DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 71 z 179
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 179
 #1024007  autor: Archi334
 05 paź 2018, 00:11
iphoneski pisze:Nie zauważyłem nigdzie wpisu, że plus nie ma awarii, ewentualnie takie, że dany użytkownik jej nie doświadczył. Ja nigdy nie doświadczyłem awarii w play, ale nie twierdzę, że nie ma awarii bo na pewno są.
Nie doświadczyłeś awarii w Play bo ta siec działa jak jedna wielka awaria. Gdyby nie RK tak jak przedmówcy tu pisali to ta sieć jest mega nie stabilna. Raz jest net raz go nie ma. Wlasnie to gdyby robi tu różnice. Natomiast w Orange siedzę już 3 roki z awarii mogę przypomnieć sobie jedna która mnie dotknęła i która odczułem.
 #1024171  autor: spotify
 06 paź 2018, 03:08
Archi334 pisze: Gdyby nie RK tak jak przedmówcy tu pisali to ta sieć jest mega nie stabilna. Raz jest net raz go nie ma.
W pierwszej kolejności bym nazwał to hejtem. Ale sam testuje, więc masz rację.
Play postawi wysoką wieżę, najczęsciej 3 sektory. I jak jeździsz w tym terenie, to wygląda to tak.
Masz zasięg, nie masz zasięgu, masz zasięg. Jak trafisz w sektor to jest, nie trafisz to nie ma. Bo brakuje innej stacji aby to zniwelować i uzupełnić.
 #1025202  autor: piotrzet
 11 paź 2018, 15:47
https://www.rfbenchmark.pl/dominacja-or ... sien-2018/
http://www.speedtest.pl/ranking_isp/5/r ... u_w_polsce
Jak zwykle żadnych zmian Orange i T-Mobile pierwsze i drugie miejsce a Play i Plus biją się o 3 i 4.Co ciekawe Play pomimo budowy swojej sieci w najszybszym tempie do lidera traci w jednym teście około 5 Mb/s, a w drugim około 4 Mb/s. A przypomnijmy, że w Play większości stacji ma komplet pasm. A konkurencja nie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025204  autor: umcusumc
 11 paź 2018, 16:07
Dlatego bardzo mnie ciekawi czy i o ile się zmieni ranking (a raczej realne osiągi):
1. Po wyłączeniu DILa
2. Po tych zmianach, które zapowiadają na koniec roku (m.in. zmiany na L1800)

Faktem jest, że Play może jeszcze parę Mbps wycisnąć że swoich nadajników, za to w N! niezłą robotę robi L800.

