DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 66 z 179
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 179
 #1012807  autor: bed
 10 wrz 2018, 21:33
Tego jest drugie dno. Pomyśl, że gdyby normy były bardziej życiowe to operatorom bardziej opłacałoby się uruchamiać pasma pojemnościowe na terenach słabiej zurbanizowanych. To dałoby większą pojemność przy względnym zasięgu, plus do tego dochodziłoby pasmo zasięgowe które jedynie uzupełniałoby dziury, a nie samotnie obsługiwało cały ruch na całym tym terenie.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1012828  autor: JFK2016
 11 wrz 2018, 00:33
bed pisze:Tego jest drugie dno. Pomyśl, że gdyby normy były bardziej życiowe to operatorom bardziej opłacałoby się uruchamiać pasma pojemnościowe na terenach słabiej zurbanizowanych. To dałoby większą pojemność przy względnym zasięgu, plus do tego dochodziłoby pasmo zasięgowe które jedynie uzupełniałoby dziury, a nie samotnie obsługiwało cały ruch na całym tym terenie.
I tu się mylisz, znam kilka małych miejscowości w których już od kilku lat np. Plus ma uruchomione LTE2600 (ale dostawcy mobilni mają udział w rynku ISP 90%). Dziś nie jest tak że ktoś krzyczy na forum i operator z automatu dokłada częstotliwości, BTS-y 24h/dobę raportują użycie sieci, do tego dochodzi nasycenie rynku usługą w danym rejonie, przychody, etc.
 #1013407  autor: iphoneski
 12 wrz 2018, 15:58
https://www.cashless.pl/4734-Apple-Pay- ... ie-wkrotce
Jak widać @Patryk jest dość dobrze poinformowany co tam w plusie słychać.
PS. Wiem, Że to temat o czymś innym, ale w dyskusji poruszaliśmy ten wątek w kilku postach, dlatego jak ktoś czyta regularnie to jest to coś w rodzaju zakończenia tego tematu.
 #1013476  autor: WellDone
 12 wrz 2018, 23:02
WellDone pisze:Dziękuję!
800 nadaje słabiej? Skąd ta różnica RSRP?
Zacytuje sam siebie :) Zrobiłem mały test do stacji na której jest L800 i L900 Kraków, ul. Morcinka 5 - komin Cegielni Zesławice. Odległość około 3KM.

L800:
Obrazek
L900:
Obrazek

PS. dlaczego nie widać podglądu zdjęć? :( Co robię nie tak? Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2018, 23:06 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Bo nie dałeś BEZPOŚREDNIEGO linku ;) Oczywiście, poprawiłem.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1014684  autor: spotify
 16 wrz 2018, 17:53
iphoneski pisze:Zasięg T i O i tak jest praktycznie taki sam.
Nie jest tak sam praktycznie, ponieważ konfiguracja jak i pokrycie w wielu miejscach jest całkowicie inna.

Ale podsumowując - nadal Play nie jest poważną siecią. Z tym roamingiem to jakaś padaka i to już nawet nie jest śmieszne. Mamy 2018 i w sumie 2019 za chwilę. Play jak był siecią dla "dzieciaków", tak niestety jest cały czas. Jest to sieć dla młodzieży, na której zależy na dostępie do LTE i korzystania z necika, komunikatorów czy fejsbóczka. Natomiast dla człowieka normalnego, gdzie potrzebuje uniwersalnej sieci do wszystkiego (np binzesu) się nie nadaje.
