DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 54 z 91
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 91
 #1032786  autor: JFK2016
 03 lis 2018, 19:24
Dorotea pisze:Ludzie nie wiedzą co dobre i kupują od kombinatorów nabijając im kabzę, a ewentualne ryzyko biorą na swoje barki. Wolę legalną ofertę niż te wszystkie "cuda" z Allegro. PiNK jak na razie uważam za najlepszą, wciąż dostępną ofertę mobilną pre-paid na rynku.
Dalece rozmijająca się z rzeczywistością opinia, w śród tych sprzedawców są tacy którzy mają setki pozytywnych komentarzy (100% pozytywów i ponad 3 lata konto na Allegro). Cena robi wszystko, gdyby te startery były po 5 zeta, to zapewne ciekawscy by kupili aby sprawdzić jak działa sieć po DiL-u.
 #1032793  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 20:03
@JFK2016
Mnie nie chodzi o opinie sprzedawców tylko przejrzystość zasad oraz prawa nabyte, przysługujące konsumentowi. PiNK i każda inna, legalna oferta ma jawny, dostępny regulamin i w razie ewentualnej reklamacji do niego się odnosimy.

Tymczasem "cuda" z Allegro są oparte na "sposobach" i jak przykładowo jakieś GB wyparują przed obiecywanym terminem, to możemy sobie pogwizdać (zwłaszcza jak komentarz na Allegro został wystawiony), a nie dochodzić swoich praw u operatora. Oczywiście ryzyko w tym przypadku scedowane jest głównie na kupującego i nigdy nie należy o tym zapominać.

PS. Tak się składa, że zapłaciłam więcej niż 5 zł i gruntownie przetestowałam PiNK. Wyrobiłam sobie opinię na tej podstawie. Dlatego uważam tę ofertę za najlepszą. Co więcej, przebija wszystko co jest na Allegro :)
 #1032799  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 20:45
@Dorotea, pamiętam jak ludzie wpakowali się w bagno kupując "Grunwald 2017 " w Orange Free na kartę, po pewnym czasie Orange zrobiło "porządki" z tego typu odzyskiwaniem kasy z kart , zablokowało je, dla mnie oczywiste, że w All gdzie są jakieś triki na uzyskanie setek GB w Playu, za jakiś czas także uwalą te karty.
Potwierdzam słowa @dorotea, że jedyną sensowną opcją jest teraz zaopatrzenie się w PInK-a czy to All czy jakiś kiosk itp.
Nie minęło 3h i cena w dół : https://allegro.pl/starter-migracyjny-d ... 43460.html

My tu sobie gdybamy a tu za tydzień ceny mogą jeszcze bardziej spaść :)

@awaria6434 , jak Play wprowadzi w grudniu TV przez neta, to mogę Cię zapewnić, że 70/20 będzie super wynikiem, nie zapominajmy, że dopiero teraz, bardzo powolutku zaczyna się proces opróżniania skarbonek z DIL-a , więc sytuacja wygląda tak : hardcorowcy z PInK-iem, DIL-owcy, InK-owcy itd. , ABO internetowcy i na koniec oferty ze sposobami na nabicie GB na zasadzie nikt nic nie wie i się nie dowie jak nie kupi.
 #1032800  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 20:53
@awaria6434
Zależy od punktu widzenia. Niektórzy twierdzą, że lepiej wolniej jechać i dalej zajechać niż po równiutko po 100 GB mieć lejek 1 Mbps jak to jest np. w InK :)
Osobiście używam też InK do szybkiego uploadu, ale niestety tylko od północy do 9 rano.

