DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 116 z 529
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 529
 #1064504  autor: grzegorzsad
 05 lut 2019, 18:02
koszalineo941268 pisze:
04 lut 2019, 19:56
Jest odpowiedź na reklamację:
otrzymaliśmy Pana zgłoszenie, które dotyczyło rozliczania połączeń internetowych.
W pierwsze kolejności transfer rozliczany jest z bonusu za doładowanie konta w taryfie Orange Free Na Kartę.
Po wykorzystaniu bonusu opłata za transfer danych jest rozliczana w ramach aktywnych usług obniżających koszty transferu danych lub jest zgodna z obowiązującym Abonenta cennikiem usług w ofercie Orange Free na kartę ( pkt 13 regulaminu Internet Za darmo).
Przykro nam, ale nie uznaliśmy Pana reklamacji.
Zwracam uwagę na brak pouczenia o wyczerpaniu drogi postępowania reklamacyjnego i prawie dalszego dochodzenia roszczeń oraz brak ciągłości korespondencji (nie zacytowano mojego zgłoszenia). Na rozstrzygnięcie reklamacji nie mogę się ustosunkować, albowiem "Uwaga! Wiadomość została przesłana z adresu służącego wyłącznie do wysyłania. Nie należy na nią odpowiadać." Komedia.
Mam to samo około 800 Gb z Grunwaldu uruchomiłem 7 dni 7 zł , dane pobieranne z Grunwaldu a zyskiwany pakiet internet po 7 dniach przepadnie. Nieładnie ze strony Orange.Jeśli nie zmieni się kolejność pobierania to pewne zrezygnuję z 7zł/7dni rozmowy bez limitu nie są mi niezbędne.Daj znać jak rozwija się Twoja reklamacja.Czy złożyłeś skargę do UKE.
 #1064505  autor: asdaf
 05 lut 2019, 18:14
Remington pisze:
04 lut 2019, 21:31
sylwekZolkusza pisze:
04 lut 2019, 20:18
tele2017 pisze:
04 lut 2019, 16:52
A niech kto przetestuje czy kumulacja właśnie zadziała.
bo piszą że przedłużenia to +7, +30 i +365 dni.
Daty sumują się, nie trzeba uruchamiać w ostatnim dniu, można kumulować kilka pakietów czyli kilka LAT.
Mamy tutaj do czynienia z płatnym RWK.

Na pewno się sumują? Czyli 2 smsy po 30 zł dadzą 2 lata ważności?
Na stronie orange.pl podają, że się sumują. https://zapodaj.net/54681836c96a9.png.html
 #1064514  autor: tele2017
 05 lut 2019, 19:29
Jakby znowu były jakieś nadużycia ze strony januszów z allegro to może zamiast robić całkowite ukrócenie młodej promocji, lepiej by było ustawić limity na aktywacje przedłużenia.
Np. na rok przedłużenie nie częściej niż co pół roku aktywacja, a na miesiąc nie więcej niż trzykrotność tego okresu. Albo na jedną zarejestrowaną osobę max 3 karty na rok.
ale myślę że nie bardzo januszom będzie się opłacać taka zagrywka z dopłacaniem wielokrotności 30zł do interesu. Będą zapewne sporadyczne przypadki.

Ja już dawno apelowałem do orange o zakaz handlowania doładowanymi kartami bonusowymi w internecie. Wystarczyłoby skutecznie ścigać delikwentów.

Generalnie ja narazie nie potrzebuje przedłużać swego grunwaldu bo do końca kwietnia jest. A potem trzeba będzie dwa telefony i tak zasilić staruszkom po 2x25zł przelewem sms bo z Neta nie korzystają. Także narazie na pół roku mam sprawę z głowy i to za darmo. Potem się pomyśli o płatnym przedłużeniu za 30, o ile korzystne zasady się utrzymają.

30 to jednak jakiś zawsze wydatek, a jak kto ma przekazać przelewy sms to lepiej za darmo przedłużać doładowaniem po 50.

