DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 21 z 39
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 39
 #1021140  autor: Dorotea
 28 wrz 2018, 21:33
Zawsze trzeba mieć plan B. Na jednej z kart mam ponad 300 zł. Przedłużam doładowaniem przez FB lub pakietem 10za5. Nie czekam do ostatniego dnia tylko ciut wcześniej, bo zawsze może zdarzyć się awaria jak dziś.
 #1021151  autor: WellDone
 28 wrz 2018, 22:36
@Dorotea Ja również, jak zerkniesz parę postów do góry to pierwsze doładowanie za 51zł zrobiłem 26 :)
Spróbować jeszcze z tym pakietem 10za5 czy to nie ma już sensu?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021595  autor: jarekt
 29 wrz 2018, 10:09
Przedłużenie BnS 100zł z ostatniej promocji tym sposobem jest na 95% "pozorne".
01.10 wszystko się wyjaśni :), które metody przedłużenia tych 100zł (i czy w ogóle) coś dały.
 #1021624  autor: jarekt
 29 wrz 2018, 14:39
Stare Bonusy za Rejestrację (pewnie @jkriss te 500zł ma z takiego bonusu), czyli BzR (w tym extra BzS - Bonus za Staż, rozszerzający podstawowe 100zł w BzR) przyznane do 16.11.2016, oraz niektóre inne/nowe bonusy PromoZŁ w tym najpopularniejszy BzP (nie będę tego wszystkiego wypisywał wraz z datami i różnymi uwarunkowaniami, bo było tego trochę i było sporo edycji), można spokojnie i skutecznie przedłużać pakietem 10za5, bonusem 15%/30% PromoZŁ za doładowanie przez StrDoł na FB, bonusem 15% za doładowanie min. 25zł na stronie DPP (trzeba uważać na metodę płatności i wybrane opcje, bo promocja MC dająca GB, wyklucza przyznawanie 15% PromoZŁ na DPP) i kilkoma innymi mniej opłacalnymi czy bardziej zakręconymi promocjami, które dają PromoZŁ za jakieś tam działania.
 #1021881  autor: jarekt
 01 paź 2018, 01:24
jarekt pisze:Przedłużenie BnS 100zł z ostatniej promocji tym sposobem jest na 95% "pozorne".
01.10 wszystko się wyjaśni :), które metody przedłużenia tych 100zł (i czy w ogóle) coś dały.
Jest już 1:25 :)

Przygotowałem sobie 20 numerów z tym bonusem i każdy bonus w jakiś sposób przedłużyłem, na razie oczywiście tylko "pozornie".
Przedłużałem czasami 2-krotnie, czasami 3-krotnie, ale każdy numer innym sposobem i metodą z zastosowaniem dodatkowego tzw. "utwardzenia" terminów ważności i z różnymi takimi dodatkowymi trikami, które niekoniecznie cokolwiek dadzą w tym przypadku.

20 numerów. 20 wariantów.

Liczyłem się po prosu z tym (wiedząc to co wiem o tej promocji), że najprawdopodobniej nic nie zadziała, ale może jakiś jeden dziwaczny i zakręcony sposób poskutkuje (głównie chodzi o zdobycie wiedzy przydatnej za jakiś czas, a nie o te 100zł).

Około godziny 0:50 01.10.2018 już powinno być konto wyczyszczone z tych 100zł... albo nie.
Ponieważ jest 1:25, to mogę napisać, że kilka sposobów zadziałało, a konkretniej, to wszystkie które już sprawdziłem.

Oznacza to, że to 100zł można było łatwo przedłużyć być może dowolnym sposobem (bo podejrzewam że wszystkie sposoby zadziałały, przynajmniej moje) albo kasacja tych 100zł odbędzie się znacznie później, np. rano o 9-10.

