DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 70 z 179
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 179
 #1023284  autor: piotrzet
 02 paź 2018, 19:57
Steam opublikował średnie prędkości internetu i z mobilnych wypada to tak:
T-mobile Polska – 13,2 Mbps
Orange Mobile – 10,4 Mbps
Play – 7,9 Mbps
Plus - brak na liście.
I jeszcze fajna rzecz z UK: https://www.telko.in/ofcom-bada-jak-map ... zywistosci
U nas też przydałoby się żeby UKE się tym zajęło.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023289  autor: spotify
 02 paź 2018, 20:43
Mnie się wydaje, że mamy w Play tylu ludzi z wielu powodów:
1) Dobra reklama
2) Wykorzystanie RK jako zaleta a nie wada
3) Zdobycie rynku niższymi cenami i agresywnym marketingiem
4) Inwestowanie od razu w 3G a później w LTE. Dzisiaj to konkurencja ich ściga- agregacja, zarządzanie obciążeniem itd
5) Naganiacze na wszelkich portalach
i najważniejsze - zakodowanie się w głowach, że to najtańsza sieć.

Jako przykład. Wczoraj rozmawiałem z kolegą, który stwierdził, że u niego w domu lepiej chodził Orange i żałuje, że przeszedł do Play. Ale Orange dla niego i jego rodziny był za drogi.
Gdy mu powiedziałem, że ceny się wszystkich zbliżyły to nie chciał wierzyć. Dzisiaj dopiero napisał mi smsa, że miałem rację. Wszystkie rozsądne abonamenty z ok 10GB neta u każdego operatora są w cenie ok 50zł dla singla.
 #1023293  autor: TomLee
 02 paź 2018, 20:54
Relatywnie Play wydaje najmniej na reklamę z W4. Ja od wczoraj jechałem na internecie z Faktu i strasznie był słaby 3-4 Mb lub mniej (modem 3G). A gdy przełożyłem kartę do modemu LTE nagle wyniki podskoczyły do wartości maksymalnych w Fakcie 70/20 Mb, bez agregacji. Przeżyłem szok. Play inwestuje ostro w Lte, powoli odpuszcza sobie 3G.
 #1023294  autor: spotify
 02 paź 2018, 20:55
Testy Play właśnie przeprowadzam. Mam wiele informacji dobrych :) I niestety też są złe. Ale podsumuje je innym razem.

Natomiast co do reklam.
Reklamy już swoje zrobiły i zakodowały pewny trend. Stąd niskie wydatki. Teraz tego nie muszą aż tak reklamować, bo lecą na famie.
 #1023299  autor: piotrzet
 02 paź 2018, 21:32
spotify
Dokładnie to samo potwierdzam to co napisałeś. Play naprawdę w niektórych lokalizacjach potrafi świetnie działać u mnie ponad 120 Mb/s ale są lokalizacje i to w centach dużych miast gdzie leży i kwiczy co widać notorycznie na forach i FB. Zobaczymy jak to będzie wyglądać jak skończą z budowaniem własnej sieci.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023305  autor: iphoneski
 02 paź 2018, 21:40
Moim zdaniem do play obecnie przekonują też usługi dodatkowe. Jak gadam teraz z ludźmi (młode osoby) czemu przeszły/zostały w play to najczęstszy argument to tidal na całą umowę, wcześniej dodawali też SHOWMAX na rok za darmo, teraz jest chyba tylko na 3 miesiące. Według mnie to jest przyszłość ofert telko. Bo abonamenty/karty są już tak tanie, że tańsze już nie będą, ewentualnie droższe. I teraz właśnie trzeba oferować dodatki, tańszy telefon w abo z tv i netem itd, ubezpieczenie do abonamentu, tańsze usługi dodatkowe gdy jesteś w danej sieci itd. Dla przykładu ja zamiast płacić za eleven w ich aplikacji wykupiłem w play now, bo nie pobiera z pakietu i wszystko jest na jednym rachunku.
 #1023314  autor: spotify
 02 paź 2018, 22:17
@piotrzet
Jak napisałem. Podziele się testami jak skończę ;) i będę miał więcej czasu na podsumowanie.
Mogę powiedzieć tylko jedno zdanie - jak postawią do końca roku 2020 te stacje i osiagną pułap 9 tys stacji co zapowiadają, w 2020 podpisuje z nimi umowę. Obecnie brakuje jeszcze pojemności i zasięgu ale tam gdzie są - dają moc ;) Chyba że W3 weźmie się porządnie do roboty i mocno poprawi swoje sieci.
Teraz jeszcze na moj autograf w Play nie moga liczyć ;)
 #1023594  autor: piotrzet
 03 paź 2018, 09:16
U mnie w mieście pojemności nie brakuje gorzej jest z zasięgiem jak wyjedzie się po za miasto i to jest największy problem. VoLTE i VoWiFi np mają najbardziej stabilne ze wszystkich jak na razie i to też plus.
Plus wczoraj zaliczył sporą awarię w kilku powiatach. Ale według niektórych podobno w Plusie awarii nie ma :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023608  autor: piotrzet
 03 paź 2018, 09:51
Awarie są niestety w każdej sieci. A to, że akurat mnie awaria czy moich znajomych nie dotknęła to nie znaczy, że ich w ogóle nie ma. Plus nie ma owszem awarii dużego zasięgu, ale widząc nie raz posty na fb, tutaj na forum, czy downdetector widać, że awarie są w kilku powiatach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023672  autor: darewski
 03 paź 2018, 14:24
piotrzet
Chłopie weź Ty się zdecyduj: Plus wczoraj zaliczył sporą awarię w kilku powiatach. Plus nie ma owszem awarii dużego zasięgu. Jesteś spamerem na potrzeby chwili i tyle. A jak w T czy orange odcinało kilka województw to co to było?

