DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 347 z 533
  • 1
  • 345
  • 346
  • 347
  • 348
  • 349
  • 533
 #1021740  autor: Athantor
 30 wrz 2018, 10:10
Mattia Ferrari pisze:
Dziś stacja już działa, mam na niej tylko LTE 800 (pomijam 3G i 2G).
Czy jest jakaś szansa, że to rozruch, testy lub cokolwiek innego i uruchomią także inne pasma?
Póki co wygląda to nędznie:
Obrazek
Dziękuję z informację. Faktycznie, LTE słabiej niż U. :roll: Poprzednio, inne stacje po pewnym czasie, po „analizie obciążenia” dostawały inne pasma. Teraz pewnie lecą na ilość odpaleń.

To teraz trochę numerków i od razu niespodzianka: LTE800 na CI z końcówką 60/70(?)/80! :shock: Zazwyczaj takie były zarezerwowane dla LTE2100 z rozbudowy. O ile CID się zgadza, tak dla LTE800 CI „u nas” takiego chyba jeszcze nie było. Ciekawe, zmiana polityki, czy błąd? Ktoś się spotkał?

▸ L800, sektor na Brańsk-Zachód (Ciechanowiec):
Obrazek Obrazek Obrazek
▸ L800, sektor na Łapy:
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900, sektor na Brańsk-Zachód (Ciechanowiec):
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900, sektor na Łapy:
Obrazek ObrazekObrazek
wiertolot pisze: Co z lokalizacją Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj. podlaskie, będzie tam tylko samo UMTS900? Kiedy GSM 1800 będzie uruchomione w końcu?
Może to w końcu choć trochę poprawi zasięg i odbiór w co wątpię..............

I nie dochodzi sygnał z tego nadajnika, ani do miejscowości ADAMOWO,ADAMOWO-ZASTAWA,MĘTNA, RADZIWIŁŁÓWKA. Gdzieś na zewnątrz budynków mieszkalnych wskoczy na jedną kreskę w tych miejscowościach, po wejściu do wewnątrz budynków sygnał znika całkowicie i nie wynajduje wcale sieci PLAY na telefonie na tym UMTS. Jest za duży las przed miejscowością MĘTNA, do tego lasu tylko sygnał dochodzi i on zabiera wszystkie sygnały, podobnie przed ADAMOWO i RADZIWIŁŁÓWKA, za mocno tereny zalesione. Liście trochę pospadały z drzew, ale nic to nie pomaga i nie daje, brak słów. Brak sygnałów.
Zmyślasz i nie sprawdziłeś nawet, albo masz tak stary sprzęt że nie obsługuje poprawnie HSDPA.

▸ Adamowo/Adamowo-Zastawa:
ObrazekObrazek

▸ Mętna:
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Brak sygnału. :lol: Praktycznie max prędkość. Pod masztem, pod anteną masz 12Mb/s, a tu 8. Jak na przygraniczną wioseczkę w środku puszczy to WYPAS. Brak sygnału...

▸ Radziwłłówka, centrum:
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

▸ Radziwłłówka, DW640:
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Na Mętną/Adamowo są bezpośrednio skierowane anteny; Radziwiłłówka jest między sektorami. Co więcej, w tych terenach daje się złapać używalne LTE800 z Moszczony Pańskiej, a Ty twierdzisz że brak sygnału. Na luzaku można dzwonić czy SMS-ować, a z anteną na wyższym wysięgniku można spokojnie wyciągnąć 5-8Mb/s. Poza Adamowem, na 3G, Play sprawuje się nie gorzej niż chełpione Orange/T-Mobile.

Nie zapominaj, że to są przygraniczne wioseczki w środku lasu. Oczekiwanie full 3CA, L2600, 262Mb/s na start jest wymaga.. dużej wyobraźni. Fakt, Play nie wykorzystał póki co sytuacji; dokładając tu LTE800 miałby ładne pokrycie z tej lokalizacji. Twierdzenie jednak, że nie da się korzystać z niej jest nieprawdą.
Twoje zacietrzewienie sprawiło że straciłeś obiektywizm i na publicznym forum mijasz się z prawdą, by nagiąć rzeczywistość do swojej wizji...

