DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 391 z 533
  • 1
  • 389
  • 390
  • 391
  • 392
  • 393
  • 533
 #1057423  autor: piotrzet
 27 lis 2018, 17:55
Różnica może nie jest porażająca ale jednak ponad 10 Mb/s także niektórym to może bardzo się przydać. Szczególnie w Warszawie :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1057425  autor: Spacedust
 27 lis 2018, 18:03
Na stacji nadal działa DCS, bo nawet musi. Jest to strefa niezagrożona, ale jeśli zaczną wyłączać DCS to będzie to stacja bez 2G tylko U2100/L1800/L2100, bo anteny nie obsługują pasma 900 MHz i nie ma możliwości odpalenia E-GSM ani U900.

Umowa się kończy w przyszłym roku i ciekawe czy przedłużą.
 #1057450  autor: ST
 27 lis 2018, 21:11
Spacedust pisze:
27 lis 2018, 15:45
ST pisze:
27 lis 2018, 12:28
No i co, potwierdziłeś brak DCS P4?
Na karcie PLAY nie ma możliwości wymuszenia 2G na iPhonie. Jak pojadę następnym razem to sprawdzę na karcie Giffgaff.
Ano bo ja dzisiaj wjechałem kawałek od zachodu do centrum. Zero słyszalnego DCS P4. Niestety brak czasu nie pozwolił na eksperymenty.

ATSD daj sobie wreszcie spokój z wynalazkami firmy na "A". Do beteesoznawstwa się nie nadają - jak Ci zresztą wielokrotnie uświadamiano...
 #1057472  autor: Pawrzes
 28 lis 2018, 01:06
kozien70 pisze:No tak. Nikt tak nie twierdzi, a ja sobie te teksty wymyśliłem... To, że Ty tak nie twierdzisz, nie oznacza automatycznie, że nikt ;-)
I dobrze wiemy, że teren terenowi nierówny i nie ma jednej jedynie słusznej metody na zapewnienie sieci wysokiej jakości w całym kraju.

No ale nikt tutaj nie pisał, że nie potrzeba gęstej sieci tam gdzie jest duży ruch...
kozien70 pisze:Masz jakieś badania, że byli to klienci innych sieci? To już jest Twoja nadinterpretacja, bo przecież nikt takiego badania na tym osiedlu nie przeprowadzał. Zdziwiłbyś się, ilu ludzi protestuje przeciw stawianiu im na dachu stacji ich własnej sieci. W przypadku Play-a również, "bo przecież zasięg mam dobry". A że z RK to już inna sprawa. Oni i tak tego nie kumają.

Trochę prowokacyjnie napisałem no ale najczęściej niemile widziana jest stacja innego operatora jeśli protestujący są w innej sieci i na zebraniach pełnomocnicy tłumaczą w jakim celu potrzebna jest stacja "ja mam wszystkie kreski i nie potrzebuję tego nadajnika obcej sieci". Zupełnie jest inaczej jeśli mają problemy z działaniem i zasięgiem, wtedy na konsultacjach wielu deklaruje zmianę operatora. Jest też tak jak piszesz, rozbroił mnie ostatnio facet w młodym wieku który chce demontażu własnej sieci bo pole jest tak silne, że w aplikacji na telefonie zabrakło skali na tak przekroczone normy i do tego na placu zabaw dla dzieci... Ech...
Mixiorek pisze:klienci W3 skrzyknęli się na tym obszarze i oprotestowali stacje Play? To jest bardzo, hmm, naciągane.

To nie tak ale o braku możliwości budowy zdecydowało głosowanie tych 3 bloków a w spółdzielni też chcieli zachować swoje posady więc musieli uwzględnić wolę większości... Zupełnie inaczej jest tam, gdzie są wydzielone wspólnoty mieszkaniowe...
matek451 pisze:co za bzdety wypisujesz? Jakie 2-3 razy więcej stacji bazowych od Play ma konkurencja w Warszawie czy Krakowie? Poproszę o jakieś konkretne dane, w których wykażesz że N! ma te 2-3 razy więcej stacji.

Policzył pinezki na wybranym fragmencie mapy akurat tam gdzie N! ma ich najwięcej, nie ważne, że wiele z nich to instalacje wewnętrzne, że między 2 osobne mikro zewnętrznymi na elewacji jest full stacja P4 z 3 sektorami, że niektóre współrzędne można połączyć w jeden punkt a niektóre nie ma możliwości podzielić np. II linia metra to instalacja Play ma po jednym ID na stacje wraz z tunelem a w N! są po 3 ID choć instalacja technicznie identyczna czyli kto ma więcej? N! ma 3 x więcej niż P4! :lol: No i na tym fragmencie brakuje 2 punktów więcej - cholera nie dodałem wcześniej tych pikokomórek P4 bo stały się tak ważne...
Na innym forum pasowała by do niego ta emotka:
Obrazek
matek451 pisze:To dopiero jest nadużycie ale jak widać ty zrobisz wszystko aby udowodnić swoje tezy o wyższości T-mobile nad konkurencją. Że tez chciało ci się robić te głupawe wyliczenia?