Nic niestety tutaj obrońcy Play nie uratują sytuacji. Nawet - co ostatnio popularne - Gruszka broni sieci Play a wyznawcy - Gruszkę :)

Nie tracę nadziei i jestem bardzo ciekawy jak skończą to pokrywanie do końca 2020r ile się w tej sieci zmieni. Patrząc na konkurencję, która nie złożyła broni, pewnie niewiele. Ale chociaż różnice będą mniejsze albo przynajmniej powinny
 #1014723  autor: matek451
 16 wrz 2018, 20:34
Jestem obecnie w okolicach Trójmiasta, byłem i jeździłem po Kaszubach. Telefony w Orange i Play , zasmucę kolegę @spotify , z Play bez RK żadnych problemów, Z Orange w wielu miejscach nie dało się korzystać, nawet na zewnątrz. Ten post pisany z Rewy, MF980 loguje się do BTS-a Play Mrzezino w agregacji LTE2600+1800+800, prędkości http://www.speedtest.net/result/7640608745 Orange do BTS-a LTE1800 Orange Rekowo Górne http://www.speedtest.net/pl/result/a/4253889762 Podczas podróży po Kaszubach widziałem prace przy kilku BTS-ach Play.
 #1014732  autor: spotify
 16 wrz 2018, 21:15
@matek451
Słynny kolega, który próbuje na siłę w każdym temacie udowodnić, że Play działa najlepiej i tylko on nie ma problemów z tą siecią :)
Jeśli nie potrzebują RK, dlaczego Play z tego korzysta?
Na głównych drogach na Kaszubach w końcu w przeciągu pół roku postawili tam jakieś stacje o czym pisałem kilka tygodni temu, więc nie musisz tutaj wrzucać swoich rewelacji. Pól roku temu połowy tych stacji nie było. Na trasie np Zukowo Kościerzyna była tylko stacja w Żukowie (na wylocie) oraz anteny na stacji Emitela w okolicy Wieżycy i jedna stacja za lasem w Kaliska Kościerskie. Reszta jedna wielka dziura. Dostawili stację w Sulęczynie (pól roku temu dziura), w Egiertowie, w Brodnicy Górnej i w Borczu. I jeszcze jakieś tam stacje próbują postawić, o czym napisałeś.
Na trasie Kartuzy Sierakowice nie ma nawet 1 szt stacji Play!!!! Jest tylko z boku w Chmielnie ale też niedawno postawili. W Lipusz brak Play. Swornegacie - brak Play. Itd. Więc przestań pisać, że bez RK poruszasz się bez problemu po Kaszubach.
Wystarczy, że pojedziesz mniej "głownymi" drogami i Playa nie ma na Kaszubach. Choć ostatnio się poprawili w końcu znacznie i w większości przypadków albo wiszą na stacjach N! albo postawi zaraz obok stacje. DOPIERO!
Co mnie obchodzi jedno miejsce jak Rewa? W Rewie jest stacja TMobile. W Rewie mieszka moja rodzina, która właśnie za działanie Play sobie tą sieć odpuścila. Bo NET to nie wszystko a liczą się połączenia.
Mrzezino jest zdecydowanie bliżej niż Rekowo od Rewy. Dziwi mnie tylko, ze masz jeszcze po drodze Pierwoszyno, Zaklęty Zamek, Rewa a łączy Cię dopiero aż w Rekowie Górnym i to pod wspólne LTE1800 a nie pod LTE800 (co widać po niskim UL że jest daleko).
Ale to już nie moja brocha. Poza tym Twój ZTE jest dostępny w Play więc nie mam zaufania do tych wyników, bo ustawienia sieci (w tym przypadku Play) też robią swoje.

Nie mam teraz karty PLAY żeby pokazać Ci jakiś wynik neta, gdzie u mnie w domu 2Mb/s przy agregacji 3 pasm jest maksem. W wątku N! pokazałem napisałem jakie są wyniki w Gdyni, gdzie ok godz. 15 robiłem testy na Sony X (LTE Cat6). Takich wyników nie jestem w stanie osiągnąć w Play w Gdyni nigdy.
Napisałem, że RK w Play to jakaś masakra, bo to nie jest poważna sieć, aby w XXI w gdzie rynek telefonii jest nasycony na maksa, nie posiada zasięgu ogólnopolskiego, tylko wyspowy.
