 latach było już 5,5 tysięcy stacji czyli nie takie nic.
 #1010619  autor: spotify
 01 wrz 2018, 18:01
Mixiorek pisze:
spotify pisze:TMobile na razie rządzi
Nie wiem jak Ty dochodzisz do takich wniosków... w czym rządzi?
Fakty są takie, że są obecnie najlepszą siecią. Oferty nie mają ala Plush/nju, system nie na poziomie Play itd. Ale działanie mają najlepsze. Niestety czy też stety.
Patryk7588 pisze: Heh... też to zauważyłeś?
:
Heheszki czy nie. Fakt jest taki, że ostatnią siecią w której byś przeniósł numer albo podpisał cyrograł jest TMobile. Nie cierpisz tej sieci. Ale każdy ma prawo do swojego zdania, odczucia itd

@iphoneski.
5,5 tys gdzie około 1 tys to maszty a reszta to konstrukcje na dachach budynków to jakiś popis do dumy? Z czego 90% tych konstrukcji w miastach.
 #1010621  autor: habish
 01 wrz 2018, 18:06
Mixiorek pisze:Tak, daj spokój. Przedszkole, grupa żyrafki. Pani podała mleko i cukier uderzył do głowy.
Ja tam zawsze miło "szczałkę" wspominam: https://twitter.com/TMobilePolska/statu ... 4043691008

spotify pisze:Fakt jest taki, że ostatnią siecią w której byś przeniósł numer albo podpisał cyrograł jest TMobile. Nie cierpisz tej sieci.
Racja, ale wpływu na tą opinie nie ma ani ich oferta, ani ogólna jakość tej sieci, jeśli o to chodzi, to nie mam im nic do zarzucenia.
Problemem jest zachowanie na innych płaszczyznach, ogólna bufonada tej sieci, ale przyjdzie kryska na matyska :mrgreen:
Aktualny kran z pieniędzmi bez limitu z Niemiec też w końcu się skończy.
 #1010623  autor: Mixiorek
 01 wrz 2018, 18:12
spotify pisze: Fakty są takie, że są obecnie najlepszą siecią. Oferty nie mają ala Plush/nju, system nie na poziomie Play itd. Ale działanie mają najlepsze. Niestety czy też stety.
Działanie czego? Może VoWiFi w ostatnim czasie? :lol: może gorszy kodek VoLTE niż Orange? Może brak VoLTE w większości ofert? Może ta ich "elastyczna" jak granit platforma dla korporacji?
Patryk7588 pisze:Ja tam zawsze miło "szczałkę" wspominam: https://twitter.com/TMobilePolska/statu ... 4043691008
O Mój Boże. Są tacy fajni! Niech oni się z tymi swoimi blogierami magierami ustawią na browar raz na tydzień i darują nam wszystkim.
spotify pisze: Aktualny kran z pieniędzmi bez limitu z Niemiec też w końcu się skończy.
Szczególnie jak pójdą na zakupy po UPC lub Vectra+MM :-) to potem będzie zaciskanie pasa i wyciskanie cytryny ;-)

P.s.
Przy okazji. Gdzie jest PiotrZet?!?! ;-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1010625  autor: iphoneski
 01 wrz 2018, 18:14
@spotify Duma czy nie, dla mnie nic=0
@Mixiorek też się zastanawiam gdzie on się podział, chyba bana otrzymał, bo raczej nie pojechał na wakacje skoro na innych portalach pisze. Przy okazji muszę chyba wreszcie napisać do konkurencyjnego portalu żeby zablokowali tego który podszywa się pode mnie ;)
 #1010633  autor: spotify
 01 wrz 2018, 18:39
@Patryk. Nie wnikam. Masz do tego prawo
@Mixiorek - zacytowałeś mnie ale nie ja jestem autorem tego zdania.

Kontynuując. Na temat WoWifi się nie wypowiadam bo nie wiem. Jedyną siecią, gdzie muszę z tego korzystać jest Orange u mnie w mieszkaniu. O dziwo - TMobile działa normalnie i nie muszę się wspomagać WoWifi.
Volte i kodek. Jesteś w stanie odróżnić jakość? Ja nie. Tak samo, nie widze różnicy między 320 kb/s w ogg na Spotify a 256kb/s w AAC w Apple Music. Mnie oferty prepaid nie interesują ale się cieszę, że jest jedyną siecią, która traktuje lepiej tych z umową od tych bez. Wracajmy do pytania SACZI.
Działanie. Orange jest przeciążony. Ostatnio pokaz lotniczy w Gdyni na plaży. Moi kumple w Plusie czy TMobile mogli korzystać z neta a ja w Orange nie. Uruchomiłem speedtest. Wszystkie kreski zasięgu w Orange. Ping 6230ms, a wskazówka od prędkości nawet nie drgnęła. Dzięki Orange :)
TMobile jest lepiej dopracowaną siecią i mniej obciążoną. Brakuje tylko oferty na miarę nju.

Dlatego moim zdaniem nie ma co rozwijać wątku, bo tak każdy będzie przy swoim ;)
 #1010636  autor: WellDone
 01 wrz 2018, 18:50
Nawiążę tylko do kwestii certyfikacji dla iPhonów w Plusie.
Z informacji na forum macrumors i w odniesieniu do innego operatora zagranicznego ludzie pisali, że głównym czynnikiem oprócz oczywiście chęci Opa jest posiadanie, albo plan wdrożenia Volte. Mam nadzieję, że po pełnym wdrożeniu L900 to się w Plusie zmieni :)

I druga sprawa, pisałem, że w Playu najfajnieszy jest progres w rozwoju sieci. I bynajmniej nie miałem na myśli tylko zasięgu własnego, ale WSZYSTKICH opów. U rodziny w małej wiosce w zachodniopomorskim, gdzie wcześniej tylko Łorendż pozwalał na w miarę komfortową rozmowę teraz odpalili U900 i L900 w Plusie. Teraz elegancko będać w Play mogę sobie nawet pooglądać śmieszne kotki na youtube :D Inny przykład Morskie Oko i T-Mobile.

Fajnie być pijawką z Play :D

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1010638  autor: SACZI
 01 wrz 2018, 19:16
Mając na myśli, "która sieć jest najlepsza", chodzi mi o aspekty:
- organizację lokalizacji nadajników i oferowane technologie dostępne na nich
- konfigurację sprzętową sieci i sposób zarządzania nią
- oprogramowanie zarządzające sprzętem na nadajnikach i tym "niewidocznym" dla użytkownika
- procedury reagowania w sytuacjach kryzysowych
- dostępne technologie w sieci oraz szybkość i jakość ich implementacji.

W kwietniu 2019 kończy mi sie umowa z Plusem i pomimo, że ogólnie wszystko jest OK, to jakoś nmie mam przekonania do tej sieci.
"Działają mi na zeby".
Zacząłem się zastanawiać nad powrotem do TM.
Z odpowiedzi chcę wywnioskować, która sieć będzie najbardziej perspektywiczna w ciągu najbliższych, powiedzmy 5 lat.
  • Strona 64 z 179
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 179
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 179