DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 6 z 55
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 55
 #1025030  autor: WellDone
 10 paź 2018, 17:45
Zgadzam się, tylko, że za 30zł można kupić co miesiąc starter PLUSHA czy innego tam MVNO i mieć większą swobodę testów, nie mówiąc o większym pakiecie.

Taka opłata nie zniwelowałaby wszystkich, ale część na pewno. Ja również zamówiłem tylko do testów, a gdyby była jakakolwiek opłata to bym sobie darował, bo w szufladzie mam kilka starterów Plusa :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1025046  autor: pantin
 10 paź 2018, 19:41
Robin560 pisze:w sobotę wniosek złożony i cisza
Również w sobotę złożony wniosek.
WellDone pisze:U mnie od 4 pazdziernika jest cisza. Mało tego, napisałem i maila - też cisza. Dzwonię na "infolinię" nikt nie odbiera :D
Ja pisałem maila w niedzielę (odnośnie braku serii i nr dowodu osobistego) i w poniedziałek normalnie dostałem odpowiedź (od Aleksandry).
 #1025147  autor: darekka1983
 11 paź 2018, 10:04
Jeśli przenosisz numer to przyjdą papiery na email ale jeśli zamówiłeś nowy numer to nic nie przyjdzie przysyłają.

Ponoć pierwsze doręczenia kart SIM maja się od być na początku przyszłego tygodnia.

P.S. jak ktoś zlecał przeniesienie numeru to prawie na 100% ma w miejscu nr.dowodu wstawiony automatycznie PESEL i wymaga to kontaktu z Rebtel celem poprawienia danych, bo jak sądzę operator dotychczasowy odrzuci taki wniosek(o ile go oczywiście Rebtel w formie niepoprawionej wyśle).
 #1025160  autor: Kamski
 11 paź 2018, 10:55
Trzeba im podawać dane karty płatniczej? Bo jest tam taka opcja.
 #1025167  autor: Remington
 11 paź 2018, 11:30
darekka1983 pisze:P.S. jak ktoś zlecał przeniesienie numeru to prawie na 100% ma w miejscu nr.dowodu wstawiony automatycznie PESEL i wymaga to kontaktu z Rebtel celem poprawienia danych, bo jak sądzę operator dotychczasowy odrzuci taki wniosek(o ile go oczywiście Rebtel w formie niepoprawionej wyśle).
Warto poprawić, ale wątpię by miało to znaczenie przy rozpatrywaniu wniosku przez starego operatora. Nr dokumentu jest daną zmienną w czasie i chyba nie jest weryfikowany w przypadku osób niebędących obcokrajowcami.
 #1025168  autor: jutek
 11 paź 2018, 11:40
darekka1983 pisze: P.S. jak ktoś zlecał przeniesienie numeru to prawie na 100% ma w miejscu nr.dowodu wstawiony automatycznie PESEL i wymaga to kontaktu z Rebtel celem poprawienia danych, bo jak sądzę operator dotychczasowy odrzuci taki wniosek(o ile go oczywiście Rebtel w formie niepoprawionej wyśle).
Numer dowodu nie ma znaczenia i można go nie podawać (a nawet lepiej nie podawać, bo po co komuś podawać nadmiarowe dane osobowe), nie jest on przesyłany do operatora dawcy. Nie występuje on we wniosku o przeniesienie numeru, a tylko w oświadczeniu dla Rebtel o konsekwencjach przeniesienia numeru oraz w upoważnieniu dla Rebtel do czynności związanych z przeniesieniem numeru. Rebtel zadowala się powielonym nr PESEL w tych dokumentach. A wręcz nie mógłby przymusowo wymagać nr dowodu skoro w rozporządzeniu ministra dotyczącym przenoszenia numerów jest wyraźnie napisane, że podaje się PESEL a nr dokumentu tożsamości tylko w przypadku osób nieposiadających nr PESEL.
 #1025170  autor: darekka1983
 11 paź 2018, 11:46
Ja wiem jakie warunki stawia "najlepsza Ustawa dla bezpieczeństwa" przy rejestracji numerów ale bywają operatorzy(T-mobile swego czasu i Plus odrzucał wnioski o przeniesienie od nich jeśli cokolwiek było inaczej niż mieli w systemach) i takie błędy jak PESEL wpisany w miejsce na nr.dowodu mogą spowodować, że zmiana opa nie przejdzie. Inna sprawa jeśliby puste pole było ale tu coś jest wpisane PESEL.