No i wreszcie największa liczba kart robi swoje. Ciężko, żeby Play mając grubo więcej userów był na równi z liderami. To by naprawdę źle świadczyło o N!. A przedsmak choćby w TM już powoli widać. Przecież L2100 ot tak dla jaj operator nie odpala.
 #1025215  autor: piotrzet
 11 paź 2018, 18:13
W Play niby 2600 MHz powinno robić robotę tym czasem w dużych miastach jest problem z zapchaną siecią. To chyba nie tak powinno wyglądać. N! teraz praktycznie wykorzystuje wszystko co ma czyli 800+1800+2100+2600, 256QAM i MIMO 4x4, a Play nie. Ma jeszcze jakiś zapas.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025257  autor: umcusumc
 11 paź 2018, 23:19
Dlatego napisałem to co wyżej. 2600 w Play robi robotę, a że jest jeszcze pole manewru, to inna sprawa. N! w miastach być może wykorzystuje wszystko, za to tzw. stacje wiejskie często lecą wyłącznie na L800 i tam wystarczy, że dołożą L1800 i znowu będą mieli chwilę oddechu.
 #1025405  autor: Porazony
 12 paź 2018, 16:15
Ja bardzo ceniłem Play, mam uraz do Plus i moim zdaniem jest to najbardziej zbiurokratyzowana sieć. Obecnie korzystam w Orange i przebywając w centrum miasta mam takie jazdy, że nagle uwali zasięg do 0 absolutnego na minutę, czasami również w trakcie rozmowy.
 #1025511  autor: iphoneski
 12 paź 2018, 21:26
Moim zdaniem te wyniki Speedtest to bardziej wstyd dla N niż dla plusa czy play. Przy większej ilości stacji, 4CA, 10 MHz w L800, wyższej modulacji, mniejszym ruchu w sieci średnie wyniki powinny być sporo wyższe a przewaga powinna być miażdżąca a tu ledwo 4 mega lepiej niż „wydmuszka bez sieci” i „skansen”.
 #1025536  autor: spotify
 13 paź 2018, 01:29
piotrzet pisze:. N! teraz praktycznie wykorzystuje wszystko co ma czyli 800+1800+2100+2600, 256QAM i MIMO 4x4, a Play nie. Ma jeszcze jakiś zapas.
To L2600 w NI to pic na wodę. Działa w centrum miasta, bo prawie na każdym budynku antena. Na sypialniach tylko pod nadajnikiem łapiesz odpowiedni sygnał ponieważ inaczej masz tylko szczątkowy. I wtedy L2600 jest nie do użycia. Pod tym względem P4 jest przykładem jak się powinno wykorzystać swoje zasoby.
Poza miastami głownie L800 i 10Mhz. A co z resztą? Nie sieją tak jak Play i inny kanał jest ciężko złapać i z CA wielkie G. W Play przynajmniej coś jeszcze złapiesz.
Zaletą N! jest pokrycie i ilość stacji czyli pojemność. I nic więcej.
 #1025659  autor: piotrzet
 13 paź 2018, 20:18
iphoneski
Oprócz tego że na stacjach jest 4CA trzeba mieć odpowiedni sprzęt jak wiadomo routery w tych sieciach to tylko 2CA do tego niektóre modele telefonów maja zablokowane 4CA czy 256 QAM dostępność na stacjach to niestety nie wszystko no i jeszcze do tego limitowane ofert czy to ja kartę czy na internet czy w ofertach biznes. Po za tym podobno te testy według ciebie są nie miarodajne a teraz już są? To w końcu jak?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025665  autor: Pabloeq
 13 paź 2018, 20:39
spotify pisze:To L2600 w NI to pic na wodę. Działa w centrum miasta, bo prawie na każdym budynku antena. Na sypialniach tylko pod nadajnikiem łapiesz odpowiedni sygnał ponieważ inaczej masz tylko szczątkowy. I wtedy L2600 jest nie do użycia
Kompletne bzdury.
spotify pisze:Zaletą N! jest pokrycie i ilość stacji czyli pojemność. I nic więcej.
I kolejne bzdury.
 #1025679  autor: spotify
 13 paź 2018, 23:12
Pabloeq pisze:
spotify pisze:To L2600 w NI to pic na wodę. Działa w centrum miasta, bo prawie na każdym budynku antena. Na sypialniach tylko pod nadajnikiem łapiesz odpowiedni sygnał ponieważ inaczej masz tylko szczątkowy. I wtedy L2600 jest nie do użycia
Kompletne bzdury.
Nie bądź śmieszny. Używam tej sieci (N!) na co dzień i wiem jak działa. Nie są to informacje wyssane z palca. Przynajmniej u mnie tak to działa i nie będę bronił sieci, skoro działa jak działa.
B7 w budynkach złapać nie idzie. Na głównych drogach łapiesz szczątkowy. L2600 to jest pic na wodę w Orange i TMobile.
Więc jak nie masz nic do napisania sensownego to przynajmniej nie zabieraj głosu.

Swoją drogą. Play wyłącza roaming w Poznaniu ale tylko w centrum. Skoro pierniczą, że aż 90% userów korzysta z ich sieci macierzystej, dlaczego się boi wyłączyć w całym Poznaniu, nie wspominając o innych dużych miastach??!
 #1025684  autor: Pawrzes
 14 paź 2018, 00:11
To po pierwsze test a po drugie sukcesywnie będzie wyłączany na kolejnych obszarach z ukończoną siecią z zaakceptowaną przez radiowców pojemnością i zasięgiem. Spokojnie mogą wyłączyć roaming w wielu miastach np. całym Radomiu gdzie mają najwięcej stacji (w tym rozbudowanych o wszystkie pasma i większą liczbą sektorów niż 3) ale i tam jeszcze nie koniec inwestycji bo jeszcze co najmniej 3 stacje wkrótce zastąpią wydajniejsze zasięgowo i pojemnościowo. Albo mniejszych miastach jak Żyrardów: Plus 3 stacje, N! 5 stacji, Play 6 stacji w tym 3 stacje mają po 6-sektorów w każdym paśmie.