▸ Bonusowo, sama ość niezgody z POTĘŻNĄ michą radiolinii:
ObrazekObrazek

▸ Bonusowo, Wilanowo:
Obrazek
Dwa razy dalej od Adamowa/Mętne, dwa razy więcej lasu, a sygnał magicznie jest.

▸ Bonusowo, Moszczona Królewska:
Obrazek Obrazek
Dwa razy dalej od Radziwiłłówki, Góra Prowały między masztem a Moszczoną, a sygnał na 3/4. Tyle że antena skierowana w kierunku wsi.


A na koniec, trochę nowości :lol:

:arrow: Lesznia, dz. nr 146, gm. Suraż, podlaskie, BIA3321
(foto z bliska)

▸ L2100+L1800+L800:
Obrazek ObrazekObrazek
Smaży ostro :)

Brak L2600?

▸ U2100:
Obrazek ObrazekObrazek

Dostępne jeszcze U900, ale nie złapałem numerków.

▸ G1800:
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Rudniki, dz. nr 70, gm. Zawady, podlaskie, BIA5590:
(poprzednio)

▸ L2100+L800:
Obrazek ObrazekObrazek

Jest jeszcze L1800, ale nie chciało się zapiąć do CA. :?

▸ U2100:
Obrazek ObrazekObrazek

Jest U900.

▸ G1800:
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Niezidentyfikowane 1, obstawiam Mońki, MON4402:
Złapane w Trzciannem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Niezidentyfikowane 2, obstawiam Łubin Kościelny, BIS4460:
Złapane w Brańsku.
Obrazek

@Pawrzes, jeśli jeszcze odwiedzasz ten wątek, będę niezmiernie wdzięczny za dodanie tych stacji i identyfikację nieznanych. Wielgaśne dziękuję! :-)

:-)
 #1021743  autor: p2225
 30 wrz 2018, 10:28
iphoneski pisze:Poza tym ten SMS to trochę za wcześnie, jeszcze nie ma 1000 nadajników, 2 tygodnie temu ruszył nadajnik numer 600 a w planach u Gruszki jest film z nadajnikiem numer 666.
Oni liczą nowe nadajniki od startu projektu wielkiej rozbudowy sieci, czyli od zeszłego roku. Te 600 nadajników to stacje tylko z tego roku.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1021752  autor: tomi81
 30 wrz 2018, 11:48
@Athantor - po raz kolejny mega robota - dzięki ;-). Uzupełniając kwestię Adamowo - Zastawa czy też Wilanowa - w miejscowości Siemichocze także będzie nowy maszcik P4 (znając Play - nie za niski), wiec z zasięgiem może być tylko lepiej. Pozostaje zaczekać.
 #1021759  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 12:40
Pytanie tylko czy użytkownik piszący te bzdury znajdzie czas by przeczytać to, co @Athantor zebrał.
@p2225 Jeśli jest tak jak piszesz to by się nawet zgadzało.
 #1021763  autor: mirekm35
 30 wrz 2018, 13:17
Patryk7588 pisze:Mam drugi numer w Play i nie dostałem SMSa...
Ale mój numer ciągle siedzi w roamingu krajowym, więc może dlatego nie dostałem? :D
Też mam kilka numerów (więcej niż 2), ale taki SMS przyszedł tylko na jeden. Wygląda to tak:

Obrazek

Jak sądzę nie został wysłany dlatego, że ktoś liczył na dobry wynik, bo test zrobiony po kliknięciu w link z SMSa wyszedł tak:

Obrazek
 #1021776  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 15:28
Ciekawe tylko po co w adresie speedtest.pl ten /play. Czyżby kombinowali z bezpłatnym transferem na speedesta? To byłoby coś, bo miesięcznie zużywam na to ponad 10GB :D

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021783  autor: Athantor
 30 wrz 2018, 15:42
tomi81 pisze:@Athantor - po raz kolejny mega robota - dzięki ;-). Uzupełniając kwestię Adamowo - Zastawa czy też Wilanowa - w miejscowości Siemichocze także będzie nowy maszcik P4 (znając Play - nie za niski), wiec z zasięgiem może być tylko lepiej. Pozostaje zaczekać.
Dziękuję. :smt006

Ciekawe tylko jak ustawią sektory. Coś takiego by objęło więcej ludzi:
Obrazek
Adamowo między sektorami. :lol: No i ciekawe czy mogą smażyć w kierunku granicy.