Dokładnie ale to standard u niego...
Barciur pisze:Stacji jest praktycznie tyle samo. Ciekawe, z czego to wynika, że w jednych miastach jest tak a w innych tak?

W Warszawie jest mnóstwo instalacji wewnętrznych - szczególnie tam gdzie są biurowce dlatego nie należy Warszawy do miast gdzie takich instalacji nie ma albo można je policzyć na palcach jednej ręki. Do tezy przedstawiciela T-Mobile nie pasuje np. Radom gdzie Play ma więcej stacji, pasm i sektorów niż N!
To też wycinki z Warszawy i bardziej zaludnionych obszarów ale nie pasują do tezy trolla:
Obrazek

Obrazek

Albo mniejsze miasta gdzie gdzie w planach jest jeszcze 1 stacja choć jedna z istniejących ma 4 sektory a druga 5:
Obrazek

Jeszcze ze 100 stacji przybędzie w stolicy w ciągu 2 lat a pewien typ już porównuje jakby stan obecny był docelowy...
W Lublinie czy Kielcach gdzie ponoć hula wiatr też kilka dni temu odpalono po kolejnej nowej stacji :-)
piotrzet pisze: I speedtesty z centrum wstawiane po 2-3 Mb/s wieczorem albo i nie?

Gdzie :?: Z której stacji :?:
piotrzet pisze:a tak Warszawa leży (...) a w Warszawie ledwo z neta można korzystać

Cała na 512 km2 :?: :shock: Z wszystkich stacji :?: A jeśli nie to podaj jej lokalizację inną niż Wokalna 8 kliencie T-Mobile z Kielc i "znawco" sieci Play w Warszawie.

Podjedź do np. pobliskiego Suchedniowa i spróbuj wykonać wieczorem speedtest w T-Mobile, powodzenia :-)
piotrzet pisze:Różnica może nie jest porażająca ale jednak ponad 10 Mb/s także niektórym to może bardzo się przydać. Szczególnie w Warszawie :lol:

U mnie w centrum niewiele się przyda bo taki wynik mogę uzyskać w samym tylko L2600 od kiedy 400m dalej została odpalona kolejna nowa stacja :P
Obrazek
Spacedust pisze:10 MHz na 15 MHz na LTE1800 i rewelacji nie ma
Dopiero co kozien70 tłumaczył, że nie jest to pełne 15 MHz... Na stacji bez L800/2600 to chyba można być zadowolonym z takich transferów prawda choć są "bez rewelacji"? Jeszcze w zapasie jest pewnie ponad 50 Mb/s z tej stacji w L2100...

Pozdrawiam
 #1057496  autor: Młody..
 28 lis 2018, 12:19
Z Suchedniowem niestety potwierdzam, i dotyczy to wspólnego LTE1800 na 15 MHz. Ostatnio nawet zaniepokojona koleżanka, kontaktowała się ze mna czy coś nie wiem na ten temat. Podjechałem do Niej, sprawdziłem - rzeczywiście, prędkości i ping mocno wariowały. Udało mi się skorygować większy poziom sygnału i poprawiło się na tyle, aby stabilnie korzystać z internetu, jednak sytuacja zmienia się dynamicznie. Dotyczy głównie sektora numer 2. Pozostałe sektory są w godzinach wieczornych dosyć wydajne, choć modernizacja mocno wskazana.
 #1057551  autor: dagonPL
 28 lis 2018, 19:07
marcin19883 pisze:
28 lis 2018, 18:30
Mam pytanie. Ile szerokosci pasma ma obecnie U900 PLAY? :)
5MHz tam gdzie nie jest odpalone E-GSM,
4,2 MHz tam gdzie jest odpalone E-GSM

