DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 441 z 533
  • 1
  • 439
  • 440
  • 441
  • 442
  • 443
  • 533
 #1066671  autor: dagonPL
 03 mar 2019, 11:52
256 QAM działa od LTE kat. 10 Release 12, MIMO 4X4 od kat.9 Release 12.

Twitter @FonRuchalFest
 #1066672  autor: p2225
 03 mar 2019, 12:00
Może się przydać ściągawka:
Downlink:
Obrazek
Uplink:
Obrazek
Oczywiście każdą kategorię ogranicza maksymalna prędkość, więc nie zawsze można zastosować jednocześnie dla wszystkich wskazanych pasm MIMO4x4, 256QAM oraz agregacji ich wszystkich.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1066674  autor: piotrzet
 03 mar 2019, 13:18
bed pisze:
02 mar 2019, 23:54
piotrzet pisze:
02 mar 2019, 22:58
Nie producentów a sieci. To one ostatecznie decydują co telefon wspiera i blokują lub odblokowuja mimo 4x4 itd tak samo jak z volte i vowifi.
A co ma sieć do oprogramowania na dany rynek, bez brandu? Pomijam takie sprawy jak VoLTE/VoWiFi, bo tu potrzeba jest na początek chociaż minimalna ingerencja operatora. W tej konkretnej sprawie, decyduje jedynie producent. A to, że część rzeczy w sofcie jest blokowana to inna sprawa, ale operator nie nakaże zablokowania różnych kombinacji w wersji np. polskiej czy europejskiej bo na jakiej podstawie?

Dobrze, że mój wybór padł na S9 :mrgreen:
Nie wiem jak to jest w przypadku innych modeli ale w Xperiach jest tak że nie zależnie czy masz brand i jaki są zawsze wczytywane te same ustawienia modemu. Wszystko zależy od karty sim jakiego operatora wsadzisz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066675  autor: Mixiorek
 03 mar 2019, 13:21
Mixiorek pisze:
02 mar 2019, 18:32
Mixiorek pisze:
01 mar 2019, 09:46
Konstancin-Jeziorna, Mirkowska.

Dzisiejsze testy na powyższej stacji 5G :mrgreen: S8, około 500m od stacji, sektor skierowany mniej więcej na północ , wszystkie pasma LTE, CA x3:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj powtórka dokładnie w tym samym miejscu ale na iPhonie X czyli LTE-A (3CA) Cat12 600/150 Mbps vs. powyższe na S8 czyli LTE-A (5CA) Cat16 1024/150 Mbps:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DL na podobnym bardzo fajnym poziomie. Widać różnice w UL i to sporo, tak mniej więcej z 2x mniej. W sumie czemu? Niższa kategoria UL w LTE?
Pytanie co tam tak naprawdę działa na iPhonie X bo było info, że chyba któreś technologii nie ma czy nie działa równolegle z innymi (?). Bodajże brakuje w nim MIMO 4x4 a konkretnie anten (?)
Na S8 nie jestem pewien działania MIMO 4x4 przy 3CA.

Zauważyliście, że pingi już nie są <20ms (???). Wzrost przez dynamiczne przydzielania pasma L1800 albo przez synchronizację fazy?
piotrzet pisze:
02 mar 2019, 21:54
Niestety ale nie jest to nic ponad co widziane jest u konkurencji. Myślałem że w rzeczywistości chociaż te 400 Mb/s przekroczy. Tym bardziej pokazuje to, że konkurencja ma od dawna podobne prędkości.

