DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 69 z 179
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 179
 #1023167  autor: iphoneski
 02 paź 2018, 13:28
Żeby udzielić odpowiedzi na to pytanie trzeba wsiąść w samochód i objechać cały kraj i samemu sprawdzać wszystkie sieci w każdej lokalizacji, a i tak nie byłyby to dokładne pomiary, bo nie obejmowałyby np zasięgu w budynkach. No i zanim byś te dane ułożył, przeliczył itd to już gdzieś jakiś operator by coś nowego postawił, do kogoś się dowiesił itp. Dlatego trzeba wybierać sieć taką, która działa dobrze tam, gdzie chcesz jej używać. Nawet sama liczba stacji mało mówi, bo jest też ważne ich umiejscowienie, liczba sektorów, wyposażenie stacji itd.
 #1023168  autor: darewski
 02 paź 2018, 13:42
Niektórzy widzę nie rozumieją tematu dyskusji - Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna.
Na pewno nie jest non równoznaczny z tym , która sieć ma najlepszy zasięg. Chodzi o całokształt- zasięg , ofertę usług , cennik itp. Sam mam telefon w plusie ( a nie jak w opisie profilu play abo) bo korzystam ze smart dom i tyle. Nie uważam że plus jest the best. Skoro ponad 15 mln osób play pasuje to wnioskuję że ogólnie jest lepszy niż t mobile z której korzysta 10,6. mln osób.

Jurij
 #1023169  autor: umcusumc
 02 paź 2018, 13:48
Przy całej mojej sympatii do Play, nie wnioskowałbym, że jest ogólnie lepszą siecią niż TM. Tym bardziej wnioskując na bazie liczby osób. Która nawiasem mówiąc, nie jest nawet zbliżona ani do 15 mln ani do 10.6 mln.
 #1023171  autor: piotrzet
 02 paź 2018, 13:50
Każda sieć jest lepsza w czymś innym nie ma czegoś takiego jak jedna sieć najlepsza we wszystkim. Liczba użytkowników o niczym nie świadczy, a właściwie to o jednym o dobrej reklamie i nic więcej. Przykład wystarczy porównać oferty Play z ofertą T-Mobile np internetu domowego za 79,99 masz prawdziwy nolimits w całym kraju, w Play takiej oferty w ogóle nie ma a zbliżona z limitem 1TB i ograniczona do strefy kosztuje 200zł. To samo jest z innymi ofertami. A co do zasięgu wystarczy poczytać forum i też wiadomo nie od dziś, że Play nie ma najlepszego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023173  autor: darewski
 02 paź 2018, 13:56
Dane odnośnie liczby kart brałem ze strony telepolis i dotyczą one drugiego kwartału 2018 więc nie wiem czy są prawdziwe. Ktoś próbuje sugerować ze 15 mln ludzi to debile którzy kierują się nie wiem czym a nie własnymi racjonalnymi potrzebami , oczekiwaniami i możliwościami?

Jurij
 #1023174  autor: piotrzet
 02 paź 2018, 14:09
Raczej osoby, które nie mają pojęcia. Niestety ale u nas patrzy każdy na reklamy i na to co maja znajomi, a nie to co faktycznie jest lepsze. Play jedzie dalej na opinii taniego operatora chodź od dawna już takim nie jest. Zasięg też mają kiepski różnica w ilości stacji pomiędzy nimi jest dość spora w końcu gdyby mieli taki świetny zasięg nie budowaliby kolejnych stacji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023176  autor: darewski
 02 paź 2018, 14:19
No to widzę kolego że masz za debili 15 mln polaków , no ładnie. Co do patrzenia na reklamy to nie masz racji. Co do cen tez nie masz do końca racji. MAm wielu znajomych prowadzących firmy , którzy są w play bo im zaoferowano ofertę za 9, 99 zł. x ilość telefonów to sobie policz. Co do zasięgu Ty patrzysz jedynie na ich zasięg własny ale w ofercie paly jest zasię 4 play + 3 operatorów. Co z tego że nie ich ale dostępny dla klienta. Sorry za błędy. Postaram się wolniej i dokładniej pisać.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 15:30 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Po to jest funkcja edycji postu, by nie pisać post pod postem.

