DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 36 z 91
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 91
 #1021638  autor: Dorotea
 29 wrz 2018, 15:19
Jednak jest wątpliwość co do aktywacji karty po 1 października więc nie wiadomo, czy w ogóle sprzeda się :) Nie zdziwiłoby mnie, gdyby Play przykręcił kurek, trzeba spróbować, ale cena jak na mój gust ciut za wysoka, chyba, że ktoś ma za dużo pieniędzy i zechce zostać testerem :D
 #1021641  autor: Gomez-C4
 29 wrz 2018, 15:47
@jarekt, niestety, ale powątpiewam ;) w szybką sprzedaż tego typu starterów i to jeszcze w kwocie powyżej 100zł :) , przepraszam, ale to nie to samo co był DIL :-) , owszem stary PInK ma dużo zalet, ale ludzie czekają jeszcze na ruch PLAY-a, być może wierzą ( naiwnie ) , że coś zaproponują zamiast śmiesznego pakieciku 100GB za 40zł .
EDIT: Przyglądam się tej ofercie Allegro, opis bardzo lakoniczny, data aktywacji do 1 października, mnie osobiście to nie przekonuje.
 #1021676  autor: jarekt
 29 wrz 2018, 19:36
Masz ekstra 5GB na szybki transfer za 5zł. Gdy zużyjesz te 5GB, to znowu wskakuje lejek ale możesz kupić kolejny pakiet.

@dół, odpisywałem szybko bazując na swojej pamięci, i o niektórych punktach regulaminu widać zapomniałem :)
Niedługo, gdy nadejdzie koniec DILa, trzeba będzie sobie wszystko dokładnie odświeżyć.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2018, 23:16 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1021677  autor: KC-KARLOS
 29 wrz 2018, 19:56
Jak to raz w miesiącu? To chyba tak to nie działa.
Mamy Dzień Bez Limitu, Tydzień Bez Limitu i Miesiąc Bez Limitu w INKu. Przekraczamy odpowiednio 10, 30 lub 100 GB i włącza się lejek 1 mbps. Aby przywrócić pełną prędkość kupujemy integralny z tymi usługami pakiet 5 GB za 5 zł, który na 5 GB zdejmuje lejek. Wykorzystamy je - włącza się lejek i możemy znów go zdjąć kolejnym pakietem, do wygaśnięcia ważności usług DBL, TBL i MBL.

II. SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE USŁUGI
1. Usługa „Pakiet Internet NON-STOP 5 GB” polega na korzystaniu z transmisji danych bez ograniczeń prędkości przewidzianych w regulaminie pakietu Dzień bez limitu GB, Tydzień bez limitu GB lub Miesiąc bez limitu GB.
2. Abonent, który wykorzysta limit transmisji danych 5 GB w ramach usługi „Pakiet Internet NON-STOP 5 GB”, nie ma możliwości dalszego korzystania z usługi dostępu do Internetu z pełną prędkością. Prędkość ulega ograniczeniu zgodnie z postanowieniami regulaminu pakietu Dzień bez limitu GB, Tydzień bez limitu GB lub Miesiąc bez limitu GB.
3. W przypadku wskazanym w ust. 2 powyżej, aby przywrócić możliwość korzystania z transmisji danych z pełną prędkością, należy aktywować kolejny Pakiet Internet NON-STOP 5 GB.
4. Usługa jest aktywna:
4.1. do końca ważności aktywnego pakietu Dzień bez limitu GB, Tydzień bez limitu GB
lub Miesiąc bez limitu GB.
4.2. do końca danego okresu 30-dniowego dla pakietu Miesiąc bez limitu GB (usługa cykliczna).
5. Usługę można aktywować dowolną liczbę razy, za każdym razem ponosząc jednorazową opłatę zgodnie z pkt. IV