Nie zgadzam się. Dostajesz więcej opcji oraz większe możliwości po stronie sieci. Przy najnowszych terminalach wyciśniesz z sieci duuużo więcej niż obecnie w N!. A stare słuchawki, nawet te z cat4 zyskają bo zasoby będę zajęte przez krótszy czas i w mniejszym stopniu. To co zrobiło Play to oczywiście nie jest żadne 5G czy tam 5G ready ale na dziś jest to wyraźna przewaga nad konkurencją. Oczywiście na stacjach gdzie wdrożone jest 5 rzeczy "5G ready".
N! też jest na Mirkowskiej (mają wszystkie 4 pasma LTE no i CA x4) i nie przypominam sobie bym kiedykolwiek wycisnął takie wyniki, przy takiej powtarzalności. Owszem może jest mniej klientów Play itp. ale tu ciach, podchodzisz pod stację, strzelasz test i masz. Do tego Play ma na tym obszarze zaledwie dwie stacje, znacznie mniej niż N!, który co prawda nie wszędzie ma L2600.
W N! trzeba było np: jechać na Pl. Politechniki w czasie exodusu ludzi ze stolicy czyli w święta albo jechać do Sochaczewa po wdrożeniu L2100.
kozien70 pisze:
02 mar 2019, 22:10
S8 nie wspiera MIMO 4x4 przy 3CA

A no właśnie.

Panowie, zbiorowe dzięki za tabelki i info o kategoriach LTE. Szkoda, że jednak nie ma lepszej dostępności info bo przypadek z iPhonem X, który niby ma odpowiednią kategorię LTE ale nie ma odpowiedniej ilości fizycznych anten tylko potwierdza, że nie jest to wszystko takie łatwe do sprawdzenia. Pewnie w Huawei'u jest jeszcze gorzej z weryfikacją. Moje próby weryfikacji danych to była droga przez mękę. Bodajże przy określeniu kategorii LTE w P9 lite (?).

Kozien, nie wybrałbym się z S9 i kartą Play na testy stacji na Mirkowskiej? ;-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1066676  autor: piotrzet
 03 mar 2019, 13:26
Mixiorek
Wszystko zależy od lokalizacji. Wiadomo, że jak stacja pusta to i wyniki lepsze. Zobaczymy czy na tych nowych słuchawkach i stacjach w mieście typu Warszawa, Kraków będzie w ogóle przekraczalne 300 Mb/s. Te testy, które zostały tutaj pokazne nie jest to nic ponad to co oferuje w niektórych lokalizacjach Plus czy N!. Spójrz przykładowo na mój podpis.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066677  autor: Mixiorek
 03 mar 2019, 13:46
Jak ma być więcej jeżeli ograniczenie często masz w samym terminalu??? S8 czy iPhone X nie ma różnicy bo problem tkwi w nich a nie w sieci. Różnica polega na tym, że jak trafi się kilku gości robiących testy na tej samej stacji i sektorze to dostaną więcej niż gdyby korzystali ze stacji N!. Kup sobie S10 i porób testy na wskazanych stacjach.
Nie sugeruj się też tabelką z wynikami z Play Cafe. To jest stacja, na której w danej chwili może wisi kilka terminali. Gruszka i Witek zresztą wyraźnie podkreślali, że w normalnych warunkach na 90% stacji nie będzie takich wyników. Dostaniesz większą pojemność i możliwości od strony sieci co znaczy, że np: miałeś w DL 30Mb/s to po jej modernizacji do "5G ready" zrobi się np: 60Mb/s. Biorąc pod uwagę testy na tym samym terminalu.
Jeżeli w N! miałeś najwyższe wyniki w okolicy 230Mb/s a liczyłeś, że na stacji Play 5G ready wskoczy Ci 500MB/s (na tym samym terminalu) to raczej lekko przestrzeliłeś się w swoich oczekiwaniach. Będziesz po prostu miał częściej wyniki wyższe niż niższe. Oczywiście do czasu aż dana stacja czy sektor nie zostanie za kilka lat wysycona do ostatniej kropli ;-) ale tego miejmy nadzieję nie będzie bo w międzyczasie wejdą kolejne nowinki technologiczne, które w zasadzie od kilku lat pozwalają głównie zwiększać pojemność sieci by pomieścić gigantyczny przyrost danych. Sieci rozwijają się, robią modernizacje, wprowadzają nowe technologie głównie właśnie po to. Nie po to by punktowo bić rekordy prędkości. To wychodzi czasem niejako przy okazji. Niech lepiej walczą np: o zmniejszenie opóźnień do <10ms. Prędkości jak dla mnie są obecnie ok. Pozwalają na to wszystko co powinno być w sieci mobilnej. Jest kwestia tego by tak było w całym kraju a nie tylko w aglomeracjach.