I nadal z RK trzeba korzystać, bo żadna sieć na Kaszubach nie działa bez 2G jeśli chodzi o rozmowy. Lasy, pagórki, wniesienia, jeziora.... A Playa 2G to śmiech na sali. LTE ok, zasięg jest dobry, konfiguracja ok. Ale w tych terenach N! na razie dłubie w 2100 i dzieli 1800 tylko w Trójmieście oraz Wejherowo Reda Rumia. Poza ten teren jeszcze nie wyszli. A gdy podzielą pasma, zrobią CA jak w Play (co już robią o czym pisał @kozien i czym się już Orange chwalił) to P4 znowu będzie w tyle.

KONIEC OT, bo to nie ten temat. Odniosłem się tylko do wątku dotyczącego połączeń, gdzie Play (co już wcześniej wiele razy pisałem, że tak będzie) wpycha swoje połączenia na RK, bo brakuje im pasma głosowego, jak wszystko wycina na LTE. I masz LTE (bo zasięgowe L800) a nie możesz gadać po sieci Play bo brakuje 2G czy 3G.
 #1014741  autor: matek451
 16 wrz 2018, 22:02
Kolega @spotify zapomniał widać o czym jest ten watek, powołuje się na dane dotyczące Play sprzed pół roku. Cóż trudno przełknąć fakt ze na Kaszubach Play robi dobrą robotę. Ja nic nie udowadniam na siłę, jestem przejazdem więc sam sprawdziłem Play i Orange. Kolega jak zawsze uważa że tylko jego testy są wiarygodne, jeśli fakty przeczą jego teorii że Play to sieć dla 'dzieciaków" to tym gorzej dla faktów. Podczas pobytu w Ostrzycach i Wodnym Świecie kilka osób miało telefony służbowe z korporacji , oczywiście głównie Orange i T-Mobile, nawet na Instagrama zdjęcia nie mogli wrzucić. Korzystali z mojej sieci na MF980 i Play z LTE800/LTE1800 z Egiertowa i Brodnicy Górnej. Kilku mocno się zdziwiło. A co do Rewy to telefon loguje się też do LTE800 Dębogórze lub Pierwoszyno. Działa jak Play w RK czyli w porywach do 3Mb/s. Ale rodzina w wyborze operatora kierowała się pewnie twoimi radami. Ten hot spot NetWorks we wsi który tam mają to nawet na plaży na wiele nie pozwala. No i kolejny szczegół, stacja w Rekowie Górnym jest już po modernizacji i rozwodzie. Jak widać i w kwestii NetWorks masz duże braki. Jutro sprawdzę podczas powrotu Play i Orange w Gdyni, oczywiście jak zawsze zrobię to subiektywnie, niewiarygodnie.
 #1014744  autor: spotify
 16 wrz 2018, 22:32
1) Nie powołuje się na pół roku wstecz, bo ostatnio używałem sieci Play w sierpniu i na razie nie mam do niej zamiaru wracać. Po drugie - sam pisałem o tym, że pojawiły się stacje w tej okolicy i że pokrycie jest dużo dużo lepsze. Po trzecie - jak N! tam wejdzie (kaszuby), rozdzielą 1800 które obecnie z reguły jest pasmem podstawowym dla dwóch sieci i które w strefie Nokii się nie agreguje będzie całkowicie inaczej i lepiej.
Nie pisz też bzdur, że bez RK można korzystać z Play podczas połączeń, bo po prostu kłamiesz.
2) W Ostrzycach to pewnie Plusa nikt nie miał? Szkoda, że Krzesznej nie byłeś, to byś zobaczył jak daje radę stacja bazowa z Egiertowa...
Nie byłem w tym roku w Zgorzałe, więc się nie wypowiem na ile pomogła stacja w Sulęczynie. Bo wcześniej Play nie było.
