DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 140 z 174
  • 1
  • 138
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • 174
 #1072773  autor: rudymax
 29 maja 2019, 10:01
Na innym numerze cykliczny pakiet niewyczerpalne rozmowy nie odnowił się z powodu braku środków. Na tą okoliczność otrzymałem stosownego smsa od operatora. Sprawdziłem w historii sms odebrany o 22:20:22. Czy można z tego wyciągnąć jakieś wnioski, nie wiem. Nie pamiętam dokładnie, czy wcześniej tego dnia rozmowy działały. Było to we wrześniu 2018.
Edycja: OK wszystko jasne.
 #1072783  autor: Remington
 29 maja 2019, 11:16
neotele pisze:
29 maja 2019, 09:58
Wyjaśniłem sprawę z BOK.
Niestety, jest jak w Plusie, czyli pakiet 31-dniowy jest liczony w godzinach/minutach/sekundach od uruchomienia.
Więc w tym przypadku będzie ważny do godz. 1:59:59 dnia 25.06.2019 (gdyż został uruchomiony o godz. 2:00 dnia 25.05.2019).

Czyli łamią własny regulamin. Bo ten określa ważność pakietu w dniach, co wg kodeksu cywilnego oznacza:
Kod: Zaznacz cały
Art. 111. Termin oznaczony w dniach
§ 1. Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.
§ 2. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.

W Plusie regulaminy od dawien dawna określają ważność pakietów w godzinach.
 #1072791  autor: vh
 29 maja 2019, 12:33
A2 rozsyła esemesy, że po 30 czerwca dotychczasowe pakiety nie będą się odnawiały i że po tym terminie połączenia będą rozliczane według stawek. Szykuje się rzeź!

As1as, no tak. Narobili tylko strachu. :-] Kurde, trzeba czytać uważnie. :-]
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 12:42 przez vh, łącznie zmieniany 2 razy.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #1072792  autor: as1as
 29 maja 2019, 12:37
Informujemy, iz w dniu 30.06.2019 r., nastapi zakonczenie obowiazywania Regulaminu i Cennika Oferty promocyjnej Pakiety 3w1 + dodatkowe i nie bedzie mozliwosci nabycia
pakietow w ramach tej oferty, jak rowniez nie zostana one automatycznie odnowione. Od 01.07.2019 r. oplaty beda naliczane zgodnie z Cennikiem Uslug Telekomunikacyjnych
a2mobile. W przypadku braku akceptacji powyzszych zmian, moga Panstwo skorzystac z prawa do wypowiedzenia umowy o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych do dnia wejscia w
zycie tych zmian. Jezeli chca Panstwo nadal korzystac z promocyjnych oplat, zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta dostepna na stronie www.a2mobile.pl

To są stare taryfy https://a2mobile.pl/pakiety-3w1 także bez paniki
Jeśli obecnie korzystasz z poprzedniej oferty (Pakiety 3w1), a chcesz przejść na nową ofertę (Niewyczerpalne Pakiety) wpisz kod *119*1#
 #1072823  autor: andx
 29 maja 2019, 19:26
Witam. Podpowiecie jak ustawić apn w a2m, żeby działał za granicą(UE)?
 #1072825  autor: as1as
 29 maja 2019, 21:55
as1as pisze:
12 sie 2018, 14:30
W przypadku wyjazdu za granicę w ustawieniach SIM musiałem zmienić ustawienia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W kraju mam ustawiony na krajowy oczywiście. Tel xiaomi Mi Note 2
@andx
Nie zmieniasz apn tylko ustawienia karty SIM
U mnie w telefonie jest to NARZĘDZIA SIM
 #1072844  autor: as1as
 30 maja 2019, 12:27
NIESTETY STAŁO SIĘ
w imieniu Premium Mobile Sp. z o.o., świadczącego usługę pod marką a2mobile, pragniemy poinformować, że zgodnie z decyzją Prezesa UKE, wydaną Premium Mobile Sp. z o.o. 20 września 2018 roku dotyczącą wysokości stawek w roamingu międzynarodowym, od 1 lipca 2019 roku nastąpi zmiana opłat dotyczących usług świadczonych przez Premium Mobile Sp. z o.o. w roamingu międzynarodowym na terenie państw należących do „Strefy roamingowej 1” (Unia Europejska, Norwegia, Islandia i Lichtenstein).