Jeśli zostaną do około 20:00 do jutra, to już pewnie zostaną na zawsze (jeśli oczywiście będzie się o nie dbało).
 #1021886  autor: WellDone
 01 paź 2018, 01:41
U mnie niestety, pomimo 3 doładowań wszystko przepadło :( (bonus 100zł na start, RBM Siema)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021887  autor: jarekt
 01 paź 2018, 01:48
rbmSM jak i inne RBMy nie nadają się za bardzo do PromoZŁ i ich przedłużania ze względu na to, że nie można w tych taryfach zastosować nawet najprostszych technik "utwardzających" datę ważności PromoZŁ.
Także przepadek w rbmSM tych 100zł mnie nie dziwi. Ja zresztą tych taryf nigdy do PromoZŁ nie używam z tych powodów.
Może kiedyś będzie inaczej ale do PromoZŁ są stworzone taryfy Play, oczywiście też nie wszystkie (np. OdN to kiepski pomysł).
 #1021889  autor: WellDone
 01 paź 2018, 01:59
Włączam właśnie pakiet nolimit za 30zł więc już mi nie będą potrzebne. Ale napiszę reklamacje, że dostałem potwierdzenie po doładowaniu, że w ciągu 72h zostanie przyznany bonus, a dodatkowo konultant zapewnił, że bonus zostanie przyznany z opóźnienim z racji błedu systemowego. I jako rekompensate proszę o dodatkowy pakiet danych :) Zobaczymy co odpiszą.

Pytanie przy okazji, bo widzę, że jesteś mistrzem w tym zakresie :) Czy doładowanie Mastercard działa w RBM? Wg regulaminu nie, ale wiadomo jak to z tymi regulaminami w Play :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021890  autor: jarekt
 01 paź 2018, 02:08
Wg regulaminu nie, i prawdę mówiąc nie sprawdzałem jak jest w taryfach nie objętych regulaminem.
Lubię takie rzeczy zawsze weryfikować choćby z ciekawości ale akurat jeszcze tego nie zrobiłem, bo zawsze masa innych ciekawszych rzeczy jest w kolejce, a z czasem też u mnie krucho więc z czegoś trzeba ciągle rezygnować.

Mam np. w planach przetestowanie przedłużania nieprzedłużalnego bardzo dużego bonusu GB, bo 99 znaków na 100 wskazuje, że to będzie to możliwe.
 #1022665  autor: esiu2111
 01 paź 2018, 17:20
jarekt pisze:
jarekt pisze:Przedłużenie BnS 100zł z ostatniej promocji tym sposobem jest na 95% "pozorne".
01.10 wszystko się wyjaśni :), które metody przedłużenia tych 100zł (i czy w ogóle) coś dały.
Środki promocyjne pozostaly?

Obrazek
 #1022799  autor: TheArt
 02 paź 2018, 04:13
jarekt pisze:
jarekt pisze:Przedłużenie BnS 100zł z ostatniej promocji tym sposobem jest na 95% "pozorne".
01.10 wszystko się wyjaśni :), które metody przedłużenia tych 100zł (i czy w ogóle) coś dały.
Jest już 1:25 :)

Przygotowałem sobie 20 numerów
20 numerów. 20 wariantów.


Około godziny 0:50 01.10.2018 już powinno być konto wyczyszczone z tych 100zł... albo nie.
Ponieważ jest 1:25, to mogę napisać, że kilka sposobów zadziałało, a konkretniej, to wszystkie które już sprawdziłem.
Opowiadaj konkret co zadziałało i jak bo narażasz się na przypowieść o świstaku.
 #1023283  autor: jarekt
 02 paź 2018, 19:51
Na wszystkich 20 numerach testowych zachowało się 100zł z promo BnS czyli ich przedłużenie było nadspodziewanie łatwe - myślałem, że raczej nic nie przetrwa, a jak już to tylko jedna, dwie metody się załapią. Widać nie wyczułem tej promocji :).

Opiszę jeden z najprostszych sposobów (zastosowany również w tym teście powyżej na jednym z tych 20 numerów) na całkowicie darmowe zdobycie (to akurat każdy potrafi :)) i przedłużenie tych 100zł z BnS o miesiąc (i potem na kolejne miesiące ale już np. znanymi metodami), bez potrzeby kupowania startera, bez potrzeby doładowania, bez potrzeby kupowania pakietów czy usług, bez potrzeby wpisywania jakichkolwiek kodów, bez potrzeby wchodzenia do Play24, bez potrzeby dzwonienia gdziekolwiek czy wychodzenia gdziekolwiek*.

Oczywiście niezbędne jest zarejestrowanie startera, aktywacja startera i aktywacja promocji - te czynności można oczywiście wykonać na różne sposoby.