Przypominam informację, że w ostatnim roku w speedtestach Play odnotował zwiększenie x2 wyników >100. Właśnie o to w tym chodzi. Nie będzie skokowego wzrostu średniej prędkości. Będzie regularny wzrost. Indywidualnie możesz tak mieć o ile masz najnowszy terminal z najwyższą w danym momencie kategorią LTE. Byś tak miał potrzebujesz po drugiej stronie sieć, która Ci to da. W tym momencie masz to w Play. Dodam tylko, że póki co mocno punktowo, wyspowo.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2019, 13:48 przez Mixiorek, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1066678  autor: KR2615
 03 mar 2019, 13:47
@ kozien70 akurat na moim osiedlu promieniują cztery nadajniki PLAYa i ciężko mi się z mapki zasięgu domyśleć czy ten jeden interesujący mnie pod domem ma 4x4 mimo.
 #1066680  autor: piotrzet
 03 mar 2019, 13:52
Mixiorek pisze:
03 mar 2019, 13:46
Jak ma być więcej jeżeli ograniczenie często masz w samym terminalu??? S8 czy iPhone X nie ma różnicy bo problem tkwi w nich a nie w sieci. Różnica polega na tym, że jak trafi się kilku gości robiących testy na tej samej stacji i sektorze to dostaną więcej niż gdyby korzystali ze stacji N!. Kup sobie S10 i porób testy na wskazanych stacjach.
Nie sugeruj się też tabelką z wynikami z Play Cafe. To jest stacja, na której w danej chwili może wisi kilka terminali. Gruszka i Witek zresztą wyraźnie podkreślali, że w normalnych warunkach na 90% stacji nie będzie takich wyników. Dostaniesz większą pojemność i możliwości od strony sieci co znaczy, że np: miałeś w DL 30Mb/s to po jej modernizacji do "5G ready" zrobi się np: 60Mb/s. Biorąc pod uwagę testy na tym samym terminalu.
Jeżeli w N! miałeś najwyższe wyniki w okolicy 230Mb/s a liczyłeś, że na stacji Play 5G ready wskoczy Ci 500MB/s (na tym samym terminalu) to raczej lekko przestrzeliłeś się w swoich oczekiwaniach. Będziesz po prostu miał częściej wyniki wyższe niż niższe. Oczywiście do czasu aż dana stacja czy sektor nie zostanie za kilka lat wysycona do ostatniej kropli ;-) ale tego miejmy nadzieję nie będzie bo w międzyczasie wejdą kolejne nowinki technologiczne, które w zasadzie od kilku lat pozwalają głównie zwiększać pojemność sieci by pomieścić gigantyczny przyrost danych. Sieci rozwijają się, robią modernizacje, wprowadzają nowe technologie głównie właśnie po to. Nie po to by punktowo bić rekordy prędkości. To wychodzi czasem niejako przy okazji. Niech lepiej walczą np: o zmniejszenie opóźnień do <10ms. Prędkości jak dla mnie są obecnie ok. Pozwalają na to wszystko co powinno być w sieci mobilnej. Jest kwestia tego by tak było w całym kraju a nie tylko w aglomeracjach.