Źródło: regulamin usługi > https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 092017.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1021691  autor: gstwek
 29 wrz 2018, 22:58
Jak to jest z tymi lejkami w PInk i Ink?
Przykładowo, w PInk jeżeli wykupie pakiet MBL za 45 zł na miesiąc, do kiedy bedę miał lejek 2 mb/s, do końca miesiaca (cyklu), czy cały czas do wykupienia kolejnego MBL, a może nawet do konca połaczeń wychodzących?
 #1021774  autor: Andrzej311
 30 wrz 2018, 15:17
jarekt pisze:W regulaminie IbL (PInK) jest wyraźny zapis, że lejek 2Mbit/s jest do końca miesiąca kalendarzowego.
Więc w takim razie najlepiej wychodzi pierwszy pakiet MbL aktywować w połowie miesiąca. Wtedy mamy 200GB na pełnej prędkości w ciągu 30 dni. Ale następny miesiąc już nie. Chyba, że nowo aktywowany pakiet MbL ściąga lejek? Jeśli tak to pewnie na 1 dzień.
 #1021837  autor: KC-KARLOS
 30 wrz 2018, 20:06
Jeśli to pakiet cykliczny, w dniu jego odnowienia lejek 2 mbps (PINK) lub 1 mbps (INK) znika.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1021846  autor: jarekt
 30 wrz 2018, 21:06
Z tym lejkiem to były różne kłopoty.

Przez ostatnie 5 lat działania w ofertach na kartę darmowych lub płatnych 100GB (na początku 200GB) z lejkiem 2Mbit/s (lub 1Mbit/s) w DIL, IbL i MbL, zmieniał się wielokrotnie moment kasowania lejka i kasowanie odbywało się czasami w jednym, a czasami w dwóch momentach: po zakończeniu miesiąca kalendarzowego (w prepaidzie nazywany czasami w niektórych regulaminach okresem rozliczeniowym) i po zakończeniu usługi i/lub aktywacji (ponownej) danej usługi.

Modyfikowano wielokrotnie system i regulamin w tym zakresie, przy czym odbywało się to na kilka sposobów:
- modyfikowano system bez modyfikacji regulaminu (aby dopasować błędnie działający system do regulaminu);
- modyfikowano system bez modyfikacji regulaminu (aby system działał logicznie/intuicyjnie pozostawiając nielogiczne zapisy w regulaminie);
- modyfikowano system i jednocześnie regulamin;
- modyfikowano tylko regulamin.
Te zmiany czasami zachodziły kilka razy w miesiącu.

Historycznie, to DIL był początkowo (2013 i 2014 rok) w niektórych taryfach głosowych Play i internetowych NPOnK i POnK4L, po czym wprowadzono go również do RBM. Na początku było minimum 200GB z lejkiem 2Mbit/s. Piękne czasy.
Potem skasowano DILa w głosowych Play, zostawiono w RBM, a na bazie DILa w internetowych taryfach NPOnK i POnK4L wprowadzono nową taryfę PInK z płatnym wariantem DILa za 45zł ale działającym również w 3G, nazwanym IbL (Internet bez Limitu).
Zmniejszono jednocześnie wszędzie (w DIL i IbL) 200GB do 100GB.
Potem (w 2016 roku) wprowadzono nową taryfę internetową InK, ze zmodyfikowaną mocno wersją IbL: lejek od razu po 100GB (nie dało się ściągnąć nawet 105 GB), lejkiem 1Mbit/s i wyższą ceną (49zł), nazwaną MbL (Miesiąc bez Limitu).

Ale we wszystkich tych wersjach i przez te wszystkie lata był właśnie problem z kasowaniem lejka: system robił to w różny sposób - raz zgodnie z regulaminem, a innym razem niezgodnie, przy czym raz regulamin był poprawnie napisany (zapis był logiczny i sensowny), ale system działał inaczej, a innym razem było całkiem na odwrót. Były wszystkie możliwe kombinacje.

W regulaminach w ogóle nigdy nie było zapisu, że aktywacja usługi kasuje lejek.
Można było się tego domyślać, kiedy był wariant regulaminu, w którym pisało, że lejek jest do końca działania usługi (jak jest obecnie w MbL w InK). Ale nawet wtedy były momenty, że lejek kasował się wraz z końcem miesiąca.
Był moment, że to w systemie zmieniono i dostosowano do regulaminu, ale ktoś też zmienił wtedy regulamin aby go dostosować do wcześniejszego działania systemu. I znowu było niezgodnie, z tym że na odwrót. Była też masa innych dziwnych momentów.

A żeby było większe zamieszanie, to ostateczne (bieżące) zapisy regulaminów dotyczące tych 100GB są takie, że w InKach jest zapis o kasowaniu lejka wraz z końcem działania usługi, w PInKach że wraz z końcem miesiąca kalendarzowego, a w DILu że wraz z końcem okresu rozliczeniowego :).
Przy czym to są tylko zapisy regulaminów, a jeszcze jest system :).