1. Zdobywamy darmowy starter głosowy w Play (nie będę rozwijał tematu).
Starter musi mieć gwarantowane choćby 1zł na koncie promocyjnym. Większość darmówek ma 1zł na KG i 2zł PromoZŁ.
2. Rejestrujemy numer dowolną metodą (najlepsze Play24, bo mamy od razu widoczne wygenerowane hasło abonenckie).
3. Ostatniego dnia promocji BnS (100zł) - 30.09 - aktywujemy starter (np. kodem *101# - saldo konta, albo dzwonimy na numer żony, żona nie musi odbierać).
4. Na koncie jest akurat taryfa PnK. Po aktywacji, na KG jest 1zł ważne 10 dni - do 10.10 - a na promocyjnym 2zł ważne 30 dni - do 29.10 (dzień aktywacji jest akurat 1. dniem tej ważności dla PromoZŁ na tym starterze).
5. Aktywujemy BnS 100zł kodem albo w Play24. BnS jest niby ważny do 30.09 czyli jeszcze tylko kilka godzin :)
6. Na koncie promocyjnym mamy widoczne 102zł ważne 30 dni - do 29.10 (w zasadzie 29 dni ale trudno). Kod i Play24 pokazują to samo: 102zł ważne do 29.10.

W zasadzie niczego nie kupując i za nic nie płacąc mam 102zł ważne 30 dni.
Po prostu darmowe 2zł PromoZŁ na tym starterze automatycznie wszystko załatwiło.
Oczywiście było to wydłużenie "pozorne" - nie było jeszcze wtedy pewności, że "skuteczne".
Mogłem tak to zostawić aby sprawdzić czy faktycznie było tylko "pozorne" czy jednak "skuteczne", ale byłem niemal pewny, że to tylko pozory, więc wolałem dodatkowo zrobić tzw. utwardzenie ważności (UW).

7. Utwardzenie ważności (UW) 1-krotne, 2-krotne lub nawet 3-krotne (wg uznania i przewidywań - ja zrobiłem na wszelki wypadek 2x UW) - darmowa metoda, bez potrzeby doładowań, zakupów pakietów czy usług, dzwonienia czy wychodzenia z domu.
8. Ewentualna zmiana taryfy na docelową, np. PnKRWK (darmowe RWK) czy FPnK (SD, 50dniWK/5zł). Ja zaparkowałem numer w PnKRWK.

Po tych zabiegach 102zł jest na koncie do dziś (100zł nie przepadło 1 października).
Oczywiście można je dalej przedłużać dowolnymi znanymi sposobami.
Najprawdopodobniej pomogło UW, być może podwójne UW. Ale tego się nie dowiem, bo wszędzie zastosowałem kilkukrotnie różne metody przedłużania PromoZŁ

Obrazek

Żałuję, że nie zostawiłem tego jednego numeru na punkcie 6. aby zobaczyć co by się stało z BnS.
W każdym razie z tego całego testu na wszystkich 20 numerach niewiele się dowiedziałem (w zasadzie niczego), bo na wszystkich numerach 100zł przetrwało :(.

Ktoś przedłużał te 100zł w jakiejś taryfie głosowej Play pakietem 10za5 albo poprzez bonus ze StrDoł FB? 100zł przetrwało?


PS. O UW kilka razy na forum wspominałem i sporo osób wie o co chodzi (pisałem też o tej metodzie na PW wielu osobom).
 #1023609  autor: TheArt
 03 paź 2018, 09:53
O czym piszesz w pkt 7 co to za metoda UW.

Poza tym ten pkt 8 jest niemożliwy bo przy zmianie taryfy promocyjne zlotowki przepadaja, zostaje tylko pakiet glowny.

Ale chyba juz nie warto o tym mowic bo promocja nieaktualna mamy wszak pazdziernik a to bylo we wrzesniu.
 #1023617  autor: jarekt
 03 paź 2018, 10:22
Zgodnie z regulaminami migracji, PromoZŁ NIE przepadają podczas zmiany taryfy w obrębie taryf Play (są oczywiście wyjątki: OdN i MiniMax), także nie masz racji i nie wprowadzaj w błąd.

A pisać warto, bo PromoZŁ są cały czas przyznawane np. w ilości 200zł/500zł w ramach BzP, a w mniejszych ilościach w ramach wielu innych promocji i 100-150zł PromoZŁ, to można zawsze dodatkowo wyszarpać w ciągu roku, nawet bez BzP czy BnS (a za niedługo pewnie kolejna edycja BnS). No i można je sobie przedłużać i robić to po migracji do ulubionej/optymalnej taryfy.

PS. Bonus: jeśli p.8. jest niemożliwy, to skąd RWK na tym numerze (1.10.2019) odpalone 1.10.2018 (darmowe 365dWK w PnKRWK) :) ?
  • Strona 21 z 39
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 39
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 39