Przypominam informację, że w ostatnim roku w speedtestach Play odnotował zwiększenie x2 wyników >100. Właśnie o to w tym chodzi. Nie będzie skokowego wzrostu średniej prędkości. Będzie regularny wzrost. Indywidualnie możesz tak mieć o ile masz najnowszy terminal z najwyższą w danym momencie kategorią LTE. Byś tak miał potrzebujesz po drugiej stronie sieć, która Ci to da. W tym momencie masz to w Play. Dodam tylko, że póki co mocno punktowo, wyspowo.
Dalej nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Takie wyniki są uzyskiwane an tych samych modelach u konkurencji, która jakoś sieci 5G Ready tego nie nazywa. Więc jaka jest różnica między tym LTE-A a Plusa czy N!? Gdzie prędkości są podobne. Jaki tu przeskok nad tymi sieciami co Play nam tak dumnie ogłasza?
Nie chodzi mi o prędkości tego typu co są w Play Cafe i o tym kilka postów temu pisałem. Liczyłem na bezproblemowe przekraczanie 350 Mb/s w niektórych lokalizacjach. W końcu w N! czy Plusie nawet ponad 300 Mb/s można czasem zobaczyć.
Nikt nie będzie robił też stacji "full wypas" tam gdzie nie jest to potrzebne. No chyba, że ktoś lubi sobie podbijać średnie w speedtestach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066682  autor: Mixiorek
 03 mar 2019, 14:17
piotrzet pisze: Takie wyniki są uzyskiwane an tych samych modelach u konkurencji

Przeprowadziłeś już swoje testy porównawcze?
Masz XZ3? Bierzesz kartę sim Play. Czekasz do końca marca na 4CA w Play albo nie czekasz. Patrzysz na mapkę Play, patrzysz do btsearch. Wiesz, która stacja jest gotowa i robisz testy. Otrzymujesz wyniki testów, porównujesz. Pomogę:
Kielce, Świętokrzyskie
ul. Za Walcownią 2A - dach budynku
Więc jaka jest różnica między tym LTE-A a Plusa czy N!? Gdzie prędkości są podobne.

Wytłumaczyłem to moim zdaniem bardzo prosto w moim poprzednim poście.
Jaki tu przeskok nad tymi sieciami co Play nam tak dumnie ogłasza?

Patrz j.w.
W końcu w N! czy Plusie nawet ponad 300 Mb/s można nie raz zobaczyć.

Nie wiem co można zobaczyć. Lubię oceniać na podstawie swoich testów lub testów osób co do których mam osąd, że zrobią to obiektywnie. O ile dobrze pamiętam ja nie miałem w testach więcej niż około 235Mb/s. Obecnie nie będę miał "skokowo więcej" bo organiczna mnie terminal.

Jeszcze jedno - olej to "5G ready". To marketing, które pewnie spowoduje, że Play ponownie rozegra W3. Ważne, jest co mają w sieci. Szczególnie w wątku technicznym.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1066683  autor: piotrzet
 03 mar 2019, 14:24
Mixiorek
Przecież zaraz powiesz, że testy nie są miarodajne, bo w Play Cafe XZ3 wcale nie uzyskała najlepszego wyniku tylko koło 100 Mb/s mniej od konkurencji najmocniejszej to po co mam robić takie testy?
Jeśli ci chodzi o wynik, który ja mam na swoim speedteście to jest to 3CA i 256QAM z pasmo 1800 wspólne. Więc konfiguracją nie odbiega od tego co pokazuje tutaj S8.
Swoją drogą to z chęcią porównam te niby 5G Ready tylko czy oferta prepaid nie ma żadnych ograniczeń bo z tego co mi wiadomo to niektóre pakiety mają.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066685  autor: Kryniczanin
 03 mar 2019, 14:45
Dodatkowo Play wdrożył 5G :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na dość pokaźnej liczbie stacji i to nie tylko centra miast a małe wioski gdzie np. Orange oferuje max 10-20mb/s internet stacjonarny a Play nawet 15-20 x tyle.
 #1066686  autor: Mixiorek
 03 mar 2019, 14:50
piotrzet pisze:Mixiorek
Przecież zaraz powiesz, że testy nie są miarodajne, bo w Play Cafe XZ3 wcale nie uzyskała najlepszego wyniku tylko koło 100 Mb/s mniej od konkurencji najmocniejszej to po co mam robić takie testy?
Jeśli ci chodzi o wynik, który ja mam na swoim speedteście to jest to 3CA i 256QAM z pasmo 1800 wspólne. Więc konfiguracją nie odbiega od tego co pokazuje tutaj S8.
Swoją drogą to z chęcią porównam te niby 5G Ready tylko czy oferta prepaid nie ma żadnych ograniczeń bo z tego co mi wiadomo to niektóre pakiety mają.