W Wilanowie chętniej łapie, póki co, Milejczyce i Czeremchę, bo LTE, a później w „romaning”, bo słabe LTE. Dopiero wymuszenie 3G skłania terminal na Mielnik, na dłuższą chwilę.
iphoneski pisze:Pytanie tylko czy użytkownik piszący te bzdury znajdzie czas by przeczytać to, co @Athantor zebrał.
Oby, ale zbyt dużych oczekiwań nie mam. Piszę to raczej innym, by było można poznać stan realny, na miejscu.

:-)
 #1021789  autor: p2225
 30 wrz 2018, 16:17
Athantor pisze: No i ciekawe czy mogą smażyć w kierunku granicy.
Przy zachodniej granicy (700m odległości) Play planuje stację o azymutach 0*, 90* i 200*. Wiązki główne nie przecinają granicy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1021805  autor: wiertolot
 30 wrz 2018, 17:19
Siedzę teraz sobie w Adamowo w chałupie, przy wysokich drzewkach, nadajnik N! w bliskości (Orange przy DW-640) full wypas zasięgi GSM, UMTS też, telefonik trochę stary NOKIA E66 karta T-Mobile w nim.

Wsadziłem w niego kartę PLAY i próbuję nim złapać PLAY na UMTS-900 z tego nowego nadajnika Mielnik nad Bugiem ul. Przemysłowa, ściana wysokiego lasu w tamtym kierunku, z satelity w linii prostej same wysokie drzewa po drodze, drzewo na drzewie około 15 metrowe każde, niektóre może więcej około 20 metrów, puszcza, około 5,7 km w prostej i niestety nic nie wynajduje w telefonie w środku budynku tego PLAY.
Wyszedłem z budynku zrobiłem dwa kółka dookoła domu, usiadłem na ławeczce i patrzę jest wskoczyło na jedną kreseczkę, zrobiłem dwa kroki w bok zginęło, dwa następne kroki wskoczyło na dwie kreski, dalej znowu znikło.........GSM 1800 wcale nie wynajduje. Więc te prędkości nic nie znaczą, bo przez telefon trzeba by było rozmawiać gdzieś na górce lub otwartej przestrzeni z dala od tego lasu i tylko na zewnątrz budynków mieszkalnych tylko i wyłącznie.
Ratuje romaning T-Mobile i nadajnik N! w bliskości, po macierzystym zasięgu PLAY z tego nadajnka PLAY w Mielnik sobie niestety nie porozmawiam, ani nic poza tym w budynku.
Podobna sytuacja z RTCN ŁOSICE, po drodze jest Mielnik nad Bugiem w tym samym kierunku,
nic dochodzi poprawnie, około 30 km. , puszcza w linii prostej, MUX-1 praktycznie nie odbiera, pojawia i znika, prostokąty idą tylko same, powieje na wszystkim. Jak liście spadną z drzew jest trochę lepiej, ale tnie jak cięło wszystko. Anteny najnowsze, sprzęt na ten las nic nie pomaga, tłumi wszystko i zabiera wszystkie sygnały i je zakłóca do zera. Oby lekko wiaterek zerwał i zaczął nim ruszać, kończy odbiór wszystkiego.

