DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 6 z 20
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20
 #1029549  autor: KC-KARLOS
 29 paź 2018, 18:36
marcin19883 pisze:Na czacie konsultant piszę, że Play Next to osobna sieć i nie da się dodać do konta PLAY24. Wszelkie ustawienia będę mieć w aplikacji.
Niby tak... ale...Raczej to osobna marka / telefonia. Pozostałość po Folx.

Pytanie dla aktualnych posiadaczy PLAY NEXT - co z konfiguracją MMS oraz Internetu - jaki jest kod sieci w konfiguracji ręcznej? 260 06 (P4) czy inny po Folx?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1029551  autor: 24bis24
 29 paź 2018, 18:39
adbadbad pisze:Mi na czacie powiedzieli że można dodać numer do Play 24.
jak mogli powiedzieć skoro oni potrafią tylko pisać :mrgreen:
Jak chcesz aby coś powiedzieli to dzwoń 450 045 450.
marcin19883 pisze:Wszelkie ustawienia będę mieć w aplikacji.
i są. Poczta głosowa włączana jest z automatu chcąc ją wyłączyć pisze się i od ręki wyłączają.
Karlos20 pisze:Pytanie dla aktualnych posiadaczy PLAY NEXT - co z konfiguracją MMS oraz Internetu
przychodzi sms
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, 18:56 przez 24bis24, łącznie zmieniany 2 razy.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1029552  autor: adbadbad
 29 paź 2018, 18:42
marcin19883 pisze:Na czacie konsultant piszę, że Play Next to osobna sieć i nie da się dodać do konta PLAY24. Wszelkie ustawienia będę mieć w aplikacji.
Czyli jedni piszą tak a inni tak, dziś napisałem maila do Vectry czy jest w ich ofercie kanał Polsat Sport Premium, otrzymałem odpowiedź że nie od jednego człowieka z ich BOK-u, a po chwili że tak od drugiego od nich. Oba e-maile w odstępie 5 minut :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1029572  autor: KC-KARLOS
 29 paź 2018, 20:44
marcin19883 pisze:Ciekawe jak przenieść numer z Play Next do innej sieci, jeśli niby to osobna sieć.
Normalnie, składając wniosek do innego operatora o przeniesienie.
Dlatego pytam o kod sieci, który jest przy konfiguracji internetu lub MMSów - jeśli jest 260-06 oznacza to, że jest to P4 Sp. z o.o., więc przeniesienie numeru do innej sieci nie sprawi kłopotu.
Gorzej będzie z przejściem z Play NEXT do prepaida Play.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1029591  autor: KC-KARLOS
 29 paź 2018, 21:52
24bis24 pisze:a to czemu?
Czytałeś uważnie poprzednie posty? Wysil się!
Przypomnę, że z prepaidów Playa można przejść do Play NEXT, ale wymaga to wymiany karty SIM (najsprawniej to pójdzie w salonie Play) oraz zapłacenia 5 zł, które trafiają do Skarbonki na inne usługi poza subskrypcją darmową na 3 miesiące.

Nadal nie wiem, czy w ręcznej konfiguracji usług Internet oraz MMS jest wpisany kod sieci Play czy dawnego Folxa - to powinno być istotne, a nie dziecinne pytanie przez jednego usera.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1029602  autor: ukefake
 29 paź 2018, 23:20
W przypadku przenosin z play next do innego operatora to jaki typ oferty Dawcy trzeba wybrać na wniosku? karka, mix, abo?
 #1029603  autor: KC-KARLOS
 29 paź 2018, 23:28
ukefake: Karta. Ważne, żeby we wniosku zaznaczyć opcję niezwłocznego przeniesienia numeru. Wtedy przeniesiesz szybko swój numer, nawet w 1 dzień.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1029606  autor: KC-KARLOS
 29 paź 2018, 23:38
UPDATE: Mam info - i to potwierdzone.
Reaktywowany Folx pod nazwą PLAY NEXT jest traktowany jako sieć wirtualna i aby z tej oferty wrócić do Play na Kartę, Red Bull Mobile lub Fakt Mobile, trzeba złożyć wniosek o przeniesienie numeru do Play (proces MNP jak z innej sieci do Play) - prawdopodobnie z pozbawieniem prawa do otrzymania bonusów.
KURIOZALNA SYTUACJA. TEN SAM OPERATOR, a każe złożyć wniosek o MNP, żeby wrócić do Playa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1029612  autor: motyl27
 29 paź 2018, 23:56
Numer aktywowany o 17:00 poczta nieaktywna, nie musiałem wyłączać. SMS o o nieodebranym połączeniu gdy telefon był wyłączony przychodzi z numeru +48450022217 o treści:
nieodebrane połączenia: data, numer, godzina.
 #1030136  autor: adbadbad
 30 paź 2018, 02:16
Karlos20 pisze:
marcin19883 pisze:Na czacie konsultant piszę, że Play Next to osobna sieć i nie da się dodać do konta PLAY24. Wszelkie ustawienia będę mieć w aplikacji.
Niby tak... ale...Raczej to osobna marka / telefonia. Pozostałość po Folx.