Play ma obecnie więcej stacji niż Orange tuż przed konsolidacją N! a wtedy wg. Orange sieć była ukończona z ogólnopolskim zasięgiem i prawie nic nowego nie stawiali, natomiast zasięg UMTS obejmował jedynie 12% powierzchni kraju a po nowym roku Play będzie miał więcej stacji niż T-Mobile przed konsolidacją N!.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 00:27 przez Pawrzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Pozdrawiam
 #1025687  autor: spotify
 14 paź 2018, 00:26
To dlaczego nie wyłączą w Radomiu? Nie mieszkam w Poznaniu więc nie wiem jak wygląda sytuacja. Skoro Plus Orange i TMobile sobie tam radzą bez roamingu a dla Play tylko zawsze duże miasta były oczkiem, nie wyłączy P4 w Poznaniu od razu całe miasto?
Super, że mają w Radomiu najwięcej stacji, bo w Gdyni mają ich najmniej.

W 2010r Orange miało mniej stacji niż ma obecnie Play. Zgadza się.
Ale Era (TMobile) miała ich więcej. Play w nowym roku będzie mieć więcej (powinien mieć) a nie po nowym roku. Budować dopiero będą i mniejmy nadzieję, że ich bardzo kiepskie wyniki na giełdzie nie będą miały wplywu na rozbudowę.
Konsolidacja była w 2011.
https://media2.pl/telekomunikacja/66647 ... eksza.html

PS Przez 8 lat Plus praktycznie nic nie postawił.... Masakra...
 #1025695  autor: Pawrzes
 14 paź 2018, 01:18
Bo w Radomiu testują inne nowości w konfiguracji sieci. W takiej np. Bielsku-Białej Plus ma 2 x mniej stacji stacji niż Play a roamingu nie ma u innych i musi sobie radzić ;) W Poznaniu są miejsca gdzie potrzeba dosztukować kilka stacji więc tam na razie backup w postaci roamingu klientom nie zostanie zabrany.
W Trójmieście jest niestety dużo protestów i jak jedna wspólnota podpisze umowę o dzierżawę dachu to sąsiednia protestuje i to wszystko opóźnia a taki skur... Gelzok bywa wszędzie i podjudza ludzi do protestów...
Po nowym roku miałem na myśli któryś tydzień w pierwszym kwartale 2019 :-)

No niestety... I robi to operator który kiedyś to miał najlepszy zasięg ogólnokrajowy, potrafił stawiać stacje UMTS2100 only aby był on lepszy niż GSM900 w miastach i potem miało być LTE1800 wszędzie dzięki stacjom z wyłącznie 4G i też nie zrealizowali (w Warszawie powstały 2 takie rodzynki) i również w tym roku wybudują 0 nowych masztów w pierwszej strefie radiowej a np. Mazowsze pełne jest dziur w zasięgu niedokończonej sieci Plus...

Pozdrawiam
 #1025696  autor: spotify
 14 paź 2018, 01:30
Co za problem w przypadku Play aby dowiesić anteny na W3 do ich masztów w Trójmieście? Nie mogę z tej sieci korzystać bo w 3city dziury i poza miastami dziury. Mało tego w Gdyni sieć puchnie i to się odczuwa. A RK to jakaś paranoja.....

To że Play będzie mieć więcej stacji niż TMobile czy Orange przed konsolidacją a po 2019 więcej niż Plus to mnie wcale nie dziwi. Dzisiaj sytuacja Orange i TMobile tez inaczej wygląda bo mają prawie 11k.

Mnie tylko zastanawia czy to udźwigną finansowo i nie stanie się Play się Amber Gold. Prawie 9mld długu, który nadal rośnie czy na giełdzie w plecy prawie 5mld itd. Oni mają więcej długów niż ta firma jest warta.....