Więc nie wiem jakim cudem kolega to złapał, musiał mieć antenę z 10 metrową nad samochodem, łapał na otwartych przestrzeniach z dala od lasu oraz puszczy i wyłącznie na wzniesieniach i pagórkach.
Na zewnątrz budynków w centrach miejscowości mogło łapać, widać po zdjęciach,zgodzę
ale tylko tam, na jedną kreskę zasięg wskoczy, góra dwie i tyle i znika.
I oczywiście jakimś najnowszym telefonem o bardzo dobrej czułości.
Kwestia obsługi tego z wymienionych miejscowości odpada.
Pozostaje dla Mielnik nad Bugiem tylko i terenów niżej położonych za rzeką Bug w woj. mazowieckim. Do Moszczona Królewska trochę dochodzi, bo nie jest otoczona taką puszczą i tą górę od strony Radziwiłłówki sygnał mija bokiem z Mielnika. Radziwiłłówka otoczona lasem, otoczona pagórkami, położona w dole nic tam nie dochodzi. Odnośnie Wilanowo dolatuje, bo też las i puszcza jest oddalony od tej miejscowości, mniej jak w Moszczona, ale nie tak otoczone jak dajmy Adamowo, Adamowo-Zastawa, Mętna, Radziwiłłówka.
I jakby dobrze dochodziło te sygnały do podanych miejscowości z Mielnik nad Bugiem lub z innych okolicznych nadajników to by NetWorkS!( Orange +T-Mobile ) nie robiłoby i nie było nadajnika w Adamowo.
Odnośnie Siemichocze, tam sygnał z nadajników innych sieci w Klukowicze i Nurzec-Stacja też nie dochodzi, cienko tam też z zasięgiem, położone pośrodku od Nurzec i Klukowicze, podobnie jak Adamowo, las w stronę Nurca. Choć z Klukowicze powinno tam lepiej łapać zasięg w Siemichocze, jest mniej w tamtą stronę lasu, w stosunku jak z Adamowo do Mielnika.
Podobnie w Wilanowo lepiej łapie z Klukowicze, jest mniej lasu w tamtą stronę, praktycznie nie ma, niż ze strony Mielnik nad Bugiem.
I bliżej granicy są jeszcze Tokary i Koterka, tam to wrony zawracają i z Klukowicze albo coś tam doleci albo nie...........
Pozostaje jeszcze Sutno i Niemirów, ale teren tamten obejmują zasięgiem komórkowym nadajniki z drugiej strony rzeki Bug w Borsukach i Serpelicach i też tam cienko z zasięgiem.

I w Adamowo jakby na nadajniku N! piętro niżej było dołożone Play bym się nie pogniewał,
bo z Mielnik to nie dochodzi jednak jak powinno, podobnie jak sieć Plus i MUX-3 Białystok.

I chodzić poza budynek za każdym razem, gdzieś na górkę, z dala od lasu, puszczy, żeby zadzwonić w tej macierzystej sieci Play to już przesada z takim pokryciem terenu i rozmieszczeniem nadajników. Chyba, że na drogę tą wojewódzką DW-640 chodzić za każdym razem dzwonić dajmy w tym Adamowo, jak nie będzie to dodane na maszcie Orange i N! tam znajdującym piętro niżej.
Lub innej bliższej lokalizacji, jest miejsce w Adamowo-Zastawa po byłym nadajniku T-Mobile, na terenie Nadleśnictwa Nurzec-Stacji, który został zlikwidowany po konsolidacji Orange i T-Mobile w NetWorkS! Bo były tam dwa nadajniki, został jeden i wszystko zostało na jednym obecnym zrobione co jest. I tam na tym miejscu po nadajniku T-Mobile jakby była jedna wspólna lokalizacja dajmy Plus z Play zrobiona byłoby najlepiej.
Choć najlepszym rozwiązaniem byłoby jakby wszystko leciało z tego jednego nadajnika N! co jest, ale tak niestety nie jest.

Takie jest moje zdanie i prawdziwa, faktyczna opinia i stan obecny na tamten teren.

Bo pomierzyć dobrze to ja wiem, że wszędzie można dobrze i wszystko złapać wszędzie,
zależy jeszcze na czym i gdzie.