Jurij
 #1023179  autor: piotrzet
 02 paź 2018, 14:26
Proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Nic takiego nie napisałem. Zasięg w RK to badziewie. Po pierwsze ograniczone do 3 Mb/s po za tym wystarczy poczytać forum jak to działa i drenuje baterię. Mając zasięg innych sieci wcale nie oznacza, że nie będzie problemów ze rwaniem połączeń czy w ogóle ich brakiem dostępności. Na temat ofert dla firm się nie wypowiadam, bo nie wiem jakie są oferty oprócz tych podanych na stronie. A tam jeśli już patrząc to również T-Mobile ma lepszą bo ma internet bez limitu w telefonie Play czegoś takiego w ogóle nie oferuje nie wspomnę już o braku min do UE.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023180  autor: iphoneski
 02 paź 2018, 14:27
piotrzet pisze:Raczej osoby, które nie mają pojęcia. Niestety ale u nas patrzy każdy na reklamy i na to co maja znajomi, a nie to co faktycznie jest lepsze. Play jedzie dalej na opinii taniego operatora chodź od dawna już takim nie jest. Zasięg też mają kiepski różnica w ilości stacji pomiędzy nimi jest dość spora w końcu gdyby mieli taki świetny zasięg nie budowaliby kolejnych stacji.
Gdybyś przypadkiem nie zauważył to pozwolę sobie przypomnieć, że t-m też stawia nowe stacje i wiesza graty na nowych wysokich masztach play. Wrócił stary dobry Piotrzet - „ludzie kupują play tylko i wyłącznie ze względu na reklamę, bo tam przecież nie ma dobrych ofert i generalnie drogo. T-m wybierają ludzie świadomi, bo tam jest najlepsza jakość usług i w ogóle wszystkiego”
 #1023181  autor: piotrzet
 02 paź 2018, 14:34
A gdzie ja napisałem, że nie stawia? Widzę kolejny, który ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ile stacji w ciągu pół roku nowych postawił T-Mobile a ile Play? Z tego co mi się wydaje ten drugi o co najmniej kilkadziesiąt stacji więcej o ile nie kilkaset.Oczywiście również jak zwykle przekręcasz to co napisałem używając jeszcze cytowania. Nigdzie również nie napisałem, że T-Mobile ma najlepszą jakość usług i ogólnie wszystkiego. Jak zwykle iphoneski pisanie bzdur, których w ogóle nie ma. Ładnie to tak robić?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023182  autor: jarekt
 02 paź 2018, 14:36
Myślę, że osoby tu w tym temacie dyskutujące, szczególnie nowe i nieobeznane z pewnymi sprawami (przykładowo @darewski), powinny wiedzieć, że @piotrzet, to pracownik T-Mobile.

Znacznie wtedy jaśniej się zrobi i nawet ewentualne zdenerwowanie na niego mija i dyskusja jest spokojniejsza (szef mu kazał, oczywiście zapłacił, no to @piotrzet pisze w kółko w ten sposób, i można nawet człowieka "zrozumieć" :)).
 #1023183  autor: TomLee
 02 paź 2018, 14:38
Na telefonie i kompie PC w Fakt Mobile uzyskuję w LTE maksymalne prędkości - około 70/20 Mb. Ta sama lokalizacja i 3G i prędkość około 3-4 Mb.
 #1023186  autor: piotrzet
 02 paź 2018, 14:47
Ja również powinienem poinformować, że użytkownik jarekt to pracownik Play. Dlatego wypisuje o mnie takie bzdury, bo jego szef się gotuje jak zobaczy hasło "play nie ma najlepszego zasięgu w Polsce". Ale my nie o tym tutaj.
TomLee
Uzyskujesz na zasięgu Play, a nie na RK tak to uściślijmy. Po za tym to, że tak jej w twojej lokalizacji nie znaczy, że tak pięknie jest w całej Polsce. U mnie też najlepiej wypada Play. Tylko co z tego wyjadę po za miasto i brak zasięgu macierzystego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023191  autor: jarekt
 02 paź 2018, 14:56
piotrzet pisze:...użytkownik jarekt to pracownik Play. Dlatego wypisuje o mnie takie bzdury, bo jego szef się gotuje jak zobaczy hasło "play nie ma najlepszego zasięgu w Polsce".
Słaby żart. Bardzo słaby. W dodatku oparty na oparach fałszu i absurdu. Totalne fantasy.

Ale w sumie młodym forumowiczom (młodych stażem) napiszę, że nigdy nie pracowałem w branży telekomunikacyjnej, nie pracuję i nie zamierzam pracować.
To samo dotyczy jakichś firm z tą branżą w jakikolwiek sposób powiązanych, i to samo dotyczy osób z mojej najbliższej i dalszej rodziny.
Znajomych i przyjaciół też tam nie mam. Ale kilka kobitek z salonów mi się bardzo podoba :)
Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 14:58 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1023195  autor: piotrzet
 02 paź 2018, 15:02
jarekt
Skoro taki słaby dla ciebie to czemu o mnie wypisujesz takie bzdury? Również mogę napisać to samo co i ty i będzie to zgodne z prawdą.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023200  autor: jarekt
 02 paź 2018, 15:09
@piotrzet, trzymaj się tematu, nie fantazjuj, nie kłam i nie lobbuj, bo dostaniesz bana jak ostatnim razem (na miesiąc) tyle że kolejny będzie pewnie na znacznie dłużej albo już na stałe.

W takich dyskusjach jak ta (która sieć jest lepsza) ludzie powinni wiedzieć, że dyskutują przykładowo z kimś z PRu T-Mobile, czy z pracownikiem salonu jakiegoś opa, czy z doradcą biznesowym jakiegoś opa.

PS. A takiego oświadczenia jak ja nie złożysz, bo z miejsca nazwę Cię kłamcą (kolejny zresztą raz) i w dodatku udowodnię od razu wszystkim, że oświadczyłeś nieprawdę (bo skłamiesz i to celowo).

---edit---
@darewski, nie pisz posta pod postem. Edytuj poprzedni post!
  • Strona 69 z 179
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 179
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 179