DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 40 z 55
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 55
 #1058074  autor: Przemix
 03 gru 2018, 15:55
Po sukcesie we Wrocławiu przeprowadzili ekspansję na cały kraj. Na początek dostali po głowie przez RODO (może płacili karę?), z przenosin numerów nigdy się nie odkopali, zaczęły się problemy z płatnościami kartą... I teraz jeszcze ultimatum na zabranie numerów od nich, dużo ludzi je potraci coś czuję. Widać że nawet "znana" zachodnia marka nie zwiastuje niczego dobrego.
 #1058106  autor: Kamil7878
 03 gru 2018, 20:09
A miało być tak pięknie , udostępniali swoje dane wraz z kartą, za miesiąc lub dwa za free, przecież macie jakąś wiedzę w temacie oraz doświadczenie z folx, najbardziej promował to Remington...?
Ciekawe kto wykupi ta bazę danych i do czego ją wykorzysta, Ci co nie rzucili się jak szczerbaty na suchary maga spać spokojnie...
 #1058107  autor: jovi123
 03 gru 2018, 20:15
Kamil7878 pisze:
03 gru 2018, 20:09
A miało być tak pięknie , udostępniali swoje dane wraz z kartą, za miesiąc lub dwa za free, przecież macie jakąś wiedzę w temacie oraz doświadczenie z folx, najbardziej promował to Remington...?
Ciekawe kto wykupi ta bazę danych i do czego ją wykorzysta, Ci co nie rzucili się jak szczerbaty na suchary maga spać spokojnie...
a później z płaczem do Jaworowicz
 #1058108  autor: JacekK
 03 gru 2018, 20:24
Kiedy plebiscyt "Głuche telefony"? Zdążą jeszcze odebrać statuetkę, czy trzeba będzie wysyłać do Stanów?

Co do numerów kart płatniczych, to nie straszcie - te dane są przecież szyfrowane.

Ciekawe, jak ogarną teraz migrację w drugą stronę, tj. przeniesienie numeru z Rebtel do innych sieci. Ja obawiałbym się jednak o przyszłość swojego numeru. Jeśli nie potrafili ogarnąć w jedną stronę, to mogą też nie ogarnąć w drugą.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2018, 20:27 przez JacekK, łącznie zmieniany 1 raz.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #1058109  autor: TomLee
 03 gru 2018, 20:26
Zastanawiam się tylko, czy gdyby ten podstawowy pakiet czyli no limit rozmowy i sms + 1GB neta był za 10 pln, to czy sytuacja byłaby taka sama. Takie przemyślenia...
 #1058110  autor: JacekK
 03 gru 2018, 20:28
TomLee pisze:
03 gru 2018, 20:26
Zastanawiam się tylko, czy gdyby ten podstawowy pakiet czyli no limit rozmowy i sms + 1GB neta był za 10 pln, to czy sytuacja byłaby taka sama.
Oczywiście. Oni po prostu nie ogarnęli całości. Narobili takiego bajzlu, że nie byli w stanie już nad tym zapanować. Na pewno opiszę to wszystko dokładnie, ku przestrodze i dla potomnych.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #1058112  autor: forum_tg
 03 gru 2018, 20:34
taka baza danych za trochę rozmów i parę GB danych to strzał w dziesiątkę. Taniej się chyba nie dało.
Zapewne liczyli że więcej zarobią, ale nie udało się, to zabierają zabawki i "cześć".
jak wchodzili na rynek ze swoją ofertą, miałem przeczucia że to długo nie potrwa, kilku znajomych odwiodłem od przejścia do Rebtel'a i dziś z dużą satysfakcja napisałem im wiadomość że czekam na dobre piwko.
 #1058125  autor: Remington
 03 gru 2018, 22:56
Kamil7878 pisze:
03 gru 2018, 20:09
A miało być tak pięknie , udostępniali swoje dane wraz z kartą, za miesiąc lub dwa za free, przecież macie jakąś wiedzę w temacie oraz doświadczenie z folx, najbardziej promował to Remington...?
Ciekawe kto wykupi ta bazę danych i do czego ją wykorzysta, Ci co nie rzucili się jak szczerbaty na suchary maga spać spokojnie...

Takie niepoparte niczym fantazje brzmią niepoważnie. Poczytaj sobie czym jest PCI-DSS, to przejdzie ochota by straszyć innych.

Ten operator istnieje od 12 lat, działa na wielu rynkach i nie jest to krzak jak Vectone, tylko coś podobnego do Lycamobile. Ich system to naprawdę prawdziwy kombajn do dzwonienia - wystarczy poczytać w necie, zobaczyć na co pozwala ich panel, ile w nim możliwości konfiguracji, możliwość dzwonienia przez 4G, WiFi i numery dostępowe, ustawiania uprawnionych numerów, statystyki miesięczne w aplikacji itd. Oni w wejście tutaj i zintegrowanie się z siecią Polkomtela i stacjonarną włożyli na pewno sporą kasę. Do tego bezmyślnie zaoferowali no-limit za darmo co samo w sobie było dowodem na słabe rozpoznanie naszego rynku. Dawali radę, póki była to skala lokalna (Wrocław). Jednak gdy rozszerzyli działalność na cały kraj to zawalili na całej linii (procesy, technikalia, niespełnione wymogi prawne). Polska im nie wyszła, ale Rebtel będzie istnieć nadal.
 #1058127  autor: JacekK
 03 gru 2018, 23:05
Oni obecnie mają jeszcze stertę niezrealizowanych i źle zrealizowanych wniosków o przeniesienie numeru do Rebtel oraz spory bałagan z innymi rzeczami. Dolicz teraz wnioski, które lada moment zaczną spływać do Rebtel w celu zabrania od nich numerów, czyli w drugą stronę. Do 3 stycznia został miesiąc a trzeba jeszcze odjąć okres świąteczno-noworoczny. Mamy realnie 3 tygodnie. Ja osobiście mam wątpliwości, czy oni w ogóle są jeszcze wydolni. Będzie ciekawie.

Remington, Vectone miał o stokroć więcej odpowiedzialności od Rebtela. Oni w ogóle nie uruchomili do samego końca procesu przeniesienia numeru, bo nie byli gotowi. Podchodziłbym jednak z ostrożnością do ferowania, która firma to krzak ;)

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #1058128  autor: savi
 03 gru 2018, 23:09
Mój główny numer z powrotem przeniesiony do Play (5.12 będzie aktywny - potwierdzone SMSem) Pani, która mnie obsługiwała o sieci nic nie słyszała, zaś pracownik obok parsknął śmiechem :) Gdy wyjaśniłem co i jak nawet żadnego mixa ani abo nie proponowali :D
Wielka szkoda, choć z operatorem, która odwala od samego początku takie akcje nie mogło się to skończyć inaczej...
 #1058135  autor: jovi123
 04 gru 2018, 05:49
Remington pisze:
03 gru 2018, 22:56
Kamil7878 pisze:
03 gru 2018, 20:09
A miało być tak pięknie , udostępniali swoje dane wraz z kartą, za miesiąc lub dwa za free, przecież macie jakąś wiedzę w temacie oraz doświadczenie z folx, najbardziej promował to Remington...?
Ciekawe kto wykupi ta bazę danych i do czego ją wykorzysta, Ci co nie rzucili się jak szczerbaty na suchary maga spać spokojnie...


Do tego bezmyślnie zaoferowali no-limit za darmo co samo w sobie było dowodem na słabe rozpoznanie naszego rynku.
Nie wiem Remington czy ty jesteś tak naiwny czy sobie jaja z nas robisz
  • Strona 40 z 55
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 55
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 55