5 lat trwa ta ciuciubabka. Od samego początku startu DILa w 2013 roku.

No i oczywiście regulamin nie precyzuje, nawet nie sugeruje, w jakim okresie zliczane jest to 100GB w DIL, IbL i MbL oraz innych usługach nielimitowanych z tym limitem 100GB (czy mniejszym w innych uslugach w InK). Nawet w nowych InKach nie jest to sprecyzowane.

O tym, że przez 5 lat DIL nie działał (wciąż nie działa) 30 dni, tylko 29 dni plus godziny z dnia uruchomienia, czyli niezgodnie z regulaminem, to nawet nie będę pisał. Jest to jedyny przypadek, że coś zapisane w regulaminie jako mające działać 30 dni (czyli pełne 30 dni), działa tylko 29 dni + prawie 1 dzień, a nie normalnie jak we wszystkich innych przypadkach 30 dni + prawie 1 dzień.
 #1021848  autor: Dorotea
 30 wrz 2018, 21:26
Bardzo przydatne, dodaję do zakładek, ale o doładowaniach miałeś trochę napisać, bo nie wiem, czy InK50 mam najpierw ładować za 100 zł, 50 zł, czy może jeszcze jakoś inaczej. Myślałam, czytałam, ale nie wymyśliłam nic lepszego od tego co wcześniej :)
 #1021858  autor: jarekt
 30 wrz 2018, 22:00
To tylko tak na szybko przed finałem napisałem dla odprężenia :), a to dla Ciebie to napiszę najwcześniej z godzinkę po meczu niestety (mam trochę jeszcze pilnych rzeczy do zrobienia, które odłożyłem na później) i nie na 100% dzisiaj (trochę mi plany weekendowe Polacy popsuli :) - całkiem zapomniałem kilka dni temu uwzględnić ewentualny półfinał i finał MŚ w siatce).
 #1021864  autor: jarekt
 30 wrz 2018, 22:26
@Dorotea, najpierw będą 3 doładowania po 50zł co 60 dni. Oczywiście najsampierw musisz być w InK50, ale to już widzę masz.

Przy czym to może być 100zł i po 120 dniach 50zł, jeśli wolisz od razu zablokować 100zł ale mieć jednocześnie większy bonus GB za 100zł.
Sytuacja z netem mobilnym (czy ogólnie z netem) jest dynamiczna, więc rozważ ładowanie po 50zł co 60 dni z mniejszym bonusem - gdyby za miesiąc/dwa pojawiło się coś lepszego, bardziej Ci pasującego, nie będziesz miała niepotrzebnie zamrożonej stówki.

Oczywiście cykliczne NbL włączasz kiedy chcesz - tu się nie da nic oszukać - 5zł miesięcznie i koniec gadki.
Resztę podam potem.
 #1021880  autor: Dorotea
 01 paź 2018, 01:03
Bonus GB za doładowanie 100 zł swoją drogą, ale myślałam głównie o wychodzących.

Jedno doładowanie 100 zł daje 120+365=485 dni wychodzących, w tym układzie koszt całościowy Nocy bez limitu przez 485 dni to 80 zł, czyli wychodzi 5 zł mies. a na koncie zostaje jeszcze 20 zł.

Przy czym praktycznie bezobsługowo, jedynie po 120 dniach trzeba włączyć pakiet RWK (24GB na rok), Noce bez limitu są cykliczne.

Natomiast 3 doładowania po 50zł co 60 dni to już 150 zł.
 #1021883  autor: jarekt
 01 paź 2018, 01:35
Sposób jest taki, aby jak najdłużej mieć połączenia wychodzące jak najmniejszym kosztem, jednocześnie mając cały czas NbL, a nie tylko okazjonalnie. Ilością bonusowych GB sobie nie zawracałem głowy, ale jak wolisz więcej GB, to tak jak napisałem możesz zacząć od 100zł. Następny krok i tak dopiero za 120 dni.

Tak jak napisałem wczoraj sposób jest lepszy od tego co podałaś, ale nie znając dalszych szczegółów, po prostu go jeszcze nie rozumiesz :)
Napisałem Ci co będzie na początku i w zasadzie już możesz zacząć to robić - pierwsze 120 dni nie różni się od tego co wymyśliłaś (z wyjątkiem propozycji ładowania 2 razy po 50zł aby nie kisić od razu większej kasy - dlaczego, to Ci już napisałem).
  • Strona 36 z 91
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 91
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 91