DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 123 z 179
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 179
 #1077281  autor: spotify
 28 lip 2019, 22:13
Ta rozmowa nie ma sensu, bo jesteś typem który będzie tak mieszał, żeby udowodnić swoją rację. Nie dziwi mnie co @JFK pisze.
matek451 pisze:
28 lip 2019, 21:27
Te testy w Podlaskim to nic nie udowadniają bo na większości obszaru nie wykonano testów.
Nie potrafisz czytać. Napisałem już dwa razy dlaczego wspomniałem o podlaskim.
A Łodzi i bzdur z tego testu nie warto komentować. Te testy UKE to jest bubel jakich mało. Bardziej wiarygodne i reprezentatywne są te ze speedtest.pl ze względu na większa próbę i reprezentację wykonawców
.
Bzdury? :mrgreen:
Bo inaczej jak piszesz?
Dlaczego speedtest.pl jest wiarygodny, skoro nawet tutaj na forum używają speedtest.net by Ookla?
Pomorzu czy w samej Gdyni i skutecznie wysyłają twoje teorie w kosmos.
No właśnie podałeś linka, gdzie w Łodzi Play jest trzeci i prowadzi Orange przed TM. A Ty cały czas tutaj wciskasz, że Play jest nr 1 w Łodzi a TMobile jest takie kiepskie
To czyje teorie wysyłają w kosmos?

To ja Ci napisze inaczej. Te wszystkie testy są o kant D i tylko się ludzie pokroju Ciebie tym jarają. A Ty sobie ustawiaj po swojemu, które są bardziej wiarygodne i te Twoje teorie podkreślają.
Jeśli w jednym miejscu ktoś zrobi test i ma po ok 2Mb/s. Zrobi takich testów powiedzmy 5. A inny się jara prędkościami po 150- 200Mb/s i zrobi ich np 3. To jaka jest średnia? A w innej sieci masz głównie 17-20Mb/s i robisz 3 pomiary. Pierwsza ma średnią zawyżoną a druga sieć - ma mniejszą prędkość ale stabilną.
Tyle są warte te średnie. Tyle z pisania Twoich kocopołów
Łódź to miasto i to nie małe i tu Play wcale nie kiśnie a ma się doskonale.

A w Trójmieście kiśnie. to w wielu miejscach. W Wawie też. W Poznaniu również. I W Łodzi przynajmniej nie masz w Plusie czy N! po 2-3Mb/s w dzień.

I na zakończenie Twoich kocopołów
1) Zobacz sobie jak Play wskoczył od budowy z prędkościami w górę. Miał dużą stratę. A teraz się bije o nr 1. A Ty dalej sie skupiasz nie na prędkościach i jej różnicy przez te dwa lata, tylko jaką pozycję P4 zajmuje. Ale tutaj nawet nie chodzi o prędkości. Ile Play w końcu terenu ogarnął swoim zasięgiem macierzystym, gdzie wcześniej byłeś skazany tylko na RK
2) Napisałem kto z reguły wykonuje speedtesty. Nie robi tego 100% ludzi w sieci. Nie musisz tego rozbijać na procenty. I nie wiesz kto w jakiej sieci jakiego terminala nawet używa.
3) Jeśli Ty oceniasz sieć tylko po prędkościach LTE to nie mamy o czym rozmawiać.
4) Jak pisałem - udaj się tam, gdzie Play nie ma macierzystego. A nie tam gdzie Play nową stację lub nowe stacje postawi. To tak jakbyś kupił nowy samochód i dziwił się, że nic ci nie puka nie stuka oraz nie psuje w porównaniu do auta z co najmniej 300tys km przebiegu.
5) Szkoda mi klawiatury na pisanie dalej. Wypisujesz takie bajki a mnie o to posądzasz.
 #1077282  autor: JFK2016
 28 lip 2019, 22:18
spotify pisze:
28 lip 2019, 21:20
Po raz kolejny piszę, że nie dzielę na O i TM.