3) Jakbyś czytał, co pisałem jakiś czas temu, to byś wiedział, że (powtórzę) - JEŚLI PLAY NA DANYM TERENIE NIE BYŁ OD LAT i PRAKTYCZNIE MAŁY PROCENT Z TEJ SIECI KORZYSTAŁ (zwłaszcza na Kaszubach), to kto teraz ma stację obciązyć? Gumisie? Przez rok, dwa - nowa stacja to i wyniki będą dobre. Normalne. Z czasem, gdy ludzie przejdą do Play bo pojawiła się stacja, obciązenia na wszystkich operatorach się rozłoży. Tylko chyba dla Ciebie to ciężkie do zrozumienia. Koleżanka mieszka w Egiertowie i nawet o Playu nie myślała, bo brak zasięgu macierzystego. Dopiero teraz jej powiedziałem niedawno, że postawili stację i niech fioletowych spróbuje (Orange jest u niej mega przeciążony) Zasugerowałem zmianę neta mobilnego do sprawdzenia a nie do zmiany. Pewnie rok, dwa będzie miała spokój. Później zobaczy. Jeśli oczywiście przejdzie do Play.
4) Jest siecią dla dzieci i zawsze taką była. Dopiero od niedawna coś w niej robią. Jak skończą w 2020r z pokryciem Polski, będzie szansa nazwać ją poważną siecią. Co widać po Tobie, gdzie dla Ciebie najwazniejszy jest necik. Ludzie dorośli potrafią żyć bez neta i internet nie jest dla nich całym światem. Poza tym terminal czyli telefon a modem - to dwie pary kaloszy. Porównaj połączenia głosowe, to zobaczysz jak Play odstaje. Już nie wspomnę, że sam widzę róznice w działaniu neta, połączeń a nawet zasięgu między Iphone 7 a Sony X.
5) To że Rekowo Górne jest podzielone to o niczym nie świadczy. U mnie podział już był przełom maja/czerwca a dopiero od niedawna działa CA jak jest pasmo podstawowe L1800. Co świadczy o tym, że miałeś tylko LTE1800 (brak jakiekolwiek agregacji, nawet L2100, które nadaje podobną mocą jak L1800 w N!) a w Play agregację miałeś aż 3 pasm.
6) Orange i działa jak Play w RK? To zapraszam po godz. 20 na Osiedle Morskie w Gdyni/Kosakowie. Taka prędkość w Play, że na komunikatorze nie idzie korzystać.
7) To moja dalsza rodzina. Nawet nie wiedziałem, że mieli Play. Ostatnio jak z nimi rozmawiałem kilka lat temu mieli Orange. Po spotkaniu okazało się, że przeniesli numer do Play i mieli go 4 lata. Obecnie zrezygnowali z P4 bo działało kiepsko. I nie tylko w Rewie ale ogólnie w okolicach.
8) Nigdy nikomu ze znajomych nie sugeruje żadnej sieci. Każdy ma swój rozum. Są cztery sieci i kazdy ma wybór. Obecnie jest ogromna ucieczka z Play moich znajomych dalszych i bliższych bo tak zaczyna działać Play. Z mojej strony jest tylko sugestia, aby kupił znajoma/y kartę w kiosku innej sieci i spróbowali. I tu Cię zdziwię - Play też polecam im spróbować. Bo to sieci mobilne i w każdym miejscu może inaczej dana sieć działać. A jak ktoś głównie kręci się wokół komina typu dom szkoła praca zakupy to trasy i miejsca raczej ma stałe.
9) W przeciwieństwie do Play, N! nie stosuje hot spotów.
10) W Gdyni nie wszystkie jeszcze stacje są po podziale i nie wszystkie są skonfigurowane. W Trójmieście obecnie wg harmonogramu dłubią jeszcze. Więc żebyś się nie zdziwił dużego kontrastu.