Pytanie dla aktualnych posiadaczy PLAY NEXT - co z konfiguracją MMS oraz Internetu - jaki jest kod sieci w konfiguracji ręcznej? 260 06 (P4) czy inny po Folx?
MCC 260, MNC 06
 #1030265  autor: TheArt
 30 paź 2018, 02:36
Karlos20 pisze:Przypomnę, że z prepaidów Playa można przejść do Play NEXT, ale wymaga to wymiany karty SIM (najsprawniej to pójdzie w salonie Play) oraz zapłacenia 5 zł, które trafiają do Skarbonki na inne usługi poza subskrypcją darmową na 3 miesiące.
Jak już przypominasz to przy okazji ludzi w błąd nie wprowadzaj, przy przeniesieniu nie płaci się za kartę SIM, jest ona darmowa, piątaka płaci się dla nowych numerów. I nie pisz posta pod postem, użyj funkcji edytuj :mrgreen: :mrgreen:

Ponadto, wg konsultanta można na jednym telefonie zakładać kilka kont w Play Next na różne adresy email i podpinać jedną karte platnicza.
 #1030617  autor: motyl27
 30 paź 2018, 03:27
Prubowalem różne kody i *100# podaje stan konta dodatkowego czyli skarbonki, natomiast *110# doładowało mi skarbonkę o 10 złotych.
Teraz będę się zastanawiał jak to wykorzystać.
 #1031618  autor: JaneQ_Damian65
 30 paź 2018, 08:12
Oczywiście z racji tego, iż Play Next to pudrowany Folx - obsługi WiFi Calling i VoLTE brak.
Na pytanie, o plany wprowadzenia na czacie uzyskałem odpowiedź „może kiedyś uda nam się wprowadzić” :D
Stawka za minutę połączenia z UE też jest z kosmosu - w Folksie było to 0,29zł.
 #1031621  autor: WellDone
 30 paź 2018, 08:27
Prędzej ten projekt padnie niż wprowadzą volte :)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2018, 09:28 przez WellDone, łącznie zmieniany 1 raz.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1031627  autor: KC-KARLOS
 30 paź 2018, 08:59
TheArt pisze:Jak już przypominasz to przy okazji ludzi w błąd nie wprowadzaj, przy przeniesieniu nie płaci się za kartę SIM, jest ona darmowa, piątaka płaci się dla nowych numerów.
Numery przeniesione z prepaida Play są traktowane jako nowe numery i wymagają opłacenia tych 5 zł, które trafiają do skarbonki. Opłata startowa jest uiszczana z podpiętej do apki karty płatniczej (odbiór karty poprzez kuriera DHL - Parcel) lub jest pobierana w salonie Play.
Przy MNP masz rację - opłaty nie ma.
TheArt pisze:Ponadto, wg konsultanta można na jednym telefonie zakładać kilka kont w Play Next na różne adresy email i podpinać jedną karte platnicza.
Wg konsultanta można, ale apka odblokuje się, gdy zrealizujesz zlecenie zamówienia i aktywacji pojedynczego numeru.
MCC 260, MNC 06
Tak też sądziłem - ten sam operator.
JaneQ_Damian65 pisze:Oczywiście z racji tego, iż Play Next to pudrowany Folx - obsługi WiFi Calling i VoLTE brak.
To żadne zaskoczenie.
WellDone pisze:Prędzej tej projekt padnie niż wprowadzą volte
Nie upadnie teraz tak szybko, bo o tym decyduje P4.
a VoLTE już testuje, na Huawei P20 Pro (szczegóły w dedykowanym wątku) :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1031709  autor: 24bis24
 30 paź 2018, 11:21
Karlos20 pisze:
24bis24 pisze:a to czemu?
Czytałeś uważnie poprzednie posty? Wysil się!
zanim napisałem ten post byłem już w PnkStart po przenosinach z Play Next i ``gorzej``nie było, dlatego zadałem pytanie a Ty odesłałeś mnie do postu, który nic nie wnosi.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1031720  autor: asdaf
 30 paź 2018, 12:45
motyl27 pisze:*110# doładowało mi skarbonkę o 10 złotych.
Teraz będę się zastanawiał jak to wykorzystać.
Można też wg. regulaminu:
" 12. W przypadku niewykorzystania środków ze Skarbonki, Użytkownik ma 30 dni - od chwili dezaktywacji Karty SIM/USIM - na zlecenie dyspozycji zwrotu tych środków. W tym celu należy skontaktować się z Obsługą Klienta
za pośrednictwem czata lub telefonicznie pod numerem telefonu: 450-045-450. "
  • Strona 6 z 20
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20