Ja sam i żona mamy takie błędy ale czekam czy przejdzie zmiana operatora-jak nie to i tak mamy jeszcze zamówione z REBTELa nowe numery.
 #1025171  autor: jutek
 11 paź 2018, 11:55
Należy założyć, że mają na tyle rozumu, że jeżeli ich skrypt na www zadowala się nr PESEL, nie wali błędem i nie krzyczy o podanie numeru dowodu to wysyłają do operatora dawcy tylko imię, nazwisko i PESEL. Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to w elektronicznych formatkach UKE do przenoszenia numerów jest jedna rubryka PESEL/nr dokumentu tożsamości, więc technicznie nie da się wysłać do operatora dawcy zarówno PESEL jak i nr dowodu, można wysłać tylko jedną z tych danych.
 #1025172  autor: Remington
 11 paź 2018, 11:55
darekka,
ustawa mówi o rejestracji, ja o procedurze MNP. Specyfikacja, choć nie wiem czy ostateczna, na stronie UKE mówi, że dokument przesyłany jest tylko dla obcokrajowców.
 #1025173  autor: darekka1983
 11 paź 2018, 11:59
Liczę na to, że mają olej w głowie choć na FB zalecają kontakt w sprawie MNP i PESELU w rubryce nr.dowodu i przejdą te wnioski z MNP. Jak coś to śpię spokojnie, bo nowe numery też zamówiłem i niezbyt zależy mi na numerach przenoszonych.

Koledzy i nie tylko piszcie w temacie jak dostaniecie przesyłkę od Rebtela, bo ponoć od poniedziałku powinny zacząć docierać do nas.
 #1025174  autor: jutek
 11 paź 2018, 12:13
Odpisali mi na mail, że kartę sim powinienem dostać na początku przyszłego tygodnia. Numeru dowodu nie podawałem i nie zamierzam podawać :)
 #1025184  autor: darekka1983
 11 paź 2018, 13:35
Oby i mi szybko dostarczyli SIMki.

EDYCJA: 13:45
-dostałem SMSa na numer kontaktowy z wniosku o MNP o treści: "Cześć! Widzimy, że zamówiłeś kartę SIM Rebtel, ale nie dokończyłeś rejestracji. Nowość:Teraz możesz zamówić kartę SIM z nowym numerem! Bez przenoszenia. Info: Zastanawiasz się dlaczego prosimy o dane karty płatniczej? Po to byś w każdej chwili mógł doładować konto pakietem internetu, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować więcej niż darmowy 1GB w miesiącu. Jeśli nie chcesz kupować dodatkowych pakietów, nigdy nie obciążymy Twojej karty. Wejdź na http://www.rebtel.pl i odbierz darmową kartę SIM"
 #1025188  autor: pantin
 11 paź 2018, 14:03
Odnośnie braku serii i nr dowodu, to taką dostałem odpowiedź.
Dzień dobry,

W żaden sposób nie wpłynie to negatywnie na rozpatrzenie wniosku przez obecnego operatora :)

Życzymy miłego dnia!
Pozdrawiamy,
Aleksandra
Zespół Rebtel
 #1025222  autor: reboot
 11 paź 2018, 19:05
polsat090 pisze:
reboot pisze:Dzisiaj w nocy numer został przeniesiony do Rebtel. Wieczorem zaczynam testy.
Kod sieci: 260 29
Kolego masz dłuższy czas numer w tej sieci opowiadaj :)
Korzystam z tego numeru w telefonie dual sim - rebtel siedzi w slocie do smsów i rozmów, a inna karta z pakietem internetu (mam Extrasim z umowy abonamentowej w T-Mobile) jest do internetu, zatem nie ma problemu z przypadkowym zapłaceniem 7 zł za 1GB.
Smsy działają bezproblemowo, a rozmowy czasami tną, ale jak za darmo to i ocet słodki, a do olx/allegro/infolinie wystarczy.

WKS
 #1025229  autor: Kamski
 11 paź 2018, 19:48
Moja mama przenosiła ostatnio numer do pomarańczowych i u opa dawcy miała nieaktualny numer i serię DO i puścili jej numer do oranżady. Nie wiem jak u innych.
Nie podoba mi się to podawanie danych karty płatniczej, a jak obczaiłem i fejsa i zobaczyłem, że popierają marsze równości, to już wolę zapłacić tą równowartość dwóch paczek fajek za pakiet u obecnego opa.
 #1025235  autor: pavesi
 11 paź 2018, 20:59
Dostałem dzisiaj sms na numer który jest w play że już rebtel jest dostępny w moim mieście .
Wszedłem na stronę zrobiłem rejestrację na nowy numer sim niby przeszło ale na email nic nie dostałem
 #1025236  autor: darekka1983
 11 paź 2018, 21:00
i nic nie dostaniesz na email zamawiając nowy numer

@reboot przecież Rebtel nie pobierze sam żadnej kasy nawet jak zużyjesz darmowy 1GB musisz sam dokupić pakiet
  • Strona 6 z 55
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 55
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 55