11) W przeciwieństwie do Ciebie, neguje wszystkich operatorów, jeśli jest ku temu powód. Każda sieć ma swoje wady o czym pisałem wiele razy. Ty natomiast jesteś typem gościa, który na siłe próbuję udowodnić, że wybrałeś dobrze. Podobnie jak @iphoneski. Ktoś pluje a Wy udajecie że pada deszcz. Jakbyś sam siebie chciał oszukać. Jestem na 1000% przekonany, że są miejsca (i jest ich bardzo dużo w Polsce i najwięcej) gdzie Play klęka (nie ma go wcale, ma kiepską jakość połaczeń, net praktycznie nie istnieje itd) i przełykasz tylko ślinę. A gdy Play ma wynik, wtedy czujesz się dowartościowany. Aż mi szkoda.....
Telepolis kiedyś zrobił test internetu mobilnego i wyszło, że Play jest nasłabszy i wielu miejscach nie do skorzystania. A wyznawcy tej sieci swoje.
Skoro tak świetnie działa na Kaszubach Play, to po co P4 roaming? Niech wyłączą, to zaoszczędzą trochę siana.
 #1014746  autor: matek451
 16 wrz 2018, 23:04
"Hot Spot' w Rewie to ten BTS N! z dookólną anteną na Surfingowej. Poważni operatorzy z N! a na Kaszubach maja problemy z zasięgiem i nie jest to tylko kwestia wspólnego L1800 czy U900. Kolejny przykład, w czwartek byłem u rodziny , Juszkowo-Ogrodowa przy obwodnicy. Mają Orange dla biznesu z B315. Na zewnątrz słabiutki zasięg z LTE800 w Straszynie lub z LTE800 z Rusocina( widoczność BTS-a), router skacze po BTS-ach. W domu jeszcze gorzej, ja z Play zero problemów z BTS-a Straszyn. Ale to pewnie wina użytkowników bo nie wybrali Play z którego nikt nie korzysta a na dodatek chcą korzystać z "necika" który jest im niezbędny do pracy. Innej alternatywy nie mają. Ty tworzysz swoją rzeczywistość i taki jej obraz jaki ci pasuje. Teraz wystarczyło info Rzecznika o wdrożeniu sensownego LTE-A i balonik jest pompowany od nowa.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2018, 00:00 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1014749  autor: spotify
 16 wrz 2018, 23:18
W jakich Rowach?
W Rewie chyba.
Na Kaszubach chłopie zawsze będzie problem z zasięgiem, głownie LTE (bo 2G ma pokrycie w N!) każdej sieci ze względu na lasy, wniesienia i doliny. Tam by musieli jeszcze co najmniej dwa razy tyle stacji postawić i tak pewnie byłoby za mało. I to dotyczy każdej sieci. Ale Ty pewnie na całych Kaszubach, w lasach, podczas przemieszania miałeś LTE Play :D i zasięg macierzysty.
B315 a Twój modem ZTE to dwie pary kaloszy. Już Ci pisałem - Orange i dwa telefony Iphone7 i Sony X. Róznią się zasiegiem, trzymania pasm i technologii a nawet logowaniem do stacji. To dwa rózne terminale.
Ten BTS w Straszynie - to jeden jest N! do którego się niedawno P4 dowiesił oraz ich stacja, którą też niedawno postawili. W Gdańsku i w okolicach nie ma jeszcze podziału, Tam dopiero zaczynają pracę. Dziwi mnie, że nie miałeś sygnału w Play z Rotmanki, bo jest znacznie bliżej.
Druga sprawa - skakanie po BTSAch w Orange i Play (co już pisałem wiele razy) jest nawet u mnie. Ciagle przeskakują po stacjach ( u mnie w mieszkaniu wieczorem potrafią wykorzystać sygnał z ponad 7 stacji w okolicy) To świadczy o obciężeniu.
Co mnie śmieszy - argumenty takich jak Ty. Do pracy, do oglądania filmów, do muzyki :D :D :D
Uzaleznieni od internetu zawsze znajdą wytłumaczenie.
