DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1068687  autor: Ron
 30 mar 2019, 11:01
Niestety jeśli chodzi o SMS, to jest problem w naszych sieciach. Systemy są ustawione na tzw ruch standardowy. Dziwne niestety. T-Mobile lub Plus jest może dobrym wyborem. Chodź Plus ma wysokie kary, ale to nie jest tak że kara jest nakładana. Reklamacje należy składać, bo mówimy o ruchu normalnym, a nie nadużyciach.
 #1068688  autor: martin87
 30 mar 2019, 11:05
Ron pisze:
30 mar 2019, 11:01
Niestety jeśli chodzi o SMS, to jest problem w naszych sieciach. Systemy są ustawione na tzw ruch standardowy. Dziwne niestety. T-Mobile lub Plus jest może dobrym wyborem. Chodź Plus ma wysokie kary, ale to nie jest tak że kara jest nakładana. Reklamacje należy składać, bo mówimy o ruchu normalnym, a nie nadużyciach.
W t-mobile też są kary, ale ten próg jest dość wysoki i jest podana konkretna ilość po której taka kara może zostać nałożona (czyli nie musi), a nie zapis że każą ilość wysłanych sms czy ilość połaczeń operator może sobie zablokować wg własnego uznanania. Mam w t-mobile ten domowy internet lte bez limitu od blisko dwóch lat, i nie ma z nimi większych problemów, mimo że też jest zapis o nadużyciach, ale nie ma blokad za 200-300GB ruchu.
 #1068689  autor: Ron
 30 mar 2019, 11:16
T-Mobile miało takie zapisy dla użytkowników indywidualnych max 5 000 SMS miesięcznie, 3 dni po ponad 8h rozmów, ale zapisy znieśli i ustawili dla przedsiębiorców lub osób działających jako przedsiębiorca (10000 SMS, 12h). T-Mobile jest bardzo "fair" moim zdaniem, podają konkretną ilość, natomiast był artykuł na stronie i komunikat od T-Mobile w którym sieci uspokaja użytkowników :wink: Każdy ma swobodnie korzystać. Dalej piszemy o normalnym korzystaniu, a nie łamaniu Regulaminu w sposób rażący. :-)
 #1069143  autor: martin87
 06 kwie 2019, 07:20
Ron pisze:
30 mar 2019, 11:16
T-Mobile miało takie zapisy dla użytkowników indywidualnych max 5 000 SMS miesięcznie, 3 dni po ponad 8h rozmów, ale zapisy znieśli i ustawili dla przedsiębiorców lub osób działających jako przedsiębiorca (10000 SMS, 12h). T-Mobile jest bardzo "fair" moim zdaniem, podają konkretną ilość, natomiast był artykuł na stronie i komunikat od T-Mobile w którym sieci uspokaja użytkowników :wink: Każdy ma swobodnie korzystać. Dalej piszemy o normalnym korzystaniu, a nie łamaniu Regulaminu w sposób rażący. :-)
Pisałem do t-mobile czy nie będą mi blokować numeru pod byle pretekstem i konsultant potwierdził, że te zapisy działają także w konsumenckich ofertach, ale t-mobile nie zakłada kary z automatu, a blokuje/kontaktuje się z klientem w celu wyjaśnienia.