Gdy będziesz pisał o voice można nie dzielić, w przypadku usług data i dostępnych zasobów na nadajnikach bez podziału tj. naciąganie "za krótkiego koca ", a uruchomione zasoby na nadajnikach bywają zupełnie inne dla Orange i T-Mobile i tego nie przeskoczysz. Dziś dane są cześciej używane od voice, dlatego operatorzy tak lekką ręką wycinają MHz z U2100 pod LTE. Wiosną miałem okazję jechać pociągiem i wpadłem w taką dziurę że nie było LTE800 w Orange i L900 w Plusie. I co z tego że miałem zasięg 3G (U900) Orange jak z transmisji data nie szło korzystać (tak było zapchane że o zalogowaniu się np. do banku można było zapomnieć), dobrze że w tel. dual-sim i przełączyłem na U900 Plusa (u nich jak ktoś nie musi to nie korzysta z U900 gdyż wszystkie oferty data są na LTE "bez limitu", a w 3G są limitowane, to bdb rozwiązanie).
spotify pisze:
28 lip 2019, 21:20
Po raz kolejny piszę. Nie interesują mnie prędkości, gdzie w jednym miejscu w mieście mam 100Mb/s a w innym ledwo 2-3Mb/s.
Przecież to normalne działanie sieci LTE, na granicy zasięgu będziesz miał niskie prędkości, nikt ci nie zagwarantuje że w całym mieście będziesz miał 20Mbps, nawet sieć 5G. Matematyka mówi że jeżeli O i TM dublują zasięg w miastach to powinno być-no właśnie jak? Play pokazałem bez agregacji, Orange z tego samego miejsca na modemie cat.18 wyciąga podobne transfery w CA, nie jest to tak stabilne jak w Play bez CA.
spotify pisze:
28 lip 2019, 21:20
Co mnie zasoby interesują, jak to nie działa, gdy się ma za mało stacji.
Ja nie piszę o teoretycznych zasobach (bo ich najwięcej ma Plus), ale o zasobach na BTS w realu z którymi się spotykam. Zapewne z tego co piszesz tych stacji Play w Twoim rejonie jest za mało, ale do Trójmiasta przyjeżdża masę turystów w okresie letnim i to też trzeba brać pod uwagę?
 #1077284  autor: spotify
 28 lip 2019, 22:40
JFK2016 pisze:
28 lip 2019, 22:18

Gdy będziesz pisał o voice można nie dzielić, w przypadku usług data i dostępnych zasobów na nadajnikach bez podziału tj. naciąganie "za krótkiego koca ", a uruchomione zasoby na nadajnikach bywają zupełnie inne dla Orange i T-Mobile i tego nie przeskoczysz.
Mylisz się również, bo w voice też są różnice i to znaczne.
Podaje jako N! ponieważ w zależności od regionu te sieci działają inaczej. U mnie nawet zależności od dzielnicy.
I co z tego że miałem zasięg 3G (U900) Orange jak z transmisji data nie szło korzystać (tak było zapchane że o zalogowaniu się np. do banku można było zapomnieć), dobrze że w tel. dual-sim i przełączyłem na U900 Plusa (
No widzisz. A ja miałem słuzbowy w Plusie i na U900 chodził wolniej niż na U900 Orange, gdzie był zapychany przez TM i RK Play (jak mieli wspólne jeszcze w N!)
Przecież to normalne działanie sieci LTE, na granicy zasięgu będziesz miał niskie prędkości, nikt ci nie zagwarantuje że w całym mieście będziesz miał 20Mbps, nawet sieć 5G.

Napisałem dla obrazu a nie bierz tego dosłownie. Chodzi o to, że w N! nie masz 2-3Mb/s a w innym miejscu 150Mb/s. W N! prędkości są takie, że możesz praktycznie korzystać z neta w każdym miejscu.
Oczywiście nie mówię o miejscach z zasięgiem szczątkowym. Bez przesady.
Play pokazałem bez agregacji
Na jakim paśmie?
U mnie nawet 3CA bez 2600 jest lipa. L2600 ratuje przysłowiową d... w wielu miejscach sieci fioletowej. Co nie znaczy, że N! jest lepiej. Tu już pisałem - gdyby L2600 wykorzystywali jak Play to średnie prędkości o wiele by szły w górę. W N! na szczęscie ratuje wiele stacji bazowych.
Zapewne z tego co piszesz tych stacji Play w Twoim rejonie jest za mało, ale do Trójmiasta przyjeżdża masę turystów w okresie letnim i to też trzeba brać pod uwagę?