Kogo obchodzi LTE-A? Chyba Ciebie i Gruszki. Skoro nie mają sieci stacjonarnej to się chwytają wszystkiego. A z marketingu zawsze byli dobrzy - mając 3G nazwać siecią 4G a po agregacji Ultra = szkoda że nie Turbo.

A żeby nie było różowo. Sam mam Orange i odliczam dni do skończenia umowy. W moich okolicach Orange i Play mogą sobie przybić piątkę w działaniu sieci. Obydwie przeciążone, niestabilne.
Jedna większa impreza masowa i nie idzie z tych sieci korzystać.
 #1014752  autor: matek451
 16 wrz 2018, 23:47
Jakie uzależnieni? Bzdury które wypisujesz nijak mają się do rzeczywistości, ludzie potrzebują internetu do pracy a nie do filmów. Kabla im tam nikt nie poprowadzi. W ich rejonie Orange nie loguje się do Rotmanki na LTE1800. Infrastruktura Play w ich okolicy kładzie N! na deski. 2 BTS-y w Straszynie, Rotmanka, dwa w Pruszczu. Na nich komplet 4 pasm LTE. Liderzy z N! nie są tam w stanie zapewnić przyzwoitego działania sieci. Córka ma prywatny numer w Play i służbowy w Orange, korzysta na Spacerowej przy tamie w Straszynie ( teraz administracyjnie to Bąkowo) i to potwierdza. Ale dla ciebie to nie ma znaczenia, niech klienci N! nie korzystają tam z internetu, będą zdrowsi. Dla mnie liczą się fakty a nie PR Gruszki, w okolicach w których ostatnio byłem to Play wykonał ogromny skok do przodu. Tobie trudno się z tym pogodzić więc czekaj na ten super szybki N! po rozwodzie. Działanie Orange w lokalizacjach Straszyn-Juszkowo na B315, MF980 czy telefonie z LTE-6 kat niczym się nie różni ze względu na słabą infrastrukturę N! w tym rejonie . Zasięg realizowany głównie przez LTE800.
 #1014754  autor: spotify
 17 wrz 2018, 00:36
Nie pisałem o Orange tylko Play, jeśli chodzi o Rotmankę.
Jak ich kładzie na łopatki? Play ma dwa w Straszynie a N! jeden. Na Rotmance ma jeden Play a N! dwa. W Pruszczu jest taka sama ilość. Więc nie wybielaj i nie pisz bzdur.
Starasz sie cos udowodnić ale Ci nie wychodzi. Jasne, nie na każdej stacji N! ma komplet.
Nikt nie powiedział, że Play stoi w miejscu. Wejdź w wątek Play i zobacz, że sam pisałem, że ładnie P4 się rozpędza z rozbudową. Zrobili postęp i wcale tego nie neguje.
Tylko że N! ma jeszcze działa, dzięki którym zaraz Play zostawi w tyle. Ma działa, bo zapewnia zasięg ogólnopolski a ja się poruszam po Polsce. Ma działa, bo ma jeszcze duży zapas w pasmach.
Obecnie N! dzieli pasma, na nowo konfiguruje CA oraz dokłada 2600. Play w wielu miejscach Gdańska czy Gdyni przez komplecie 4 pasm klęka. Więc o czym my mówimy?
Żaden normalny nie skacze z sieci do sieci co miesiąc czy co pół roku (chyba że prepaid). Play niech działa i pokrywa dziury. N! robi swoje. Plus dokłada 2600 i LTE900. W 2020 zobaczymy kto zrobił większy postęp i kto na tym lepiej wyszedł. Obecnie Play jest jeszcze w krzakach a kilka miejsc, gdzie dostawił swoją stację (w końcu) niewiele zmieni. Te miejsca o których piszesz, to głownie ostatnie nowe stacje Play gdzie się w końcu pojawił. Kilka miesięcy temu było słabo. W miastach też jest nadal słabo, bo się skupiają teraz na mniejszych miejscowościach i pojawiają się tam, gdzie ich nie było dotychczas. Tylko Play potrzebuje nadal w Gdyni czy w Gdańsku RK, bo sam nie istnieje w wielu miejscach. Ale to dotyczy wielu miast w Polsce, co można poczytać tutaj na telepolis. Nowa stacja wiele poprawia. Ale co z tymi co stoją? Wiele przeciążonych, mimo 4 pasm.