Twitter @FonRuchalFest
 #1057557  autor: dagonPL
 28 lis 2018, 19:25
W Orange wiecej rozmów idzie już po VoLTE( niż w Play), poza tym Play ma więcej kart SIM i dużo mniej stacji
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 20:45 przez dagonPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Twitter @FonRuchalFest
 #1057571  autor: marcin19883
 28 lis 2018, 21:10
Jeśli chodzi o LTE, to ostatnio przyśpieszyło u mnie. Mam prędkości jak z września :D Pewnie to przez koniec DILa, ale nie dam sobie ręki uciąć, że to na 100% przez to.
 #1057583  autor: spotify
 28 lis 2018, 23:19
kozien70 pisze:
26 lis 2018, 20:57
@Mixiorek - RK to nadal zakała tej sieci. Ja jeszcze poczekam 2-3 lata :-)
Inne sieci też w miejscu nie stoją. Zanim Play się rozbuduje do miejsca, gdzie nie będzie trzeba korzystać z RK albo sporadycznie, to Plus czy N! mogą być daleko z przodu.
kozien70 pisze:
26 lis 2018, 21:26
Te wieczorne wyniki (norma tutaj) dedykuję wszystkim, którzy uważają, że Play doskonale sobie poradzi bez tak gęstej siatki stacji jak N! Dla porównania w N! o tej samej porze, w tym samy miejscu (Ursynów-Stokłosy) spokojnie osiągam ponad 100Mbit.
O tym również pisałem jak testowałem Play u mnie. Za dnia, gdy ludzie w pracy i sypialnie puste Play bardzo komfortowo (testy robiłem w czasie jak N! było w trakcie podziału L1800 i dokładania L2100). Przyszedł wieczór i Play kaplica. Ludzie się zjechali do domów i szkoda palców na klawiaturze.

@marcin19883
Fajnie, że się dowieszają. Oby współpraca działała w obie strony. W tych terenach (Kaszuby) kilka stacji w przypadku N! na uzupełnienie pojemności czy zasięgu LTE też by się przydało ;)
@Pawrzes
Nie chce mi się cytować Twojego fanbojstwa. @piotrzet przegina z TMobile ale Ty to już w ogóle przeginasz . Nie da się tego czytać. Zamiast wziąć na klatę to na siłę bronisz P4, rozśmieszając czytających (blokowanie budowy stacji przez konkurencję :mrgreen: :mrgreen: czy obrazki innych miast, gdzie w jakimś kwadracie ma P4 więcej stacji :mrgreen: :mrgreen: ). Im jeszcze daleko (poza kilkoma regionami) do N!, gdzie z N! z Plusem też w miejscu nie stoją.

PS To forum teraz wygląda jak choinka. Aż nie mam ochoty pisać.
Do usłyszenia kiedyś tam, być może :wink:
Bawcie się dobrze.
 #1057642  autor: Pawrzes
 29 lis 2018, 17:36
Niewygodne dla hejterów fakty i dowody to fanbojstwo? :roll: To nie czytaj! I kto to pisze? Skompromitowany wielokrotnie Halset... Naucz się też czytać ze zrozumieniem. Z obrazkami tez masz problem bo to samo miasto a przykładowe inne jest w całości. Może lepiej porównywać z siecią Plus która ma tak samo niezależną sieć jak Play a nie dwiema połączonymi sieciami? To oczywiste, że ani jedna ani druga nie miała by tyle stacji budując samotnie. Z drugiej strony ponad 2 lata przyspieszonej rozbudowy a już niektórzy oceniają stan obecny jakby był docelowy...
Sam hipokryto zniszczyłeś to forum zaśmiecając je kłamstwami, bzdurami i innymi wypocinami o porażającej głupocie...
Idź i nie wracaj tu więcej :smt006

Pozdrawiam
 #1057647  autor: WellDone
 29 lis 2018, 18:11
Ja też jestem za odejściem Halseta2. Co prawda nauczyłem się omijać jego posty, ale po co ma zaniżać poziom forum?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1057655  autor: iphoneski
 29 lis 2018, 18:48
WellDone pisze:
29 lis 2018, 18:11
Ja też jestem za odejściem Halseta2.
Nie 2 tylko 3 ;)
Pewnie już ma jakieś ostrzeżenie bo ostatnio spuścił lekko z tonu, wcześniej co post napisał zgłaszałem do moderacji i zwykle wylatywały.
 #1057657  autor: p2225
 29 lis 2018, 18:57
To agregacja pasm z różnych stacji. Play wprowadza to od niedawna. ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1057662  autor: kozien70
 29 lis 2018, 19:07
Przy agregacji z różnych stacji wymagane są łącza między stacjami szybkie, stabilne i przede wszystkim wnoszące małe opóźnienia. Zróbcie testy prędkości z takich stacji: pasm zagregowanych i niezagregowanych. Ciekaw jestem porównania, zwłaszcza opóźnień przy CA intersite :-)
  • Strona 391 z 533
  • 1
  • 389
  • 390
  • 391
  • 392
  • 393
  • 533
  • 1
  • 389
  • 390
  • 391
  • 392
  • 393
  • 533