Jurij
 #1023676  autor: piotrzet
 03 paź 2018, 14:48
darewski
Nie wiem czego nie rozumiesz? Kilka powiatów to jest np 3. Orange czy T-Mobile po ostatnich awariach które mieli to pół Polski nie miało internetu czy innych usług. Czy 3 powiaty to dużo czy mało to kwestia gustu. Dla mnie jest to mało. A pół Polski to dużo. Po za tym na forum jest pewna grupa, która twierdzi, że Plus wcale nie ma awarii.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023754  autor: iphoneski
 03 paź 2018, 21:42
Sorry ale dla mnie to żadna różnica czy awaria jest w jednej gminie czy w całym kraju, czy trwa godzinę czy miesiąc. Awaria to awaria, w trakcie awarii nie działają usługi. Gdybym w obcym mieście nie mógł skorzystać np. z nawigacji to średnio by mnie interesowało, że gdybym pojechał do miasta 100 km dalej to nawigacja by działała. Kiedyś koleżanka pojechała sobie nad morze i poszła na imprezę zabierając telefon. O 3 w nocy chciała wracać do pokoju, otwiera mapy a tam brak połączenia z siecią (wtedy był złoty okres awarii Orange w najlepszym razie raz w tygodniu). Jakoś dotarła ale stresu najadła się sporo, także Orange opuściła szybko, zwłaszcza, że na następnym wyjeździe znowu coś im padło.
 #1023763  autor: iphoneski
 03 paź 2018, 22:06
Kiedyś jeżdżono konno kilka tygodni żeby gdzieś dojechać a dziś mamy szybkie pociągi, samochody, samoloty nawet. To nie jest uzależnienie tylko wygoda, bo nie musisz wozić mapy, atlasu albo przewodnika, wszystko masz w kieszeni. No i kiedyś mogłeś zadzwonić z budki, poczty itd, znajdź mi dziś budkę na monety albo chociaż na karty. Gdy ja chodziłem do szkoły to automat był na korytarzu, a dzisiejsze dzieciaki nawet nie wiedzą co to jest automat telefoniczny.
 #1023769  autor: spotify
 03 paź 2018, 22:28
Wygoda i brak myślenia. Ludzie bez elektroniki nie potrafią żyć. Co za problem sobie w domu sprawdzić albo w podróży coś zanotować?
Rozumiem ze potrzeba do pracy bo narzędzie. Ale prywatnie? A gdyby jej telefon spadł i się popsuł? Gdyby zgubiła telefon? Gdyby padła bateria? Gdyby telefon uległ awarii?

@iphoneski. Do Ciebie i tak nie dotrze, bo jesteś uzależniony od telefonu. Niestety. Szkoda, że jeszcze tego nie zauważasz.
 #1023836  autor: piotrzet
 04 paź 2018, 09:28
iphoneski
Ja nie pisałem, ze mniejsza awaria to nie awaria. Zwróciłem uwagę na to, ze Plus również je ma pomimo tego, ze niektórzy twierdzą, że jest bez awaryjny.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1023860  autor: iphoneski
 04 paź 2018, 11:42
Nie zauważyłem nigdzie wpisu, że plus nie ma awarii, ewentualnie takie, że dany użytkownik jej nie doświadczył. Ja nigdy nie doświadczyłem awarii w play, ale nie twierdzę, że nie ma awarii bo na pewno są.
  • Strona 70 z 179
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 179
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 179