Akurat pech chciał, że przyjezdni są tylko w Play? :D
Play tak działa cały czas. 5GR niektóre stacje podniosły i tam są prędkości dobre. Czasami najwyższe (nie znaczy że W3 jest słabe i nie idzie korzystać ale prędkości maksymalne P4 ma większe). Ale sypialnie wieczorami przez cały rok wieczorem słabo w P4. Pisałem już o tym nie raz. Inne miejsca przez mniejszą ilość stacji również słabo. Np kolega mieszka na głownej ulicy Morskiej niedaleko Akademii Morskiej (z okna widzi stacje Play na Morskiej 74 przy Biedronce). Po godzinie 18 w dzień dzień w Play prędkości poniżej 7Mb/s a czasami nawet mniej niż 5Mb/s Dla kontraktu na jego służbowym Orange - nie schodzi poniżej 40Mb/s
Negowany Plus chodzi w Gdyni lepiej od Play a nie ma więcej jak 25Mhz na LTE.
W Plusie również są takie prędkości jak w N! (czyli równo działa bez rekordów w prędkościach. bo nie o to chodzi), że zawsze możesz z neta skorzystać. W Play brakuje Ci czasami aby YT w HD obejrzeć czyli ok 5Mb/s. Czyli od skrajności do skrajności.
A to tylko mówimy o prędkościach w LTE.
Tutaj się jeszcze liczy pokrycie zasięgiem, możliwość rozmów itd. Na tym polu Play ma jeszcze do nadrobienia, bo jak czytamy RK nadal jest i to w miejscach takich, których byś się nawet nie spodziewał (nie wspomnę o polach i łąkach). @habish miał rację - większa ilość stacji w P4 od Plus nie daje gwarancji że będzie lepiej jak u zielonych. Wyłącz dzisiaj z dnia na dzień RK to ludzie z Play na ulicę wyjdą protestować.
 #1077289  autor: matek451
 28 lip 2019, 23:18
@spotify jak działa Play w Łodzi i pozostali operatorzy wiem doskonale, pierwsza trójka nie ma problemów bo ma zmodernizowane sieci LTE, Pokazany ranking to zresztą udowadnia, pozycje poszczególnych operatorów to rzecz względna , różnic nie ma za dużych a w moim rejonie Play nie ma konkurencji. Prędkości u tej trójki są u mnie dużo wyższe ale wynika to też z używanego do testów sprzętu wykorzystującego możliwości BTS-ów z 4 CC CA. No i nie piszę ze T-Mobile jest kiepskie u mnie tylko że wolniejsze od Play i Orange. Odstaje za to Plus ale nic dziwnego przy braku sieci LTE2600 w Łodzi.
Co do testów UKE to one same się dyskwalifikują i nic nie mówią o operatorach mobilnych bo niska ilość testów nie pozwala na ich podstawie uzyskać reprezentatywnych danych. Poza tym nie pokazują dynamiki zmian. Te ze speedtest.pl są wykonywane w setkach tysięcy testów ( około 2% SIM)więc lepiej obrazują działanie operatorów. Ale to i tak statystyka więc trzeba podchodzić z rezerwą. Okla nie raportuje wyników więc trudno używać jej do analizy.Pokazałem ci na podstawie speedtest.pl że brak jakichkolwiek dowodów na twoje tezy w oparciu o uzyskiwane prędkości w we wspomnianych województwach czy Gdyni. Podlasie pokazuje też że liczba testów w prosty sposób przekładająca się na liczbę użytkowników jest dla wszystkich operatorów zbliżona http://www.speedtest.pl/ranking_isp/7/3 ... 2-PD-0-0-1
To jest statystyka ale ona mówi i tak więcej niż subiektywne odczucia użytkowników, w tym twoje. Ta statystyka pokazuje ze w Trójmieście z mobilnymi nie ma dramatu, także z Play , Gdynię pokazałem a tu Gdańsk http://www.speedtest.pl/ranking_isp/7/3 ... 0-1635-0-1 i Sopot http://www.speedtest.pl/ranking_isp/7/3 ... 0-1637-0-1
Wyniki dla Trójmiasta powstały na podstawie szerokiej reprezentacji uzytkowników i należy domniemywać ze ich wiarygodność jest taka jak twoich. Pokazane dane wyraźnie przeczą twoim tezom. I nikt się tu nie jara to matematyka a liczby nie kłamią, oczywiście jak każda wartość uśredniona ma swoje wady. Analizę przeprowadza się zawsze na jakimś zbiorze danych, póki co nie dysponujemy szerszym niż ten wymieniony przeze mnie. Testy wykonują uzytkownicy dysponujacy róznymi terminalami, na różnych pasmach LTE/3G i przy różnych parametrach sygnału ale duża ilość testów pozwala uśrednić te wartości i domniemywać że dają obraz przeciętnego użytkownika sieci.