@Gomez-C4
Ceny PiNK faktycznie są niezłe, ciekawe ile ten gość ma tych starterów :)
 #1032801  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 21:04
@Dorotea , potwierdzam Twoje słowa, do uploadu idealny jest InK w godzinach od 0-9 , wtedy np. można zrobić sobie bardzo szybko backup dysku twardego itp. , wysłać ważne dane itp.
Do downloadu w godzinach dziennych tylko PInK - w zasadzie to ostatnia oferta, która ma sporo dobrych cech z DIL-a , a potem ... nawet nie chcę myśleć, robi się nieciekawie ... pytanie brzmi co zmiany kadrowe w PLAY-u mają oznaczać dla użytkowników internetu na kartę to jest pytanie za 100pkt .
Odnośnie ilości tych starterów to dobre pytanie :) na które niestety nie znam odpowiedzi, jedno jest pewne ceny zbliżyły się do mega dobrego poziomu dla nas i nie ma konieczności aby wydawać przykładowo po 100 zł i więcej na tego typu startery, tak jak zauważyłaś być może za miesiąc ceny wzrosną i szykuje się armagedon cenowy :) , miejmy nadzieję, że jednak nie :) .
 #1032814  autor: awaria6434
 03 lis 2018, 22:29
@Dorotea
Przez 2 lata używałem DILa i tam bez problemu wykorzystywałem kilkaset GB co miesiąc, od jakiegoś roku co miesiąc mój transfer to było zwykle 1000-1300GB, lejki dostawałem zawsze 4 miesięcznie w te same dni, ale pakiet za 5zł od razu je zdejmował więc wychodziło mnie to miesięcznie około 35 zł. Po zakończeniu DILa przesiąde sie na Pink ale te ograniczenie 70/20 mnie troche przeraża (przy oglądaniu filmu w 4k czy otwieraniu wielu stron jednocześnie widać to ograniczenie). Teraz nadajnik z którego korzystam jest praktycznie pusty (zwłaszcza pasmo 2100 i 2600 na którym nawet w godzinach szczytu mam prawie maksymalne prędkości). Szkoda, ze play nie zrobi oferty dla heavy-userów takich jak ja, spokojnie mógłbym zapłacić te 80 zł miesięcznie żeby tylko dalej mieć internet jak na DILu. Widziałem też te oferty na all, ale nie wiem czy jest sens ryzykować te 200 zł.
 #1032815  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 23:07
@awaria6434 , doceń pewien fakt, że Internet Bez Limitu w PInK-u to w zasadzie już ostatnia oferta, która ma sens, ja jestem przekonany, że może być już tylko gorzej jeśli "decyzyjni" zacząć grzebać w ofertach internetowych na kartę .
Uważam jednak, że PInK 45zł z opcją Internet Bez Limitu to rękawica rzucona T w jego ofercie na abo ( Internet Domowy za 49zł ) .
 #1032820  autor: zyggi358
 03 lis 2018, 23:21
Uważam jednak, że PInK 45zł z opcją Internet Bez Limitu to rękawica rzucona T w jego ofercie na abo ( Internet Domowy za 49zł ) .
usluga ktora jest od ponad 3 lat oferowana teraz nagle stala sie rekawica rzucona w t-mobile? :-D :-D :-D

DIL to bylo cos bo de facto bylo za darmo, to kosztuje 45zl a w tej cenie wybor na rynku jest spory, mozna wziac abo z sieci komorkowej takiej siakiej czy owakiej, kablowki czy operatora stacjonarnego i po prostu uzywac,
mozna tez uzywac prepaid tego czy innego jesli komus pasuje
jedynym plusem tej oferty jest lejek 2Mb w stosunku do 1Mb lub niszych w innych tego typu ofertach
a to ze ktos na forum wykrecil 2TB transferu nie oznacza ze w grudniu zrobi tak samo, nie wspominajac o tym ze regulaminy takich ofert obowiazuja do odwolania a odwolan w playu ostatnio sporo :mrgreen:
 #1032826  autor: Gomez-C4
 04 lis 2018, 00:20
@zyggi358, użytkowników DIL-a stało się w pewnym momencie za dużo, o wiele za dużo, a zyski musiały być niezadowalające, a może nawet marne skoro zlikwidowali.
Proszę pokaż mi ofertę na kartę gdzie wyciągnę grubo powyżej 100GB i zapłacę 45zł , odpowiem za Ciebie, tylko Play takie coś zaoferował w PInK-u, a ta oferta zatrzymuje odpływ do konkurencji.
Nie tylko ja uważam, że najbezpieczniejszym wariantem jest właśnie włączenie Internet Bez Limitu w wersji cyklicznej, która powinna skutecznie chronić przed majstrowaniem przy tej ofercie.
 #1032828  autor: Dorotea
 04 lis 2018, 00:46
Odwołany DIL i Strefa Doładowań FB, nie trudno się domyślić, że to raczej usługi przynoszące straty. PiNK już kosztuje i daje jakieś wpływy. Zresztą nawet jak zlikwidują PiNK, świat się nie skończy. Cała uroda prepaid w tym, że jak zlikwidują lub pogorszą ofertę to sobie można kartę wrzucić do szuflady lub kosza i wziąć coś innego.

W mobilnym, prepaid PiNK jak na razie nie ma żadnej sensownej konkurencji. Nawet ograniczenie 70/20 Mbps to nadal więcej niż 60 Mbps w Internecie domowym T-Mobile, a to abonament na 24 mies. bez gwarancji czegokolwiek.