Nie mam zamiaru teraz wypisywać miejsc (a jest ich naprawdę sporo), gdzie do dzisiaj Play bez RK nie istnieje lub tak jest zapchany, że nie idzie korzystać. Pierwszy lepszy przykład - Otomino. bo jest niedaleko Straszyna (tam Playa nie ma jeszcze)
Ogólnie Play i Orange są w tej części Polski najsłabsze bo mają największe obciążenie.
I nie pisz bzdur że w tych okolicach, zwłaszcza na Kaszubach Play bez RK bez żadnych problemów. Problemy jeszcze są i trochę będą. Podpiszę umowę z Play i mogę się nie doczekać zasięgu w miejscach których potrzebuje. A RK łącznie z jakością połączenia po RK woła o pomstę do nieba.
Niech budują, za dwa lata pomyślę. Teraz na nich nie mogę polegać, bo są jeszcze słabi w porównaniu do innych

PS Dziwi Cię wykorzystanie w N! LTE800 jeśli w porównaniu do Play mają po 10Mhz a nie jak Play 5Mhz?
Do pracy? Dobre sobie. A w pracy tylko net ważny? To dzisiaj już nie rozmawia się przez telefon? W trasie przy RK do 3Mb/s lub z netem mobilnym bez RK (czyli bez zasięgu) na pewno w pracy to pomaga ;)
 #1015407  autor: iphoneski
 17 wrz 2018, 13:26
Argumentacja @spotify kładzie mnie na łopatki.
Play gdzieś nie ma zasięgu? - No nie ma, bo to proteza operatora bez sieci własnej.
Play ma gdzieś zasięg? - Ale pół roku temu nie miał czyli proteza sieci.
I próbuj człowieku z takimi argumentami się mierzyć ;)
 #1015436  autor: spotify
 17 wrz 2018, 16:55
@iphoneski

Nie wiem dlaczego ale chyba nie rozumiesz co napisałem.
Wiesz jak to wygląda dzisiaj? Jest sobie taki klient (fan, wyznawca Play - cokolwiek). Siedzi sobie w Play, zasięgu macierzystego nie ma. Loguje się po nadajnikach konkurencji. Miał 1,5Mb/s w roamingu, dzisiaj ma 3Mb/s. I jeszcze w tym terenie kilka procent posiada SIM w Play. Nie wychylają się, siedzą cicho jak mysz pod miotłą. Pozostała część siedzi w W3 korzystając z sieci, które posiadają zasięg własny. Oczywiście w danym terenie jest jedna, góra dwie stacje, wszyscy się kiszą na stacjach sieci macierzystych, do którego jeszcze klienci Play się wciskają.
Play po X latach (od 2007r w Polsce) stawia w końcu stację. Klient Play odpala neta, robi speedtest. Zapchany Orange, TMobile czy Plus pokazują góra 10Mb/s a w Playu masz 80-100 Mb/s albo i więcej. WOW. Klient Playa odpala szampana. Ma najszybszy w terenie internet. Play jest mistrzem świata. Impreza tygodniowa, bo postawili nadajnik. Sołtys przecina wstęge, organizuje festyn itd.
Loguje się na telepolis, chwali się nadajnikiem i prędkościami po X latach i piszę posta "Play najlepszy na świecie, reszta to G"
Tak to dzisiaj wygląda. I wyskakuje taki @matek451 i niesie rewelacje.