W Warszawie Play wcale nie kiśnie, subiektywne testy uzytkowników pokazujących 1-2Mb/s a z drugiej strony 200Mb/s nie obrazuja stanu w tym mieście http://www.speedtest.pl/ranking_isp/7/3 ... 0-1204-0-1 , Poznań http://www.speedtest.pl/ranking_isp/7/3 ... 0-2220-0-1, Łódź juz pokazywałem i Play na poziomie kilku Mb/s to bajki.
 #1077297  autor: spotify
 29 lip 2019, 10:25
matek451 pisze:
28 lip 2019, 23:18
To jest statystyka ale ona mówi i tak więcej niż subiektywne odczucia użytkowników, w tym twoje.
Wyniki dla Trójmiasta powstały na podstawie szerokiej reprezentacji uzytkowników i należy domniemywać ze ich wiarygodność jest taka jak twoich. Pokazane dane wyraźnie przeczą twoim tezom.
Ty chyba nie rozumiesz co to jest matematyka i co to jest średnia.
Przecież piszę wyraźnie jak to wygląda i co te testy sugerują.
Dla przykładu. Mieszkam w sypialni i za dnia jak ludzie pojadą do pracy w Play mam 50-70Mb/s. Wieczorami nie przekraczam 3-4Mb/s a często nawet 2Mb/s.
Zrobisz 10 testów przy prędkości 50-70 i 10 testów przy prędkości 3-4Mb/s.
Jaka jest średnia? Liczyłeś to chociaż czy nadal się posługujesz tabelką?
Rozumiesz skąd sie bierze średnia? Rozumiesz logikę?

Czy jeśli jadę w trasę i robie 200km ze stała prędkością na autostradzie 140km/h a później 150km po szlakach z prędkościami 50-60km/h. I wyjdzie mi średnia np 56km/h. Czy to świadczy, że zrobiłem 350km i wszędzie miałem na liczniku 56km/h?

Wystarczy, że pojadę do Dickamana w Gdyni i zrobię 5 testów z prędkościami ponad 200Mb/s a później w domu wieczorem 5 testów z prędkościami po 2Mb/s? Jaką speedtest.pl zrobi średnią i wpisze do tabelki?
I wiem, że na Dickmana Play śmiga bo najwięcej stacji a zabudowa taka, że nie ma kto tego wykorzystać. A w sypialniach wieczorem P4 zdycha. Ale średnia pójdzie w świat.

N! czy Plus są sieciami bardziej równymi. Za dnia mam 40-50Mb/s w domu a wieczorami 17-25Mb/s. Bo N! ma więcej stacji i nie kiśnie jak Play. Jest co przejąć ruch. Średnia jest bardziej równa w tych sieciach.
Do tego zmierzam.
U Ciebie w Play 1-3Mb/s jest nieosiągalne. U mnie takie prędkości nie dziwią. W innych sieciach takich anomalii nie mam. I to nie jest tylko u mnie. Jest to w wielu miejscach w samej Gdyni a dochodzi do tego Sopot, Gdańsk i wiele miejsc innych w Polsce.

Jeśli oczywiście jestem w stanie zrobic test w Play, bo pokrycie też mają do poprawy.
N! też daje ciała bo L2600 to jak Yeti (tak słabo tym sieją). Ale bez tego sobie radzą, bo mają więcej stacji. A zabierz ze stacji P4 L2600 to nawet "skansen" Plus ich zajedzie.