Umówmy się, że 10tys. miesięcznie raczej nie da się przypadkiem przekroczyć;), w u obecnego łapałem blokady prawdopodobnie za te ok 1tys./msc, a to jest bardzo mało. Mam Internet domowy u różowych i czy jest pobrane 200GB czy 650GB to jednak nic nie blokują, to chyba powinno być ok.
 #1069328  autor: martin87
 10 kwie 2019, 09:40
ja raczej w tych granicach 1000-1500 + 500mms, to nie jakoś dużo. Operatora odpowiedź na reklamację było, że to dla mojego bezpieczeństwa by mnie nie wpędzać w dodatkowe koszta. A był no limit, na koncie nie było kwoty na wysłanie ani jednego sms zagranicę i było to w kraju, także :D
 #1069383  autor: martin87
 11 kwie 2019, 08:12
pakierhakierxd pisze:
11 kwie 2019, 07:27
Ale dużo mms ,ja max 20 :D ,w Play nawet jak wysyłałem dużo sms nigdy nie miałem blokady a jestem od 2008 roku w abo :)
nie dużo, play akurat nie było problemów. Ale oni leżą z zasięgiem
 #1069384  autor: pakierhakierxd
 11 kwie 2019, 08:20
Ja w Play nie mam problemu z zasięgiem ;)
w T-Mobile mam najgorszy !!!
za parę dni zawieram z Orange umowę na Orange Love z powodu oszczędności 100zł za pakiet net kabel+ tv iptv + telefon st + telefon mobilny.Choć zasięg trochę gorszy niż Play ale w Play zostanę bo tam mam dużo osób ,mam telefon dual sim więc to nie problem ;)

Pozdrawiam :)
 #1069385  autor: martin87
 11 kwie 2019, 08:21
wystarczy wyjechać poza miasto i nie złapiesz nawet 2G, a z parnerskiego roamingu (only 3G, które poza miastem nie działa zbyt szybko) firma chce sie wycofywać.
 #1069386  autor: pakierhakierxd
 11 kwie 2019, 08:36
Praktycznie wszędzie mam zasięg Play lte ;)
a tam gdzie go nie ma to Orange lte lub Plus lte lub T-Mobile 3g ;)
Zasięg Plusa do 2019 roku końca, reszta do 2021 a wycofują się temu bo to koszty i mają pokryć całą Polskę zasięgiem P4 :)
mam tylko 1 miejsce gdzie muszę zawsze korzystać z roamingu jak jestem u babci na wsi tam Play nie ma ;) ale lte działa :D

Pozdrawiam :)
 #1069391  autor: iphoneski
 11 kwie 2019, 10:30
martin87 pisze:
11 kwie 2019, 08:21
wystarczy wyjechać poza miasto i nie złapiesz nawet 2G, a z parnerskiego roamingu (only 3G, które poza miastem nie działa zbyt szybko) firma chce sie wycofywać.
Tak było jeszcze 1,5 roku temu. Teraz na trasach samochodem albo pociągiem normalnie mam zasięg Play. Wyłączyłem nawet roaming bo już mi zbędny. Mam zapasowy numer w razie jakbym wpadł w jakąś zasięgową dziurę ale już dwie trasy zrobiłem i nie miałem potrzeby z niego korzystać.
Bałem się trochę o wyjazd w maju bo w tamtym miejscu bywały problemy ale w ostatnim czasie stanęły dwie nowe stacje, które te problemy rozwiązują.
 #1069722  autor: martin87
 17 kwie 2019, 07:46
Mieszkam dość nie daleko drugiej linii metra, mam tu więcej BTSów wszystkich sieci niż normalnych emerytów na m². Ale o szybkim kablowym Internecie można pomarzyć (10/1Mb/s nie liczę jako szybki net). Na pewno oferty głosowej nie chciałbym mieć ani w play (fatalny zasięg lub brak poza miastem) ani orange (mieli też jakąś aferę z tym blokowaniem pod byle pretekstem).

W T-mobile z kolei widzę, jakiś problem z wysyłaniem MMSów i czasem ich odbieraniem. Jakieś 10% kończy się takie wysłanie niepowodzeniem i trzeba ponawiać.
Jest też lajek na prędkość Internetu do 15Mb/s, nie ważne czy w 3G czy LTE, choć to nie jest istotne.
 #1069816  autor: martin87
 19 kwie 2019, 11:56
Czemu Plus?
Lajt Mobile niejako bazuje na plusie. Mam juz t-m, pomijając że ich strona działa tak sobie oraz ich email to póki co nie ma większych problemów poza tymi MMSami (10% przypadków), przynajmniej nie blokują póki co. Ich LTE domowy działa perfekcyjnie także:) No tyle że jest drogo (30zł/msc)