Tylko, że faktycznie nic prawie nie dochodzi z tego Mielnik. Taka jest prawda.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 21:15 przez wiertolot, łącznie zmieniany 18 razy.
 #1021810  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 18:17
WellDone pisze:Ciekawe tylko po co w adresie speedtest.pl ten /play. Czyżby kombinowali z bezpłatnym transferem na speedesta? To byłoby coś, bo miesięcznie zużywam na to ponad 10GB :D
Serio? Nie szkoda ci neta na to? Ja maksymalnie 1GB i starczy, swoje lokalizacje znam a te, w których jestem tylko raz niech sobie mieszkańcy testują. Z nowych sprawdzam sobie tylko wiejskie nowe stacje, żeby określić czy jest szansa na wyższe pasma i robię sobie czasem porównania czy przybywa klientów od startu.
 #1021812  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 18:31
W domu mam symetryka światło 400mb/s, w pracy 1GB/s to na co mam to wykorzystywać :) Jedynie w trasie dłuższej robię hotspot dla dzieciaków na yotube/netflixa ;) Dla mnie Maile, whatsup, facetime i Safari. Na to więcej jak 5GB nie potrzeba :)
Pomijam, że mam jeszcze służbowy w Łorendżu gdzie nie mam żadnych limitów :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021829  autor: ST
 30 wrz 2018, 19:39
Spacedust pisze:Zlikwidowano stację - Konin, ul. Studzienna, dz. 378/4 metalowy słup P4
I to już dość dawno. A na drugi raz podaj źródło... ;-)
 #1021844  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 21:00
@WellDone A chyba że tak. Mi szkoda na testy bo w podróżach idzie sporo limitu na transmisje sportowe, głównie noga i żużel, do tego serwisy informacyjne, tidal, czasem spore pliki pobieram, do tego czasem dwie godziny dziennie FaceTime przez kilka dni z mobilnego i wychodzi spore zużycie.
@Athantor Dlatego dzięki wielkie za tak dogłębne testy, jak zwykle kawał dobrej roboty.
 #1021862  autor: Athantor
 30 wrz 2018, 22:16
wiertolot pisze:Tylko, że faktycznie nic prawie nie dochodzi z tego Mielnik. Taka jest prawda.
Faktycznie może jesteś w jakimś jarze, w której ten dziesięcioletni telefon ma problem z się wydostaniem, jednak przedstawianie tak szerokiego twierdzenia że „nic prawie nie dochodzi z tego Mielnik” jest zwyczajnie nieprawdą.

Stabilne 8Mb/s w środku lasu to nic? Działa lepiej niż u mnie w domu, w Białymstoku w godzinach szczytu na agregacji trzech nośnych, 120m od stacji!
Szukasz GSM1800 z masztu który takiego sygnału nie nadaje i wyciągasz wnioski, że nic nie działa (nawet jakby nadawał to fizyka by nie pozwoliła na użycie).

Jeśli namacalne dowody, w postaci pomiarów NA MIEJSCU, z ręki, z terminala jaki może kupić każdy nic nie znaczą, to nasza dalsza dyskusja jest bezcelowa. Niech każdy wyciągnie wnioski.
iphoneski pisze: @Athantor Dlatego dzięki wielkie za tak dogłębne testy, jak zwykle kawał dobrej roboty.
Dziękuję! :smt006

:-)
 #1023117  autor: wiertolot
 02 paź 2018, 11:17
Tworzy się w taki sposób błędne koło podobnie jak w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T,
prostokąty cały czas idą, nie da nic oglądać, w szczególności na MUX-1, bo nie dochodzi to do miejscowości Adamowo, gmina Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj. podlaskie z RTCN ŁOSICE i nie pokryli prawidłowo terenu są za małe moce nadawcze ze względu na tereny mocno zalesione, zgłaszane do EMITEL, oni nic nie mogą zrobić podnieść tego, odsyłają do UKE,
UKE też nic nie może zrobić odsyła, dajmy do nadawców, czyli TVP, TV TRWAM i. t. p
Ci z kolei odsyłają z powrotem do EMITELA, żeby to zrobił.
I w ten sposób nie ma poprawnego odbioru naziemnej tv cyfrowej na podanym terenie i idą prostokąty i nikt tego nie zmienia i tak w kółko.