W związku z tym, od wyżej wskazanej daty, dla Użytkowników a2mobile posiadających aktywny pakiet w ramach Oferty promocyjnej „Pakiety 3w1 + dodatkowe” lub Oferty promocyjnej „Niewyczerpalne pakiety” wprowadziliśmy następujące opłaty:

Połączenia głosowe:
0,04 zł – opłata za minutę połączenia wychodzącego do Polski ze Strefy roamingowej 1,
0,04 zł – opłata za minutę połączenia wychodzącego w ramach Strefy roamingowej 1, tzn. połączenia wykonywane z kraju należącego do Strefy roamingowej 1 do innego kraju należącego do tej Strefy,
0,04 zł – opłata za minutę połączenia odebranego w Strefie roamingowej 1.

Wiadomości SMS:
0,03 zł – opłata za wysłanie jednej wiadomości SMS z kraju należącego do Strefy roamingowej 1.

Wiadomości MMS:
0,00 zł – opłata za jedną odebraną wiadomość MMS w ramach połączeń w roamingu w Strefie roamingowej 1,
0,00 zł – opłata za wysłanie wiadomości MMS w roamingu ze Strefy roamingowej 1 do Polski lub na adres wiadomości elektronicznej email,
0,00 zł – opłata za wysłanie wiadomości MMS w roamingu ze Strefy roamingowej 1 na numer międzynarodowy.

Transmisja danych:
19,50 zł / 1GB – opłata za 1GB transmisji danych w ramach roamingu w Strefie roamingowej 1 (rozliczane co 1 kB).

Natomiast dla Użytkowników a2mobile korzystających z Cennika Usług Telekomunikacyjnych a2mobile oraz nieposiadających aktywnych pakietów w ramach Oferty promocyjnej „Pakiety 3w1 + dodatkowe” lub Oferty promocyjnej „Niewyczerpalne Pakiety” opłaty w roamingu międzynarodowym na terenie państw należących do „Strefy roamingowej 1” naliczane są jak usługi krajowe, z wyjątkiem połączeń odbieranych, za które pobierana jest opłata 0,04 zł za minutę połączenia, a odbieranie i wysyłanie wiadomości MMS jest bezpłatne.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej aplikacji WiFi Calling, która umożliwia realizowanie połączeń głosowych z wykorzystaniem sieci WiFi i własnego numer telefonu w a2mobile. Z aplikacji mogą Państwo korzystać na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu. Szczegóły dostępne są na stronie https://a2mobile.pl/wificalling.

Na naszej stronie internetowej https://a2mobile.pl/dokumenty znajdą Państwo treść aktualnego Cennika.

Zgodnie z prawem, w przypadku braku akceptacji powyższych zmian, mogą Państwo skorzystać z prawa do wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia wejścia w życie tych zmian, tj. do 1 lipca 2019 r.
 #1072856  autor: Norbas
 30 maja 2019, 15:48
Czyli krótko pisząc. Teraz mam niewyczerpalne wszystko i nie płacę za nic w kraju i za granicą.
Od 1 lipca w kraju nadal nie będę nic dopłacał a w roamingu międzynarodowym będę już dopłacał nawet za odebrane połączenia? A co z 1,8GB danych które mam teraz w roamingu w ramach pakietu niewyczerpalne wszystko? Też zniknie i będę musiał zapłacić 19,50 za 1GB?
Bo używam od miesiąca i chciałem przejść do a2mobile ale jeśli jest jak piszę wyżej to ta oferta przestała być dla mnie atrakcyjna...
A atrakcyjna była z powodu internetu za granicą i nie płacenia za połączenia odebrane bo głównie odbieram i to sporo...

edit... no i jestem po rozmowie z konsultantem/tką
Oferta przestaje być dla mnie atrakcyjna... Nawet posiadając pakiet niewyczerpalne wszystko jadąc za granicę za każde wykonane i odebrane połączenie dopłacam 4gr./minutę.
1,8GB internetu znika i za każdy MB pobierana jest opłata w sumie 19.50/1GB.