Wynik testów w speedteście na telefonie czy modemie i podawania tych wartości to nie jest subiektywne odczucie, do którego zmierzasz. To jest pomiar rzeczywisty i prawdziwy a nie "wydaje mi się, że prędkość jest mniej jak 5Mb/s bo mi YT nie działa"

Specjalnie Ci napisałem, że po budowie swoich stacji Play nakłania swoich klientów do robienia testów. Wysyła do nich smsy. Po to właśnie, że jak jest nowa to Kowalski sobie nawet z czystej ciekawości walnie speedtest. Nowa stacja, wynik dobry i statystyka w Play rośnie. A tak poza tym, Kowalski ma w d robienie speedtestow na co dzien.
 #1077298  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 10:42
spotify
Nie ma co z nim dyskutować. Średnia arytmetyczna wyników speedtestów nie jest żadnym miernikiem jakości sieci. Wystarczy, że jedna osoba będzie mieć podstawowy model i zaniży to prędkości chodź sieć w danym miejscu będzie mogła zdecydowanie więcej osiągnąć albo też w drugą stronę ktoś będzie miał S10 i robił kilka speedtestów jednego dnia na stacji, która osiąga przykładowo 300 Mb/s.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077305  autor: Window
 29 lip 2019, 11:31
piotrzet pisze:
29 lip 2019, 10:42
spotify
Nie ma co z nim dyskutować. Średnia arytmetyczna wyników speedtestów nie jest żadnym miernikiem jakości sieci. Wystarczy, że jedna osoba będzie mieć podstawowy model i zaniży to prędkości chodź sieć w danym miejscu będzie mogła zdecydowanie więcej osiągnąć albo też w drugą stronę ktoś będzie miał S10 i robił kilka speedtestów jednego dnia na stacji, która osiąga przykładowo 300 Mb/s.
I też będą posiadali różne abonamenty jeden będzie mieć podstawowy a drugi premium
 #1077306  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 11:52
Też. Ogólnie czynników jest dużo więcej ale wymieniłem te, które najbardziej wpływają na obiektywność tych testów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077307  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 12:04
Tak ale te testy dają jakiś tam ogólny obraz sytuacji i na ich podstawie można olać bajki które niektórzy wypisują. Bo gdyby faktycznie Play tak klękał w miastach i miałby wyniki <1 mega itp to nigdy by nie podbili tak wyników nowymi stacjami z których podobno nikt nie korzysta. Bo skoro nie korzysta to kto ma robić testy? Krasnoludki? Tak samo miliardy stacji L800 w N. Jeśli mają takie obciążenie to jakim cudem takie średnie prędkości? Prawda jest taka że Play i N idą łeb w łeb pod względem prędkości, Play musi robić pokrycie a N ogarnąć konfigurację. Jedynie Plus odstaje od stawki ale oni nic nie muszą robić bo mają reklamy z Majewskim :)
 #1077309  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 12:21
Niestety nie pokazują nic. Skąd wiesz, że np w miejscu A ktoś nie testował sieci C w jednym miejscu na S10 gdzie osiągał 300 Mb/s kilka razy nawet na tydzień, a w miejscu B w tym samym mieście gdzie sieć C w ogóle nie daje rady nikt nie testował albo raz? Jaka wtedy wyjdzie średnia. Przykładowo będzie 10 testów po 300 Mb/s i nawet 2 po 1 Mb/s. Wtedy średnia wychodzi 250 Mb/s/ I na podstawie tego każdy wtedy może napisać jaka to sieć C jest super w tym mieście.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077312  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 12:41
Ok ale tu masz kilkadziesiąt tysięcy testów każdego operatora. Nawet gdyby był jakiś samarytanin robiący testy na pustych stacjach to i tak zginąłby w gąszczu testów zrobionych gdzieś indziej przez tysiące innych ludzi. I nawet testy robione na zlecenie różnych firm nie pokazują jakiejś niesamowitej przepaści pomiędzy sieciami N a Play. Odstaje zwykle Plus i to też masz w tych testach od Speedtest. Jak jeżdżę po różnych miastach naszego kraju to też nie widzę klękającego Playa. Byłem w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, 3City i innych i normalnie z telefonu korzystałem. Wiadomo że jeśli w takim mieście mieszkasz to znasz miejsca gdzie coś nie działa, ja też mam takie w Bydgoszczy. Ale to jest jakiś procent powierzchni i potwierdzanie swojej teorii że Play nie działa w Warszawie bo na placu Defilad nie wyciąga kosmicznych prędkości jest dla mnie zwyczajnie śmieszne biorąc pod uwagę powierzchnie Warszawy. I pewnie ktoś inny znajdzie inne miejsce w Warszawie gdzie nie śmiga T i to chyba nie oznacza że sieć leży w mieście.