Powtarzając 5G ready już robisz to o co chodziło Play. Konkurencja zrobiła to już w czwartek gdy Gruszka umieścił testy. A w piątek to już był koncert rozegrania W3 przez Play. A to dopiero początek ich kampanii. Billboardy, tv itp. Skoro W3 jest taka pewna siebie i swoich technologii itp. to skąd ta histeria i wycie? Może dlatego, że Orange i TMobile tak się starają z tym 5G, tak testują w labach, tak testują w namiotach oraz pojedyncze anteny w Gliwicach, Zakopanem a tu przyszedł Play i w zasadzie chyba ustawił swoją wiosenną, letnią a może i roczną kampanię marketingową? Każdy kolejny operator już za bardzo tego hasła nie może użyć bo po pierwsze - twierdzi, że w nie nie wierzy bo to nie jest "5G (ready)". A po drugie każdy kolejny operator robiący to co zrobił pierwszy nie jest już wiarygodny w tym co chce komunikować.

Marketing Play zachował się moim zdaniem racjonalnie i ja bym zrobił to samo. Sprawdzili jaki odbiór miała kampania 4G i podjęli decyzję, że wchodzą w to. A histeria W3 jest taka.... przewidywalna. Tylko co z tego zrozumie "Kowalski". Tyle co zobaczy w reklamach Play. Jestem ciekaw czy W3 się otrząśnie i zareaguje jak na siebie nieszablonowo i celnie (?). Dużemu jest niestety ciężej, szczególnie korporacji. Zanim przebiją się przez swoje piony, spotkania, meetingi, spędy i zarządy to kurz już opadnie a Play będzie notował kolejne przyrosty. Chyba, że Prezes będzie miał jaja i wyznaczy "zespół specjalny" wydzielony w ramach firmy, który ma zareagować szybko, skutecznie i celnie. Niestety to się bardzo rzadko zdarza bo trzeba taką decyzję podjąć a dwa często jest paradoksalnie opór wewnętrzny.

W odróżnieniu np: od techniki opów, która może słusznie mówić, że to jest LTE-A a nie "5G ready". Oczywiście na 5G składa się również LTE-A. Tylko, że najważniejszy dział to jest sprzedaż a nie technika :-)

Ja korzystam z prepaida Play. XZ3 ma wyższą kategorię LTE niż S8 także możesz mieć chyba tylko więcej i lepiej.
Kryniczanin pisze:
03 mar 2019, 14:45
Dodatkowo Play wdrożył 5G :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na dość pokaźnej liczbie stacji i to nie tylko centra miast a małe wioski gdzie np. Orange oferuje max 10-20mb/s internet stacjonarny a Play nawet 15-20 x tyle.

Jakie centra miast? W centrum Warszawy nie ma żadnej takiej stacji a w całej aglomeracji może jest ich z 5 :mrgreen:

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1066689  autor: Kryniczanin
 03 mar 2019, 15:28
Jakie centra miast? W centrum Warszawy nie ma żadnej takiej stacji a w całej aglomeracji może jest ich z 5
No o to mi chodzi - postawili w aglo garstkę, postawili w mniejszych miejscowościach kupę stacji full wypas na które N najczęściej odpowiada gołym LTE 800 :mrgreen: , a Orange stacjonarne kuleje :-)
 #1066690  autor: iphoneski
 03 mar 2019, 15:35
Dla mnie sprawa jest prosta. T i O a jednocześnie ich wyznawcy krzyczą bo zwyczajnie szlag ich trafia. Oni testują 5G, wydają kasę, użerają się z protestami a tu wchodzi taki Play, który dopiero od dwóch lat zaczął się na poważnie interesować zasięgiem i siecią i wprowadza hasło marketingowe, które w świadomości milionów ludzi pozostawi jedną informację - „mamy najlepszą sieć, gotową na 5G czyli na przyszłość.”
Pozostaje tylko przesuwać posty w dół bo dyskusja nie ma większego sensu.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2019, 18:41 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1066693  autor: Pawrzes
 03 mar 2019, 16:16
Mixiorek, szkoda czasu na rozmowę z kimś takim jak piotrzet dla którego Play ma wszystko najgorsze. Wytłumaczyliście mu, że Twoje zacne speedtesty nie uwzględniają MIMO4X4 bo terminal na to nie pozwala a temu jeszcze źle (3CA to też jeden z jego zarzutów w tej najgorszej sieci, niedługo i to przestanie być aktualne więc czego teraz będzie się czepiał?). Najważniejsze to tam gdzie nie ma 4X4 czyli w sieci która jako pierwsza w kraju rozbudowała te lokalizacje o pasma 800 i 2600...
Upload na iPhodnie miałeś niższy zapewne z powodu podstawowego pasma 1800 a w Samsungu było to 2600.

Mapka zasięgu nie uwzględnia stacji odpalonych w lutym, 4X4 nie jest jeszcze aktywne na wszystkich stacjach sprzętowo "ready" no i widzę "trochę" więcej niż 5 w aglomeracji ;)

P.S. Stacja BLB3302 odpalona - naturalnie komplet i też chyba powinna być już "5G READY" :-)

Pozdrawiam
 #1066694  autor: spotify
 03 mar 2019, 16:28
iphoneski pisze:
03 mar 2019, 15:35
Dla mnie sprawa jest prosta. T i O a jednocześnie ich wyznawcy krzyczą bo zwyczajnie szlak ich trafia.
Chyba szlag :mrgreen:

Reszty nie ma sensu komentować. Wyznawy N! po jednej stronie, wyznawcy P4 po drugiej i tak cały czas.
Play znowu wyprzedził W3, bo wykorzystują marketing najlepiej jak się da i to od początku swojego istnienia. Są w tym mistrzem świata i na nieporównywalnie wyższym poziomie od W3, które przez tyle lat się niczego nie nauczyło.
P4 jako hotspot zawsze umiał wykorzystać wszystko co mają i co technika w danym momencie pozwala. Taki jest fakt. A że przy tym korzystają z marketingu i mydlenia oczu - kogo to obchodzi? Na pewno nie zwykłego szaraka.
A że nadal mają zasięg wyspowy to inna para kaloszy (dlatego nadal z tej sieci nie korzystam, dlatego znajomi po przejściu do O czy do TM są zdecydowanie lepiej zadowoleni itd). Znowu W3 dostało kopa w D i jeśli dalej będą uważać (zwłaszcza N!), że ratuje ich pokrycie kraju (jeszcze) to obudzą się z ręką w nocniku.

Przede wszystkim pochwały dla Play. Obecnie Kowalski dojdzie do wniosku, że już ma 5G i wcale to nie jest groźne jak przeciwnicy o tym mówią. "Kurna, gadają o tym 5G, że takie niedobre a Play ma i jest spoko" I kolejne zwycięstwo sieci Play.

No cóż, jeszcze P4 brakuje do N! jeśli ma się korzystać w tej sieci w Polsce i w wielu miejscach na raz , ale technicznie to co mają to:
1) Mają wszystko co jest dostępne w technice sieci mobilnych
2) Wykorzystują swoja sieć i tam gdzie docierają na 100%