Korci jednak żeby zrobić 3x30 i mieć sprawe w pełni bezpieczną na 3 latka dla grunwaldu :) :? bo przyznam że notorycznie korzystając przez ostatnie prawie dwa lata z drobnych promocji darmowych GB a to z meczów, a to z okazji 20lecia, a to z majówek i mikołajek i teraz feriowych GB, jakoś mało tego grunwaldu ubyło przez 19miesiecy :wink: :-D
Ostatnio zmieniony 05 lut 2019, 19:45 przez tele2017, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1064517  autor: sylwekZolkusza
 05 lut 2019, 19:53
Wyciąg z regulaminu.
4. Abonent może dokonać przedłużenia ważności Bonusu dowolną ilość razy.
5. Przedłużeniu ulegają środki na Internet zsumowane w ramach:
a. bonusu gigabajtów na start po aktywacji startera w Orange Free na kartę,
b. bonusów gigabajtów przyzwanych po doładowaniu konta w ramach promocji „Internet za
darmo”,
c. środków z innych usług i promocji, które są sumowane ze środkami z wyżej wymienionych
usług.
Regulamin nie kłamie.
 #1064595  autor: marcin19883
 06 lut 2019, 16:25
bazooka pisze:
06 lut 2019, 15:08
Czy ktoś już szukał wydłużania w apce Mój Orange :?: Nie mogę znaleźć...
Obecnie appka, to jeden wielki chaos, po zmianach w ofercie. Trzeba poczekać na aktualizacje, tak mi konsultant powiedział.
 #1064614  autor: koszalineo941268
 06 lut 2019, 19:18
Jest odpowiedź na ponowną reklamację:
Potwierdzam przekazane wcześniej informacje, przy aktywnym na koncie bonusie za doładowanie i usłudze Rozmowy i SMS bez limitu do wszystkich + pakiet GB połączenia internetowe rozliczają się w pierwszej kolejności z przyznanego bonusu. Techniczne współdziałanie usługi i bonusu dostosowaliśmy do zapisów Regulaminu.
Rozumiemy Pana wątpliwości w powyższym zakresie, jednak zapisy pkt 31 regulaminu Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB, na które się Pan powołuje, dotyczą kaskady rozliczania środków tylko w odniesieniu do środków zgromadzonych w formie złotówek na Koncie Promocyjnym lub Głównym, a nie kolejności rozliczania internetu w sytuacji posiadania transferu z różnych źródeł tj. np. z wykupionych usług czy promocji.
Stan faktyczny określa usługodawca. Kluczowe są też zapisy regulaminu Internet za darmo w którym informujemy, że bonus rozlicza się przed aktywnymi usługami obniżającymi koszty transferu danych.
Mając na uwadze powyższe, podtrzymujemy decyzję wyrażoną w poprzedniej odpowiedzi. Nie możemy uznać Pana zgłoszenia.
Pana sprawa to skarga na ofertę i nie podlega przepisom o postępowaniu reklamacyjnym. Z tego względu w naszych odpowiedziach nie zamieściliśmy przypisu o którym Pan wspomina.
Zachęcamy do skorzystania z aplikacji na telefon mój Orange, która ułatwi kontrolę kosztów i usług w przyszłości.
 #1064615  autor: Remington
 06 lut 2019, 19:28
Jeśli nazwałeś coś reklamacją, to nią to jest. Oni nie mają przyznanego prawa do interpretacji co jest skargą, a co reklamacją i tym samym pod jakie przepisy podlega. Mogą jedynie uznać reklamację za zasadną lub nie.

Warto byś złożył skargę do UKE na dwie sprawy:
1. Kolejność rozliczania danych, przy czym musisz powołać się na konkretne zapisy regulaminów.
2. Traktowanie przez operatora reklamacji jako coś innego i umyślne niestosowanie ustawowych przepisów, na to wystarczy treść Twojej reklamacji i tej dziwnej odpowiedzi.

Daj znać jak poszło!
 #1064623  autor: adik
 06 lut 2019, 20:32
marcin19883 pisze:
06 lut 2019, 17:39
adik pisze:
06 lut 2019, 17:28
ja zostałem na wersji 4,6 apki, powyżej mniej rzeczy pokazuje, głównie info o internecie.
4.6? To masz za darmo rozmowy telefoniczne z konsultantem?
nie wiem, bo nie na tym zależy mi w apce.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #1064648  autor: sylwekZolkusza
 07 lut 2019, 08:39
koszalineo941268 pisze:
06 lut 2019, 19:18
Orange nie wycofa się z podjętej decyzji,
możemy upominać się o przejrzyste i terminowe informowanie o zmianach, problem dotyczy wszystkich operatorów.
Wniosek jest jeden, trzeba korzystać z GB a nie zbierać, bo w pewnym momencie operator nam je podstępem, utrudni życie.
 #1064659  autor: bazooka
 07 lut 2019, 10:42
Dokładnie... kto wyjaśni o co chodzi z tym zbieraniem GB, nie mogę tego pojąć, to jakaś moda :?:
Po co pakiet cykliczny, jeśli ma się te z doładowań :?: Rozumiem zazębianie się 2,3 dni, bo cośtam - ale dłużej :?:
 #1064740  autor: tele2017
 07 lut 2019, 23:37
marcin19883 pisze:
04 lut 2019, 23:51
Smutna wiadomość. Właśnie zauważyłem, że pod *101*01# nie ma już dokładnego stanu pakietu internetu. Od teraz przychodzi sms z podaną ilością GB, ale bardzo zaokrąglony, czyli niedokładny :(
Ja właśnie kliknąłem ten kod nieużywany od miesiąca i sie przeraziłem, bo przyszło że "zgłoszenie przyjeto do realizacji".
Myślę se że kurka jakieś nolimit może mi aktywują za bóg wie ile i kase podstępnie z konta wyczyszcza jak kiedyś.

No ale faktycznie tylko SMS dla pakietu danych przyszedł do dwóch miejsc po przecinku wyrażone w GB zamiast MB jak dawniej.
Jak kto ma duży zapas GB to chyba nie robi różnicy.

A sprawdzałeś czy wyświetli w MB gdy będzie mniej niż 1GB?
bo mój orange tak robi przynajmniej na koncie promo dla danych
 #1064747  autor: marcin19883
 08 lut 2019, 02:17
tele2017 pisze:
07 lut 2019, 23:37
A sprawdzałeś czy wyświetli w MB gdy będzie mniej niż 1GB?
Jeszcze nie doszedłem do tego momentu, ale już niedługo. Myśle, że jest podobnie jak z no limit z netem. Też po wpisaniu kodu sprawdzającego stan, przychodzi sms i tam jest w MB podany.
  • Strona 116 z 529
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 529
  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 529