 #1077315  autor: matek451
 29 lip 2019, 13:01
Dyskusja z bajkopisarzami nie ma sensu, oczywiście że ranking spedtest.pl nie da jednoznacznych odpowiedzi jak działa operator w konkretnej lokalizacji. To tylko statystyka, opierajaca się na matematyce która dla paru z tego forum jest zwykłą magią. Ilość testów na nim pozwala stwierdzić że badanie jest reprezentatywne czyli daje ogólny obraz przeciętnego użytkownika u każdego operatora. Nikt nie dzieli testów na grupy ze względu na rodzaj abonamentu, pre-paid, wykorzystywane terminale, parametry sygnału czy nawet pasma LTE i rodzaj stacji bazowych. W statystyce operuje się pewnym modelem użytkownika i zakłada że część wykona testy na najnowszych smartfonach, część na standardowych ale jest grupa słabym sprzętem. Na dodatek w różnych warunkach.Nie ma możliwości wykonania badania w rozdziale na poszczególne grupy, ale statystyczna próbka składająca się z dużej liczby testerów pozwala założyć że u każdego operatora profil przeciętnego użytkownika jest pod tymi względami zbliżony. Brak zrozumienia dla podstawowych praw statystyki jaki prezentuje tutaj wiadoma grupa wręcz poraża. Te wywody niektórych na ten temat są śmiechu warte, nie mówimy tutaj o jednostkowych testach a o ilościach mierzonych w setkach tysięcy i to pozwala przyjąć ze test daje jakiś ogólny obraz działania poszczególnych operatorów w ujęciu ogólnopolskim a nawet wojewódzkim. Oczywiście nie musi się on pokrywać z indywidualnymi wynikami w konkretnych lokalizacjach. Ale o to w statystyce nie chodzi. Póki co brak w Polsce badań opartych o bardziej szczegółowe kryteria, zresztą takie i tak byłyby dla przeciętnego użytkownika niezrozumiałe.
Wyniki speedtest w ujęciu statystycznym wyraźnie pokazują to co napisał @iphoneski. Wyciąganie daleko idących wniosków o działaniu Play i budowaniu karkołomnych teorii przez niektórych to nadużycie.
 #1077320  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 14:11
iphoneski
Niestety ale nie wiesz jaki % jest testowany na telefonach flagowych, a jaki na tańszych. Stąd też nie wiesz czy ograniczeniem było faktyczne obciążenie sieci w danym miejscu czy telefon, a więc jak na tej podstawie można decydować, która sieć najlepsza?
Zwróć uwagę, że Plus ma w 1800 MHz 20 MHz więc tyle ile N! przy 2CA. O ile w Play też można wyciągnąć więcej bo masz 2600 w 20 MHz o tyle w N! już potrzebna jest agregacja, bo max co jest to 15MHz.
Co do tej Warszawy ktoś wstawiał testy Play i N!. Problem Play nie jest tylko na Placu Defilad, ale i dalej np w okolicach Dworca Zachodniego. Patrząc na mapę zasięgu w tych okolicach nie ma ich super 5G Ready, a sieć wiadomo, że w Centrum najbardziej obciążona. Więc się pytam jak to możliwe? Po co stacje na wsi 5G Ready skoro w Centrum stolicy ich nie ma?