Wielkie brawa dla P4. Umieją wykorzystać zawsze i od lat największe słabości sieci W3, bo sieci idealnej nie ma i nigdy nie będzie.
Przypominam informację, że w ostatnim roku w speedtestach Play odnotował zwiększenie x2 wyników >100. Właśnie o to w tym chodzi.
Jeśli dokładają wszędzie gdzie się da L2600 i chcą za wszelką cenę być nr 1 w speedtestach (kolejna walka marketingowa) to nie ma co się dziwić.
Stąd np taki @Kryniczanin na samym L2600 wyciąga ok 90% prędkości na tym paśmie (brak obciążenia)
Przecież o tym pisałem. Brak obciążenia, L2600 w dziurze i średnie prędkości wzrastają. A stąd skok w rankingach prędkości.
W przyrodzie nic nie ginie.
To tylko świadczy, że mają w P4 łeb na karku
 #1066695  autor: Kryniczanin
 03 mar 2019, 16:34
spotify

Czytam, czytam i gratuluję. Pięknie napisany post i idealnie przedstawiający sprawę.

5G Ready mnie śmieszy bo to jest wałek marketingowy, ale cieszy mnie też ta przewaga Play nad N - jak N się nie obudzi to będą takim ciut lepszym Plusem czyli skansenem jakoś tam działającym.
Stąd np taki @Kryniczanin na samym L2600 wyciąga ok 90% prędkości na tym paśmie (brak obciążenia)
Przecież o tym pisałem. Brak obciążenia, L2600 w dziurze i średnie prędkości wzrastają. A stąd skok w rankingach prędkości.
Od tego czasu się zmieniło to było z 3 tygodnie temu. Miałem w mieście jedną stację LTE 2600 czyli tyle co N. Teraz mam trzy stacje z LTE 2600 Play. jak widać Play zimą się nie nudził.
 #1066699  autor: spotify
 03 mar 2019, 16:53
Mi nie chodziło o słodzenie. Bo wszyscy wiedzą, że do N! im jeszcze brakuje (przynajmniej pokryciem i pojemnością) i mają wady, które każdy zna
1) Wysokie stacje hot-spoty
2) Mimo full wypasów hot-spoty puchną
3) Brak zasięgu w budynkach (wysokie stacje parasolowe) nawet w miastach
4) Cholerne RK
5) Smsy o nieodebranych połączeniach
6) I wiele wiele innych

Tylko że co to mają, wykorzystują na maksa. Jak to Witek twierdzi (oczywiście z przymrużeniem oka) że wyciskają wszystkie soki. N! nie potrafi wykorzystać swojego potencjału, bo dzieląc ok 12.5stacji na dwóch to mają niższy koszt infry niż sam Play. I to jest zastanawiające. Skoro P4 potrafi dać praktycznie na każdej stacji L800/L2100/L1800 i czasami jeszcze L2600 to dlaczego N! (na każdą głowę po ok 6,5tys w zaokrągleniu) daje głównie L800? Albo ewentualnie L1800. Mają dokładać L2100. O L2600 nie wspomnę, bo w N! z racji dzielenia mocy na stacji jest zbędne (gdzie tym zasięgiem L2600 dotrą na wiochach?). L2600 w Play jest lepiej wykorzystane.

Szkoda, że Play nie ma w L800 10Mhz, bo wtedy to już w ogóle zagiął N!. Mając zasięg L800 o pojemności N! i możliwości "napierniczania" innych pasm o większej mocy byłby potęgą. N! takich mozliwości niestety nie ma.
Często się zdarza, że L800 które tylko dociera z sieci P4 jest za słabe (za mało pasma) i w wielu miejscach nie do używania.
Ostatnio pub w Gdańsku na starówce w piwnicy. Play LTE only 800Mhz i nawet strony nie działały..... W N! bez problemy bo mają aż 10Mhz.

Pozostaje również sprawa Huawei i walki politycznej. Play jest oparty prawie w 100% na Huawei i mają problem (nie wliczam kilkanaście ostatnich stacji na Ericu)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2019, 17:07 przez spotify, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Strona 441 z 533
  • 1
  • 439
  • 440
  • 441
  • 442
  • 443
  • 533
  • 1
  • 439
  • 440
  • 441
  • 442
  • 443
  • 533