Czyli jeśli do prawda to a2 o ile do tej pory było dla mnie bardzo atrakcyjne ze względu na częste podróże o tyle staje się zupełnie nie atrakcyjną ofertą...
Szkoda...
Trzeba chyba skierować kroki do Lycamobile bo prócz nich nie ma już jak widzę nikogo kto daje również pakiet internetu za granicą i po wykupieniu odpowiedniego pakietu również nie trzeba płacić nic dodatkowo za granicą...
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2019, 16:39 przez Norbas, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1072860  autor: gtoni13
 30 maja 2019, 16:33
No to pozamiatane, nastepny op do odstrzalu. Mialem 1 nr przeniesiony z Rebtela do
netu w roamingu. Przy aktywnym pakiecie DOPLATA 19,5 zl/GB to zdzierstwo ! To chore !
Ciekawym ile net w roamingu bez pakietu ? - kpina.
To w odNowie 1 GB kosztuje 20 zl BEZ DOD.PAKIETU i to bezterminowo !!
Cos tu jest pokrecone w tym a2m - chyba redaktorek cos pokrecil zle przepisal !!!
Operator nie mogl dostac zgody na tak wielka doplate do netu w roamingu
 #1072861  autor: Remington
 30 maja 2019, 17:07
gtoni13 pisze:
30 maja 2019, 16:33
Cos tu jest pokrecone w tym a2m - chyba redaktorek cos pokrecil zle przepisal !!!
Operator nie mogl dostac zgody na tak wielka doplate do netu w roamingu


Nie mógł? Spójrz na wysokości dopłat u wirtualnych, Premium i tak ma jedne z niższych:

http://gsmonline.pl/artykuly/doplaty-do ... tawki-ceny

Są małym operatorem i porównywanie ich z P4 jest nieadekwatne. Od początku RLAH było wiadomo, że uderza on w MVNO podwójnie: kosztami dla nich wyższymi niż dla MNO (przy braku przychodów z tytułu obsługi przyjezdnych) i wyższymi dopłatami pogarszającymi atrakcyjność oferty.
 #1072957  autor: perxenat
 31 maja 2019, 19:48
Działają Wam numery a2 w roamingu UE?
Dwa moje numery są teraz w strefie 1. Jeden wogóle nie działa, w drugim są tylko rozmowy i sms-y, ale widzę, że dodzwonić się trudno, bo sieć go wyrzuca.
BOK odmawia wysłania SMS konfiguracyjnego, po moich telefonicznych interwencjach jest tylko gorzej.
Aha i proszę mnie nie odsyłać do konfiguracji - TE same telefony z TYMI samymi kartami w zeszłym roku działały w Czechach bez problemów.

Widzę, że zaczęło się już zbieranie 40 mln na zapłacenie kary.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1072998  autor: marcin19883
 01 cze 2019, 13:56
Problemy pojedyńczych osób. Ja nie mam żadnych problemów jak i kilka osób z rodziny. Nie snuj niestworzonych teorii.
 #1073016  autor: Kamil7878
 01 cze 2019, 17:42
perxenat pisze:
31 maja 2019, 19:48
Działają Wam numery a2 w roamingu UE?
Kolego wszystko działa poprawnie, niektórzy na tym forum doradzają, nie mając wiedzy w danym temacie.
Na karcie która nie działa musisz recznie wybrać operatora, a2mobile loguje się do większości sieci w roamingu Eu.
Pierwszy krok to wejdź w aplikacje karty (ikona pa pulpicie telefonu) i przedstaw na roaming zagranica, następnie w ustawienich telefonu wybierz operatora sieci i spróbuj się zalogować, czasami bywa że pierwsza próba jest odmowna, wciśnij anuluj i jeszcze raz tą samą sieć, przy drugiej próbie zawsze się loguje. Co do internetu to u mnie śmiga super nawet do 70mbs (dzisiejszy speed test), musisz skonfigurować, nazwę punktu dostępu uzupelniasz tylko nazwę (a2mobile) oraz APN (a2mobile.pl) nie zapomnij zapisać profilu, oraz sprawdzić w ustawieniach telefonu czy jest aktywna opcja dane w roamingu. Powodzenia
  • Strona 140 z 174
  • 1
  • 138
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • 174
  • 1
  • 138
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • 174