Już wiele razy pisałem, że obserwuje Play, bo w końcu zaczęli się rozbudowywać i zaczyna być na etapie, gdzie można im się śmiało przyglądać. Ale do 2020r jeszcze daleko. Jedna stacja na krzyż w okolicy nie zmienia dużo, bo to na razie niewiele. Mają jeszcze wiele do uzupełnienia w eterze. Rozumiem osobę, która kręci się na co dzien głównie po terenie gdzie postawili stację. Ale niektórzy potrzebują sieci w wielu miejscach. Mają przewagę taką, że CA jest najlepiej u nich skonfigurowane oraz że nadają największą mocą. Ale mają największe obciążenie i często 4 pasma to za mało. Cieszy zatem każda kolejna stacja.

Jeśli w danym miejscu postawią nową stację, gdzie ich w ogóle nie było, to chyba normalne, że osiągi mają najlepsze. Z czasem się wieść rozniesie, ludzie z Plusa, Orange TMobile przejdą do Play (pojawiła sie stacja, zwiększyła się prędkość, zasięg i komfort uzytkowania, co skusi klienta do zmiany z W3 na Play) i się siły obciążeń rozłożą z W3 na W4. Nie od razu ale po roku, dwóch.
Oczywiście w ten sposób dotychczas Play był w tyle, teraz zrobił wielki milowy krok. Ale konkurencja też nie śpi. N! się dzieli, wprowadzają konfigurację CA jak w Play, dokładają L2100 i L2600. Plus dokłada L2600 i L900. Konkurencja zmusiła sieć P4 do postawienia nadajnika a P4 zmusza konkurencje do modernizacji. Prawa rynku.

Takie rewelacje ze strony @matek451 cieszą tylko, ze postawili stacje i jest lepiej. Dużo lepiej. Ale rewelacje, że "ja mam najlepszą sieć" "Play najlepszy na świecie" to jest mega dziecinne. Ciekawe, że nie wymienia miejsc, gdzie bez RK nawet by smsa nie wysłał. No ale...."Play najlepszy na świecie", takich miejsc w Polsce nie ma :wink:
Wyskakuje jak Filip z konopii tam, gdzie Play postawił niedawno stacje, która nie ma obciążenia (skąd, jak garstka tam ma SIM w P4 bo od powstania tej sieci nikt tam w eterze zasięgu Play nie widział) i wypisuje bzdury, że Orange to badziew, zapchany, przeciążony - że Play zjada N! na śniadanie.
Po prostu dzieciak!

Stąd mój wpis w tym temacie.
Ogarnijcie się trochę. Świetnie że Play buduje się w końcu. Konkurencja mocno modernizuje. Poczekajmy do wniosków do 2020, gdy Play skończy rozbudowę i gdy N! i Plus skończą dłubać. I przede wszystkim gdy RK nie będzie Playowi potrzebny nawet do rozmów. Bo net to jedno a rozmowy to drugie. Dzisiaj chyba posiadając Iphone dzięki VoLTE w tej sieci można jedynie komfortowo rozmawiać, korzystając bardzo niewiele z RK, bo zasięg LTE w Play jest lepszy niż pozostałe ich technologie.
Ale teraz Play jest jeszcze zbyt słaby, żeby być na równi z Plusem czy N! w skali kraju. Są oczywiście miejsca, gdzie po postawieniu nowej stacji zaskakuje konkurencję i będzie takich miejsc coraz więcej ale nadal jest dużo więcej miejsc, gdzie Play nie ma od lat wcale lub działa poniżej krytyki przez obciążenie. Stąd muszą (czy chcą) do końca 2020r wybudować kolejne ponad 2 tys stacji.
Za dwa lata różnice między sieciami powinny być zdecydowanie mniejsze i wtedy będzie można porównywać wszystko w danych sieciach i podjąć decyzję co do ceny czy jakości.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2018, 17:08 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Strona 66 z 179
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 179
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 179