Podobnie sprawa przedstawia z zasięgiem sieci PLAY, PLUS, niby postawili nadajniki, obie te sieci w Mielnik nad Bugiem, w Adamowo brak żadnego i do ADAMOWO i tak nic sygnał nie dochodzi z Mielnik, przez te tereny bardzo mocno zalesione, nawet podstawowy wewnątrz budynków zasięgu nie ma, mówią , mierzą, ze wszystko jest ok, dobrze będzie zgłoszone w UKE, a UKE z powrotem odeśle do PLAY i znowu tworzy kółko. Taka prawda jest w tym kraju. A zasięgu jak nie było tak nie ma.
Po prostu nie korzystać z tych obydwu operatorów komórkowych i tyle. Taki finał i tyle dopóki tego zasięgu poprawnie nie zrobią dajmy w miejscowości ADAMOWO i nie zacznie w ogóle wynajdywać w telefonie tych sieci. Bo oni dalej będą wciskali ludziom , że jest zasięg i odbiór poprawny, ok, a go wcale brak lub nie ma lub jest mocno niepoprawny, bo nie dochodzi to poprzez ta Puszczę Mielnicką na północ. A Nadleśnictwo Nurzec-Stacja tez nie chce zabierać i oddalić choć trochę tego lasu od miejscowości Adamowo w kierunku Mielnik i ŁOSICE.............
Liście spadną z drzew będzie trochę lepiej, ale to i tak nic nie da, bo i tak nic nie dochodzi jest za duży las i za wysokie drzewa w tym kierunku, na wiosnę będzie bez odbioru. Wiatr zacznie wiać na dworze wszystkie sygnały znikają, drzewami tymi macha.

Czyli pozostaje bez odbioru poprawnego i zasięgu, jeżeli tego nie zmienią i nie zrobią w końcu lokalizacji w Adamowo te obydwie sieci oraz nie podniosą mocy nadawczych MUX-1, MUX-8 z RTCN ŁOSICE. Inaczej to nigdy nie będzie dochodzić poprawnie i tyle. I będzie bez odbioru i zasięgu. Co zrobisz jak tak robią nic i tyle.
Nadleśnictwo też stwierdziło brak potrzeby usuwania drzew około 20 metrowych w okolicy miejscowości Adamowo, które mało nie powalą na budynki mieszkalne i nie widzą potrzeby.
A puszcza nie do przebicia, drzewo na drzewie, krzaczory w kierunku nadajników odbiorczych w Mielniku i ŁOSICE ładne około 10 km. Nadajników jak widać też nie chcą stawiać! Ani mocniej nadawać też. I weź coś zrób?
Odbieraj prostokąty w telewizji i czekaj na poprawny trochę odbiór jak wiać wiatr na dworze przestanie, liście z drzew spadną i dzwoń z telefonu waląc o rynnę bez zasięgu w tej sieci PLAY i PLUS lub biegnij na górkę lub drogę, żeby zadzwonić! Jeszcze jak coś złapiesz...........bo ci wskoczy na kreskę zasięg albo nie! Taka prawda jest.
 #1023265  autor: iphoneski
 02 paź 2018, 18:37
Prawda to jest Taka, że nie da się tego czytać. Po pierwsze co ma do rzeczy telewizja naziemna? A po drugie w każdym poście taka sama śpiewka „Nie dochodzi tam nic, nic tam nie dochodzi i nie ma zasięgu może złapiesz kreskę na górce ale i tak nic nie dochodzi”... Trzeba kilka razy to samo zdanie przeczytać żeby w ogóle jakieś wnioski wysnuć.
 #1023629  autor: Robert K
 03 paź 2018, 12:33
Informuję o odpaleniu masztu Play w woj. Podkarpackim, powiecie Brzozowskim , w miejscowości Wesoła dz. nr 2541 i 2542/2 , Play (26006) ID: BRZ7003 . Odpalili L1800 i L800 z 2CA. Innych technologii nie sprawdzałem bo przejazdem byłem w pobliżu i czas mi na to nie pozwolił.
 #1023640  autor: kozien70
 03 paź 2018, 12:49
Masz możliwość sprawdzenia szerokości bloku? Ta nośna to dokładnie środek bloku P4.
  • Strona 347 z 533
  • 1
  • 345
  • 346
  • 347
  • 348
  • 349
  • 533
  • 1
  • 345
  • 346
  • 347
  • 348
  • 349
  • 533