PS Co tam Play kombinuje zatem w Radomiu? :-)
PS2 O Plusie juz nie będę męczył palców na klawiaturze. Zmarnować potencjał tego operatora to mógł tylko Zygmunt. Czasami człowiek przechodzi myśl.....dlaczego nasz biznesmen się wtrącił i nie wziął zielonych Vodafone.
 #1025719  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 06:05
Finansowo wytrzymają - wystarczy tylko trochę przykręcić śrubę na prepaidzie. Dają wszystko darmo Januszowi i Grażynie. Czas to zakończyć. Za przeniesienie nr np. pół roku zniżki 50% na pakiety a nie 500pln do łapy jak w Fakt mobile.

Play powinien jak najszybciej zablokować roaming krajowy w małych miejscowościach gdzie mają liczbę stacji równą taka sama jak konkurencja np. jedną.
 #1025750  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 08:20
Kiedyś jeden z pracowników salonów partnerskich W3 ujawnił mi czemu nienawidzi Play...Powie i napisze każdą największą głupotę jaką się da choćby, że 2G W3 jest szybsze od LTE Play.

Bo prowizje i liczba umów mu drastycznie spadła po pojawieniu się Play. :smt005 :smt005 :smt005

Dostał finansowo po tyłku i tyle. Potem opy same dokręciły śrubę z prowizjami bo Play obniżył ceny.

Jak nie miałem jeszcze 18 lat przyjaźniłem się z sprzedawczynią Plusa. Dostawałem 20 pln od każdego nagonionego klienta do salonu na umowę. To było 19 lat temu :-)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 10:10 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1025752  autor: umcusumc
 14 paź 2018, 09:05
Zastanawiam się, jak to jest, że każdemu się wydaje takie proste. Wyłączyć roaming tu i tam. Serio? Naprawdę myślicie, że macie większe kompetencje i wiedzę od ludzi, którzy podejmują takie decyzje, którzy mają wgląd w najróżniejsze statystyki z każdego BTSa, oczywiście nie w oderwaniu od danych finansowych? I naprawdę myślicie, że pójście na żywioł na produkcji to jest najlepsza metoda testów - "wciśnijmy guzik i niech się dzieje co chce, najwyżej rzecznik będzie musiał znowu coś naściemniać"? :)

Dowiesić się do innych opów tu i tam. Tak? Tak po prostu dowiesić się? Bez żadnego zezwolenia, bez protestów - no bo wtedy mieszkańcy nie mają prawa protestować, a wieszać anteny na istniejącym obiekcie można do woli. Życie jest piękne, nie? :)

A porównywanie P4 do Amber Gold czy nawiązywanie do sytuacji na giełdzie świadczy o kompletnym niezrozumieniu biznesu, księgowości i sprawozdań finansowych. O roli/znaczeniu/wiarygodności tzw anali (giełdowych), czy praw, którymi się rządzi giełda, można by wiele pisać, tylko to nie miejsce na to. A snucie rozważań na podstawie wyników giełdowych to jest wyższa szkoła jazdy na oparach absurdu - kto ma styczność z parkietem, to dobrze o tym wie.

Reasumując: irytuje mnie momentami RK, kibicuję P4 żeby jak najszybciej przeszedł "na swoje", ale ponieważ z nieco innej działki mam doświadczenie, że efekt motyla naprawdę istnieje i wszystko ma swoje powody, to choć sobie mogę pomarudzić pod nosem, to zdaję sobie sprawę z pewnych ograniczeń sprzętowo-biznesowych. Aczkolwiek nie zaprzeczam, fajnie sobie ponarzekać i posłuchać nieświadomych problemów ludzi przy ognisku :)

Ps. a żeby było trochę na temat, to Play i tak rządzi. Mija 2 lata i nadal jestem zadowolony z ich usług. Zasięgowo jest coraz lepiej, apka/obsługa klienta wymiatają, oby tak dalej (tak, wiem, miliony much nie mogą się mylić :lol: ).
  • Strona 71 z 179
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 179
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 179