To jest dopiero śmieszne. W centrum takiego miasta czy innego sieć powinna działać przynajmniej dobrze, a wiadomo, że w Play trudno nawet 5 Mb/s wyciągnąć. Dziwnym trafem o tym nie piszesz. Po za tym nie widziałem, zeby ktoś na podstawie centrum wypowiadał się na temat całej Warszawy. Możesz przytoczyć ten wpis? Gdzie ktoś napisał, że sieć Play w Warszawie leży na podstawie tego co jest w Centrum? Bo ja sobie nie przypominam, a raczej pamiętam że czy to ja czy spotify pisaliśmy o zapchanej sieci w Centrum Warszawy, a wmawiano nam zresztą nie pierwszy raz, że piszemy o całej Warszawie czy innych miastach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077323  autor: matek451
 29 lip 2019, 14:35
Wg. niektórych kilka ich testów wykonanych w Warszawie jest bardziej reprezentatywne od 12 tysięcy testów wykonanych przez użytkowników na terenie całej Warszawy. Przerażający brak wiedzy i logiki, na tej podstawie wyciągają uogólnione wnioski dotyczące Play a rzeczywistość wygląda tak http://www.speedtest.pl/ranking_isp/7/3 ... 0-1204-0-1 Warto zauważyć w przypadku stolicy zbliżoną ilość testów u poszczególnych operatorów, ranking oddaje dość dobrze stan operatorów na tym terenie a róznice między czołowa trójką są niewielkie, LTE bez RK wPlay wygląda tak http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4/3 ... 0-1204-0-1 Ogólnie Warszawa jest odbiciem rankingu ogólnopolskiego i tylko potwierdza że trójka się rozwija ku pożytkowi użytkowników. Lokalne problemy i błędy ma każdy z nich, wytykane tutaj wiele razy ale ogólny stan może tylko zadowalać.
 #1077324  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 14:49
@piotrzet
Bez problemu mógłbym znaleźć twoje wpisy w których pisałeś że Play leży w dużych miastach. Nie było tam nic o centrum dużych miast. A w biurowcu przy dworcu zachodnim w Warszawie będą piko o ile już ich tam nie ma.
 #1077326  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 15:16
Czekam w takim razie na te wpisy, bo już z kimś na ten temat dyskutowałem. I doskonale o tym pamiętam było to w tym wątku kiedy bodajże Welldone wstawił porównanie N! i Play w Warszawie w niektórych lokalizacjach. Tylko podaj od razu, który to post w którym wątku żeby każdy mógł sobie zweryfikować.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077328  autor: matek451
 29 lip 2019, 15:32
I zaczyna się od nowa, gdzieś ktoś kiedyś w Warszawie w jakiejś lokalizacji uwiecznił speedtest w Play gdy on leży. Oczywiście na tej podstawie uogólniona opinia o Play w całym mieście. Radio Erewań i dowcipy o nim wiecznie żywe.
 #1077329  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 15:40
Dyskutowałeś też ze mną wtedy i ktoś też wstawiał porównania O i Play w różnych miejscach Warszawy i Play tam jakoś nie leżał, o tym już chyba zapomniałeś. Mogę ich poszukać w wolnej chwili, żaden problem. Tylko po co? Odpowiesz albo że przecież nigdzie nie pisałeś o każdym mieście, albo że nie o całej Warszawie albo coś tam jeszcze wymyślisz innego. Ale dla mnie sformułowanie „leży w miastach” a „leży w konkretnych lokalizacjach jednego z miast” to różnica.
 #1077330  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 15:47
matek451
I kolejny raz potwierdzasz, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nikt nie pisze, że Play ma problemy w całej Warszawie tylko w centrum, a to różnica znacząca.
Naucz się czytać ze zrozumieniem, a później komentuj, bo siejesz tylko niepotrzebny ferment.
iphoneski
Ja nigdzie nie pisałem, że Play leży w całej Warszawie tylko, że są problemy szczególnie w centrum. Swoją drogą co tak przemilczałeś temat 5G Ready w centrum Warszawy? :lol:
Żadnego komentarza do tego nie widzę. Dziwne, czyżbyś nie miał co napisać? :mrgreen:
A to, że wy wyciągacie zdania z kontekstu i wmawiacie coś czego ktoś nie pisał to już standard. Nic nowego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077331  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 15:54
Masz rację, przemilczałem bo nie mam co napisać w tej kwestii. A nie mam ponieważ nie posiadam sprzętu, który to wspiera i nie wiem czy udostępnienie tego na stacjach ma znaczący wpływ na osiągi. W przeciwieństwie do niektórych ja piszę wtedy, gdy mam coś konkretnego do przekazania zamiast teoretyzować cały dzień wszędzie gdzie się da.
  • Strona 123 z 179
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 179
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 179