Co takiego stanie się w grudniu, że PiNK ma mieć niby gorsze osiągi? DIL-owcy będą rozładowywać skarbonki pakietami 100 GB za 40 zł i płakać jak drogo. Dusigroszom szkoda będzie 45 zł na PiNK więc w grudniu nadajniki będę luźniejsze. Przewiduję transfer 3 TB :) A na poważnie - wariant mało optymistyczny, powiedzmy jakieś 300 GB i lejek 2 Mbps to i tak jest niezła oferta mobilna w prepaid, która wielu zadowoli. Tyle maks. wyciągałam na DIL i nie mam większych potrzeb.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2018, 01:14 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1032836  autor: Gomez-C4
 04 lis 2018, 01:14
@Dorotea , uważam, że potencjalna próba uwalenia PInK-a to w zasadzie próba samobójcza :), zapytałem znajomego, który korzysta z tego pakietu za 45zł, co w przypadku gdy ( ... ) powiedział, że od razu przechodzi do T-M .
Rynek prepaid w Play generuje pokaźne zyski, zapewne tych nie było w DIL-u , więc koniec był nieunikniony, 5 lat tej oferty uważam, że należy określić mianem sukcesu, oszczędności dla osób korzystających z DIL-a przez ten czas także były wymierne, ale niestety mogą teraz być lata chude dla klientów internetu mobilnego na kartę.
Konkurencja na rynku prepaid w necie to dno dna :roll: .
Brakuje mi ofert typu : wydajesz regularnie co miesiąc np. 100 PLN-ów to damy Ci dużo, a dzisiaj jest tak, że wydasz taką kasę i dostajesz mało :evil:
 #1032873  autor: Dorotea
 04 lis 2018, 09:54
Wchodzenie w abonament w mobilnym to kupowanie kota w worku, nie ma gwarancji niczego i wielu użytkowników np. Internetu Domowego z T-Mobile płacze po forach, bo prędkość poleciała na łeb, a oni muszą płacić. Podobnie na forum Play, iluż abonamentowców tam zawodzi na słaby net i wygraża się, że po zakończeniu umowy odejdą w siną dal :)
 #1032886  autor: zyggi358
 04 lis 2018, 10:55
to znaczy ze w abonamencie net jest slaby a w prepaid dobry?? ciekawe ciekawe :smt004 :smt004 :smt004
jak to w zyciu - ile ludzi tyle opinii, tu dodatkowo zalezacych od lokalizacji i uzywanego sprzetu
to ze Ty czy ja nie narzekamy na play nie oznacza ze jest ok bo czynnikow do zadowolenia jest wiele, jednakze wystarczy ze play zacznie sie stosowac do wlasnych regulaminow w pinku i zapewne Twoj entuzjazm znacznie zmaleje :wink:
 #1032891  autor: jarekt
 04 lis 2018, 11:12
Dyskusja przez kilkanaście ostatnich postów jest o wszystkim i o niczym.
Nie róbcie z tego wątku tematu o wyższości prepaida nad abo (albo odwrotnie), o tym która sieć jest lepsza, albo o planach operatora i co pierwsze, jak i czym "uwali".

Stwierdzam więc na koniec tej dyskusji rzeczy ostateczne i oczywiste nie podlegające dalszej dyskusji: jutro PiNKi zostaną uwalone na wszystkie możliwe sposoby, abonament jest zawsze 100 razy lepszy od prepaida, a Play to sieć wydmuszka - nawet jeśli jakimś cudem PInKów jutro nie uwalą, to z ich neta nie da się korzystać, bo stoi tylko jeden maszt na województwo.
Także idźcie gdzie indziej, a temat zostawcie biednym PInKowcom ;).
 #1032893  autor: TomLee
 04 lis 2018, 11:18
zyggi358 pisze:to znaczy ze w abonamencie net jest slaby a w prepaid dobry??
Internet jest raczej ten sam :), jednak w prepaid zasadniczo trochę tańszy niż w abo (jak ktoś jeszcze teraz używa DILa to nawet za 0 zł) a przede wszystkim jak się coś nie podoba to w każdej chwili kończysz. A 24 miesiące przy umowie potrafią się ciągnąć niemiłosiernie, szczególnie jak liczyłeś na w miarę szybki internet a w realu dostajesz żółwia :).
 #1033152  autor: goral2099
 04 lis 2018, 23:28
A no widziałem dziś właśnie, że pojawiły się za 25-35PLN. Wprawdzie po terminie, ale zawsze. ;) Jest coraz taniej, na początku wyskoczyły po 100-150PLN. Ciekawe, czy po zakończeni DILa ceny poszybują.
  • Strona 54 z 91
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 91
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 91